Ф О Р У М     П Р О Ф С П І Л К И

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України
Сьогодні: Чет, 24 вересня 2020 4:31 pm

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


До уваги користувачів!


Зображення

Ужгородський територіальний комітет профспілки
88018, м. Ужгород, вул. Тихого, 8


Голова - Афтанас Ярослав Дмитрович, тел: 33-14
Заступник голови - Тайпс Олександр Юлійович, тел: 31-37
Правовий інспектор праці - Паруна Володимир Миколайович, тел: 25-69
Головний бухгалтер - Нуждак Раїса Миколаївна, тел: 25-70

* - Телефони залізничні, код Ужгорода - 960-500+Створити нову тему Відповісти  [ 3 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: НОВЕ У ЗАКОНОДАВСТВІ
ПовідомленняДодано: Сер, 09 жовтня 2019 2:09 pm 
Офлайн
Активний дописувач

З нами з: Чет, 17 лютого 2011 5:58 pm
Повідомлення: 219
Роботодавець має право стягнути в судовому порядку суму заробітку за незароблені дні відпустки. Відповідний висновок висловив Верховний Суд у постанові від 17 липня 2019 року у справі № 332/1433/17.

Йдеться про випадок, коли працівник звільнився з роботи до закінчення робочого року, за який він одержав відпустку повної тривалості. Під час звільнення відрахування із суми зарплати, нарахованої під час остаточного розрахунку, за наказом (розпорядженням) підприємства не проведено у зв’язку з недостатністю коштів.

Слуги Феміди вказали на те, що згідно з частиною першою статті 127 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП), частиною першою статті 26 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР відрахування із зарплати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України. Один із таких випадків — відрахування для покриття заборгованості підприємству, де особи працюють.

Відраховують суми із зарплати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, де вони працюють, за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу: у разі звільнення працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні відпустки (п. 2 ч. 2 ст. 127 КЗпП). Аналогічна норма міститься і в статті 22 Закону України «Про відпустки» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР.

Тому Верховний Суд підсумовує: роботодавець може звернутися із вимогами про стягнення коштів за невідпрацьовані дні використаної працівником відпустки до суду протягом одного року з дня виникнення права на відрахування відповідних сум.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: НОВЕ У ЗАКОНОДАВСТВІ
ПовідомленняДодано: Сер, 09 жовтня 2019 2:11 pm 
Офлайн
Активний дописувач

З нами з: Чет, 17 лютого 2011 5:58 pm
Повідомлення: 219
3 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)» (реєстр. № 1233 від 02.09.2019).

Законопроектом пропонується внести до статті 265 Кодексу законів про України зміни (далі — КЗпП), якими зменшити розмір відповідальності за порушення трудового законодавства: застосовувати письмове попередження замість накладення штрафу до роботодавців, які вперше допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий день або виплатили заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тощо.

Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Також пропонується суттєво зменшити розмір штрафів для роботодавців за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зокрема, максимальний розмір штрафу встановлюватиметься у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, визначеної законом на момент виявлення порушення, на відмінну від чинного — 100-кратного.

А за порушення інших вимог трудового законодавства юридичними та фізичними особами — підприємцями, які використовують найману працю, запровадити виключно письмове попередження, а у разі неодноразового та/або повторного порушення цих норм — накладення штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Також зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Так, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження. Якщо протягом останніх 12 календарних місяців з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: НОВЕ У ЗАКОНОДАВСТВІ
ПовідомленняДодано: Чет, 02 липня 2020 10:46 am 
Офлайн
Активний дописувач

З нами з: Чет, 17 лютого 2011 5:58 pm
Повідомлення: 219
Працівник надав заяву про навчальну відпустку, період якої припадає на час карантину, додав довідку-виклик ВНЗ на період складання сесії. Навчання та сесія проходитимуть в онлайн-режимі. Чи правомірно надавати навчальну відпустку для онлайн-сесії? Як підтвердити, що працівник дійсно складав сесію, якщо він не зможе надати нижню відрізну частину довідки-виклику?
Надати відпустку правомірно, а вимагати корінець довідки-виклику — ні.

КМУ постановою «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 (зі змінами) заборонив учням та студентам відвідувати заклади освіти.

Водночас 16 березня МОН доручило керівникам закладів освіти організувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами (наказ МОН «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19» від 16.03.2020 № 406). Тривалість та умови надання відпустки у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах, а також навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі визначає стаття 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Додаткові оплачувані відпустки надають працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вишах з вечірньою та заочною формами навчання (ч. 1 ст. 15 Закону про відпустки

Закон про відпустки не ставить право на навчальну відпустку в залежність від виду навчання: онлайн чи в аудиторії закладу освіти.

Тож якщо у довідці-виклику (форма № Н-5.01) вказано, що працівник навчається на вечірній або заочній формі навчання, відмовити в наданні відпустки неправомірно.

Підтвердженням того, що працівник-студент успішно навчається, є первинна довідка-виклик навчального закладу. Вимога повернути на підприємство нижню відрізну частину довідки-виклику є неправомірною, оскільки це не передбачено законодавством.

Такої думки дотримує й Мінсоцполітики (лист від 02.01.2013 № 2/13/116-13).


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 3 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  

© 2006-2011 ZalP.org.ua.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group (блог о phpBB)
Український переклад © 2005-2010 Українська підтримка phpBB