Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Запитання - Відповідь

Повідомлення Admin » Пон, 30 січня 2012 11:07 am

Шановні користувачі!
Тут Ви маєте змогу поставити питання фахівцям Ради профспілки і отримати на нього обґрунтовану відповідь.
Admin
Адміністратор форуму
 
Повідомлення: 204
З нами з: Чет, 30 листопада 2006 9:40 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » Пон, 30 січня 2012 2:25 pm

№ 1135
Какими нормативами оговаривается температура в кабинах локомотива?

 !  "Admin":
Температура в кабинах локомотива определяется действующим ГОСТом 12.2.056-81 «Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности» п.3.7 «Кондиционирование воздуха (отопление, охлаждение, вентиляция)».
gost_12.2.056-81.pdf
ГОСТ 12.2.056-81 «Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности» п.3.7 «Кондиционирование воздуха (отопление, охлаждение, вентиляция)»
(4.42 Мб) Завантажено 1314 разів

Параметры микроклимата указаны в таблице 3 (стр. 19).

Володимир ДОРОШЕНКО,
головний технічний інспектор праці Ради профспілки
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Оплата пути следования

Повідомлення Гость с Юга » Сер, 01 лютого 2012 8:46 pm

№ 1136

На сегодняшний день так и не решен вопрос с правильностью оплаты пути следования работников ЖД транспорта ЭЧ, ШЧ и т.д. к месту выполнения работ и обратно. К оплате берется только время фактического проезда в транспорте и рабочее время согласно трудового распорядка. Время следования от постоянного места работы до вокзала, следование к месту выполнения работ, ожидание начала работ, следование обратно к вокзалу, ожидание поезда и следование к постоянному месту работы к учету не берутся. Документально определено что, началом работы считается время явки на постоянное место работы (абзац 1,п.2.1, пр.40-Ц) и до возвращения на постоянное место работы (абзац 3,п.2.1, пр.40-Ц). Все время до возвращения работник находится в подчинении работодателя, ожидание поезда либо работы тоже входит в состав рабочего времени и продолжительность ожидания зависит от руководителя выдавшего такое задание.
В июне-июле месяце прошлого года в Полтаве на семинаре собрались экономисты энергетики и в устном порядке рекомендовали не платить за время ожидания, что как мы знаем, было всеми принято как приказ к выполнению. На этом же семинаре и появился в составе рабочего времени ни кем необъясненный, ни одним документом неопределенный термин «время ожидания». В результате нам говорят, дайте документ, где написано что за «время ожидания» надо платить. Правовая инспекция знает только о «времени простоя не по вине работника» и не может найти юридического объяснения термину «время ожидания» соответственно и дать ответ надо ли за него платить тоже. Дорпрофсож и начальник дороги отвечают «Безумовно, наказ Укрзалізниці від 25.02.2010 №153-Ц при використанні його в роботі потребує більш чіткого роз’яснення і подальшого удосконалення.» (НЗЕ-02/2024, Дироф-693/03).
Пожалуйста, дайте объяснение, как правильно оплачивается путь следования, ведь никто кроме лиц издавших приказ не вправе его комментировать. Тысячам работников Укрзализницы с июля месяца оплата производится частично, без каких либо объяснения.
Буду благодарен за продублированный ответ в «Вісник профспілки». (ответ на сайте для руководства не является документом)
С Уважением Смирнов Виктор
ПК ЭЧ-4 Херсон


 !  "Admin":
За інформацією, отриманою від Головного управління електрифікації та енергопостачання, на семінарі, який проводився у Полтаві, жодних вказівок щодо оплати за час слідування не надавалось. В окремих учасників семінару виникло багато запитань щодо застосування наказу Укрзалізниці від 25.02.2010 р., № 153-Ц. З цього приводу Головне управління електрифікації та електропостачання звернулося до Головного управління охорони і організації праці щодо застосування цього наказу. На що листом від 29.11.2011 р., № ЦТЗБ 8/586 отримали таке роз’яснення :
« Пунктом 2.1 наказу Укрзалізниці від 10.03.1994 р., № 40-Ц, який внесено наказом від 25.02.2010 р., № 153-Ц передбачено, що обліку та оплаті підлягає час прямування від постійного пункту збору до місця виконання робіт і в зворотному напрямку поза межами робочої зміни, встановленої графіком роботи.
Керівники структурних підрозділів повинні забезпечити оптимальні шляхи прямування до місця виконання робіт та в зворотному напрямку, раціональну організацію праці із врахуванням обсягів роботи, трудомісткості робіт, технологічного процесу із застосуванням гнучкого режиму робочого часу тощо».
Аналогічний лист було направлено в служби залізниць.
Звісно, детально описати час прямування для кожного працівника неможливо, і в кожному підрозділі залізниць є свої особливості, а тому на місцях з урахуванням обсягів роботи, віддаленості об’єктів обслуговування від структурного підрозділу, можливостей доїзду залізничним транспортом і видається завдання з урахуванням графіка руху поїздів, часу очікування, кількості пересадок. Час очікування теж включається до робочого часу, хоч це і не продуктивний час, але працівник знаходиться на роботі до повернення в пункт постійного збору (абзац 1, пункту 2.1 наказу № 40-Ц).

Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки
Гость с Юга
 
Повідомлення: 11
З нами з: Чет, 08 листопада 2007 10:25 pm
Звідки: ОдЖд

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » Сер, 01 лютого 2012 10:38 pm

wikand написав:№ 1135
Какими нормативами оговаривается температура в кабинах локомотива?


 !  "Admin":
Температура в кабинах локомотива определяется действующим ГОСТом 12.2.056-81». Параметры микроклимата указаны в таблице 3 (стр. 19).

#1137
Спасибо за ответ.
Извиняюсь, что лишь сегодня отредактировал свой вопрос уточнив, что меня интересует ГОСТ(или другой стандарт) для специального подвижного состава.
Поскольку на форуме другую формулировку моего вопроса не опубликовали и ответ был подготовлен относительно локомотивов, прошу ответить:
1. А какие санитарные требования(ДОСТУ, ГОСТ, СП, ОСТ...) действуют относительно специального подвижного состава отечественного или иностранного( в частности российского) производства, обращающихся на Украинских железных дорогах?
2. Как понимать оговорки во вступительных частях указанного вами ГОСТа 12.2.056-81 "Стандарт не распространяется на ...локомотивы, предназначенные на экспорт" и похожих СП 2.5.1336-03 "1.2. Настоящие Санитарные правила распространяются на вновь проектируемые и модернизируемые локомотивы и специальный подвижной состав"?
P.S. При направлении на источник скачивания хотелось бы, чтоб указывался размер файла.
 !  "Admin":
Совет профсоюза не располагает технической информацией по санитарным требованиям относительно специального подвижного состава.
По указанным вопросам предлагаем обратиться в Главное управление локомотивного хозяйства Укрзализныци.
По техническим вопросам, находящихся в ведении Укрзализныци, предлагаем обращаться на сайт Укрзализныци.
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Re: Оплата пути следования

Повідомлення wikand » Сер, 01 лютого 2012 10:49 pm

№ 1138

Присоединяюсь к вопросу и расширяю зону его покрытия.
На нашем участке из-за отсутствия поездов для того, чтобы попасть на станцию где расположен офис ЭЧ необходимо выехать в 12 ночи, далее просидеть на вокзале часов шесть, решить свои дела за пару часов и ждать обратного поезда 12 часов, прибытие домой в два ночи, к 8.00 на работу.
Общее время поездки более суток. Наутро сонный работник потенциальная опасность!
Задавая вопрос выношу предложение.
Признать подобные поездки служебными и применять к ним действие "Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" с соответствующими компенсациями на проезд, питание, проживание...
Поездки в контору не блажь, а необходимость - экзамены, медосмотр, собрания, получение материалов, сдача документации... !  "Admin":
Примеры, которые Вы приводите в своем вопросе, должны быть урегулированы в Правилах внутреннего трудового распорядка структурного подразделения и в коллективном договоре ЭЧ, учитывая индивидуальность расположения участков обслуживания и движение поездов.
«Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон» претерпела изменения. Она распространяется только на предприятия и организации, которые полностью или частично финансируются из бюджета. Поэтому на каждом предприятии вместе с определением внутренней учетной политики разрабатывается и Положение о командировках, которое является приложением к коллективному договору. А в Положении четко необходимо определить, что считается командировкой, сроки пребывания, порядок направления, размеры суточных, порядок компенсации затрат на командировку, сроки предоставления отчетов о командировке, оплата за время командировки, а также другие вопросы, которые необходимо отрегулировать, учитывая специфику работы предприятия.

Отдел экономической работы, организации труда и зарплаты
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » П'ят, 03 лютого 2012 12:43 am

wikand написав:... меня интересует ...какие санитарные требования...

 !  "Admin":
Совет профсоюза не располагает технической информацией по санитарным требованиям относительно специального подвижного состава.
По указанным вопросам предлагаем обратиться в Главное управление локомотивного хозяйства Укрзализныци.
По техническим вопросам, находящихся в ведении Укрзализныци, предлагаем обращаться на сайт Укрзализныци.


Если при просьбе о помощи мне подобный ответ дал неосведомлённый председатель ПК, то пришлось бы ему напомнить о:
"ЗУ о профсоюзах"
ст. 21 Профсоюзы берут участие в разработке в разработке и осуществлении государственной политики в сфере трудовых отношений, оплаты труда, охраны труда, социальной защиты.
...Профсоюзы осуществляют общественный контроль за ... соблюдением законодательства о труде и о охраны труда, созданием безопасных и невредных условий труда, соответствующих производственных и санитарно-бытовых условий...

ст.40...полномочные представители имеют право... требовать и получать... соответствующие документы, касающиеся условий труда...(аналогичное и в ст.45)

Ну а здесь же другая ситуация. Не найдя соответствующих документов в своём подразделении, я обращаюсь за помощью к профсоюзу. Потому попрошу ещё раз, не могли бы вы дать ответ на вопрос #1137!

 !  "Admin":
Ваш вопрос не конкретизирован. На какой специальный подвижной состав Вас интересуют санитарные технические условия?
На вагоны магистральные дизель и электропоездов. Требования безопасности распространяются ДСТУ 4493:2005 г.
За более конкретной информацией предлагаем обратиться в Дорожную СЭС Юго-Западной железной дороги (тел. железнодорожн., Киев - 5-42-61), где, по нашей просьбе, Вы, позвонив, можете получить интересующую Вас информацию.
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення виталий » Суб, 04 лютого 2012 8:25 pm

№ 1139

У відповіді на питання №1138 було вказано , що "«Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон» поширюється на підприємства та організації, що повністю або частково фінансуються з держбюджету. Виникає питання : Якщо на Укрзалізницю не поширюється вищезгадана "Інструкція ..." в якій сума добових витрат 30 гр./доба ,то скільки разів і коли Профспілка залізничників і транспортних будівельників України ставила питання про підвищення добових. Адже згідно абз.4 ст 140.1.7. Податкового кодексу " До складу витрат на відрядження відносяться також витрати не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших
власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження"

 !  "Admin":
Шановний Віталію!

Стаття Податкового кодексу, на яку Ви посилаєтесь, набрала чинності з 1 квітня 2011 року і дозволила підприємствам, організаціям, установам відносити на витрати кошти на відрядження, а саме добові витрати в сумі не більше як 20 % розміру мінімальної заробітної плати.
До того ж Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон теж змінилась. Враховуючи, що розмір добових віднесено на рівень колективно-договірного регулювання, профспілка поставила перед керівництвом Укрзалізниці питання щодо збільшення розміру добових. Укрзалізниця відмовлялась приймати рішення про перегляд суми добових, мотивуючи це тим, що фінансовий план затверджено Укрзалізниці на 2011 рік і він не передбачає додаткових витрат, а тим паче їх збільшення. Укрзалізниця відноситься до державних підприємств, а там сума добових не змінилась і залишилась на рівні 30 грн. Після тривалих переговорів профспілка домоглась-таки збільшення суми добових витрат. Було прийнято рішення про поступове збільшення суми добових, а саме з 1 жовтня 2011 року встановлено 50 грн. Вказівкою Укрзалізниці від 19.01.2012 р., № Ц-1/24 з 1 лютого встановлено 60 грн.

Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки
виталий
 
Повідомлення: 2
З нами з: Суб, 21 січня 2012 9:45 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення scorp779 » Вів, 07 лютого 2012 10:47 pm

№1140

Добрий день, я працівник структурного підрозділа Львівської залізниці.
Сьогодні мене дуже здивувала новина від керівництва підприємства про те що 10, 17, 24 лютого - ці дні будуть неробочими (але з правом виходу на роботу) на це є відповідний накаказ начальника залізниці ПІХА.
Скажіть будь-ласка на яких правових засадах знімаються години в людей ??? Де тут профспілки ???? В нас забирають наші гроші! А натомість ще й людей заставляють ПИСАТИ ЗАЯВИ НА СТРАХОВКУ В НАФТОГАЗСТРАХ (КАНТОРА ДОНЄЦКА).

 !  "Glavred":
Ваше запитання перенесено на сторінку "Дорпрофсож Львівської залізниці" в розділ "Запитання - відповідь"
scorp779
 
Повідомлення: 36
З нами з: Вів, 07 лютого 2012 10:41 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » Сер, 08 лютого 2012 12:46 am

№1141

wikand написав:... меня интересует ...какие санитарные требования...
 !  "Admin":
Ваш вопрос не конкретизирован. На какой специальный подвижной состав Вас интересуют санитарные технические условия?

Извините, уточняю - интересуют нормы на специальный САМОХОДНЫЙ подвижной состав.
Вопрос задаю не из праздного любопытства.
Прошу не отправлять на телефонную консультацию в техотдел предприятия.
Потому что как раз при возникновении конфликтной ситуации одна сторона говорит языком нормативных документов, а другая языком "мне по телефону вчера сказали".

 !  "Admin":
Советуем обратиться в дорожную СЭС Одесской железной дороги (тел. железнодорожн.: 8-46-09).
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

доплата согласно колдоговора

Повідомлення константин » Нед, 12 лютого 2012 11:24 am

№ 1142

КМЦ почему не выплачивается надбавка за расширеную зону обслуживания, если мы её обслуживаем и она заложена в колдоговоре?

 !  "Admin":
Шановний Костянтине!
Питання оплати праці регулюється Законом України «Про оплату праці», Кодексом законів про працю України, Галузевою угодою, колективним договором.
В разі, якщо адміністрація доручає Вам виконання поряд зі своєю роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, така робота доручається для виконання за згодою працівника, а наказом по підприємству йому встановлюється доплата на умовах, визначених колективним договором.
Згідно зі ст. 31 Кодексу законів про працю забороняється вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.
Такі питання регулюються на місцях за участю первинних профспілкових організацій та адміністрації.
Тому рекомендуємо звернутися з відповідною заявою до керівництва структурного підрозділу та голови первинної профспілкової організації.
Відділ економічної роботи, організації праці і зарплати Ради профспілки
константин
 
Повідомлення: 1
З нами з: Нед, 12 лютого 2012 11:11 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Назар » Пон, 13 лютого 2012 3:03 pm

№1143

Поясніть, ми беремо відпустки без збереження заробітної плати по сімейним обставинам, для збереження фонду оплати праці! А звільнений голова профкому підприємства теж повинен брати відпустку без збереження заробітної плати?

 !  "Admin":
Шановний Назаре!
Роз’яснюємо порядок надання відпусток без збереження заробітної плати.
Відповідно до Закону України “Про відпустки” та Кодексу законів про працю України відпустки без збереження заробітної плати надаються працівникам виключно за їх бажанням, тільки за заявою працівника.
Надання відпусток без збереження заробітної плати оформлюється наказом власника або уповноваженого ним органу.
Якщо роботодавець в будь-який спосіб примушує працівника писати заяву на відпустку без збереження заробітної плати без його згоди і бажання, він порушує ст. 84 КЗпП та ст. 26 Закону “Про відпустки”.
Ви вправі не писати заяву на надання відпустки без збереження заробітної плати.
Що стосується голови профорганізації, то він виконує рішення, яке приймається на засіданні профкому, виходячи з наявного профспілкового бюджету та доцільності його перебування у такій відпустці.
Правова інспекція праці Ради профспілки
Назар
 
Повідомлення: 3
З нами з: Пон, 13 лютого 2012 2:52 pm

комиссия ФСС по ВПТ и профсоюз

Повідомлення София » Пон, 13 лютого 2012 9:38 pm

№ 1144

доброго времени суток!
Прошу разъяснить:
в п.1.3. Положения о комиссии предприятия о общеобязательном государственном социальном страховании в связи с временной потерей трудоспособности ..... сказано -
1.3. Організація роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства здійснюється на паритетних засадах її членами, делегованими до неї роботодавцем та представником застрахованих осіб (представницькими сторонами). Представником застрахованих осіб є профспілкова організація підприємства, а за її відсутності - інший уповноважений орган, який представляє інтереси застрахованих осіб (представник).
Якщо на підприємстві діє кілька профспілкових організацій, делегування членів комісії від застрахованих осіб провадиться об'єднаним представницьким органом, який створено цими профспілковими організаціями за ініціативою будь-якої профспілки. Профспілка, що відмовилася від участі в представницькому органі, не представляє інтереси застрахованих осіб при вирішенні питань матеріального забезпечення та надання соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Члени комісії делегуються кожною представницькою стороною самостійно у рівній кількості залежно від чисельності застрахованих осіб на підприємстві.
Члени комісії виконують свої обов'язки на громадських засадах.

ПРОБЛЕМА - администрация обязывает освобождённый профсоюзный комитет быть ответственными за выдачу путёвок, вести отчёты, заполнять больничные листы и , соответственно, нести ответственность с возможными штрафными санкциями.
1. Что влечёт за собой такой отказ для профсоюза и для трудящихся?
2. На какие документы ссылаться для отказа от ведения дел по ФСС?
СПАСИБО


 !  "Admin":
Уважаемая София!
В прошедшие годы, когда социальным страхованием управляли профсоюзы, то председатель профсоюзного комитета (освобожденный или нет) был одновременно и председателем комиссии социального страхования.
В настоящее время мы руководствуемся Законом Украины «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» і Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 р., № 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 р., № 28 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації».
В соответствии с этими документами никто не вправе обязать профсоюзный комитет и его председателя быть членами комиссии по социальному страхованию предприятия.
Председатель комиссии по социальному страхованию избирается на заседании комиссии, а не назначается какой-либо из сторон, создающих комиссию.
Отказ профсоюзной организации представлять интересы застрахованных лиц и участвовать в работе комиссии социального страхования может привести к негативным последствиям: неправильного назначения материального обеспечения, несправедливого распределения путевок, детских подарков и т. д.
В итоге все равно профсоюзной организации необходимо будет разбираться с жалобами по социальному страхованию.
Кроме того, члены профсоюза вправе поставить вопрос: если члены профкома, его председатель не желают представлять интересы застрахованных лиц, то могут ли они вообще представлять интересы и защищать трудовые, социально-экономические права и интересы членов профсоюза?
Действительно, представление интересов застрахованных лиц – это одна из форм социальной защиты членов профсоюза. Так что Вам необходимо сделать выбор. А ведение дел комиссии социального страхования – вопрос технический, он может быть решением комиссии поручен члену комиссии – представителю работодателя.
Задача комиссии еще заключается в том, чтобы работодатель не перекладывал на комиссию, работающую на общественных началах, свои обязанности.

Отдел социально-трудовых отношений и бытовой работы Совета профсоюза


СПАСИБО ЗА БЫСТРЫЙ И НУЖНЫЙ ОТВЕТ )
Востаннє редагувалось София в Сер, 15 лютого 2012 5:20 pm, всього редагувалось 1 раз.
София
 
Повідомлення: 1
З нами з: Пон, 13 лютого 2012 9:11 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » Чет, 16 лютого 2012 1:54 am

№ 1145

Вопрос состоит в том как рассчитать среднюю зарплату для случаев "инших"(Постанова 100 Кабмина - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF), т.е за два месяца.
В Постанове указывают, что выплаты необходимо производить исходя из размера среднедневной(часовой) платы - гл.IV п.5.
Только вот с понятием "среднедневная" возникают разногласия.
Вроде бы всё элементарно, среднедневная зарплата вычисляется путем деления начисленной заработной платы за фактически отработанные в течение двух месяцев рабочие дни на число отработанных рабочих дней.
Но рабочий день рабочему дню рознь.
Если режим пятидневный, тут всё ясно - количество рабочих дней в месяц примерно 24.
Для работающих по сменам(графику утверждённому админ. и профсоюзом) рабочий день есть и в дневную смену - с 8.00 до 20.00, и в ночную смену - с 20.00 текущих суток до 8.00 следующих суток.
Т.о. для этих сменщиков(графиковых) рабочих дней в месяц выходит: дневных примерно 8, а ночных сколько???
Если считать число отработанных ночных смен, то их также будет около 8, а если считать количество дней(ведь начало работы в текущие сутки, а окончание на следующие), то их выходит в два раза больше.
Отсюда и резко меняется размер среднедневной зарплаты.
Доказательный пример.
1. Если считать рабочими днями число дней когда работник был на работе.
В день - 1 января-8.00-20.00, итого12 часов; в ночь - 2января 20.00-0.00(4часа)+3 января 0.00-8.00(8часов), итого 12 часов; далее ежесменный отдых два дня - 3 и 4 января и т.д. выходит рабочих дней 24. Для простоты примем февраль с теми же цифрами.
Расчёт: за два месяца зарплата 4000 грн., рабочих дней 48. 4000/48=83.
Т.е. среднедневная зарплата за период январь-февраль 83 грн.
2. По тому же графику, но ночную смену считать одним рабочим днём.
Расчёт: за два месяца зарплата 4000 грн,. рабочих дней(смен) 32. 4000/32=125грн.
Разница в 42 грн. и это только за один день!
Кто может дать комментарий или разъяснение?
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

вредность

Повідомлення Алина » Суб, 18 лютого 2012 10:56 am

№ 1146

Здравствуйте!У меня вопрос: какими льготами пользуется сигналист?
Я работаю на станции Ровеньки 2 класса. В 2000 году наша станции была электрофицирована, в 2008 году сигналистам впервые начали оплачивать за вредность 8%, несколько месяцев оплачивали, затем % вредности снизили до 4% (объяснили, что оплачивали ошибочно).
Объясните, пожалуйста.
Электрофикация, вибрация, ночное время сутоу, погодные условия, работа в опасной зоне.Что относится к вредным условиям для сигналиста? И какой процент вредности?
И еще один вопрос: в каком возрасте сигналисты выходят на пенсию? И наличие стажа по основной специальности?!!

 !  "Admin":
На Ваш вопрос получен ответ:

"По поводу обращения на сайт Совета профсоюза сигналистов станции Ровеньки Донецкой ж.д. о «вредности» Дебальцевский терком профсоюза сообщает:
- льготы и социальные гарантии для всех работников, в том числе сигналистов, предусмотрены коллективным договором Дебальцевской дирекции железнодорожных перевозок, экземпляры которых находятся в производственно-технологических подразделениях;
- в апреле 2008 года на станции Ровеньки была проведена аттестация рабочих мест (пост 1, 2) сигналистам, по результатам которой приказом №233/ДН-5 от 30.04.2008 года (копия прилагается) была установлена доплата за работу с вредными и тяжелыми условиями труда в размере 4% к тарифной ставке. Однако, с мая 2008 года по октябрь 2009 года ошибочно выплачивалась доплата 8%. Данной категории работников в устной форме было объяснено, что в размере доплаты была допущена ошибка и, начиная с ноября 2009 года по настоящее время, производится выплата в размере 4%;
согласно карты условий труда по результатам аттестации рабочих мест (копия карты прилагается) дана оценка присутствия на рабочем месте сигналиста вредных факторов, превышающих допустимые нормы, а именно:
1-ой степени - один (рабочая поза: наклоны туловища), 2-ой степени -один (эмоциональное и интеллектуальное напряжение);
- согласно постановления КМУ от 12.10.1992 года №583, профессия сигналист в «Списке профессий и должностей работников локомотивных бригад и отдельных категорий работников, которые непосредственно осуществляют организацию перевозок и обеспечивают безопасность движения на ж.д. транспорте и в метрополитенах и пользуются правом на пенсию за выслугу лет» отсутствует, поэтому льготы по пенсионному обеспечению отсутствуют и уход на пенсию осуществляется на общих основаниях."

Начальник Дебальцевской дирекции железнодорожных перевозок
О.В. Марченко
Председатель Дебальцевского теркома
А.В Шаповалов
Алина
 
Повідомлення: 1
З нами з: Суб, 18 лютого 2012 10:34 am

Выход с профсоюза.

Повідомлення KOT85 » Нед, 19 лютого 2012 5:29 pm

№ 1147

Как выйти из профсоюза?
На имя кого писать заявление?

 !  "Admin":
В соответствии с Уставом профсоюза профчленство прекращается в случае выхода из профсоюза по собственному желанию.
В таком случае Вам необходимо письменно обратится к председателю первичной профорганизации, НО понимать, что с этого момента Вы не сможете рассчитывать на юридическую поддержку профсоюза, решение возможных конфликтных ситуаций, связанных с вопросами: оплаты и охраны труда, непредоставления и размеров надбавок, доплат, премий, вознаграждений и других поощрительных, компенсационных выплат, рабочего времени и времени отдыха, составления графиков сменности и предоставления отпусков, привлечения к сверхурочным работам и их оплатой в полной мере и т. д.
Кроме того Вы уже не сможете принимать участие в мероприятиях, которые организовываются профсоюзом, а при выдаче Вам путевки на оздоровление придется нести дополнительные расходы (15 % – налог на доходы с физлиц).
На Вас не будет распространяться страхование от несчастных случаев, а увольнение по инициативе работодателя будет происходить без согласования с профсоюзным комитетом, соответственно рассчитывать придется только на себя.
Так что делайте выбор!
KOT85
 
Повідомлення: 1
З нами з: Нед, 19 лютого 2012 5:18 pm

Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість