Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Tross » Сер, 12 серпня 2020 6:22 pm

№ 3593
Здравствуйте!
Вы можете подсказать часовую тарифную ставку "электромонтера по ремонту и обслуживанию электрооборудования" 5 разряда на Одесской дороге.
Еще бы хотел получить ответ на вопрос № 3514.
Спасибо!

 !  "Admin":
Оплата праці працівників АТ «Укрзалізниця» здійснюється відповідно до рішення правління від 02.03.2020 року, протокол №Ц-45/19. Згідно з додатком 1 до цього документу годинна тарифна ставка електромонтера з ремонту і обслуговування електроустаткування становить 32,72 грн.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
Tross
 
Повідомлення: 7
З нами з: Сер, 30 травня 2018 1:39 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Natali » Чет, 20 серпня 2020 10:42 am

олександр27 написав:№ 3592
Доброго дня.Підкажіть чим мотивувався голова профспілки В.Бубняк коли погоджував фінплан АТ Укрзалізниця на 2020 рік,в якому визначено підвищення посадових окладів та тарифних ставок працівників на 10 % протягом 2020 року,в порушення Галузевої Угоди.


У меня очень похожий вопрос.
11 августа (почти 10 дней тому назад) Укрзалізниця опубликовала на своей странице в Facebook пресс-релиз, в котором среди всего прочего было написано:
"Следующий шаг - завтра планируем подписать меморандум о сотрудничестве и взаимопонимании с Профсоюзом железнодорожников и транспортных строителей Украины, чтоб официально поринформировать членов профсоюзов (а что, разве только их?) о принятых решениях и... бла-бла-бла".

Вопрос № 1: В соотвтетствии с пресс-релизом меморандум должны были подписать еще 12 августа? И где? УЗ молчит. Профсоюз (в лице руководства профсоюза) молчит. Так "был ли мальчик"?
Вопрос № 2: Если есть план подписать меморандум, то, видимо, есть и проект меморандума (а поговаривают, что имено в нем есть обещанные 10 % повышения з/п). Как можно ознакомиься с текстом меморандума или его проекта?
Вопрос № 3: Хотя именно с этого вопроса стоило бы начать (без него нет смысла спрашивать на ЭТОМ форуме предыдущие два). А профсоюз вообще в курсе, что с ним собирались подписать меморандум?

 !  "Admin":
Наше бачення проєкту Меморандуму розміщено на сайті профспілки http://zalp.org.ua/content/view/3792/1/lang,ukrainian/
Аватар користувача
Natali
 
Повідомлення: 54
З нами з: Пон, 11 серпня 2008 10:24 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення alkot » Вів, 25 серпня 2020 7:34 pm

№ 3594
Доброго дня. У мене питання про проходження чергових медичних оглядів. Згідно постанови КМУ номер 291 від 22 квітня 2020 року, яка своєю чергою доповнює постанову КМУ номер 211 від 11 березня 2020 року, листа-роз’яснення керівництва АТ «Укрзалізниця» від 13.05.2020 р. № Ц-1/3-83/783-20 та наказу МОЗ в Україні призупинено чинні закони про обов'язкове проходження медичних оглядів до закінчення пандемії, але нас заставляють проходити медогляди. Чи правомірно це і чи маємо ми право відмовитись від проходження комісій в розсадниках короновірусу?

 !  "Admin":
До закінчення дії адаптивного карантину, який подовжено Урядом до 31 жовтня п. р., та згідно із листом-роз’ясненням керівництва АТ «Укрзалізниця» від 13.05.2020 р. № Ц-1/3-83/783-20, який діє до цього часу, проходити чергові медичні огляди необов’язково. Тому дії керівництва структурного підрозділу неправомірні.
alkot
 
Повідомлення: 1
З нами з: Вів, 25 серпня 2020 7:18 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Александр П. » Сер, 26 серпня 2020 11:18 am

№ 3595
Добрый день! Насколько правда, что сейчас приостановлено изготовление "Дисконтной карты профсоюза"? Обратился с вопросом о выдаче карты к председателю профкома предприятия, получил ответ, что приостановлено в связи с карантином. На моем участке (около 70 шт.ед.), о карте и ее возможностях, 99,99% рабочих не знают вообще.

 !  "Admin":
Добрый день! Просим подсказать подразделение, в котором Вы работаете. Свяжитесь с председателем профкома и все "починим".
Александр П.
 
Повідомлення: 2
З нами з: Сер, 26 серпня 2020 11:02 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Александр П. » Сер, 02 вересня 2020 1:13 pm

Александр П. написав:№ 3595
Добрый день! Насколько правда, что сейчас приостановлено изготовление "Дисконтной карты профсоюза"? Обратился с вопросом о выдаче карты к председателю профкома предприятия, получил ответ, что приостановлено в связи с карантином. На моем участке (около 70 шт.ед.), о карте и ее возможностях, 99,99% рабочих не знают вообще.

 !  "Admin":
Добрый день! Просим подсказать подразделение, в котором Вы работаете. Свяжитесь с председателем профкома и все "починим".


Доброго времени суток! Я изначально и обратился с данным вопросом непосредственно к председателю профсоюза, и кроме того что "приостановлено", "а если, что-нибудь узнаем, то сообщим председателю теркома" не услышал и по сегодняшний день. "Почините" лучше своих коллег на периферии.

 !  "Admin":
Подскажите, пожалуйста, в каком подразделении Вы работаете.

 !  "Glavred":
Шановний Олександре, постараємося відповісти на Ваше запитання і будемо дуже раді, якщо Ви нас почуєте.
Виготовлення пластикових карток відбувається під замовлення одразу великими партіями (по 30-50 тис. штук) після того, як до Ради профспілки надходять замовлення від дорпрофсожів. Із карантином чи іншими нехорошими подіями це ніяк не пов’язано.
Деякий запас карток є в наявності в Раді профспілки – на випадок створення нових організацій, для студентів, яких кожного року приймають в профспілку, якщо хтось загубив чи пошкодив карточку тощо.
Очевидно, такі запаси є і в дорпрофсожах, і теркомах.
Щодо проекту. Участь у ньому партнерів абсолютно добровільна. І тому деякі із них не повідомляють про своє рішення вийти із проекту. Крім того, бізнес можуть продати, на роботу взяти нових людей які нічого не знають про такі карточки і знижки. Це, так званий, людський чинник. Виправити інформацію про це на сайті, чи звернути увагу власників бізнесу на їх некоректну інформацію ми можемо лише тоді, коли конкретно знаємо де не спрацювала карточка (місто, селище, дата, магазин чи автозаправка, чек на покупку). І вже з досвіду роботи – найпростіше це зробити голові первинки (він знаходить найближче до членів профспілки і до торгової точки), а фахівці Ради профспілки поінформують колегу про те, як краще це зробити.
У випадку, якщо буде ухвалене рішення про закриття усього проекту профспілкою, про це обов’язково будуть повідомлення в газеті, на сайті.
Якщо раптом так сталося, що наші колеги в теркомах, первинках про щось забулися – ми повинні саме тим колегам про це розказати ще раз.
Сподіваємося, що інформація повна.
А от щоби виправити ситуацію («починить») – ми маємо знати де, в якому підрозділі, хто, чому відмовив Вам у наданні карточці чи інформації і призупинив проект профспілки на локальному рівні.
Тому ще раз просимо повідомити, в якому підрозділі Ви працюєте?
З повагою оргвідділ Ради профспілки
Александр П.
 
Повідомлення: 2
З нами з: Сер, 26 серпня 2020 11:02 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Иванов » Чет, 10 вересня 2020 1:11 pm

3596
Здравствуйте. Скоро конец года и опять ожидаем принудительную подписку на газету "Магистраль". Как к этому факту относится профсоюз? Доходы железнодорожников значительно упали по сравнению с прошлым годом, а подписка только растёт. Возможно ли принять какие-то меры к руководству, которое моральным давлением заставляет работников подписываться на это издание?
 !  "Glavred":
Доброго дня! Ми вже відповідали на подібні запитання (приміром, № 3373, №3528).
Тиск з боку адміністрації щодо примусової передплати протиправний.
Иванов
 
Повідомлення: 18
З нами з: Пон, 04 квітня 2016 9:11 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Марианна » Сер, 23 вересня 2020 8:40 pm

3597
Такая ситуация - мне проходить медосмотр в октябре. Нужно пройти срок до 10октября. Дать мне выходные дни для прохождения медосмотра до 10октября нет возможности, так как некому за меня работать, поэтому буду проходить медосмотр в свой выходной день и перед моей сменой вночь. Хочу, чтобы мне оплатили эти два дня медосмотра плюсом к моей отработанной норме часов за месяц, но администрация даёт мне два выходных дня за прохождение медосмотра в конце октября, забрав у меня 14часов с нормы часов. Правомерно ли это? Где можно ознакомиться с полным текстом листа-разъяснения Уз N ЦЗЕ-11/853 от 25.06.2011 г.

 !  "Glavred":
Згідно з пунктом 3.2.23 Галузевої угоди між «Укрзалізницею» і профспілками за працівниками, зобов’язаними проходити обов’язкове медичне обстеження, на час проходження такого обстеження зберігається робоче місце і середній заробіток. Конкретна кількість робочих днів проходження медичних оглядів встановлюється колективними договорами залізниць, їх структурних підрозділів, підприємств залізничного транспорту, але не менше двох робочих днів, а при проходженні додатково нарколога та психіатра – не менше трьох робочих днів.

З цього приводу щодо обліку та оплати медичних оглядів підготовлено спільне роз’яснення «Укрзалізниці» і Ради профспілки (№ ЦЗЕ-11/853 від 25.06.2011 р. «Про облік і оплату часу, витраченого працівниками на проходження періодичних медичних оглядів»). Із зазначеними нормативними документами можна ознайомитися на сайті профспілки у розділі «Нормативна база діяльності профспілки» – «Нормативні документи з оплати праці на залізничному транспорті*№ 7 (50)».

При проходженні медичних оглядів у робочі дні у табелі обліку робочого часу робляться відповідні відмітки. Час проходження одного огляду зараховується для працівників з п’ятиденним робочим тижнем – 8 годин, а шестиденним (змінним) – 7 годин.

Як виняток, може допускатися факт проходження працівником медогляду у його вихідний день. У такому випадку працівнику в обліковому періоді обов’язково надаються інші дні відпочинку, а у разі неможливості з виробничих причин надати вихідні дні – за згодою працівника години проходження медичного огляду обліковуються за окремим табелем обліку робочого часу та оплачуються за середнім заробітком. Якщо години, витрачені на медогляд, перевищують норму годин облікового періоду, то такі години при підрахунку надурочних годин не враховуються.

Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
Марианна
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 23 вересня 2020 8:22 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення P22 » Нед, 04 жовтня 2020 11:06 pm

3598
Здраствуйте. Чи матиму я помічник машиніста електровоза (список №2) 1966 року народження, можливість виходу на пенсію в 55 років в 2021 року згідно сьогоднішнього законодавства? На момент виходу на пенсію, влітку 2021 матиму 35 років загального, з них 13 років"гарячого"/ шкідливого стажу. На підприємстві щорічно проходить атестація робочого місця, для підтверження шкідливих умов праці. На кінець 2017 року гарячого/шкідливого стажу 12,5 років не мав. З повагою, Павло.

 !  "Glavred":
Для уточнення: за результатами атестації за Вами визнали право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці?

P22 » Пт, 09 окт 2020 5:11 pm
За результатами атестації робочих місць за всіма машиністами та помічниками машиністів мого підприємства (ТЧ-11 П-Зах. зал) визнано право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці. Моє питання викликане змінами в пенсійному законодавстві від 11.10.2017року.
 !  "Admin":
Малоймовірно, що за результатами атестації робочих місць визнано право на пільгову пенсію за важкі та шкідливі умови праці за машиністами та помічниками машиністів, тому що дані професії відсутні у Списках № 1 та № 2. Для з’ясування ситуації надішліть, будь ласка, копію картки умов праці за результатами атестації робочих місць та контактний телефон на електронну адресу – visnykprof@gmail.com.
Повідомляємо, що особи, які працювали за зазначеними Вами професіями, мали право виходу на пенсію за вислугу років до набрання чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 року № 2148. Згідно із цим Законом на сьогодні таким правом можуть скористатися лише особи, які станом на 11 жовтня 2017 року мають вислугу років (12,5 років) та загальний стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років (25 років), при досягненні 55 років.
P22
 
Повідомлення: 1
З нами з: Нед, 04 жовтня 2020 10:54 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення demenen » Пон, 05 жовтня 2020 7:06 am

3599
Добрый день. По поводу материальной помощи при отдыхе в санатории профилактории в этом году Од жд(в частности "Белая акация" Одесса). В прошлых годах (2018-2019) насколько я слышал от сотрудников, если бралась путёвка в санаторий (не важно в какой) материальная помощь выдавалась 100%. Была рекомендация от профсоюза, что необходимо компенсировать повышенную стоимость путёвки. Мне выдали в этом году 50% мат помощи, и никто ничего теперь не знает на основании чего выдавалось 100%. Не могли бы Вы подсказать какая была рекомендация конкретно в прошлых годах. Спасибо.

 !  "Glavred":
Добрый день! Ответ на Ваш вопрос получен от Одесского дорпрофсожа:

"На Одесской железной дороге материальная помощь на оздоровление работникам, которые получают путевки в отраслевые оздоровительные учреждения, выдается на основании "Положения о порядке планирования, учета и выдачи путевок работникам и пенсионерам регионального филиала "Одесская железная дорога", утвержденного приказом по филиалу №157 - Н/од от 16.05.2018 г.

Пунктом 1.5 этого Положения комиссиям по предоставлению материальной помощи на оздоровление дано право предоставлять материальную помощь лицам, которые получают путевки в отраслевые оздоровительные учреждения, в размерах больше, чем 50 % должностного оклада (тарифной ставки)".
demenen
 
Повідомлення: 1
З нами з: Пон, 05 жовтня 2020 6:54 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення artemgre » Суб, 10 жовтня 2020 11:30 pm

3600
Правда что отменяют поезд с 26.10.2020 года 6560/6559 Харьков- Купянск? Если правда то как людям добираться на работу и с работы?

 !  "Admin":
Зателефонуйте, будь ласка, для отримання відповіді на Ваше запитання на "гарячу" лінію АТ "Укрзалізниця": 0-800-50-31-11
artemgre
 
Повідомлення: 7
З нами з: Пон, 02 квітня 2018 11:24 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Pravo&spravedlyvist » Сер, 14 жовтня 2020 6:24 pm

3601
Здравствуйте! работаю машинистом локомотива, в одном из депо! Разрешена в настоящее время переработка часов сверх месячной нормы локомотивным бригадам и как должна оплачиваться?

 !  "Admin":
Відповідно до Кодексу законів про працю України надурочні роботи, їх оплата та граничні норми застосування такої роботи регулюються статтями 62, 63, 64, 65 та 106.
В нормативних документах АТ «Укрзалізниця» це питання визначено відповідно до зазначеного Кодексу у Положенні про оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця» та в Особливостях регулювання робочого часу і часу відпочинку окремих категорій працівників залізничного транспорту, безпосередньо пов’язаних із забезпеченням безпеки руху поїздів і обслуговуванням пасажирів.
Надурочні години, відпрацьовані понад встановлений робочий час, оплачуються в кінці облікового періоду у подвійному розмірі відповідно до законодавства (дивись ст. 106 КЗпП). Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається. Для залучення працівника до надурочної роботи потрібна обов’язково згода первинної профспілкової організації. Відповідно до пункту 1.5 Особливостей загальна кількість годин роботи понад нормою для змінних працівників, локомотивних і поїзних бригад при підсумковому обліку робочого часу не повинна перевищувати 24 години в місяць і 120 годин за рік.
Доплата за роботу в надурочний час локомотивній бригаді проводиться із розрахунку годинних тарифних ставок за переважаючим видом руху родом роботи за обліковий період. Як правило у локомотивних бригад обліковий період – місяць, але є і квартал.
Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки

Pravo&spravedlyvist
 
Повідомлення: 5
З нами з: Сер, 29 липня 2020 5:21 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Semen » Вів, 20 жовтня 2020 11:43 pm

3602
Де можливо завантажити дійсний колективний договір регіональної філії "Донецька залізниця" у електронному форматі (pdf або інші формати)?

 !  "Admin":
Шановний дописувачу! Стосовно Вашого запитання про можливість отримати електронну версію чинного колективного договору регіональної філії «Донецька залізниця» з останніми змінами і доповненнями, - пропонуємо Вам звернутися з цим питанням до адміністрації регіональної філії "Донецька залізниця" або до Лиманської дорожньої профорганізації як сторін цього колдоговору.
Також нагадуємо, що під час прийому на роботу працівник повинен бути ознайомленим (під підпис) з колективним договором відповідного структурного підрозділу у відділі кадрів за місцем роботи.
Semen
 
Повідомлення: 1
З нами з: Вів, 20 жовтня 2020 11:27 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Иванов » Вів, 27 жовтня 2020 8:32 pm

№ 3603
Здравствуйте. Как регламентируется перевод работника на другую станцию? К примеру, я осмотрщик вагонов, постоянно работаю на одной станции, меня временно, в качестве наказания или вместо отсутствующего сотрудника хотят перевести на другую станцию в другом городе , на которую я элементарно не могу добираться на работу.

 !  "Admin":
Шановний пане Іванов!
Що стосується тимчасового переведення на іншу роботу не обумовлену трудовим договором, в тому числі й у іншій місцевості, такий варіант відповідно до ч. 1 ст. 33 КЗпП України можливий лише за наявності Вашої письмової згоди. Тимчасове переведення на іншу роботу згідно із ч. 2 ст. 33 КЗпП України без Вашої згоди можливий лише у випадку відведення стихійного лиха, виробничих аварій та інших обставин, що ставлять під загрозу життя чи нормальні умови людей. Аналогічні вимоги і щодо пропозицій роботодавця виконувати роботи за тимчасово відсутнього працівника. Лише Ваша особиста згода має значення та наявність відповідних доплат за таку роботу, які оговорені наказом по виробничому підрозділу. Все залежить від Вас та Вашої принципової позиції.
В даний час адміністративне рішення Вашого керівника виходить за межі його повноважень та порушує Ваші конституційні права.

Правова інспекція праці Ради профспілки
Иванов
 
Повідомлення: 18
З нами з: Пон, 04 квітня 2016 9:11 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Volodymyr » Нед, 01 листопада 2020 11:49 am

№ 3604
Доброго дня. Чи маю я право зарахування часу навчання в залізничному технікумі в урахування стажу роботи на залізничному транспорті (вислуга років)?

 !  "Admin":
Шановний Володимире!
Що стосується зарахування часу навчання в технікумі залізничного транспорту до стажу роботи, що надає право на доплату за вислугу років, слід зазначити, що розділом третім Положення про порядок виплати надбавки за вислугу років, яке затверджене наказом УЗ від 28.12.2001 року №743-Ц (із змінами і доповненнями), такі доплати не передбачаються. Згідно із Положенням в стаж роботи включається лише час навчання в професійно-технічних навчальних закладах, якщо працівник безпосередньо після закінчення училища був зайнятий на відповідних роботах за отриманою професією та час навчання молодого фахівця у вищому навчальному закладі з дня укладення двосторонньої угоди, якщо молодий спеціаліст приступив до роботи не пізніше 30 календарних днів після завершення навчання.

Правова інспекція праці Ради профспілки
Volodymyr
 
Повідомлення: 5
З нами з: П'ят, 16 серпня 2019 9:12 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Volodymyr » Суб, 07 листопада 2020 6:57 pm

№ 3605
Кто сможет рассудить следующую ситуацию: Я на работу приезжаю в 5.00 (начало работы 8.00) т.к. нет другой электрички. Раньше уходил с работы в 7.40 чтоб успеть на электричку (за 20 мин. т.к. больше утренних электричек в данном направлении нет. Теперь меня предупредили чтоб я оставался на работе до 8.00, мол раб. день до 8.00, а раньше тебя никто не просит приезжать. Как быть в сложившейся ситуации? На что ссылаться? Могу ли я подавать на компенсацию проезда если буду ездить на маршрутке (20 грн в одну сторону)? Какие есть варианты выхода из сложившейся ситуации?

 !  "Admin":
Згідно з Кодексом законів про працю України (стаття 57) Початок і закінчення роботи (зміни) передбачається Правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності.
Початком роботи вважається час явки до постійного місця роботи в годину встановлену правилами внутрішнього трудового розпорядку, а закінченням – час звільнення від роботи.
Час витрачений працівником на доїзди від місця проживання до місця роботи підприємством не компенсується, це особистий вибір кожного працівника.
На залізничному транспорті передбачено (пункт 3.2.11 Галузевої угоди) виплата компенсаційної надбавки та відшкодування витрат працівникам, робота яких постійно проходить у дорозі, а також при службових проїздах в межах обслуговуваних дільниць.
Враховуючи, що Ви не вказали за якою професією працюєте та чи є змінним працівником. рекомендуємо звернутись до керівництва виробничого підрозділу з заявою про встановлення Вам іншого режиму роботи за зазначеними причинами, які було вказані, а саме перенесення часу початку і відповідно закінчення робочої зміни. Керівник підрозділу з урахуванням затвердженої технології роботи та відповідних виробничих умов може розглянути таке питання і в разі, якщо воно не погіршує умов роботи підрозділу, погодити перенесення початку і закінчення робочої зміни.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки
Volodymyr
 
Повідомлення: 5
З нами з: П'ят, 16 серпня 2019 9:12 am

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість