Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Питання, розміщені раніше, можна переглянути тут

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення ЕЕД » Вів, 07 листопада 2017 4:27 pm

№ 3111

Працівникам виробничого структурного підрозділу «Донецьке регіональне відділення» філії «Енергозбут» ПАТ «Укрзалізниця» з 12 квітня 2017р. та по теперішній час не нараховується та не виплачується доплата до посадових окладів працівникам за роботу в районах проведення антитерористичної операції (Донецька область, міста: Покровськ (раніше Красноармійськ), Слов’янськ, Лиман (раніше Красний Лиман), Волноваха; Луганська область, місто Попасна) згідно:
-спільної постанови професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» «Про внесення змін до Галузевої угоди між публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» і профспілками» від 09.03.2017 року;
- наказу публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» «Про деякі питання встановлення працівникам доплати до годинних тарифних ставок і посадових окладів за роботу в районах проведення антитерористичної операції» від 24.05.2017 року № 327. Колектив ВСП «Донецьке регіональне відділення» філії «Енергозбут» ПАТ «Укрзалізниця» письмово звертався 3 жовтня 2017р. до керівництва філії "Енергозбут" ПАТ «Укрзалізниця» та Об’єднаної профспілкової організації філії «Енергозбут» ПАТ «Укрзалізниця» за роз'ясненням щодо невиплати доплат за роботу в зоні АТО, але офіційної відповіді так і не отримав. Просимо Вашої допомоги у сприянні вирішення питання.
 !  "Admin":
На Ваше звернення повідомляємо наступне: «Укрзалізницею» було розглянуто звернення голови первинної профорганізації Донецького регіонального відділення філії «Енергозбут» Теодоровської С.М. щодо виплати доплати у розмірі 25 % годинних тарифних ставок і посадових окладів за роботу в районах проведення антитерористичної операції. Листом від 7.11.2017 № Ц/-23/4388-17 за підписом в. о. голови правління ПАТ Є Кравцова та члена правління Р.Пашкевича «Укрзалізницею» надано відповідь на адресу голови профспілки та директора філії «Енергозбут» Ковтуна О.С., що зазначена доплата запроваджена з 12 квітня 2017 року та продовжує діяти до скасування. Працівникам філії, які виконують посадові (робочі) обов’язки в таких районах на підконтрольній Україні території в обов’язковому порядку повинна нараховуватись доплата за роботу в зоні проведення антитерористичної операції.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
ЕЕД
 
Повідомлення: 1
З нами з: Вів, 07 листопада 2017 3:41 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Pravda2017 » Сер, 08 листопада 2017 9:54 pm

№ 3112

Какая процедура досрочного снятия профсоюза?

 !  "Admin":
Все процедуры записаны в Уставе профсоюза. Это публичный документ.
Размещен на сайте
Pravda2017
 
Повідомлення: 18
З нами з: Вів, 01 серпня 2017 7:00 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення nick » Чет, 09 листопада 2017 12:20 am

№ 3113

Дайте почитать Правила оформлення проїзду за службовими та разовими квитками ОСЗ, які затверджені наказом ПАТ «Укрзалізниця» від 13.09.2016 р. № 552.

 !  "Admin":
Є у базі наказів ПАТ "Укрзалізниця".
Розміщено також на сайті профспілки за посиланням.
nick
 
Повідомлення: 16
З нами з: П'ят, 16 вересня 2016 5:44 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Pravda2017 » Чет, 09 листопада 2017 6:32 pm

Pravda2017 написав:№ 3112

Какая процедура досрочного снятия профсоюза?

 !  "Admin":
Что имеется в виду?


Имеется в виду что большинство плательщиков профсоюзных взносов очень недовольны работой головы профсоюза.

 !  "Admin":
Все процедуры записаны в Уставе профсоюза. Это публичный документ.
Размещен на сайте
Pravda2017
 
Повідомлення: 18
З нами з: Вів, 01 серпня 2017 7:00 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення DezmoN » Чет, 09 листопада 2017 7:54 pm

Дайте ответ на вопрос 3102.
DezmoN
 
Повідомлення: 26
З нами з: Пон, 10 червня 2013 2:48 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Pravda2017 » Суб, 11 листопада 2017 6:55 am

Pravda2017 написав:№ 3056

Pravda2017 написав:№ 3051

Скажите при переходе с 2 процентов на 1, что меняется и что теряет работник?

 !  "Admin":
У відповідності до Статуту профспілки члени профспілки сплачують щомісяця внески в розмірі не менше ніж 1 % місячного заробітку, стипендії.
Зазначені внески використовуються організаційними структурами профспілки (первинними, об’єднаними, територіальними, дорожніми профорганізаціями, Радою профспілки) для реалізації основної мети діяльності профспілки – здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, їх об’єднаннями, а також з іншими об’єднаннями громадян.
Профспілкові комітети витрачають внески на виконання заходів, передбачених у плані роботи та у відповідності до кошторису, які затверджуються на засіданнях колегіальних виборних органів.
Щороку при проведенні звітних або звітно-виборних зборів (конференцій) комітети профспілки звітують про проведену роботу, у тому числі про ефективне використання профспілкових внесків. Разом зі звітом профкому ревізійна комісія профспілкової організації доповідає членам профспілки про результати ревізії. За результатами доповідей профспілкового комітету та ревізійної комісії члени профспілки (на зборах або конференціях) приймають відповідні рішення.
З метою посилення діяльності первинної профспілкової організації на профспілкових зборах або конференціях можуть прийматися рішення щодо встановлення іншого відсотку відрахувань. Згадане рішення приймається після обґрунтування доцільності такий дій та реалізується шляхом написання членом профспілки відповідної заяви на адресу роботодавця про утримання профспілкових внесків.
Зазначаємо, що подібна практика має місце в нашій профспілці у тих профспілкових організаціях, які вважають за доцільне значно підвищити рівень фінансування витрат на оздоровлення, виплату матеріальної допомоги, проведення культурно-масових, фізкультурних та святкових заходів.

Відділ організаційної і кадрової роботи Ради профспілки


ДЯКУЮ ЗА ВАШУ ВІДПОВІДЬ.

Але розясніть будь-ласка. Якщо я на данний момент сплачую 2 відсотка і з наступного місяця перехожу на 1%, то що змінится від цього? я не зможу получіть допомогу від профспілки, або отримаю але меньше?

або на заходи які організоує профспілка, мені потрібно більше доплачувати грошей. Ось взяти наприклад виїзд на екскурсію, профсоюз організував поїздку на екскурсії, члени профспілки доплачують по 200 грн. за неї (це ті хо сплачують 2%) , а ті хто сплачують 1 % повинні доплатити більше грошей 400 грн. в мене питання: чі законні дії та вимоги голови профспілки?
 !  "Admin":
1. Рішення про використання коштів профспілкового бюджету, які надходять як від сплати 1%, так і 2%, приймається виборним органом профспілкової організації (профкомом).
2. Голова профспілкової організації виконує рішення виборного органу (профспілкового комітету) та доводить до членів профспілки умови участі у заходах.
3. За поясненнями Вам треба звертатися до профкому своєї первинної організації.

Відділ фінансової роботи Ради профспілки.


Значит решение сколько сдавают денег двух и однопроцентники на мероприятие принимает профсоюзный комитет, а не сам глава профсоюзной организации? Это решение или же собрание проводится официально и эта сумма где-то документируется? Может они постановление выносять?
Правильно я поняла ответ?

 !  "Admin":
Рішення про сплату 2% внесків заноситься до протоколу органу, який приймав рішення.
Відділ фінансової роботи Ради профспілки.
Pravda2017
 
Повідомлення: 18
З нами з: Вів, 01 серпня 2017 7:00 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Василь Юзва » Пон, 13 листопада 2017 9:50 pm

№ 3114

Наскільки процентів буде піднята заробітня плата с 1 листопада

 !  "Admin":
Див. № 3107
Василь Юзва
 
Повідомлення: 1
З нами з: Пон, 13 листопада 2017 9:48 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення гость » Вів, 14 листопада 2017 10:45 am

Ответте пожалуйста на вопрос 3106
гость
 
Повідомлення: 3
З нами з: Сер, 01 листопада 2017 10:01 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення zhukova.sv » Вів, 14 листопада 2017 9:39 pm

№ 3115

Як відображається в табелі обліку робочого часу час звільнення працівника (позивача) від роботи у зв'язку з викликом до суду (позов про оскарження дисциплінарного стягнення). Чи об'єктивно в наказі відображати як «надати відпустку без збереження заробітної плати за сімейними обставинами»?

 !  "Admin":
Відпустка без збереження заробітної плати надається лише за заявою працівника. Якщо Ви таку заяву не писали, то і підстав для надання Вам зазначеної відпустки немає. В разі наявності довідки – виклику до суду в табелі обліку робочого часу робиться відмітка ІН – «Інший невідпрацьований час, передбачений законодавством» (виконання державних і громадських обов'язків, допризовна підготовка, військові збори, донорські, відгул тощо). Оплата праці залежить від того, за якою категорією справ працівник викликаний до суду і в якому статусі він там виступає. В адміністративному, як і в цивільному процесі підприємство, на якому працює сторона або її представник, не зобов’язане виплачувати їм зарплату за час участі в судовому процесі. Граничний розмір компенсації витрат, пов'язаних із явкою сторін та їх представників в судове засідання на даний час регулюється постановою Кабінету Міністрів України N 870 від 26.06.2007 р. "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.96 р. N 710 "Про затвердження Інструкції про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення та виплати державним науково-дослідним установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів". Стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, та її представнику іншою стороною виплачуються добові (у разі переїзду в інший пункт), а також компенсація за втрачений заробіток, який обчислюється пропорційно розміру середньомісячного заробітку.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
zhukova.sv
Активний дописувач
 
Повідомлення: 145
З нами з: Суб, 16 січня 2016 10:45 am

Збереження надбавки за вислугу років

Повідомлення Yogurt » Сер, 15 листопада 2017 5:31 pm

№ 3116

Через шалений адміністративний тиск ,викликаний спробами відстояти свої права та через систематичне порушення законодавства про працю змушений звільнятися з залізниці. Отримав пропозицію про переведення в інший підрозділ залізниці. Виникло питання про збереження надбавки за вислугу років. При звичайному переводі вона зберігається. А чи зберігається така надбавка при звільненні з одного підрозділу та прийнятті в інший в короткий термін? Є шалене бажання покарати попереднього роботодавця звільненням по "гарній" статті, а при переводі така можливість відпадає.
 !  "Admin":
Згідно з Положенням про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту, затвердженим наказом Укрзалізниці від 28.12.2001 р., №743-Ц, звільнення працівника за власним бажанням не дає права на включення до безперервного стажу роботи в галузі попереднього періоду роботи. Але п. 4.12 зазначеного Положення передбачено, що комісія з визначення стажу роботи, створена на підприємстві, може визнати обґрунтованими причини перерви залізничного стажу і включити час попередньої роботи до безперервного стажу. Тож після переведення на інше підприємство рекомендуємо написати заяву на ім’я голови комісії підприємства (як правило, головний інженер) та чекати рішення.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
Yogurt
 
Повідомлення: 22
З нами з: Суб, 04 лютого 2012 3:01 pm

Вредный стаж для монтера пути

Повідомлення monter11 » Сер, 15 листопада 2017 7:10 pm

№ 3117

Подскажите сколько должно быть вредного стажа у монтера пути , раньше было 12,6 лет. А сейчас говорят что у кого нет вредного стажа на 1 октября 2017 года то на пенсию пойдет не в 55 лет , а в 60. Не представляю монтера пути в 60 лет , молодые не выдерживают , а в 60 вообще ...

 !  "Admin":
Згідно зі ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники локомотивних бригад та окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, у тому числі монтери колії магістральних залізниць, мали право виходу на пенсію за вислугу років після досягнення 55 років і при стажі роботи:
для чоловіків - не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі;
для жінок - не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р., № 2148-VIII особам, які на день набрання чинності цього закону, тобто на 11 жовтня 2017 року, мають вислугу років і стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України«Про пенсійне забезпечення».
Правова інспекція праці Ради профспілки
monter11
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 15 листопада 2017 6:57 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Electricmonctr » Сер, 15 листопада 2017 10:46 pm

№ 3118

Здравствуйте. Подскажите говорят,что сейчас можно проходить ежегодный медосмотр в любой поликлинике в которой есть приказы 240,246 так ли это? А ни в жд?

 !  "Admin":
Обов'язковий медогляд працівників проводиться в закладах охорони здоров’я, з якими роботодавець уклав відповідний договір. Конкретну інформацію ви отримаєте у відділі кадрів вашого структурного підрозділу.
Electricmonctr
 
Повідомлення: 10
З нами з: Сер, 15 листопада 2017 10:41 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Слесарь5разряда » П'ят, 17 листопада 2017 10:20 pm

№ 3119

Уважаемые профсоюзы когда наконец-то вы начнете принимать меры к администрации по поводу нарушения ст.115 КЗоТа Украины,в частности сроки выплат зп и аванса? Зароботная плата в этом месяце была произведена 2-3 числа,аванс на 17 число не выплачен,18 и 19 числа выходные,20 число приходится на 17й а у некоторых 18й день. Доколе? Я тут уже поднимал этот вопрос,неужели нельзя раз и жестко наказать администрацию УЗ?
приднепровская лвчд 1

 !  "Admin":
Строки виплати заробітної плати визначено в ст. 24 Закону України «Про оплату праці» та п. 3.2.6 Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками, в якому зазначено, що заробітна плата виплачується не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто,заробітна плата працівникам за першу половину місяця (аванс) виплачується в робочі дні місяця до 23 числа, а повний розрахунок – не пізніше 7 днів після закінчення періоду. Конкретні строки виплати заробітної плати встановлюються колективними договорами залізниць та їх структурних підрозділів, підприємств, організацій та установ залізничного транспорту.
Відділ економічної роботи, організації заробітної плати і заробітної плати Ради профспілки
Слесарь5разряда
 
Повідомлення: 27
З нами з: Вів, 01 березня 2016 9:47 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення LIPSTICK2121 » Пон, 20 листопада 2017 4:54 pm

Слесарь5разряда написав:№ 3119

Уважаемые профсоюзы когда наконец-то вы начнете принимать меры к администрации по поводу нарушения ст.115 КЗоТа Украины,в частности сроки выплат зп и аванса? Зароботная плата в этом месяце была произведена 2-3 числа,аванс на 17 число не выплачен,18 и 19 числа выходные,20 число приходится на 17й а у некоторых 18й день. Доколе? Я тут уже поднимал этот вопрос,неужели нельзя раз и жестко наказать администрацию УЗ?

 !  "Admin":
Укажите структурное подразделение и дорогу.

Тоже самое , ВЧ-1 південна залізниця

 !  "Admin":
Див. відповідь на запитанна № 3119
LIPSTICK2121
 
Повідомлення: 9
З нами з: Пон, 23 січня 2017 3:21 am

Вихід на пенсію

Повідомлення kerya » Пон, 20 листопада 2017 7:06 pm

№ 3120

В зв"язку з Пенсійною реформою було наголошено,що при досягненні 40 років трудового стажу людина може виходити на пенсію.Незрозуміло - ця норма закону буде дійсна з 2018,чи з 2028 року,і чи буде нарахована 100% пенсія?

 !  "Admin":
Згідно із змінами у пенсійному законодавстві визначено умови призначення пенсії за віком. Передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років до 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:
з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року – не менше 25 років;
з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року – не менше 26 років;
з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року – не менше 27 років;
з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року – не менше 28 років;
з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року – не менше 29 років;
з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року – не менше 30 років;
з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року – не менше 31 року;
з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року – не менше 32 років;
з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року – не менше 33 років;
з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року – не менше 34 років;
починаючи з 1 січня 2028 року – не менше 35 років.

Тобто для призначення пенсії у 60 років з 1 січня 2018 року треба мати не менше 25 років страхового стажу, поступово це стаж збільшується і з 1 січня 2028 року він становитиме 35 років.
Починаючи з 1 січня 2028 року в разі наявності 40 та більше календарних років страхового стажу пенсія за віком призначається незалежно від віку.

Правова інспекція праці Ради профспілки
kerya
 
Повідомлення: 20
З нами з: Вів, 05 листопада 2013 9:27 pm

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron