Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Питання, розміщені раніше, можна переглянути тут

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Екатерина голик » Сер, 09 січня 2019 10:51 am

№ 3419

Здравствуйте скажите могу ли я попросить материальную помощь на лечение зубов. И почему могут отказать. На каком основании. Ведь я могу просить раз в год материальную помощь.

 !  "Admin":
У Товаристві діє Порядок надання матеріальної допомоги на медичні та інші цілі працівникам та пенсіонерам АТ, затверджений наказом УЗ від 17.03.2016 р., № 186 (зі змінами та доповненнями наказом УЗ від 24.03.2016 р., № 221), яким передбачено надання такої допомоги, у тому числі щелепно-лицьової та стоматологічної. Для її отримання необхідно звернутися до відповідної комісії регіональної філії, філії Товариства. !  "Admin":
Порядок надання матеріальної допомоги на медичні та інші цілі працівникам та пенсіонерам АТ див. за посиланням
Екатерина голик
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 09 січня 2019 10:46 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення jonny111@i.ua » П'ят, 11 січня 2019 1:02 pm

№ 3420

jonny111@i.ua написав:№ 3412

Коли буде підняття зарплати черговим на позакласних станціях і на яку суму.

 !  "Admin":
Чергове підвищення посадових окладів для чергових позакласних станцій відбудеться на загальних підставах, коли буде досягнуто домовленості між адміністрацією та профспілкою про підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів для працівників АТ «Укрзалізниця».
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.


Ці загальні підстави про які ви пишете вже привели до того, що на УЗ катастрофічно бракує чоловіків на всіх робітничих професіях. І яка є справедливість що черговим по станціях 2-5 класів підняли зарплати, що тепер різниця між окладами між позакласною станцією і станцією 5 класу у 1000 грн. при тім що чергові на станціях 5 класу може стрілки не переводити цілу зміну а то й добу.

 !  "Admin":
На залізничному транспорті, як і в інших галузях економіки України, посилилась трудова міграція, що пов’язано з наданням Україні безвізового режиму та більшим рівнем заробітної плати працівників в державах європейського союзу ніж в Україні. Що стосується працівників залізничного транспорту та профспілкою проводяться консультації з керівництвом Укрзалізниці щодо термінів і розмірів підвищення тарифних ставок і посадових окладів у 2019 році.
jonny111@i.ua
 
Повідомлення: 15
З нами з: Вів, 09 лютого 2016 2:52 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення PaniShtychka » П'ят, 11 січня 2019 1:52 pm

№ 3421

Здравствуйте. Можно узнать, почему на ю/з дороге оздоровительные 6 прож. минимумов, а на других дорогах 50% от оклада. Чем мы отличаемся? Тяжело оздоравливаться на 2000 грн... Спасибо.

 !  "Admin":
Читайте ответ на вопрос №3416
Если вы хотите высоко подняться, пользуйтесь собственными ногами. Не позволяйте нести себя, не садитесь на чужие плечи и головы…
Фридрих Ницше
PaniShtychka
 
Повідомлення: 5
З нами з: Пон, 23 січня 2017 6:35 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Руся » П'ят, 11 січня 2019 5:31 pm

№ 3422

Переговоры тривають щодо повышения зарплаты а в газете магистраль были опубликованы сроки повышения это 1.07 и декабрь так что получается что переговоры будут трываты до 1.07

 !  "Admin":
Газета «Магістраль» знаходиться у підпорядкуванні АТ «Українська залізниця», а тому яку інформацію вони публікують на шпальтах газети рекомендуємо запитати у них. Якщо Ви впевнені в інформації, на яку посилаєтесь , то доповніть своє звернення з посиланням на номер видання та дату.
Руся
 
Повідомлення: 15
З нами з: П'ят, 22 червня 2018 5:24 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Pravda2017 » Пон, 14 січня 2019 4:02 pm

№ 3423

Писав заяву на відновлення вислуги на комісію свогопідприємства.
Куди звертатись якщо комісія на підприємстві відмовила?
Підкажіть зразок заяви по Південній залізниці?
На кого писати та куди відсилати?
Дякую. Чекаю вже від вас відповіді два тижня.

 !  "Admin":
Відповідно до п. 23 Положення про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту, затвердженого наказом Укрзалізниці від 28.12.2001 року № 743-Ц, скарги на рішення комісій підприємств (структурних підрозділів) розглядаються комісією з встановлення стажу роботи, який дає право на отримання надбавки за вислугу років, при вищих організаціях, на які покладаються обов’язки з контролю за діяльністю місцевих комісій, а також встановлення стажу роботи, у визначенні якого виникли труднощі. Рішення комісії при вищих організації є остаточним. При цьому заява подається в довільній формі.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.
Pravda2017
 
Повідомлення: 25
З нами з: Вів, 01 серпня 2017 7:00 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Таняsvata » Сер, 16 січня 2019 6:41 pm

№ 3424

доброго дня,чому всім працівникам укр.залізниці підняли зарплату но 32% в середньому а черговим по станціі на 27%.вам не здається це прениженням?це що сама непотрібна професія?люди навчалися.черговий 3класу отримуе менше путейця який не закінчував технікум.люди првцюють нічні зміни,свята контролюють рух потягів,погрузку.а іх так принижують

 !  "Admin":
На залізничному транспорті у 2018 році працівникам підвищували тарифні ставки і посадові оклади. У чергових по залізничним станціям середній відсоток підвищення складає на рівні всіх інших працівників.
В своєму зверненні Ви посилаєтесь на розмір заробітної плати працівників основних професій залізничного транспорту, який був досягнутий за 9 місяців 2018 року у співвідношенні до аналогічного періоду 2017 року. До відома: до середньої заробітної плати входить крім розміру тарифної складової (окладів), доплати, надбавки, премії, інші заохочувальні виплати всіх працівників зазначеної професії по шести регіональним філіям.
Ви порівнюєте заробітну плату монтера колії і чергового по залізничній станції, а це різні кваліфікаційні рівні (робітник, фахівець). Оплата праці монтерів колії не менше напружена і відповідальна ніж у чергового по станції, дотого ж монтери колії працюють за акордною (відрядною) оплатою праці, а це означає що більше зробили – більше отримали. Рівень заробітної плати працівників залізничного транспорту необхідно збільшувати це однозначно. І над цим питанням профспілка працює і активно веде переговори з керівництвом АТ «Укрзалізниця».
Таняsvata
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон, 06 листопада 2017 2:58 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення PrototipUA » Чет, 17 січня 2019 6:15 pm

3425
Дякую за попередні відповіді, все розписано доступно і не залишає питань.

Сьогодні таке запитання, маю диплом спеціаліста отриманий 2014-го року закінчивши ДНУЖДТ, з 2016 року кваліфікація спеціаліста була прирівняна до магістра, з чого 3 питання:
1) Я працюю на посаді інженера, без категорії, проте у кваліфікаційному довіднику сказано, що магістри мають працювати інженерами 1 категорії навіть без стажу роботи. питання яку силу має кваліфікаційний довідник професій і чи можливо його ось так обходити стороною?
2) Оскільки повна вища освіта це отримання бакалавра чи вірно, що з бакалавром можна влаштовуватись на роботу інженером, чи на даний момент повної вищої освіти не вистачає для роботи на інженерній посаді і треба лише магістрат?
3) Чи піднімається питання адаптування кваліфікаційного довідника до сьогоднішніх реалій?

 !  "Admin":
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників визначає перелік основних робіт, які властиві тій чи іншій посаді та використовується для визначення кваліфікаційних вимог для окремих посад. Довідник є нормативним документом, обов’язковим з питань управління персоналом на підприємствах . Для професії «Інженер» кваліфікаційні вимоги визначені в Довіднику кваліфікаційних характеристик працівників №1, до яких зміни не вносились.
Довідник кваліфікаційних характеристик працівників №66 «Залізничний транспорт і метрополітен» пере затверджено у 2016 році. НА сьогодні в Товаристві триває робота по розробці професійних стандартів професій відповідно до законодавства України, про що ми інформуємо на сторінках газети «Вісник профспілки» та на сайті.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.
PrototipUA
 
Повідомлення: 7
З нами з: Вів, 04 грудня 2018 4:16 pm

Оплата следования пассажиром (локомотивная бригада)

Повідомлення Marv1ns » Нед, 20 січня 2019 5:06 pm

№ 3426

Добрый день! Я машинист тепловоза в структурном подразделении Славянское локомотивное депо. У моего коллектива (лок. бригады) давно возник серьезный вопрос оплаты труда в частности следование пассажирами к месту работ или с места. Ситуация такова, что в течение 2017 и 2018 года часы следования пассажирами не оплачивались вдвойне, когда выходили за сверхурочные за месяц, а выбрасывалось ихнее количество из корешка и оплачивалась сумма по количеству часов но не вдвойне, также способами устных указаний пытаются запретить их писать в маршрут машиниста . Вопрос насколько это правомерно и к кому можно обратится, потому что к местному правовому инспектору обращаться смысла не видим, так как он и так делает периодические проверки и не видит в этом проблемы!!!Если нужно обратится в главное отделение "Профспілки залізничників і транспортних будівельників України" то обратимся , подскажите как ,кому и на какой адрес прислать письмо. Спасибо за понимание и жду Вашего ответа.

 !  "Admin":
У Вашому зверненні, на жаль, недостатньо інформації для того, що дати оцінку діям адміністрації. Зверніться з письмовою заявою з зазначенням прізвища та посади і копіями підтверджуючих документів на адресу Ради профспілки: Київ, Повітрофлотський проспект, 15а.
Marv1ns
 
Повідомлення: 1
З нами з: Нед, 20 січня 2019 4:33 pm

Зарплата

Повідомлення Руся » Пон, 21 січня 2019 1:59 pm

№ 3427
Здравствуйте. ув. Профсоюз, как там переговоры о повышении окладов, еще ведутся? прошло 2 месяца, когда уже будет результат? как Кравцова - так без всяких переговоров назначили

 !  "Admin":
Законодавством не передбачено проведення консультацій та переговорів для призначення керівника підприємства. Щодо підвищення годинних тарифних ставок та посадових окладів - слідкуйте за новинами на сайті.
Руся
 
Повідомлення: 15
З нами з: П'ят, 22 червня 2018 5:24 pm

Снігоборотьба

Повідомлення Залізничник СЦБ » Сер, 23 січня 2019 2:29 pm

№ 3428
Доброго дня. Підскажіть будь ласка, як оплачується участь другої черги у снігоборотьбі? Погодинною оплатою працівника,або окремим тарифом за снігоборотьбу?

 !  "Admin":
Відповідно до п. 4.10 Положення про оплату праці працівників ПАТ «Укрзалізниця» – оплата праці працівників регіональних філій, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу: «З метою забезпечення безперебійної роботи залізничного транспорту і безпеки перевезення вантажів та пасажирів у період складних метеорологічних умов, коли відбуваються такі природні явища, як снігопади, хуртовини, заметілі, оплата праці працівників регіональних філій, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу, проводиться відповідно до діючого Положення про умови оплати праці працівників, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів та колії від снігу».
Оплата праці працівників, які залучені до снігоборотьби згідно з наказами керівників підрозділів, провадиться за місцем їх основної роботи, у штаті яких вони перебувають.
Оплата праці, що нараховується працівникам за виконану роботу зі снігоборотьби, не повинна бути нижче середнього заробітку за основним місцем роботи.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.
Залізничник СЦБ
 
Повідомлення: 5
З нами з: П'ят, 02 лютого 2018 9:02 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Євген » Чет, 24 січня 2019 10:07 am

№ 3429
Вітаю. Підкажіть, будь ласка, чи маю я право отримати грошову допомогу, передбачену колективним договором, у разі смерті мого тестя? Працюю в штаті АТ "Укрзалізниця".
Це питання висвітлене в кол. договорах. Колективний договір УЗ, правда, проект. Але всі вони, мабудь, ідентичні. Тому і запитую. Дякую.
 !  "Glavred":
Виплата матеріальної допомоги у разі смерті близьких родичів врегульована чинними колективними договорами залізниць, виробничих і структурних підрозділів, у т.ч. апарату управління УЗ.
Для отримання відповіді (детальної трактовки норми колективного договору саме вашого підрозділу) рекомендуємо звернутися безпосередньо до голови вашої профорганізації.
Приєднані файли
кол. догогвір.doc
(33.5 Кб) Завантажено 81 разів
Євген
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 23 січня 2019 11:03 pm

Повідомлення Залізничник СЦБ » Чет, 31 січня 2019 1:14 pm

№ 3430
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, що таке доплата за роботи у складних метеорологічних умовах? кому вона нараховується і в якому розмірі? особливо цікавлять електромеханіки та електромонтери СЦБ та монтери колії

 !  "Admin":
Відповідно до п. 4.1 Положення про оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця», затвердженого наказам від 30.11.2018 року №752 годинні тарифні ставки і посадові оклади працівників, які зайняті на роботах, безпосередньо пов’язаних з рухом поїздів і які постійно виконуються на відкритому повітрі, у період особливо складних метеорологічних умов при температурі повітря мінус 20 градусів і нижче, плюс 30 градусів і вище, встановлюється доплата у розмірі 15 відсотків годинної тарифної ставки, посадового окладу за фактично відпрацьований час у таких умовах. Фактично відпрацьованим часом у таких умовах вважаються години роботи з часу, коли відповідно до довідки Українського гідрометеорологічного центру (дорожньої геофізичної станції регіональної філії за можливості) було зафіксовано досягнення або перевищення зазначених меж температур, і до найближчого часу, коли зафіксовано температуру, що відповідає значенню до плюс 30 градусів та до мінус 20 градусів. Перелік професій і робіт визначений в додатку 42 до Положення. В зазначеному Переліку наявні професії «електромонтер, електромеханік (включаючи старшого) з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування та які обслуговують пристрої автоматичного виявлення перегрітих букс» та «монтери колії, бригадир (звільнений) з поточного утримання й ремонту колій, штучних споруд». Іншим працівникам, крім визначених Переліком, доплата у розмірі 15 відсотків годинної тарифної ставки, посадового окладу за фактично відпрацьований час у таких умовах може встановлюватися за рішенням керівника регіональної філії, філії за погодженням з відповідним профспілковим органом.
Якщо ваші права порушено рекомендуємо звернутись до правового інспектора праці Територіального комітету профспілки, на обліку у якому знаходиться Ваше підприємство.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
Залізничник СЦБ
 
Повідомлення: 5
З нами з: П'ят, 02 лютого 2018 9:02 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Николай Степанович » П'ят, 01 лютого 2019 10:04 pm

№ 3431

Расскажите пожалуйста нам, членам профсоюза, КАКИЕ ТРЕБОВАНИЯ ВЫ ВЫДВИГАЕТЕ ПРАВЛЕНИЮ "УЗ" ПО ПОВЫШЕНИЮ ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЫ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНИКАМ НА ПЕРЕГОВОРАХ, КОНКРЕТНО ПРОЦЕНТ ПОВЫШЕНИЯ, СРОКИ ВЫПОЛНЕНИЯ??? БУДЕТЕ ЛИ ВЫ ОРГАНИЗОВЫВАТЬ ЗАКОННЫЕ АКЦИИ ДЛЯ ОТСТАИВАНИЯ ВЫДВИГАЕМЫХ ТРЕБОВАНИЙ??? Ресурс для повышения заработных плат есть, правление декларирует успешные технико - экономические показатели, в 2018 повысились тарифы на железнодорожные перевозки, в феврале эти тарифы снова повышают, численность работников "УЗ" значительно уменьшилась, вот они ресурсы. У железнодорожников нет желания за счет своих мизерных зарплат финансировать чьи то пиар проекты, и покрывать другие расходы, ведь руководители за счет своих больших, а у некоторых товарищей и заоблачных зарплат это делать не хотят, скорее наоборот, премии и бонусы только растут. Прошу вас ПРОИНФОРМИРОВАТЬ железнодорожников о деталях переговоров о повышении заработных плат, не повторять такую ошибку, когда железнодорожники узнали по факту принятия несправедливого, антисоциального, непрофессионального, нелогичного и безрассудного положения о оплате труда. Я так понимаю профсоюз так и называется, потому что вопросы должны решаться сообща, а не на закрытых договорняках, и поверьте должен не просить с поклонами у наемных менеджеров, как это делают не в демократических, тоталитарных обществах, а требовать, в рамках закона конечно.
Николай Степанович
 
Повідомлення: 8
З нами з: Чет, 17 травня 2018 10:29 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення artemgre » Нед, 03 лютого 2019 3:46 pm

№ 3432

Здравствуйте. Можно узнать, почему начало назначили оздоровительные 6 прож. минимумов к отпуску в филия "пассажирская компания " с января 2019 года, а потом отменили свое решение оставили один оклад?

 !  "Admin":
Питання виплати матеріальної допомоги на оздоровлення регулюється колективними договорами регіональних філій, філій та підрозділів Товариства. Тому для отримання вичерпної відповіді (в межах компетенції) необхідно звернутися до сторін колективно-договірного регулювання.
artemgre
 
Повідомлення: 4
З нами з: Пон, 02 квітня 2018 11:24 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Yogurt » Нед, 03 лютого 2019 8:06 pm

№ 3433

Доброго дня. Цікавить питання реакції профспілки на ігнорування та невиконання адміністрацією підприємства подання правового інспектора праці щодо оплати понаднормових годин своєчасно не облікованих та неоплачених. Правовий інспектор праці Коростенського теркому Назарчук провів значну роботу по виявленню та усуненню порушення оплати праці Коростенським ТУ БМЕС. 14 грудня 2018р правовим інспектором внесено подання, в січні 2019р ,після ігнорування подання,ті ж дії зроблено повторно і станом на теперішній час жодної реакції адміністрації на подання не відбулося. І що далі? Чи в паперовій роботі вся суть профспілки? Яке покарання порушникам?

 !  "Admin":
Шановний дописувачу!
Що стосується подання правового інспектора керівництву Коростенського територіального управління БМЕС , всі вимоги викладені у поданні виконані. Всі надурочні години роботи за серпень та жовтень 2018р. взяті до обліку та оплачені на підставах ст.106 КЗпП України. Головний бухгалтер БМЕС за упущення в роботі притягнута до дисциплінарної відповідальності.
Правова інспекція праці Ради профспілки
Yogurt
 
Повідомлення: 25
З нами з: Суб, 04 лютого 2012 3:01 pm

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей