Отримання спец.одягу та взуття.

Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення Феликс » Пон, 23 листопада 2009 9:36 pm

Добрий вечір шановна громада.
Звертаюсь до Вас , за проханням свого колективу як людина що має доступ до інтернету.
Скажіть будь ласка :
- це законно , що знедавна працівників примушують здавати старий спец. одяг і взуття щоб отримати новий ?
Я так міркую , що декому буде незрозумілий зміст мого питання , тому дещо поясню:
- річ в тім що працюючі звичайним слюсарем або наприклад оглядачем вагонів .., робітник раніше мав комплект змінного одягу та взутя і при потребі мав змогу змінити мокрі чоботи на сухі (той хто працює на відкритому повітрі , думаю мене зрозуміє )., або забрудненну спецовку на більш чисту ., або просто від того яку роботу треба виконувати можно було вдягти старий комплект одягу чи новий .
Зараз же , мало того що працівникі по пів року не можуть отримати спец. одяг так ще і потрібно здавати старий ...
А що робити тому хто вже викинув дрантя не дочекавшись отримання нового ?
Наш головний інжінер каже що з таких робітників будуть вираховувати ціну отриманного одягу. Ціна мабуть буде як за одяг від Крістіана Діора...
Можливо в такому разі самому купувати спец. одяг та взуття ? Адже зараз є багато крамниць що торгують подібними речами .
Дякую за увагу.
Феликс
 
Повідомлення: 6
З нами з: Пон, 23 листопада 2009 8:38 pm
Звідки: Украина

Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення Admin » Чет, 26 листопада 2009 11:19 am

Шановний Феліксе!

Згідно з п. 4.2 „Порядку забезпечення працівників залізничного транспорту спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту”, затвердженого наказом Укрзалізниці від 12.02.2009 р., № 072-Ц, спеціальний одяг, спеціальне взуття, що видаються працівникам, є власністю підприємства і підлягають обов’язковому поверненню при: звільненні; переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу, для якої видані засоби індивідуального захисту не передбачено нормами (колективним договором); після закінчення строків їх носіння взамін одержуваних нових ЗІЗ.
Відповідно до вимог розділу „ Охорона праці” Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками у разі звільнення працівників з підприємств залізничного транспорту на пенсію чи за скороченням чисельності або штату зберігати за ними спецодяг та спецвзуття без утримання їх залишкової вартості. Дозволяється видавати працівникам два комплекти спецодягу на два строки носіння.
Що стосується закупівлі спецодягу та взуття за власні кошти, то згідно з п. 4.4 цього ж Порядку передбачено, що роботодавець компенсує працівнику витрати на придбання ним за власні кошти спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту у випадках і на умовах, передбачених колективним договором.
За відсутності документів, що підтвержують ціну, компенсація витрат здійснюється за роздрібними цінами виробника або постачальника. Вартість ЗІЗ уточнюється бухгалтерією підприємства. Якщо витрати перевищують роздрібні ціни, компенсацію різниці може бути виплачено, якщо це обумовлено в колективному договорі.

Володимир Дорошенко,
головний технічний інспектор праці,
завідувач відділу охорони праці Ради профспілки
Admin
Адміністратор форуму
 
Повідомлення: 186
З нами з: Чет, 30 листопада 2006 9:40 am

Re: Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення vedveder » Чет, 26 листопада 2009 11:32 am

Феликс написав:...
- це законно ... примушують здавати старий спец...

Законно.
Но есть нюансы.
1.Можешь сдать свои любые спец. ободранки, даже грязные. Мотивировав тем, что в прошлый раз получил спецуху не в срок и потому носил свою одежду.
2. Организация ОБЯЗАНА организовать стирку спецодежды.
3. Можно повысить и свою строгость к администрации, если с тебя требуют даже лохмотья. Для этого если просрочен хоть один день в выдаче спецухе, купи себе в магазине, сунь бухгалтеру чек и потребуй компенсации. Как-то я только припугнул своего бухгалтера, что так сделаю и с тех пор НИКТО и НИЧЕГО с меня не требуют.
А вообще если имеешь интернет, много можешь узнать про правила получения и носки спецухи. Вот , к примеру, из Закона об ОТ от 14 октября 1992 р. № 2694-XII( с доплнениями):
"...Стаття 8. Забезпечення працівників спецодягом,
іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами

На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування."
vedveder
 
Повідомлення: 54
З нами з: Нед, 22 березня 2009 12:03 am

Повідомлення Феликс » Чет, 26 листопада 2009 7:30 pm

Дякую за відповіді.
admin
згідно з п. 4.4 цього ж Порядку передбачено, що роботодавець компенсує працівнику витрати на придбання ним за власні кошти спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту у випадках і на умовах, передбачених колективним договором

Ясна річ що в кол. договорі такого випадку не передбачено. Адже на паперах у нас все добре і всі робітникі забезбечені ЗІЗ на 100%.
А в дійсності :
-костюм Х.Б. не можу отримати з травня. Зараз хоча і завезли 10 комплектів , але вони всі як найменше 62-го розміру.
-взутя ж навпакі не більше 41-го розміру.
- жилетів сигнальних - взагалі немае.
vedveder
1. Я правильно понял что можно сдать старые джинсы и рубашку чб получить новый костюм х.б. ? Или подразумевалась сдача именно спецовки , но от другого производителя ?
2. Стирки никогда не было , мы об этом даже и не мечтаем.
3. В нашей дистанции вопросы СИЗ "курирует" главный инжинер. Уж не знаю почему , может более важных дел нет... Или же просто личная выгода от задержки выдачи спец. одежды. В рамках дистанции набегает весьма приличная сумма. А в документах явно напишут что работники сами не спешат получать СИЗ.
[/quote]
Феликс
 
Повідомлення: 6
З нами з: Пон, 23 листопада 2009 8:38 pm
Звідки: Украина

Повідомлення wikand » Чет, 26 листопада 2009 8:19 pm

Феликс написав:Дякую за відповіді
....Я правильно понял что можно сдать старые джинсы

Вижу, что разговор пошёл не на шутку.
Скажу тебе, феликс, что для отстаивания своих прав есть несколько способов,- приличных и непри...нятых. Всё зависит от изначального намерения руководства и его действительной заботе о трудяге. Зачем лезть на рожон если шеф проявляет заботу. Если тебя пытаются окунуть в грязь, то действуй по принципу "клин клином". Тогда способ непри...ый то что надо.
Тупо цитируй статьи законов, что знаешь, своим грузителям.
Конечно, сдашь свои хиппи-джинсы и это всех устроит, то зачем создавать напряг.
А ежели требуют строго спец, то получи фашист гранату, действуем по закону. А саме, как предлагал Федя- заява, что купишь спец в магазине(не забудь про чек), потребуешь стирку(согласно закона про ОТ) и т.д. Надеюсь все проблемы со сдачей вторсырья отпадут.
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 910
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Re: Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення Nemzik » Сер, 17 жовтня 2012 7:47 pm

та ладно вам спорить,воту нас Лвчд1 днепропетровск спецухунормальную дают. как-то получал аж прозрел,мне при моем 56 всунули 60 размер.так и шо вы думаете яштаны смог натянуть только до середины бедра(хотя попа у менясовсем не большая),а курточка после первой стирки стала похожа на распашенку.жаль дети выросли,а то им бы подарил.
Nemzik
 
Повідомлення: 57
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012 6:53 pm

Re: Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення Николай Николаенко » П'ят, 16 грудня 2016 11:16 pm

При наличии нового образца спецодежды железнодорожника с оранжевой плечевой вставкой и светоотражающих полос, нужно ли носить и оранжевый жилет?

 !  "Admin":
Залежно від професії (посади) працівникам, які виконують свої обов’язки безпосередньо в зоні залізничних колій, на перегонах і станціях, відповідно до «Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам залізничного транспорту України» видається обов’язково для носіння жилет сигнальний із світловідбивальними смугами.

Технічна інспекція праці Ради профспілки
Николай Николаенко
 
Повідомлення: 3
З нами з: П'ят, 16 грудня 2016 11:00 pm

Re: Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення Николай Николаенко » Сер, 21 грудня 2016 9:14 pm

На спецодязі оглядачів-ремонтників вагонів Придніпровської залізниці з’явилося гасло — привітання «Слава Україні!» і відповідь на нього «Героям слава!». Про це повідомила галузева газета «Магістраль».

Оглядач-ремонтник вагонів експлуатаційного вагонного депо Нижньодніпровськ-Вузол Анатолій Філоненко, який працює у такому спецодязі, зазначив: «Я пишаюся тим, що мені дістався такий спецодяг. По-перше, він дуже зручний, тож я вільно почуваюся у ньому під час роботи. Але не це головне. Тепер більшість колег та й просто перехожі вітаються зі мною не інакше, як «Слава Україні!». На що я, звісно, відповідаю: «Героям слава!». А ще коли поїзди проїжджають поряд, то машиністи неодмінно подають мені звуковий сигнал. Вірю в те, що Україна зажди буде єдиною країною».

Заступник начальника служби вагонного господарства Придніпровської залізниці Дмитро Подосьонов пояснив, що ідея таким чином оформити спецодяг виникла під час підготовки до конкурсу вагонників – спецодяг переробили так, як цього бажали самі працівники, котрим у ньому доводиться працювати по 12 год. на добу. Потурбувалися і про безпеку праці, тож додатково вшили відображальні світлосмуги. Для міцності додатково нашили наколінники, а для зручності — кишені.

Поки що це спецодяг експериментальний і проходить випробування практикою. Проте є певність, що зразок буде затверджено і поставлено на серійне виробництво.

«Ми вирішили, що в тій непростій ситуації, яка склалася в Україні, це буде відігравати об’єднувальну роль, гуртуючи не тільки працівників залізничного транспорту, а й населення всієї країни. З часом одягнемо у нього всіх працівників вагонного господарства Придніпровської. Але за будь-яких обставин незмінним буде патріотичне гасло, розміщене на спецівці. Завважу, що загалом для оглядачів вагонів щороку закуповуємо 1,5 тис. комплектів спецодягу», – розповів Дмитро Подосьонов.

При этом на сайте Укрзалізниці добавлено фото в новой спецодежде, вагонников-осмоторщиков, как понять что им разрешено без жилетов работать а другим запрещено, дайте разъяснения.

 !  "Admin":
Ще раз повідомляємо, що ВСІ працівники, які виконують свої обов’язки безпосередньо в зоні залізничних колій, на перегонах і станціях, мають обов’язково працювати у сигнальному жилеті із світловідбивальними смугами.
Технічна інспекція праці Ради профспілки
Николай Николаенко
 
Повідомлення: 3
З нами з: П'ят, 16 грудня 2016 11:00 pm

Re: Отримання спец.одягу та взуття.

Повідомлення Николай Николаенко » Суб, 24 грудня 2016 10:16 am

Технічна інспекція праці Ради профспілки, у такому випадку повинна контролювати фінансові розтрати, щодо нецільового використання коштів на непотрібні вставки світловідбивальних смуг, та оранжевих вставок на спецодязі, які під час виконання праці закриваються жилетами.
Порахуйте затрати, на вимірювання, розкрій смуг, непотрібних вставок та надписів у спецодязі.
А якщо ви цим не займаєтесь, то навіщо потрібна ваша профспілка та відрахування на вас профспілковий збір.

 !  "Admin":
Ви посилаєтесь на публікацію 2014 року про експериментальну модель спецодягу. Якщо у вас є конкретні факти порушень, пропозиції щодо покращання питань охорони праці або вам необхідні додаткові роз’яснення, зверніться, будь ласка, до головного технічного інспектора праці Ради профспілки Дорошенка Володимира Григоровича за тел. 5-92-02 (залізничний) або 044-406-92-02.
Николай Николаенко
 
Повідомлення: 3
З нами з: П'ят, 16 грудня 2016 11:00 pm


Повернутись до Охорона праці

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron