В связи с реформой сокращение?

В связи с реформой сокращение?

Повідомлення wcn » Сер, 17 жовтня 2012 6:00 am

Вчера прошел говор, что на Донецкой нужно сократить в ближайшее время 800 чел? Насколько это правда?
wcn
Активний дописувач
 
Повідомлення: 129
З нами з: Суб, 08 березня 2008 5:32 am
Звідки: Донецкая

Re: В связи с реформой сокращение?

Повідомлення Glavred » Чет, 18 жовтня 2012 3:16 pm

Любая реформа – процесс, увы, не безболезненный, ломается ведь устоявшаяся система… Реформирование железных дорог – не исключение, но, заметим, вопрос массового сокращения работников никогда не приобретал тревожной окраски. И во многом благодаря позиции Генерального директора УЗ В.В. Козака, который неоднократно заверял, что все высвобождаемые работники в обязательном порядке должны быть трудоустроены в структурных подразделениях железных наших дорог.

На Донецкой магистрали этот принцип – основополагающий, поэтому перед тем, как проводить какое-то мероприятие по изменению структуры, руководство дороги совместно с дорожным комитетом профсоюза проводят конструктивные переговоры по комплексу вопросов. Это, прежде всего, сохранение рабочих мест или перевод высвобождаемых работников на другую работу, а также льгот и гарантий, закрепленных дорожным колдоговором. Это и уровень заработной платы, и другие принципиальные моменты.

К примеру, только в нынешнем году специалистами дорпрофсожа были тщательно проверены и согласованы 20 приказов по реорганизации структурных подразделений служб дороги, в результате чего 787 железнодорожников не остались за бортом: им была предоставлена или другая работа, или они были трудоустроены в других структурных подразделениях по своей специализации.

Кроме этого, проинформировал пресс-центр дорпрофсожа Донецкой магистрали, на дороге создан штаб по вопросам реформирования, в состав которого включен председатель дорожной профорганизации В.М.Бубняк. Это, как вы понимаете, тоже способствует своевременному и эффективному решению возникающих проблем, которые, несомненно, будут преобладать на всех этапах реформирования. Но самое главное в том, что принципиальная позиция дорпрофсожа помогает максимально сохранять профессиональный кадровый потенциал дороги.
Так что давайте запасемся терпением…
Аватар користувача
Glavred
Головний редактор
 
Повідомлення: 438
З нами з: Вів, 05 серпня 2008 11:00 am

Re: В связи с реформой сокращение?

Повідомлення categorical » Пон, 28 січня 2019 7:46 pm

Здравствуйте уважаемые коллеги!
23.01.2019 года в профсоюзный комитет ППО"Лозовской дистанции сигнализации и связи" поступило уведомление на "що до виключення зі штатного розпису виробничого підрозділу «Лозівська дистанція сигналізації та зв’язку» - 6 штатних одиниць." Уведомление на решение правления АТ"Укрзалізниця" от 10.12.2018 года (протокол №Ц-64/94). Приказа директора филиала ПЗ от 17.01.2019 №29/Н.
Какие основания для "сокращения" представило правление? На месте технико-экономического обоснования не получил, хотя в перечне докуменов к уведомлению оно фигурирует.
Какие действия Совет профсоюза, Дорожные комитеты, планируют для сбережения профессиональных кадров? В частности членов профсоюза ЖиТС Украины?
На какую помощь, я как председатель ППО, могу рассчитывать от вышестоящих профсоюзных органов.

С Уважением, Некрасов Максим.

 !  "Admin":
Згідно з частиною 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис, а відтак має право скорочувати їх чисельність. Поряд з цим, такі дії мають проводитись на основі науково обґрунтованих завдань і норм, визначених, зокрема, об’ємами перевезень, технологічним процесом тощо.
Відповідно до п.3.4.1 Галузевої угоди між Укрзалізницею та профспілками зменшення чисельності працівників проводиться лише у випадку скорочення обсягів робіт і, в першу чергу, шляхом природної плинності кадрів.
Якщо роботодавцем прийнято рішення про скорочення працівників, він повинен розробити й запровадити низку соціально-економічних заходів щодо пом’якшення цього процесу. На цьому етапі проводяться консультацій із профспілковим органом.
Звертаємо увагу, що рішенням Правління АТ «Укрзалізниця» затверджується контрольні показники по фонду оплати праці та середньооблікової кількості працівників для регіональних філій, філій та ПрАТів. Що стосується конкретних підрозділів, де вилучаються штатні одиниці, а також їх кількість, то це рішення приймаються роботодавцями на місцях, тобто філіями, регіональними філіями.
Роботодавець розробляє певні обґрунтовані заходи щодо внесення змін в організацію виробництва і праці у зв’язку з відповідними обставинами, після чого видає наказ (з основної діяльності підприємства) про заплановане внесення змін у структуру і штатний розпис підприємства.
У наказі обов’язково зазначається:
– перелік посад, роботи на яких не проводитимуться, і з яких причин;
– кількість і категорії працівників, які будуть виключені зі штатного розпису підприємства.
Копію наказу подають виборному органу первинної профспілкової організації не пізніше ніж за три місяці до звільнення працівників. Це буде офіційна інформація про початок проведення спільних консультацій відповідно до статті 49- 4 КЗпП і статті 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
Роботодавець протягом 30 днів (різниця між повідомленням профспілкового органу за три місяці про початок указаних вище дій згідно зі ст. 49-4 КЗпП і повідомленням конкретного працівника за два місяці про його вивільнення у зв’язку зі скороченням чисельності працівників відповідно до ст. 49-2 КЗпП) проводить консультації з профспілковим органом про заходи щодо запобігання звільненням чи зведення їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків звільнення.
Під час проведення консультацій визначають:
– причини скорочення з технологічним та економічним обґрунтуванням;
– кількість і категорії працівників, яких може стосуватися вивільнення;
– строки проведення звільнень;
– можливість працевлаштування, перенавчання (перекваліфікації) працівників;
– інші спільні заходи сторін соціального діалогу щодо пом’якшення наслідків зазначених заходів.
Посилання роботодавця, наприклад, на скрутне фінансове становище підприємства також має бути обґрунтованим. Профспілкова сторона відповідно до статті 28 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» повинна пересвідчитися в цьому. На її запит роботодавець у п’ятиденний термін має надати відповідну інформацію про результати господарської діяльності підприємства.
Якщо буде встановлено, що внесення змін в організацію виробництва і праці, що тягне за собою скорочення працівників, необґрунтоване, профорган на підставі частини третьої статті 49-4 КЗпП має право вносити пропозиції роботодавцю щодо перенесення строків вивільнення або тимчасового припинення чи навіть скасування заходів, пов’язаних із вивільненням працівників.
Після завершення відповідних консультацій і переговорів визначаються конкретні особи (прізвища вивільнюваних працівників), розробляється план їх працевлаштування, програма навчання (перекваліфікації) таких працівників іншим професіям.
Лише в разі неможливості працевлаштування проводиться звільнення працівників за процедурою, встановленою законодавством.
Як вбачається з вищевикладеного, основну роль у цьому процесі законодавство покладає на виборний орган первинної профспілкової організації. Проте, Рада профспілки, Дорпрофсож готові надати вам будь-яку допомогу, зокрема силами правової інспекції праці Ради профспілки.


 !  "Glavred":
Дякуємо автору за повідомлення...
"Добрый день! Спасибо за оперативный ответ.
На настоящий момент администрация отменила приказ, но начаты работы по систематичной и качественной
работе по данному вопросу. Подключены специалисты службы "сигнализации и связи" и юристы филиала.
В любом случае спасибо за поддержку".
categorical
 
Повідомлення: 4
З нами з: Сер, 05 серпня 2009 3:40 pm


Повернутись до Реформування галузі

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість