Профспілка допомогла

Сторінка (форум) Конотопського теркому дорожньої профспілкової організації Південно-західної залізниці

Модератор: Konotopskiy terkom

До уваги користувачів!
Зображення

Конотопский территориальный комитет профсоюза
41600, г.Конотоп, ул.Свободы, 9


Председатель – ШМАГЛЕЙ Владимир Александрович, тел: 20-00
Заместитель председателя - – МАКАРЕНКО Наталия Адамовна, тел: 20-01
Правовой инспектор труда – КОЛЯДНА Олена Миколаївна, тел: 20-85
Главный бухгалтер – ХОЛЯВКО Мария Трофимовна, тел: 26-98

* - телефоны железнодорожные; код Конотопа - 955-80

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Чет, 20 лютого 2020 10:49 pm

В терком профспілки за захистом своїх трудових прав звернулися член профспілки локомотивного депо Сновськ з питання нарахування та виплати йому винагороди за підсумками роботи за 2018р.та член профспілки експлуатаційно-ремонтного вагонного депо Конотоп щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Після втручання правового інспектора праці Олени Колядної:
-поновлено трудові права, проведено перерахунок та виплату недополученого розміру винагороди за підсумками роботи за 2018 р. працівнику ТЧ Сновськ на суму 3460 грн.
- відмінено дію наказу в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності, який був виданий з порушенням діючого законодавства. Працівнику ВЧДЕР Конотоп проведена виплата не отриманої виробничої премії на суму 3432 грн.

Прес-центр Конотопського теркому профспілки
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Пон, 02 березня 2020 9:19 pm

ЗА ОСОБИСТИМ ЗВЕРНЕННЯМ


Після неодноразового звернення члена профспілки, працівниці локомотивного депо Христинівка Одеської залізниці до керівництва депо, Одеської дорожньої профорганізації та Шевченківського теркому профспілки щодо визначення їй безперервного стажу роботи на залізничному транспорті для виплати надбавки за вислугу років згідно Положення про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту, питання залишилось не вирішеним. Не втрачаючи надію за підтримкою та позитивним вирішенням свого питання працівниця з іншої залізниці звернулась до правового інспектора праці Конотопського теркому профспілки з проханням захисту та поновлення її трудових прав щодо зарахування її попереднього часу роботи на залізничному транспорті до безперервного стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років.
Правовим інспектором праці було направлено листа до вищого органу профспілки та за сприянням Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України на підставі вивчених матеріалів було виявлено порушення адміністрацію ТЧ Христинівка чинного законодавства та повернуто працівниці втраченого заробітку за період 2009 – 2017 р.р. на суму 28 тис. грн.


ПРЕС-центр Конотопського теркому профспілки


Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Пон, 02 березня 2020 9:24 pm

На особистому прийомі правовим інспектором праці в 2019 році
були надані консультації з питань правового та соціального захисту
102 членам профспілки.


В т.ч. працівникам і пенсіонерам залізничного транспорту - 48, представникам профспілкових організацій - 33, адміністрації – 21.
Звернення розглядались різного характеру: оплата праці, трудова дисципліна, відпустки, робочий час, трудовий договір, норми колективного договору, вивільнення працівників в зв’язку з скороченням чисельності та різне.
Для підвищення рівня правового захисту залізничників та членів їх сімей за участю правового інспектора проведено 6 консультативних днів з представниками адміністрації з наданням рекомендацій по умовах колективного договору та трудового законодавства, проведено семінар з молодими профактивістами.
За результатами перевірок на адресу працівників направлено 35 персональних повідомлень про факти захисту профспілкою їхніх трудових прав.
На вимогу правового інспектора праці теркому профспілки захищені трудові і соціальні права 550-ти залізничників-членів галузевої профспілки. Загальна сума повернутих працівникам підприємств незаконно утриманих, не нарахованих або недоплачених адміністрацією відповідно до норм КЗпП України і умов колективного договору грошових коштів за 2019 рік складає 1 млн. 653 тис. 846 грн.

ПРЕС-центр теркому профспілки
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Пон, 16 березня 2020 11:48 pm

При перевірці Конотопської колійної машинної станції № 119 / передана в 2019 році до новоствореної філії «Центр будівництва та ремонту колій»/
з питання дотримання законодавства про працю в частині оплати праці та норм колективного договору залізниці виявлено порушення діючого законодавства щодо встановлювання ліміту фонду оплати праці.
На вимогу правового інспектора праці Конотопського теркому профспілки Олени Колядної:
- 13-ти працівникам нарахована та виплачена незаконно недоплачена матеріальна допомога на оздоровлення згідно колективного договору залізниці на суму 160 тис. грн.;
- проведено перерахунок та виплату недополученого розміру винагороди за підсумками роботи за 2018 р. з дотриманням вимог Положення про оплату праці 4-ьом працівникам, які в 2018 р. були звільнені за переводом в інші підрозділи залізниці, на суму 1300 грн.


Прес-центр теркому профспілки.
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Нед, 19 липня 2020 3:51 pm

ЗображенняЗображення
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Суб, 25 липня 2020 5:01 pm

По результатам проведеної перевірки дотримання законодавства про працю в частині оплати праці та норм колективного договору залізниці у виробничому підрозділі Конотопська дистанція колії правовим інспектором праці Колядною О.М. були виявлені порушення норм трудового законодавства та колективного договору та після внесення подання керівнику підприємства на вимоги правової інспекції праці було проведено донарахування та виплачено гарантований колективним договором відповідний розмір премії за виконання виробничих показників, встановлений згідно Положення про преміювання:
534-ьом працівникам виплачено премії за липень - 415 тис.579 грн.
518-ти працівникам виплачено премії за серпень – 320 тис.314 грн.
507-ми працівникам виплачено премії за вересень – 534 тис.166 грн.

На вимогу правового інспектора праці зупинена незаконна процедура відправлення працівників у відпустку без збереження заробітної плати та захищені трудові права 226-ти членів профспілки виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо ст.Бахмач та 15-ти членів профспілки Конотопського територіального управління філії ЦБМЕС-7.

Прес-центр Конотопського теркому профспілки.
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Чет, 24 вересня 2020 1:28 pm

На вимогу правового інспектора праці Олени Колядної проведено перерахунок та повернуто кошти за путівки, які були видані працівникам, з дотриманням вимог п.7.11 колективного договору залізниці та ст.165.1.35 Податкового кодексу України:
- працівниці ШЧ Конотоп на суму 6 399 грн.
- 3-ьом працівникам ТЧ Конотоп на суму 8 800 грн.

Згідно п.1.10 Порядку розподілу та видачі путівок в лікувально-оздоровчі заклади залізниці працівникам ДТГО «Південно-Західна залізниця» від 15.10.2015р, який є додатком до колективного договору, путівки з 01.01.20 р. по 14.02.20 р. видавались працівникам безкоштовно, з оподаткуванням згідно законодавства України. Податковим кодексом України (ст.165.1.35) визначено, що путівки на відпочинок, оздоровлення та лікування надаються безоплатно за умови, що вартість путівки не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня податкового року.

Працівники, які отримали путівки через адміністрацію з оподаткуванням та використали їх в період з 01.01.20 р. по 14.02.20 р., можуть звернутись в профспілковий комітет Вашого підрозділу для поновлення своїх трудових прав.


Прес-центр Конотопського теркому профспілки
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Пон, 28 вересня 2020 9:26 am

Правовим інспектором праці теркому профспілки Оленою Колядною в ході перевірки пасажирського вагонного депо станції Бахмач філії «Пасажирська компанія» було виявлено ряд порушень трудового законодавства про працю в частині оплати праці, при забезпеченні трудової дисципліни та норм колективного договору.
Після внесення подання керівнику підрозділу на вимоги правової інспекції та рішення засідання президії теркому профспілки:
- скасовано наказ в частині переведення провідного економіста на посаду техніка 1 категорії, чим було грубо порушено трудові та конституційні права члена профспілки та призвело до безпідставної втрати значної частини заробітної плати (більш ніж на 4000 грн.). Працівниця поновлена на посаду провідного економіста та повернуто місячну заробітну плату;
- 9-ти працівникам, які у свій вихідний день виконували роботу, не обумовлену трудовим договором, нараховано у подвійному розмірі та проведено оплату на суму 12 874,40 грн.;
- відмінено дію наказів в частині притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності, які були видані з порушенням діючого законодавства, 2-ом працівникам проведена виплата виробничої премії на суму 908 грн.;
- 5-ти працівникам, на яких було покладено виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника зі звільненням від основних обов’язків, проведено донарахування надбавки за вислугу років на різницю між посадовими окладами, на суму 2752,08 грн.;
- відмінено дію наказу в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення премії у розмірі 50%, який виданий з порушенням вимог чинного законодавства. Працівниці донараховано виробничої премії на суму 723,83 грн.


Прес-центр Конотопського теркому профспілки
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Чет, 22 жовтня 2020 3:33 pm

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про колективні договори і угоди» умови колективних договорів, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов’язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали. Положення про преміювання є додатком та невід’ємною частиною колективного договору підприємства, а розмір премії встановлюється відповідно до ст.15 Закону України «Про оплату праці». Тобто, працівники, виконавши умови колективного договору отримують право на додаткову заробітну плату у визначеному, відповідним Положенням про преміювання, розмірі.
На жаль, на всіх підрозділах Конотопського регіону виплата виробничої премії здійснюється в межах доведеного філією АТ «Укрзалізниця» планового фонду з оплати праці, показники якого значно менші від фактичних показників. Але ж права працюючих на оплату праці захищені ст.21 Закону України «Про оплату праці» та не повинні порушуватись через необґрунтоване планування фонду оплати праці (ФОП).
Як стало системою, не зважаючи на виконання виробничих та планових показників, працівники підрозділів не отримують відповідний розмір премії в зв’язку з лімітом ФОП. Встановлення таких лімітів ніякими нормативними та законодавчими документами не передбачено. До того ж, встановлення лімітів зменшує ФОП і, як наслідок, призводить до того, що керівники підрозділів вимушені порушувати вимоги колективного договору та чинного законодавства в частині виплати відповідного розміру виробничої премії працівникам.
Але в ході перевірки Конотопської дистанції колії з питань дотримання адміністрацією законодавства про працю в частині оплати праці були виявлені порушення. На вимогу правового інспектора праці Олени Колядної 468-ми працівникам проведено донарахування та виплата відповідного розміру премії за жовтень 2019 р. на суму 511 тис. 720 грн.


Прес-центр Конотопського теркому профспілки
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » П'ят, 13 листопада 2020 5:07 pm

ПРОФСПІЛКА ДОПОМОГЛА


Зображення

На вимогу профспілкового комітету Хутір-Михайлівської дистанції колії за 10-ть місяців 2020 року захищені трудові права 58 членів профспілки. Повернуто незаконно утриманих або недоплачених коштів на загальну суму 80,0 тис. грн.
Зокрема:
⦁ щодо виплати виробничої премії – 52 працівника;
⦁ щодо оплати оздоровчих путівок – 3 працівника;
⦁ щодо доплати за теоретичне та виробниче навчання – 2 працівника;
⦁ щодо оплати листка непрацездатності – 1 працівник;
⦁ щодо відрахування коштів профкому на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.


Марина Демченко, голова ППО Хутір-Михайлівської дистанції колії
Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » П'ят, 13 листопада 2020 5:23 pm

При розгляді та вивченні матеріалів за зверненнями членів профспілки локомотивного депо Сновськ, які звернулися в терком профспілки за захистом своїх трудових прав щодо притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, встановлено, що звинувачення роботодавця не відповідають вимогам законодавства і є неправомірними. Працівники безпідставно притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
На вимогу правового інспектора праці Конотопського теркому профспілки Олени Колядної відмінено дію наказів в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності, які були видані з порушенням діючого законодавства та 3-ьом працівникам депо проведена виплата не отриманої виробничої премії на суму 4 588,62 грн.

Прес-центр Конотопського теркому

Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Re: Профспілка допомогла

Повідомлення Konotopskiy terkom » Вів, 24 листопада 2020 8:47 pm

В продовження попередньої інформації
щодо виплати виробничої премії……


З урахуванням норми ст.2 Закону України «Про оплату праці» «премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій, являються складовою частиною заробітної плати».
Преміювання - це частина системи матеріального стимулювання та повинно застосовуватись як регулятор підвищення рівня оплати праці. Працівники підприємства преміюються за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання обов’язків, встановлених посадовими і робочими інструкціями та Положенням про преміювання, виконання місячного виробничого плану.
Замість забезпечення підвищення ефективності матеріального стимулювання, як одного з основних мотиваційних чинників для продуктивної і якісної праці та зацікавленості працівників, премія виплачується у значно менших розмірах через зменшення доведеного філією АТ «Укрзалізниця» фонду оплати праці.
Але, в умовах зменшення витрат на виплату щомісячної виробничої премії за результатами діяльності на вимогу правового інспектора праці Олени Колядної та під пильним контролем голови профспілкового комітету Мозгової Т.Ф. проведено донарахування та виплата відповідного розміру премії колективу Конотопської дистанції колії:
515 працівникам за листопад 2019 р. на суму 413 тис. 856 грн.
522 працівникам за грудень 2019 р. на суму 268 тис. 200 грн.


Прес-центр Конотопського теркому профспілки

Аватар користувача
Konotopskiy terkom
Творчій модер!
 
Повідомлення: 2438
З нами з: Чет, 23 червня 2011 9:17 pm

Поперед.

Повернутись до Конотопський терком

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість