вахта

вахта

Повідомлення HDB » Чет, 13 серпня 2020 3:58 pm

Доброго дня.Звертаємось до Вас вдруге і тому сподіваємось, що і цього разу Ваше роз'яснення вирішить наше болюче питання.
Дільниця працює по вахтовому методу роботи із застосуванням підсумованого обліку робочого часу. Графік роботи(змінності) розробляється та затверджується на весь обліковий період (пів-річчя) з нормою робочих годин.За цей період працівник не може скористатись своїми правами згідно колективного договору отримати відпустку у зв'язку із взяттям шлюбу,чи відпустку на поховання рідних,чи відпустку ,що не перебував на лікарняному в минулому році,так як бухгалтер запевняє,що це вже будуть години понаднормові,тобто переробіток.Але це ж умовно створені години за невідпрацьований час .Доречі - основна відпустка чи проходження медогляду працівниками у міжвахтовий період це також оплачені години за невідпрацьований час? Будемо Вам дуже вдячні.

 !  "Admin":
Особливостями регулювання робочого часу і часу відпочинку окремих категорій працівників залізничного транспорту і метрополітенів, безпосередньо пов’язаних із забезпеченням безпеки руху поїздів і обслуговуванням пасажирів (зі змінами та доповненнями), затверджених наказом Укрзалізниці від 10.03.1994 року № 40-Ц передбачено запровадження підсумованого обліку робочого часу з періодом обліку – місяць, квартал, тура. Тобто, встановлення облікового періоду – півріччя – це порушення норм галузевих документів. Додатком № 9 до протоколу № Ц-45/43 Ком.т. засідання правління АТ «Укрзалізниця» від 14.05.2020 є Положення про умови застосування вахтового методу організації робіт в акціонерному товаристві «Українська залізниця», яким врегульовані питання організації вахтової роботи. Також п.3.11 зазначеного Положення визначено, що, працівники які працюють вахтовим методом організації робіт, проходять періодичний медичний огляд у дні міжвахтового відпочинку, компенсація за дні якого, здійснюється згідно з умовами колективного договору з розрахунку для працівників з п’ятиденним робочим тижнем – 8 годин, шестиденним – 7 годин. Згідно з пунктом 3.2.23 Галузевої угоди між Укрзалізницею і профспілками, за працівниками, зобов’язаними проходити обов’язкове медичне обстеження, на час проходження такого обстеження зберігається робоче місце і середній заробіток. Конкретна кількість робочих днів проходження медичних оглядів встановлюється колективними договорами залізниць, їх структурних підрозділів, підприємств залізничного транспорту, але не менше 2 робочих днів, а при проходженні додатково нарколога та психіатра – не менше 3 робочих тижнів.
З цього приводу щодо обліку і оплати медичних оглядів підготовлено спільне роз’яснення Укрзалізниці та Ради профспілки № ЦЗЕ-11/853 від 25.06.2011 р. «Про облік і оплату часу, витраченого працівниками на проходження періодичних медичних оглядів». Із зазначеними нормативними документами можна ознайомитись на сайті в розділі «Нормативна база діяльності профспілки» – «Нормативні документи з оплати праці на залізничному транспорті № 7 (50)».
При проходженні медичних оглядів у робочі дні в табелі обліку робочого часу робляться відповідні відмітки. Час проходження одного огляду зараховується для працівників з п’ятиденним робочим тижнем – 8 годин, а шестиденним (змінним) – 7 годин.
Як виняток, може допускатись факт проходження працівником медичного огляду у свій вихідний день. У такому випадку йому в обліковому періоді обов’язково надаються інші дні відпочинку, а в разі неможливості, з виробничих причин надати вихідні дні, за згодою працівника, години проходження медичного огляду обліковуються за окремим табелем обліку робочого часу і оплачуються за середнім заробітком. Якщо години, витрачені на медогляд, перевищують норму годин облікового періоду, то такі години при підрахунку надурочних годин не враховуються.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
HDB
 
Повідомлення: 1
З нами з: Чет, 13 серпня 2020 2:47 pm

Повернутись до Оплата та організація праці

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron