Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Ramses » Чет, 11 квітня 2019 9:41 pm

№ 3464

ну что? Администрация УЗ очередной раз ... на вымоги профсоюза. (10 апреля уже прошло)
Ramses

Повідомлення: 13

Повідомлення wikand » Вів, 16 квітня 2019 9:17 am

№ 3466

По поводу электронной петиции в ВР Украины - "Вимагаємо повернути залізничникам, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів, право дострокового виходу на пенсію за вислугу років".
Несколько вопросов, на которые хотелось бы получить ответы всем заинтересованным.

1. Это затевалось, чтоб сделать видимость беспокойства и озабоченности?
2. А когда принималось решение об изменении возраста выхода на пенсию, где был профсоюз?
3. Почему на последних отчётно-выборных профсоюзных конференциях не принимались обращения к Верховной Раде, Кабмину и Президенту от имени коллектива тех предприятий где они проходили?
Всё произошло бы в более короткие сроки, чем сбор петиций до июня 2019 г.
Этими обращениями завалили бы канцелярии всего руководства страны!
Вес таких обращений - это огромное количество членов профсоюза, а не всего 25 необходимых тыс. электронных петиций.
4. Что профсоюз понимает под "требуем повернуть" право досрочного...?
Вернуть Постанову Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 583?
Или включить в список 2 "виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці"
и "залізничників, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів"?
5. Почему, даже при существующей ранее льготе выхода на пенсию, не во всех предприятиях и не всегда проводилась аттестация рабочих мест на основании которой и определялась эта льгота по определённой профессии(должности)?
В результате чего потеряны годы спецстажа.
wikand
Місцевий гуру

Повідомлення: 898

Повідомлення sasha » Вів, 16 квітня 2019 2:04 pm

3467

а насчет отчетно выборных конференций , так некоторые члены профсоюза до сих пор не знают , что такие были , от людей даже это скрыли ( отчетно выборные конференции проходили при нужных членах профкома ,а тех что требуют даже неуведомили ).
вот такие у нас профсоюзы??????

!  "Admin":
Просимо більш детально описати проблему та вказати назву профспілкової організації.
Примітка: у відповідності до Статуту профспілки кожні 5 років відбувається звітно-виборча кампанія. Останню проведено у 2016 році. Наступна відбудеться у 2021 році.
sasha

Повідомлення: 60

Повідомлення антон вольнов » Вів, 16 квітня 2019 3:23 pm

№ 3468

Добрый день хотелось бы проконсультироваться по поводу введения у нас вот такого графика работ.У нас ввели двойную оплату переработанных часов,и эти переработанные часы мы отдаем друг другу в выходной день.Тоесть у меня сегодня выходной -я сижу за Васю 10 часов а потом завтра в свою смену 12 . Растолкуйте в чем смысл этой схемы, почему нельзя чтобы я сам себе отдал эти часы.А то по моему нонсенс получается переработка+выходной день.У нас нихто ничего не говорит только угрозы мол поедете в Лиман а от туда домой с документами.
антон вольнов

Повідомлення: 6

Повідомлення Петро » Сер, 17 квітня 2019 12:34 pm

№ 3469

Добрий день.
Чому Ви видалили моє питання? І не дали відповідь на нього?
Тому задаю питання ще раз:
На скільки законно та справедливо Голова Дорпрофсожу Афтанас Я.Д. отримує дві заробітні плати :
В грудні 2018 року - 33660 грн в теркомі і 23157 грн в Дорпрофсожі. В січні 2019 року - 49807грн в Ужгородському теркомі і 38595 грн в Дорпрофсожі ???
Це при тому,що середня заробітня плата залізничника зараз складає 10 тис грн.
Афтанас Я.Д. В нас на конференції говорив,що грошей на заралату йому не потрібно,що він буде працювати на громадських засадах.

Прошу Вас не видаляти питання знову, а надати відповідь.
Дякую.
 !  "Admin":
Доброго дня!
За відповідною інформацією радимо звернутися до дорпрофсожу або Ужгородського теркому.
Петро

Повідомлення: 3

Повідомлення Петро » Сер, 17 квітня 2019 9:34 pm

На мою думку,ваша відповідь не коректна!Як можна питати у тих,хто порушує статут??? Хіба у профспілці немає ревізійної комісії,яка б змогла дати відповідь на моє запитання??? Я ще раз питаю чи справедливо і законно голова Дорпрофсожу Афтанас Я.Д. отримує дві заробітні плати: в грудні 2018 року-33660 грн в теркомі і 23157 грн в Дорпрофсожі,в січні 2019 року- 49807 грн в Ужгородському теркомі і 38595 грн в Дорпрофсожі? При тому,що середня зарплати залізничника наразі складає 10 тис грн.
Петро

Повідомлення: 3

Повідомлення Олег19 » Пон, 22 квітня 2019 9:29 pm

Доброго дня!Прошу не видаляти мої звернення,анадати мені конкретну відповідь на мою письмову і електронну заяву за №3442.

!  "Admin":
Запитання №3442 не видалено.
Відповідь було надано 21 лютого п.р.
Олег19

Повідомлення: 9

Повідомлення Natali » Вів, 23 квітня 2019 4:15 pm

№ 3470

Добрый день. Разъясните, пожалуйста, такой пункт устава профсоюза:
8.7. В рік, який передує звітно – виборній кампанії, звіти в первинних, цехових профспілкових організаціях, профгрупах не проводяться.

Если в 2021 году в профсоюзе проводится отчето-выборная кампания, то в 2020 году профгруппы, цехкомы и профкомы отчетные собрания не проводят?
За какой период в таком случае профгруппорги, цехкомы и профкомы должны отчитываться во время отчетно-выборной кампании: за последний год, за два года (от отчета до отчета) или за пять лет (за весь период от выборов до выборов)?

!  "Admin":
1. Не проводят (п. 8.7 Устава профсоюза)
2. За период от предыдущей отчетно-выборной кампании, т.е. 5 лет.
Natali

Повідомлення: 53

Повідомлення jonny111@i.ua » Сер, 24 квітня 2019 8:43 am

jonny111@i.ua написав:№ 3462
Доброго дня. Цільовий інструктаж проводиться перед заступанням на чергування. Чому час його проведення не оплачується працівникові, а оплачується саме чергування. Наприклад 15 змін в місяць по 15 хв. інструктаж дорівнює приблизно 200-300 грн.

ПОВТОРНО. ПРОШУ ДАТИ ВІДПОВІДЬ.
jonny111@i.ua

Повідомлення: 18

Повідомлення Олег19 » Чет, 25 квітня 2019 7:51 pm

№ 3471

Доброго дня! Я знову на рахуно моєї заяви за №3442 і письмової заяви від 13.02.19р., хочу спитати де знаходиться відповідь від 21лютого п.р. в які поштовій скринці, або на якому сайті ? Дякую!
Олег19

Повідомлення: 9

Заборгованість після відпустки та матеріальної допомоги

Повідомлення ЛЮСИЯ » П'ят, 03 травня 2019 7:50 pm

У лютому місяці 2019 року, мій чоловік, отримав 19300 грн. так як пішов на основну щорічну відпустку, а в березні отримав на електронну пошту розрахунок заробітної плати в сумі мінус -9122,53, сплачував аліменти 25% регулярно. За березень, квітень отримав з/п по 1000 грн і лишилась заборгованість ще на травень в сумі -3078,5 грн. Але в березні була нарахована матеріальна допомога в сумі 11200 грн. в розрахунку заробітної плати. Поясніть можливо прожити зараз з двома дітьми(10 та 4 роки дітям) на суму 1000 грн.??? В бухгалтерії повідомили що вони все правильно враховують.

!  "Admin":
Рекомендуємо звернутися до бухгалтера, який нараховує заробітну плату Вашому чоловікові, і попросити роз’яснення цієї ситуації. Ймовірніше, це пов’язане з відрахуванням податків.
ЛЮСИЯ

Повідомлення: 1

Повідомлення антон вольнов » Суб, 04 травня 2019 7:11 pm

№ 3472

Еще раз попробую достучаться может кто сведущий в этом вопросе.График работы дежурных по переезду на фото .С прошлого месяца -нововведение переработанные часы отдаем друг дружке .То есть я после ночной иду на отсыпной а в выходной иду на подмену за "А" на следующий день иду в свою смену в день потом в ночь ,и так пока не отдам часы "А".Зачем такая чехарда растолкуйте .Ежели норма часов за месяц 166 часов я при работе все смены вырабатываю 194 часа.фактически отработав норму я уже считаюсь выходной и оставшиеся 24 часа почему я не могу отработать в свою смену (с оплатой)зачем мне надо давать подмену кому то .
И вот еще недавно лазивши по сайту нашел переписку по поводу оплаты обходчикам в выходные дни не отгул а двойная оплата .Я двадцать три года п пути работаю из них только три на переезде так у нас все время ходили и ходят за отгул хоть праздник хоть просто выходной.

!  "Admin":
Відповідно до ст. 106 Кодексу законів про працю України оплата роботи в надурочний час оплачується в подвійному розмірі. З Вашого питання не зрозуміло який саме графік роботи вам встановлено, який обліковий період визначено на підприємстві. Тож для роз’яснення питання рекомендуємо Вам звернутись до правового інспектора праці Ради профспілки Лиманської дорожньої профспілкової організації за тел. 922-00-26-77 – Кайдаш Галина Леонідівна.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.
антон вольнов

Повідомлення: 6

Повідомлення PrototipUA » Пон, 06 травня 2019 10:36 am

№ 3473

Доброго дня, виникло запитання наступного характеру, працюю 2 дні робочих 2 вихідних, якщо у вихідні дні попадає відрядження ( а в нас завжди ставлять їх лише у вихідні) як вони мають оплачуватися, якщо я маю не погодинний характер оплати праці, а ставку? На данний момент нам оплачуеться лише відрядження у розмірі 150 гривень, тобто буває так: 2 дні робочі (звичайно оплачуються стандарт) потім 2 дні відрядження (оплачуються по 150 гривень кожен), далі знову 2 дні робочі. Чи не мають такі дні відрядження оплачуватися як понаднормові?
Р.S жодних відгулів за дні відрядження ми також не отримуємо.

!  "Admin":
Відповідно до п. 4.9 Положення про оплату праці працівників ПАТ «Укрзалізниця» працівникам, які направлені у службові відрядження, оплата праці здійснюється за виконану роботу за тарифними ставками, посадовими окладами, відрядними розцінками з урахуванням доплат, надбавок, премій, винагороди за підсумками роботи за рік, але не нижче середнього заробітку, розрахованого відповідно до законодавства. Фактичний час перебування у відрядженні визначається за відмітками в Посвідченні щодо вибуття з місця постійної роботи й прибуття до місця постійної роботи.
Відповідно до п. 2.4.4 Порядку здійснення службових відряджень в межах України та за кордон працівників ПАТ «Укрзалізниця», затвердженого наказом ПАТ «УЗ» від 22.04.2016 року, № 320, за кожен день перебування (включаючи день вибуття та прибуття) працівника у відрядженні у межах України з урахуванням вихідних, святкових й неробочих днів та часу перебування в дорозі (включаючи вимушені зупинки) відрядженому працівнику виплачуються добові.
Порядок регламентує оформлення службових відряджень, граничні норми витрат на відрядження, надання звітності та інші питання, пов’язані з відрядженнями працівників ПАТ «Укрзалізниця». Строк відрядження врегульовано п.2.2 цього Порядку і не може перевищувати 30 календарних днів. Відмова від виїзду у відрядження без надання роботодавцю вагомих доказів неможливості від"їзду може розцінюватися як порушення трудової дисципліни.
Оплата праці за виконану роботу здійснюється за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором.
У відповідності до п. 1.8. цього Порядку, якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства, або у відповідності до ст.72 КЗпП України, яка регулює порядок компенсаційних виплат за роботу у вихідний день, або ст. 107 КЗпП України, яка регулює питання оплати праці за роботу у святкові і неробочі дні. Перелік таких днів надано ст.73 КЗпП України.
У відповідності до п.1.9 Порядку, якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день, то йому після повернення з відрядження в установленому законодавством порядку може надаватись інший день відпочинку. Але цей день не рахується як робочий, а виплачуються лише добові. Аналогічно оплачується і день повернення працівника з відрядження у вихідний день. При цьому, працівникові може надаватися інший день відпочинку за його бажання.

Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки

І, якщо можна, я все ще чекаю відповідь на запитання №3453. Дякую.
 !  "Admin":
Готова відповідь на питання №3453)
PrototipUA

Повідомлення: 7

Бытовые условия

Повідомлення Tross » Пон, 06 травня 2019 10:52 am

Здравствуйте!Выделяются средства для улучшение бытовых условий работников(на рабочем месте) Одесской ж.д.
Так же средства на ремонты помещений облагораживание территорий возле вокзалов, на покупку канцелярий, кресел, стульев, полового покрытия и т.д.
Спасибо!
Tross

Повідомлення: 4

Повідомлення sasha » Сер, 08 травня 2019 8:04 am

PrototipUA написав:№ 3473 "Должны оплачивать по календарным дням (кроме субботы воскресенья) по среднему, так как в законодательстве Украины есть только два режима работы с 5 дневной рабочей неделей по 8 часов, и с 6 дневной рабочей неделей 7 часов в субботу 5 часов. а если припадает суббота и воскресенье только по 150гр"

Доброго дня, виникло запитання наступного характеру, працюю 2 дні робочих 2 вихідних, якщо у вихідні дні попадає відрядження ( а в нас завжди ставлять їх лише у вихідні) як вони мають оплачуватися, якщо я маю не погодинний характер оплати праці, а ставку? На данний момент нам оплачуеться лише відрядження у розмірі 150 гривень, тобто буває так: 2 дні робочі (звичайно оплачуються стандарт) потім 2 дні відрядження (оплачуються по 150 гривень кожен), далі знову 2 дні робочі. Чи не мають такі дні відрядження оплачуватися як понаднормові? Р.S жодних відгулів за дні відрядження ми також не отримуємо. І, якщо можна, я все ще чекаю відповідь на запитання №3453. Дякую.
sasha

Повідомлення: 60

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей