Правова робота

Сторінка (форум) Шевченківського теркому дорожньої профспілкової організації Одеської залізниці

Модератор: shevchenko terkom

До уваги користувачів!
Зображення

Шевченківська територіальна профспілкова організація
20705, м. Сміла, вул. Ю.Коробейника, 3-А, тел.: 33-14, факс: 26-65


Голова - МОТУЗЕНКО Віктор Григорович, тел: 33-14
Завідуючий оргвідділом - БОНДАРЕНКО Сергій Володимирович, тел: 37-49
Правовий інспектор праці - МОТУЗЕНКО Олена Вікторівна, тел: 31-37
Технічний інспектор праці - ВАВЕР Ян Георгійович, тел: 32-33
Головний бухгалтер - ОСАДЧА Лідія Олександрівна, тел: 26-87
Приймальня – тел/факс: 26-65

* - Телефони залізничні, код ст. ім. Т. Шевченка - 98-200

Правова робота

Повідомлення shevchenko terkom » Чет, 11 липня 2013 4:26 pm

26 червня поточного року проведене чергове засідання територіальної профспілкової організації, на якому розглянуто питання про дотримання норм законодавства про працю і положень колективного договору в Черкаському колійному ремонтно-механічному заводі та Колійній машинній станції № 129. На президії заслухано директора заводу та головного інженера КМС № 129. Президією відмічено, що адміністраціями цих підприємств проведено певну роботу по організації кадрової роботи, дотримання вимог Кодексу Законів про Працю, та дотримання вимог колективного договору.
ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
Однак, мають місце порушення деяких норм колективного договору та законодавства: не проводиться доплата керівникам стажування (при проведенні стажування з питань охорони праці), не завжди своєчасно проводиться розрахунок з працівниками при їх звільненні, не забезпечується робота комісій по трудовим спорам.
Президія зобов’язала адміністрацію підприємств усунути виявлені порушення, головам профорганізацій належним чином організувати суспільний нагляд з питань охорони праці та забезпечити виконання вимог колективного договору в повному обсязі.
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am

Re: Правова робота

Повідомлення shevchenko terkom » Сер, 05 лютого 2014 12:19 pm

Дотримання положень колективного договору в Шевченківській дирекції на контролі

Правовою інспекцією протягом звітного періоду здійснювався постійний контроль стану оплати праці працівників структурних підрозділів, проводилася робота з перевірки правильності обліку робочого часу, його оплати й нарахування заробітної плати за фактичну роботу. Тільки по структурних підрозділах Шевченківського регіону додатково нараховані і виплачені працівникам 48070 грн. заробітної плати.
За звітний період правовою інспекцією праці перевірено 17 підприємств та структурних підрозділів регіону, в результаті чого виявлено 147 порушень трудового законодавства.
При перевірці виконання умов колективного договору по Шевченківській дирекції залізничних перевезень встановлено.
Продовжується небажана практика надання відпусток без збереження заробітної плати. За 2013 рік 1094 працівникам дирекції надано відпусток без збереження заробітної плати на 13587 днів, що в середньому становить 10,4 дня на 1 працівника, що більше за показник минулого року, який становив 7,7 дня на одного працівника.
За 2013 рік кількість годин понаднормової роботи, складає 900 годин, за яку оплачено в подвійному розмірі 25,8 тис. грн. (в 2012 році 1237 годин 36 тис. грн.). Також, зменшилась кількість годин роботи в вихідний день 11,6 тис. годин, за які оплачено 349,8 тис. грн., (в 2012 році 15,9 тис. год., 444 тис. грн.) причиною цього є недотримання штату та невідповідність штату працівників обсягам виконуємих робіт. Станом на 01.01.14 р. неукомплектованість штату складає 25 одиниць, в тому числі: 8 чергових по станції, 4 складача поїздів, 2 маневрових диспетчера , 2 прийомоздавальника вантажу та багажу та ще 9 різних посад. При тому, що спискова чисельність працюючих в 2013 зменшилась з 1398 чоловік до 1303 чоловік.
Незважаючи на зниження чисельності працюючих в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість оголошених доган залишилась на тому ж рівні, оголошено 339 доган, а за аналогічний період 2012 року – 328 доган, причому кількість порушень зменшилась 1880 проти 2118 в 2012 році.
До 1541 працівника застосовувалось зменшення розміру премії, хоча це і менше ніж у минулому році 1780 працівників, але цифра дуже велика, більша ніж спискова чисельність працюючих.
Необхідно відзначити, що значно покращилося положення в питаннях дотримання трудового законодавства при виданні наказів по особовому складу на приймання і звільнення по різних підставах, переміщення на іншу роботу.
Разом з тим правовою інспекцією праці виявлені серйозні порушення, для усунення яких керівництву структурних підрозділів направлялися листи і приписи з вимогою про усунення допущених порушень.
Однак практика порушення чинного законодавства і зобов'язань колективного договору окремими керівниками структурних підрозділів триває. Так, практично в кожному перевіреному правовою інспекцією праці структурному підрозділі виявлені порушення Закону України «Про відпустки»: не завжди дотримуються графіки відпусток, не у всіх структурних підрозділах виплачується заробітна плата за час відпустки в строки, передбачені Законом України «Про відпустки». Окремі накази про притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності видаються з порушенням чинного законодавства - не вказується провина працівника, що допустив порушення, не вказуються дати здійснення порушень, не дотримуються строки залучення до дисциплінарної відповідальності і т.і.
Як і раніше, на оперативні наради, на яких розглядаються випадки виробничих недоліків та браків у роботі, не запрошуються представники виборного органу первинної профспілкової організації, особливо це стосується розгляду порушень допущених працівниками лінійних станцій.
І такі приклади можна перераховувати довго, а підсумок діяльності правової інспекції праці такий - за звітний період захищені трудові права більш 156 працівників, повернуто недоплачених коштів на суму понад 48 тисяч гривень, скасовано 7 неправомірно виданих наказів, відновлено на роботі 1 людину, звільнену з порушенням норм трудового законодавства.

Правова інспекція
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am

Re: Правова робота

Повідомлення shevchenko terkom » Нед, 27 квітня 2014 11:25 pm

ВИЇЗНА ПРЕЗИДІЯ НА ХРИСТИНІВСЬКОМУ ВУЗЛІ !

На засіданні виїзної президії Шевченківського теркому профспілки, що проводилася в квітні місяці на залізничному вузлі Христинівка розглянуто ряд питань :
1. Дотримання трудового законодавства в Христинівській дистанції сигналізації та зв’язку. Керівництву дистанції було вказано на окремі випадки порушення режиму праці та відпочинку водіїв, та запропоновано провести доплату за виявлені години понаднормової праці. Також вказано про приведення окремих наказів про встановлення доплат до вимог колективного договору Одеської залізниці;
2. Дотримання трудового законодавства в Христинівській дистанції колії.Президією відмічено, що в дистанції покращився стан щодо дотримання режиму праці та відпочинку водіїв, однак проведеною перевіркою встановлено, що ще мають місце окремі порушення щодо оплати праці працівників цієї категорії. Вказано на випадки недотримання вимог законодавства про працю при організації роботи у вихідний день. Також зобов’язано керівництво дистанції провести доплату працівникам за керівництво стажування відповідно до вимог колективного договору.
Також розглянуто питання про виконання постанови № 22-ІІ від 26.02.2013 року «По дотриманню законодавства про працю в Христинівському моторвагонному депо», заслухавши керівництво моторвагонного депо, президія прийняла рішення постанову зняти з контролю.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
Правова інспекція
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am

Re: Правова робота

Повідомлення shevchenko terkom » Пон, 28 квітня 2014 1:40 am

ДЕНЬ ТРУДОВОГО ПРАВА НА ХРИСТИНІВСЬКОМУ ВУЗЛІ!

Після закінчення виїзної президії 17.04.14 року, був проведений на Христинівському вузлі день трудового права. З інформацією перед профспілковим активом та представниками адміністрації підприємств виступили головний правовий інспектор праці Ради профспілки залізничників та транспортних будівельників на Одеській залізниці Шпильова С.В. та голова Шевченківської територіальної профспілкової організації Мотузенко В.Г.
Основним питанням, що турбувало працівників, було перш за все питання про пільги та компенсації передбачені колективними угодами. Представники профспілки вкотре довели до присутніх, що норми колективного договору Одеської залізниці залишаються незмінними на весь час його дії, крім того спілчан було ознайомлено з телеграмою Генерального директора Укрзалізниці Остапюка Б.Я. № Ц -2/26 вих. 10.04.2014 року, що заборона одноразових заохочувальних виплат не розповсюджується на виплати, що передбачені Галузевими угодами та колективними договорами.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
Правова інспекція
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am


Повернутись до Шевченківський терком

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість