Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Питання, розміщені раніше, можна переглянути тут

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення ptoshnik » Вів, 30 жовтня 2018 10:34 pm

№ 3376

Чи правильно що при заміні спец.одягу за актом передчасного зносу із заробітноі плати буде вираховано податок за отриманий (замінений на новий)спец.одяг. який трактують як додаткове благо.

 !  "Admin":
При заміні спецодягу за актом передчасного зносу із заробітної плати не повинні вираховувати податок за замінений спецодяг, бо додаткового блага для працівника у цьому випадку немає.
Відповідно до пунктів 4.3, 4.4 «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту», затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24 березня 2008 р. № 53, передбачено: «У разі передчасного зношення засобів індивідуального захисту не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок».
«У випадку дострокового зносу, пропажі засобів індивідуального захисту із встановлених місць їх зберігання або псування і неможливості відновлення роботодавець зобов’язаний безоплатно видати працівнику інший придатний засіб індивідуального захисту на умовах, передбачених колективним договором».
Тому вимоги керівництва структурного підрозділу щодо вирахування податку за замінений спецодяг за актом дострокового зносу є неправомірним.

Технічна інспекція праці Ради профспілки
ptoshnik
 
Повідомлення: 1
З нами з: Вів, 30 жовтня 2018 10:18 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення meteo » П'ят, 02 листопада 2018 10:32 am

№ 3377

Здравствуйте!
Подскажите пожалуйста входит ли в обязанности электромеханика СЦБ 1 категории кнопка траншеи?
 !  "Admin":
Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 66 «Залізничний транспорт і метрополітен» основні завдання та обов’язки електромеханіка наступні: забезпечує справний стан, безаварійну та надійну роботу пристроїв і обладнання, що обслуговується, правильну їх експлуатацію, своєчасний якісний ремонт і модернізацію відповідно до інструкцій з технічного обслуговування, затверджених креслень та схем, чинних технічних умов і норм. Вивчає умови роботи пристроїв, виявляє причини передчасного спрацювання, вживає заходів щодо їх запобігання та усунення. Керує роботою електромонтерів, контролює якість виконуваних робіт, дотримання технології, правил охорони праці, пожежної безпеки. Бере участь у ліквідації несправностей у роботі пристроїв, їх ремонті, монтажі та регулюванні, електротехнічних вимірюваннях і випробуваннях. Забезпечує робочі місця матеріалами, сировиною, запасними частинами, вимірювальними приладами, засобами захисту, інструментом, пристроями, технічною документацією тощо. Освоює і впроваджує нові методи технічного обслуговування, ремонту, монтажу та інших робіт закріпленого типу пристроїв. Бере участь у розробці заходів з підвищення надійності, якості роботи закріплених технічних засобів, в освоєнні і модернізації діючих пристроїв. Бере участь у складанні замовлень на матеріали, запасні частини, інструмент і забезпечує їх економне і раціональне використання. Бере участь у розслідуванні причин пошкоджень обладнання і розробленні заходів із запобігання аваріям і виробничому травматизму, у періодичному проведенні оглядів стану колії, стрілочних переводів, пристроїв сигналізації, централізації та блокування. Бере участь у проведенні технічного навчання за профілем роботи, у тому числі з робітниками суміжних служб (служби перевезень, колії, локомотивної тощо). Проводить періодичну перевірку знань та систематичний інструктаж підлеглого персоналу, контролює виконання ними правил безпечної експлуатації пристроїв та електроустаткування.
meteo
 
Повідомлення: 16
З нами з: Вів, 05 грудня 2017 11:15 pm

Re: Відновлення вислуги

Повідомлення Yogurt » Суб, 03 листопада 2018 11:29 am

№ 3378

З грудня 2017р перейшов на роботу в інший виробничий підрозділ залізниці. В переводі попередній керівник відмовив,тому звільнився за ч.3 ст 38 КЗпП. В січні 2018р подав документи на відновлення вислуги.13 квітня комісія з встановлення стажу підприємства підтвердила (протоколом) право на вислугу. 12 липня пакет документів був направлений на затвердження в управління ППЗ в Київ. За інформацією керівництва підприємства : в період з 12 липня по теперішній час жодного засідання комісії управління з підтвердження трудового стажу не відбулось.Питання наступні:1)чи відповідає дійсності така інформація керівництва підприємства?;2)чи встановлені нормативними документами залізниці терміни розгляду звернень про відновлення вислуги;3) чи має хоч якійсь вплив профспілка на діяльність комісій управління, адже навмисне затягування розгляду звернень тягне за собою порушення прав залізничників на отримання надбавки за вислугу років та як наслідок погіршення матеріального стану залізничників та їх сімей. Доречи, протоколом комісії підприємства від 13.04.2018р підтверджено право на вислугу трьом працівникам підприємства і жодному з них вже майже пів року не виконується виплата вислуги через відсутність підтвердження з управління ППЗ .

 !  "Admin":
Доброго дня! Ваше звернення направлено дорпрофсожу Південно-Західної залізниці. Ви також можете звернутися до завідувача відділу соціально-економічних відносин та правового захисту – правового інспектора праці В.Воропаєва за тел. 5-44-89 (залізн.).

 !  "Admin":
На Ваше звернення отримано відповідь за підписом голови дорожньої профорганізації Південно-Західної залізниці О.Логошняка:
«Відповідно до Положення про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту комісія підрозділу компетентна приймати відповідне рішення щодо визнання стажу роботи, що дає право на отримання надбавки за вислугу років у випадках перерви в роботі працівника, зумовленою звільненням за ч. 3 ст. 38 КЗпП України.
Факт звільнення за ч. 3 ст. 38 КЗпП України не може роботодавцем сприйматись як негативна подія при вирішенні питання, яке розглядається, оскільки залізничний транспорт не втратив у Вашій особі кваліфікованого спеціаліста (відбувся перехід з одного підрозділу до іншого). Такий висновок відповідає духу і букві зазначено Положення. Оскільки рішення працівника про звільнення було обумовлене порушенням його трудових прав, то ця подія за логікою права має ознаки поважних причин звільнення».
Yogurt
 
Повідомлення: 25
З нами з: Суб, 04 лютого 2012 3:01 pm

колдоговір

Повідомлення krot_79 » Пон, 05 листопада 2018 11:20 pm

№ 3379

Чи приймуть новий колдоговір до кінця року.

 !  "Admin":
Переговори тривають...
krot_79
 
Повідомлення: 30
З нами з: П'ят, 03 лютого 2012 7:29 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Николай Степанович » Сер, 07 листопада 2018 11:34 pm

№ 3380

Прочитал ваш ответ на вопрос посетителя сайта на предмет подписки на газету Магистраль. Как вы ответили - вы из года в год отвечаете на этот вопрос. И какой толк от ваших ответов? Проблема так и не решена.
В этом году снова подписка на Магистраль повсеместно обеспечивается методом шантажа и угроз, директивами руководства УЗ спущенными сверху по вертикали. Ситуация напоминает худшие моменты из времен совкового бытия. Таким способом какой то процент подписки будет сделан, от такой подписки будет дурно пахнуть. Работников УЗ ломают через колено, нарушая права и свободы, сея в коллективах раздор и увеличивая и без того напряженную обстановку. Не далеко уже и до злоупотребления служебным положением, вымогательства, а это уже совсем другой вопрос.
Та же ситуация на некоторых предприятиях обстоит и с так называемым флешмобом "я железнодорожник, за достойную оплату труда", идут угрозы в адрес работников, в адрес целых подразделений внеочередными проверками и прочими элементами шантажа, которые руководство может применить к своим подчиненным.
Возмутительно, что это происходит на государственном стратегическом предприятии, с действующим на этом предприятии профсоюзом, членами которого на данный момент есть большинство железнодорожников.
Что вы, руководители профсоюза конкретно делаете для защиты работников УЗ и рядовых членов профсоюза от такого произвола, сколько это будет продолжаться?
Николай Степанович
 
Повідомлення: 8
З нами з: Чет, 17 травня 2018 10:29 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Руся » Чет, 08 листопада 2018 3:40 pm

№ 3381

Поддерживаю. Прессинг полный, у нас один отказался скинуться теперь неделю на лопате работает
Руся
 
Повідомлення: 15
З нами з: П'ят, 22 червня 2018 5:24 pm

Помогите если есть возможность?

Повідомлення nic0las » П'ят, 16 листопада 2018 7:55 am

№ 3382

Я устроился на железную дорогу.Но в процессе комисии итд. потерял справку заявления на выпуск мне зарплатной карты в Ощад банк.И как назло главный бухгалтер ушла в отпуск а стажорка не может найти этот бланк!Если есть образец буду очень благодарен!

 !  "Glavred":
К сожалению, помочь Вам не можем, так как у нас нет образца такого бланка. Все-таки нужно дождаться гл. бухгалтера или обратитесь в отделение банка, в котором обслуживается зарплатный проект.
nic0las
 
Повідомлення: 1
З нами з: П'ят, 16 листопада 2018 7:47 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Gal » Нед, 18 листопада 2018 10:17 am

№ 3383

Керівник відокремленного підрозділу направляє інженерів у службове відрядження на тривалий термін в службу управління ПЗЗ, причиною відрядження вказується обмін досвідом, оформлення документації, а фактично це виконання роботи відсутнього працівника служби в управлінні ПЗЗ. Які наслідки понесе працівник відокремленого підрозділу при відмові від службового відрядження.

 !  "Admin":
Шановний дописувачу!
Порядок здійснення службових відряджень в межах України та за кордон в даний час регулюється наказом ПАТ УЗ від 22.04.2016 року № 320, який відпрацьовано з урахуванням вимог Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59 (у редакції наказу МФ України від 17.03.2011 р. № 362).
Порядок регламентує оформлення службових відряджень, граничні норми витрат на відрядження, надання звітності та інші питання, пов’язані з відрядженнями працівників ПАТ «Укрзалізниця».
Згідно із зазначеними нормативними актами, роботодавець має право направити працівника у відрядження терміном до 30 діб з відшкодуванням відповідних витрат. Безпідставна відмова від відрядження відноситься до категорії порушень трудової дисципліни з наступними негативними наслідками.

Правова інспекція праці Ради профспілки
Gal
 
Повідомлення: 1
З нами з: Нед, 18 листопада 2018 9:52 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення DezmoN » Нед, 18 листопада 2018 3:31 pm

№ 3384

Положена ли премия или доплата к зароботной плате , работникам ЭЧК на южной дороге, которые монтировали новую линию электропередач своими силами, хотя такими работами должны заниматься монтажники?

 !  "Admin":
Добрий день! Листа із запитаннями № 3384 направлено в дорпрофсож Південної залізниці.

Отримано відповідь від дорожньої профорганізації Південної залізниці:
«Колективним договором Південної залізниці передбачена система заохочення працівників, у тому числі працівників ЄЧК: одноразове преміювання, збільшення розміру премії за основні результати господарської діяльності, встановлення доплат, надбавок. Пропонуємо заявнику для вирішення питання за більш детальною інформацією звернутися до дорпрофсожу Південної залізниці.»
DezmoN
 
Повідомлення: 38
З нами з: Пон, 10 червня 2013 2:48 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення DezmoN » Сер, 21 листопада 2018 7:07 pm

№ 3385

Подскажите пожалуйста. Положена ли премия или денежное вознаграждение ,роботнику ЮЖД, которому выполняеться 55 лет. Стаж которого по профессии 35 лет дежурным по станции. На 50 лет помощи небыло.

 !  "Admin":
Добрий день! Листа із запитаннями №3385 направлено в дорпрофсож Південної залізниці.

Отримано відповідь від дорожньої профорганізації Південної залізниці:
«У регіональній філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» діє Положення про одноразове заохочення працівників Південної залізниці, що не пов’язане з виробничою діяльністю підприємства, яке затверджене вказівкою начальника залізниці 01.07.2014 року № 13/РУ і є додатком до Колективного договору Південної залізниці.
Одним із основних напрямків одноразового заохочення працівників звичайної діяльності залізниці, що не пов’язане з виробничою діяльністю, є з нагоди ювілею працівника за умови багаторічної сумлінної праці на залізничному транспорті, вагомого особистого внеску в розвиток залізниці, високої професійної майстерності. Розмір одноразового заохочення не може бути менше 300 грн. і визначається з урахуванням фінансових можливостей залізниці.
У виробничих підрозділах регіональної філії діє аналогічне положення, яке є додатком до колективного договору виробничого підрозділу і де, як правило, визначені ювілейні дати для працівників.
Слід замітити, що загальні ювілейні дати для працівників АТ «Укрзалізниця» визначені пунктом 8.8 Положення про оплату праці працівників ПАТ «Укрзалізниця» – 50 років, 60 років, 70 років.
Для сприяння рішенню вказаного питання, пропонуємо заявнику звернутися до профспілкового комітету первинної профспілкової організації, де працівник знаходиться на обліку, та до Дорпрофсожу Південної залізниці.»
DezmoN
 
Повідомлення: 38
З нами з: Пон, 10 червня 2013 2:48 pm

Холодно

Повідомлення Greg_Visp » Чет, 22 листопада 2018 5:44 pm

№ 3386

Запорожская дирекция Ж.Д. перевозок Ст. Передаточная ПТО ВЧД-9 в помещение ПТО не работает электрокотел на данный момент температура в помещение 7° работники ПТО мерзнут старший вагонник ( Начальник ПТО ) заставляет собирать деньги на новый котел. Иначе отопления не будет.

СКОЛЬКО МОЖНО МЕРЗНУТЬ!

 !  "Admin":
За інформацією Запорізької територіальної профспілкової організації керівництво та профспілковий комітет СП «Вагонне депо Запоріжжя-Ліве» оперативно вирішують питання придбання та установлення електричного котла в приміщення ПТО залізничної станції Передатна.
До 1 грудня 2018 року опалення в зазначеному приміщенні буде підключено.
Greg_Visp
 
Повідомлення: 1
З нами з: Чет, 22 листопада 2018 5:08 pm

Re: Як повернути надбавку

Повідомлення Pravda2017 » П'ят, 23 листопада 2018 8:24 pm

№ 3387

Віктор Баранюк написав:№ 3353

Працюю на залізниці з 1983 року. Звільнився за власним бажанням 16 травня 2018 року, прийнятий знову на роботу на туж саму посаду чергового по станції 3 серпня 2018 року.Писав заяву на повернення надбавки за вислугу років на імя начальника дирекції.Мені відмовили.Як повернути надбавку за вислугу років? Допоможіть.Якщо не повернуть мабуть знову звільнюся.

 !  "Admin":
У Вашому випадку для оскарження рішення комісії про встановлення працівників дирекції можна звернутись в комісію регіональної філії із заявою на ім’я директора регіональної філії. Рішення комісії вищого органу є остаточним.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.


Скажіть при подачі заяви на відновлення вислуги чі потрібно бути члегном профсоюза чі це не обовязково?

 !  "Admin":
Комісія розглядає лише Вашу заяву про повернення надбавки за вислугу років.
Pravda2017
 
Повідомлення: 24
З нами з: Вів, 01 серпня 2017 7:00 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення al1k » Сер, 28 листопада 2018 5:30 pm

№ 3388

Добрий день, коли буде підвищення заробітної плати?? І що для цього робиться з вашої сторони??

 !  "Admin":
Профспілка звернулась з листом до в.о. голови правління Кравцова Е.П. з вимогою невідкладно провести консультації з профспілкою для визначення розмірів та термінів підвищення тарифних ставок і посадових окладів у 2019 році.
Слідкуйте за інформацією на сайті та у газеті «Вісник профспілки».
al1k
 
Повідомлення: 25
З нами з: Чет, 03 липня 2014 2:18 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення vasilko » Нед, 02 грудня 2018 4:15 pm

Як зрозуміло з відповіді на питання 3364 у профспілки немає думки. Цікаво ? Тоді наступне запитання : це просто відписка, чи профспілкові лідери дійсно не мають своєї думки, а значить і своєї позиції. А що тоді є ? Рабська покірність адміністрації, тоді для чого за бездіяльність профспілкових лідерів платити внески, які забезпечують їм стабільну зарплату. Вам не соромно за таку відповідь ?


 !  "Odinn":
Уважемый vasilko! Написал под вопросом, повторюсь здесь.
Мнение не профсоюза, а человека.
Что и как в себе соединяет новый логотип - вопрос исключительно воприятия и при том восприятия субъективного. В сети можно найти по поводу нового логотипу массу восторженных отзывов, но еще больше можно найти отзывов критических. Как о самом логотипе, так и об идее создания нового логотипа.
В то же время шаг по внедрению нового логотипа напоминает старый еврейский анекдот "Купи козу!". С той только разницей, что новый логотип не покупался. Укрзализныце его "подарили". Но и тут не обошлось без сюрпризов - компания, которая его разработала, похоже взяла за основу одну из своих старых работ.
Ладно, попробуемрезюмировать Ваши вопросы:
1) Разработка логотипа обошлась УЗ бесплатно. Внедрение - нужно считать. Учитывая, что новый логотип будут ставить преимущественно на новых "товарах" - не сильно дорого (хотя на презентацию, нужно полагать, подзатратились)
2) Кому это нужно и кому мешал старый логотип? Многим. Многим юным и креативным. Ибо как это "новая" компания и со старым логотипом? Напоминает борьбу с Советским комунизмом в наши дни (его уже лет -дцать как нет, но с ним активно продолжают бороться. Других ведь проблем нет. Нужно переименовать города, валить памятники и прочая). Но тут, как говорится, кто платит, тот и заказывает музыку.

P.S. ОЧень хорошо и правильно, что Вы задаете вопросы, что пытаетесь повлиять на деятельность профсоюза, но Профсоюз - это не Совет профсоюза и даже не профком. Профсоюз - это все те железнодорожники, которые в него входят, которые делают членские взносы и избирают "избранных" на представление своих интересов.
Посему Ваше законное право задавать вопросы любому выборному органу профсоюза (начиная от профкома, заканчивая Советом профсоюза), на которые Вы можете получить ответ. Но не забывайте что ответы Вы получаете в рамках тех компетенций, которые имют соответствующие профсоюзные органы, ну и в рамках, безусловно, действующего законодательства.
vasilko
 
Повідомлення: 45
З нами з: Сер, 05 березня 2014 6:15 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення nick » Пон, 03 грудня 2018 2:56 pm

№ 3389

Где можно ознакомиться с изменениями.
С какого числа эти изменения вступают в силу?
http://zalp.org.ua/content/view/3365/1/lang,ukrainian/

Дайте ссылку на базу приказов АТ

 !  "Admin":
Доброго дня! Зміни до чинного Положення про оплату праці працівників ПАТ «Українська залізниця» вступають в силу з 1 листопада 2018 р.
Стосовно посилання на базу наказів повідомляємо, що з текстом наказу можуть ознайомитися працівники, які мають відкритий доступ до бази наказів АТ «Укрзалізниця», або можна звернутися до адміністрації підприємства.
nick
 
Повідомлення: 21
З нами з: П'ят, 16 вересня 2016 5:44 pm

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей