Оплата відпрацьованого часу

Оплата відпрацьованого часу

Повідомлення Admin » Чет, 26 квітня 2018 11:05 am

Шановні користувачі!

Тут ви маєте змогу обговорювати питання з цієї теми або поставити конкретні запитання фахівцям Ради профспілки.
Admin
Адміністратор форуму
 
Повідомлення: 204
З нами з: Чет, 30 листопада 2006 9:40 am

Re: Оплата відпрацьованого часу

Повідомлення wcn » Чет, 26 квітня 2018 9:26 pm

ВП Східне відділення, філії ГІОЦ, ПАТ Українська залізниця, начиная с с 2015 года и по сей день не платят разъездные работникам выезжающим на линию для осуществления работ по ремонту и профилактике компьютерного оборудования.Хотелось бы узнать причину по которой не осуществляется законная оплата разъездов. Не плохо бы было вернуть деньги за все года. Увы, это только крик души.
wcn
Активний дописувач
 
Повідомлення: 129
З нами з: Суб, 08 березня 2008 5:32 am
Звідки: Донецкая

Re: Оплата відпрацьованого часу

Повідомлення Glavred » Чет, 07 червня 2018 3:43 pm

Консультація відділу економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки

Питання виплати компенсаційної надбавки за роз’їзний характер роботи визначено у діючому Положенні, що затверджено наказом «Укрзалізниці» від 10.06.2002 р., № 285-Ц (зі змінами і доповненнями). Воно розповсюджується на працівників, робота яких постійно проходить у дорозі або має роз’їзний характер, а також при службових поїздках у межах обслуговуваних дільниць.

Виплата надбавки визначається у колективному договорі, додатком до якого обов’язково повинен бути перелік професій, посад працівників, яким виплачується надбавка, передбачена Положенням, та визначено межі дільниці обслуговування. Тому, у першу чергу, необхідно встановити, чи є такий перелік і що визначено у колективному договорі виробничого підрозділу «Східне відділення» з цього питання.

Якщо керівником підрозділу не виконуються умови колективного договору, просимо надати більш детальну інформацію питання підсумків виконання адміністрацією колективного договору за 2017 рік, для чого зверніться до профспілкового органу вашого підрозділу. У разі невиконання колдоговору профкому слід звернути увагу директора філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» ПАТ «Укрзалізниця» з метою вжиття відповідних заходів.

Звертаємо також увагу на те, що звернення має носити конкретику і підписане заявником (прізвище, ім’я).
Аватар користувача
Glavred
Головний редактор
 
Повідомлення: 438
З нами з: Вів, 05 серпня 2008 11:00 am

Re: Оплата відпрацьованого часу

Повідомлення Гуральчук Павло » Вів, 23 липня 2019 8:04 pm

Я звертаюся до Вас з декількома питаннями:
1. Чи повинні виплачувати відсотки за шкідливі і важкі умови праці, згідно атестації робочих місць, за роботу працівників в понадурочні години і роботу у вихідні дні, якщо оплата праці за ці години виконується роботодавцем?
2. Як повинні оплачуватись години роботи водіїв якщо вони їдуть у відрядження на отримання матеріалів в місто за 400 км. в 3-00 години ранку, а поовертаються в 23-00, тобто загальний час складає 20 годин?
3. Чи включаються в загальний робочий стаж на залізниці роки навчання в залізничних навчальних закладах України,якщо працівник зі школи вступив в залізничний навчальний заклад і після його закінчення прийшов на роботу на залізницю.
4. Чи можливо включати час обіду працівникам спеціального самохідного рухомого складу до оплати праці дні коли не має можливості надати їм 1 годину для обідньої перерви по причині виконання робіт у технологічні вікна які надаються в період обідньої перерви і не має можливості перенесення обідньої перерви.
Буду Вам дуже вдячний за відповідь на мої запитання.

 !  "Glavred":
Вам відповідають фахівці відділу економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.

1. Чинним законодавством визначено, що робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу профспілкового комітету підприємства і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і ч. 2 ст.71 КЗпП.

За статтею 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися за згоди сторін наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі.
При цьому спосіб компенсації роботи у вихідний день (надання іншого вихідного дня чи підвищена оплата) визначається за згодою сторін трудового договору в наказі (розпорядженні) по підприємству. Оплата роботи у вихідний день провадиться за ст. 107 КЗпП.

Під час оплати роботи у святкові (неробочі) та вихідні дні потрібно враховувати, якщо працівник виконує роботу в нічний час чи працює в шкідливих умовах праці тощо, йому мають нарахувати доплату без подвоєння, на загальних підставах.

Щодо надурочної роботи, то відповідно до ст. 62 КЗпП надурочною вважається робота понад установлену тривалість робочого дня. Під поняттям «понад установлену тривалість робочого дня» мається на увазі «понад тривалість щоденної роботи, встановленої правилами внутрішнього трудового розпорядку чи за графіком змінності». Якщо працівник працює за підсумованим обліком робочого часу, надурочною вважається робота понад норму робочого часу за обліковий період.

Оплата роботи в надурочний час провадиться відповідно до положень ст. 106 КЗпП.

2. При підрахунку годин фактичної роботи водія і для визначення правильності їх оплати необхідно враховувати ряд чинників, а саме який обліковий період визначений Правилами внутрішнього трудового розпорядку для цієї категорії працівників, за яким графіком ( 8-ми годинний робочий день чи змінний режим роботи) працює водій. Тож для отримання чіткої відповіді рекомендуємо звернутись до правового інспектора праці теркоми чи дорпрофсожу, на обліку у яких перебуває ваша первинна профспілкова організація.

3. До загального стажу роботи на залізниці період навчання в залізничних навчальних закладах не включаються.

Що стосується безперервного стажу для визначення розміру надбавки за вислугу років, то Положенням про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту, що затверджене наказом Укрзалізниці від 28.12.2001 року №743-Ц визначено, що до стажу роботи, який дає право на отримання надбавки за вислугу років включається час навчання в технічних та професійно-технічних навчальних закладах ( наказ про внесення доповнень до Положення №252-Ц 14.05.2008 року), що здійснюють підготовку кваліфікованих працівників за професіями з виконання робіт, які дають право на отримання надбавки за вислугу років, якщо працівник безпосередньо після закінчення училища був зайнятий на вказаних роботах та час навчання молодого фахівця у вищому навчальному закладі з дня укладання двосторонньої угоди, якщо молодий спеціаліст приступив до роботи в термін, визначений у направленні, але не пізніше 30 календарних днів після завершення навчання (наказ про внесення доповнень до Положення від 22.04.08. №225-Ц).

4. Стаття 66 Кодексу законів про працю України абзацом 4 передбачено, що на тих роботах, де за умов виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюється власником за погодженням із профспілковим комітетом підприємства. Тобто, коли у Правилах внутрішнього трудового розпорядку для працівників професії, за якою Ви працюєте, не визначено конкретного часу обідньої перерви, в табелі обліку повинно бути проставлено повна тривалість зміни.
Гуральчук Павло
 
Повідомлення: 1
З нами з: Вів, 23 липня 2019 7:38 pm


Повернутись до 2018 – 2019 рр.: "Відпрацьованому часу - гарантовану оплату! Обговорення

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість