Охорона праці

Сторінка (форум) Шевченківського теркому дорожньої профспілкової організації Одеської залізниці

Модератор: shevchenko terkom

До уваги користувачів!
Зображення

Шевченківська територіальна профспілкова організація
20705, м. Сміла, вул. Ю.Коробейника, 3-А, тел.: 33-14, факс: 26-65


Голова - МОТУЗЕНКО Віктор Григорович, тел: 33-14
Завідуючий оргвідділом - БОНДАРЕНКО Сергій Володимирович, тел: 37-49
Правовий інспектор праці - МОТУЗЕНКО Олена Вікторівна, тел: 31-37
Технічний інспектор праці - ВАВЕР Ян Георгійович, тел: 32-33
Головний бухгалтер - ОСАДЧА Лідія Олександрівна, тел: 26-87
Приймальня – тел/факс: 26-65

* - Телефони залізничні, код ст. ім. Т. Шевченка - 98-200

Охорона праці

Повідомлення shevchenko terkom » Чет, 11 липня 2013 4:29 pm

На засіданні президії.

30.08.2013 року на черговому засіданні шевченківської територіальної профспілкової організації розглянуто питання Про дотримання законодавства про охорону праці та положень колективного договору в Шевченківській дистанції електрозабезпечення.
Заслухавши інформацію технічного інспектора праці Вавера Я.Г. і пояснення начальника Шевченківської дистанції електрозабезпечення Малиша С.М., президія Шевченківської терпрофорганізації відмічає, що в результаті перевірки дотримання вимог законодавства про працю та нормативних документів з охорони праці і зобов’язань колективного договору в Шевченківській дистанції електрозабезпечення виявлено наступні недоліки:
- не вирішується проблема по забезпеченню дистанції показниками напруги та переносними заземленнями, заявка на 2013 рік не виконана, не придбано жодної позиції.
- існує проблема по утриманню виробничих та побутових приміщень: в аварійному стані приміщення майстерень та гаражу по ст. Новомиргород (ЕЧС-5), потребують заміни вікна виробничих та побутових приміщень по станції Цвіткове ( ЕЧК-2), потребують косметичного ремонту побутові приміщення по ст. Шевченко (ЕЧК-3).
- порушуються вимоги по утриманню обладнання, так по ст. Цвіткове (ЕЧК-3), Тяговій підстанції ЕЧЕ-2 ст. Шевченко експлуатуються заточувальні верстати без кінцевих вимикачів, без попереджувальних знаків.
- по ст.. Шевченко ( РРЦ, ремонтно-механічних майстернях експлуатуються свердлувальні верстати без лещат для кріплення деталей).
- порушуються вимоги правил будови електроустановок споживачів, так незамкнені на замки електричні щити: РРЦ ст.. Шевченко, ЕЧС-5 Новомиргород, ремонтно-механічних майстерень.
- порушуються вимоги правил охорони праці на автомобільному транспорті: не закріплені стаціонарно колесо відбійні пристрої ЕЧК-2 Цвіткове, протікає покрівля гаражу ЕЧС-5 Новомиргород,
- порушуються правила експлуатації електрозахисних засобів. Не випробовується електроінструмент з ізольованими ручками ЕЧС-5 Новомиргород, відсутній електроінструмент з ізольованими ручками по тяговій підстанції ст. Шевченко, недостатня кількість заземлюючих штанг по ЕЧК-4 Фундукліївка та ЕЧК-2 Цвіткове, порушено нумерацію діелектричних рукавиць по ЕЧС-5 Новомиргород.
- порушуються вимоги правил безпечної експлуатації вантажопідіймальних механізмів: не поновлено відмітки про проходження ЧТО кран-балок в ремонтно-механічних майстернях, відсутні схеми стропування вантажів ЕЧС-5 Новомиргород, ЕЧК-4 Фундукліївка.
Також в ході перевірки були виявлені інші зауваження. Президія зобов’язала начальника Шевченківської дистанції електропостачання усунути виявлені порушення контроль по усуненню виявлених порушень покладено на профспілковий комітет дистанції електропостачання та технічну інспекцію праці.

Технічна інспекція
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am

Re: Охорона праці

Повідомлення shevchenko terkom » Сер, 05 лютого 2014 12:09 pm

Підсумки роботи технічної інспекції

Говорячи про практичну діяльність територіальної профспілкової організації по здійсненню громадського контролю над станом охорони праці, слід зазначити, що вона була спрямована на реалізацію прав залізничників і транспортних будівельників по забезпеченню здорових і безпечних умов праці, одержанню встановлених пільг і компенсацій за шкідливі умови праці на підставі зобов'язань розділу «Поліпшення умов та охорони праці» колективного договору залізниці та дирекції.
Технічною інспекцією праці за 2013 рік перевірено 30 підприємств і структурних підрозділів, у тому числі 3 - спільно зі службою охорони праці дороги і інспекцією Держгірпромнагляду. Виявлено більше 300 порушень правил і норм охорони праці. За результатами перевірок видано керівникам 25 подань. Припинена робота в структурних підрозділах регіону більше 23 одиниць механізмів і устаткування, що загрожували життю та здоров'ю працівників. Розглянуто 54 звернення членів профспілки з питань, пов'язаних з відшкодуванням збитків, кваліфікацією нещасних випадків, по забезпеченню працівників спецодягом, спецвзуттям або іншими засобами захисту й багатьом іншим. Із них більшість вирішені позитивно.
Перевірками встановлено, що до роботи допускаються не достатньо підготовлені та без стажування працівники, порушується порядок по своєчасному проведенню інструктажів, допускаються порушення при проведенні оперативного контролю стану охорони праці.
Так, за 2013 рік по Шевченківському регіону допущено 4 нещасних випадки, один зі смертельним наслідком по станції ім. Тараса Шевченка та два з тяжкими наслідками також по станції ім. Т. Шевченка і один випадок по БМП № 634 Гайворон.
Проведений аналіз показує, що основними причинами допущених нещасних випадків продовжують залишатися незадовільна організація робіт, безвідповідальне відношення, як керівників до створення безпечних умов праці, так і самих працівників по забезпеченню особистої і колективної безпеки.
Питання фінансування Комплексних заходів є обов'язковими згідно із Законом України « Про охорону праці». На жаль, по окремих заходах фінансування в 2013 році проводилося не своєчасно. Так, станом на 31.12.13р.: по ДН-2 освоєно 658,22 тис. грн. при плані 522,3 тис. грн., що складає 126%. Однак, є пункти комплексних заходів, які залишилися невиконаними.
Порушувалися (особливо з початку року) вимоги пункту 5.8 у частині своєчасного забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям і іншими засобами індивідуального захисту, милом і миючими засобами.
Як вам відомо, профспілка залізничників і транспортних будівельників із грудня 2009 року страхує всіх своїх членів від нещасних випадків на виробництві з метою соціального захисту кожного з них. Постраждалі в 2012-2013 роках, у яких закінчився період непрацездатності, отримали належні їм виплати, ці виплати не повернуть здоров’я, але хоч трохи покращать становище потерпілих та їх сімей. Страхування проводиться за рахунок коштів профспілки і не вимагає від працівників ніяких фінансових витрат. Крім того, додатково в 2013 році проведено страхування членів профспілки на випадок раптової смерті на виробництві.

Технічна інспекція
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am

Re: Охорона праці

Повідомлення shevchenko terkom » Пон, 28 квітня 2014 2:14 am

ТИЖДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ !

У рамках Всесвітнього дня охорони праці та відповідно до рекомендацій Міжнародної Організації Праці з 21 по 28 квітня проводиться Тиждень охорони праці на Одеській залізниці.
Відповідно до постанови Ради профспілки більше 30 профспілкових комітетів первинних профорганізацій взяли активну участь у проведенні цього заходу. Спільно з роботодавцями проведені комплексні обстеження і цільові перевірки стану охорони праці у всіх структурних підрозділах Шевченківського регіону.
На підприємствах Шевченківського регіону, діти залізничників прийняли активну участь в конкурсі дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей». Метою проведення конкурсу є:
- привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці;
- формування активно-свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних аспектах духовного, соціально-економічного, політичного та культурного життя суспільства;
- виховання високої культури безпеки праці на виробництвах України у молоді як майбутніх роботодавців та працівників;
-виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді.
Технічна інспекція праці, також прийняла участь у проведенні весняного огляду охорони праці господарства дирекції та проведено перевірки в Христинівському моторвагонному депо. Хоча підсумки проведеної роботи ще підводяться, приємно відзначити, що завдяки активній громадській позиції профспілкових організацій та працівників, проблеми безпечних умов праці не залишаються поза увагою.

ЗображенняЗображення
Технічна інспекція
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am

Re: Охорона праці

Повідомлення shevchenko terkom » Пон, 06 червня 2016 10:12 am

«Охорона праці очима дітей»

Вже стало доброю традицією проводити конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» , і в цьому році Шевченківська територіальна профспілкова організація разом з керівництвом Шевченківської дирекції залізничних перевезень прийняли спільну постанову про проведення в рамках заходів присвячених всесвітньому Дню охорони праці конкурсу дитячого малюнку. Діти працівників залізничників з задоволенням прийняли участь в конкурсі. Особливо приємно, що участь в конкурсі прийняли діти залізничників, що працюють на лінійних станціях Шевченківської дирекції. Так відзначені роботи: Журавльової Тетяни, Журавльової Анастасії, Безносюк Вікторії, що мешкають в м. Христинівка; Кравця Арсенія, Товкаса Івана, Голобородько Ірини - дітей працівників ст. Черкаси. Відзначені роботи дітей працівників Шевченківської дирекції залізничних перевезень: Танцюри Софії, Лисенко Віталія, Нарожного Захара, Ігнатенко Богдана, Поліни Малютової.

Профспілкові організації потурбувались, щоб жодна дитина, яка приймала участь у конкурсі, не залишилася без подарунка. Юні художники отримали фарби, пензлі, олівці та альбоми. З вдячністю та з добрими словами дітям були вручені подарунки в кабінеті охорони праці Шевченківської дирекції, а на станціях цю приємну справу було доручено начальникам станцій.

«Діти малюють майбутнє» - і ми повинні заохочувати дітей, щоб в них з дитинства закладалося розуміння того, що безпека на робочому місці, на залізниці, в побуті - це те, про що треба пам’ятати завжди.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
Технічний інспектор праці
shevchenko terkom
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон, 17 червня 2013 11:13 am


Повернутись до Шевченківський терком

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість