Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення kapelka2112 » Сер, 05 червня 2019 6:20 pm

№ 3486

Добрий день.
Питання про надбавку за вислугу років.
Якщо працівник звільнився за власним бажанням або за згодою сторін всередині місяця, чи потрібно йому нараховувати надбавку за вислугу років пропорційно відпрацьованому часу? Або зовсім не нараховувати її? В Положенні про вислугу років про це нічого не сказано.
Лише при переліку умов для відновлення вислуги і встановлення безперервного стажу згадується звільнення працівника за власним бажанням, при якому стаж на вислугу не відновлюється.

 !  "Admin":
Питання виплати надбавки за вислугу років врегульовано в Положенні про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту, яке затверджене наказом від 28.12.2001 року №743-Ц. В Положенні визначені випадки, коли виплата надбавки проводиться пропорційно відпрацьованому часу. В разі звільнення працівника за власним бажанням або за угодою сторін таке нарахування не провадиться.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.
kapelka2112
 
Повідомлення: 7
З нами з: Сер, 31 серпня 2016 10:14 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Катерина_L » Чет, 06 червня 2019 11:58 am

№ 3487

Херсонская железная дорога. г Николаев. Острая нехватка людей в смены, большой потом поездов, железнодорожникам выходить на дополнительные смены - 5 смен за месяц. Подработки обязательны! В смене не хватает по 3-4 человека! Хочешь не хочешь - а выйти должен в другу смену!
Оплата труда со своими и подработка составляет - 6-8 тыс грн (чистыми)
А нас еще штрафуют!!! Что за беспредел!???
Куда смотрит профсоюз?
Ну разве это достойная оплата для такого адского труда!!??????
ТРЕБУЕМ ДОСТОЙНУЮ ОПЛАТУ ТРУДА!!!!

 !  "Admin":
Якщо Ваші соціально-економічні права порушуються рекомендуємо вам звернутись до правової інспекції праці Ради профспілки, а саме правового інспектора праці Херсонського теркому профспілки Карпенко Леоніда Павловича, тел. 98-400-34-42.
Катерина_L
 
Повідомлення: 2
З нами з: Чет, 06 червня 2019 11:43 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Ramses » П'ят, 07 червня 2019 11:05 am

№ 3488

Входит ли заработанная сумма от часов следования пассажиром (для локомотивных бригад) - вид оплаты 006, в расчет ежемесячной премии? Если возможно предоставьте документ или цитату из него. Спасибо.
 !  "Admin":
Відповідно до наказу від 31.08.2018 року №555 Про введення в дію Номенклатури найменувань і кодів видів оплати та утримань із заробітної плати працівників публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» нарахування премії на вид оплати 006 «Оплата часу прямування робітників локомотивних бригад пасажирами» не провадиться
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати.


jeria77 » 07 июн 2019 01:15 pm
Згідно наказу № 555, від 31.08.2018 року, нарахування премії на 006 код -оплата часу прямування робітників локомотивникх бригад пасажирами- не нараховується.
Ramses
 
Повідомлення: 13
З нами з: Суб, 10 березня 2012 4:42 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення jeria77 » П'ят, 07 червня 2019 2:09 pm

№ 3489

Працюю машиністом -інструктором локомотивних бригад. В березні місяці відпрацював 164 год згідно графіка та виконав три поїздки - 36 год. Оплату здійснили в порядку суміщення професій у межах норми робочого часу. В квітні місяці відпрацював 165 год згідно графіка та виконав три поїздки - 36 год. Оплату здійснили в порядку суміщення професій у межах норми робочого часу.
Оплату праці машиністів – інструкторів локомотивних бригад за виконання роботи машиніста локомотива провадити по виду оплати 050 – oплата праці машиніста-інструктора локомотивних бригад машиністом локомотива на умовах суміщення.
При залученні машиністів-інструкторів локомотивних бригад до виконання роботи в якості машиніста (до трьох поїздок (змін) за місяць) оплата проводиться згідно з маршрутами за годинними тарифними ставками по виконуваній роботі (родами робіт) понад встановлений посадовий оклад в порядку суміщення професій у межах норми робочого часу і відноситься на 050 код виду оплати (однією сумою). В травні місяці був направлений на підвищення кваліфікації. Оплату здійснили за середнім заробітком, але середній розрахували - за два місяці заробіток розділивши на 401 годину. Так я ж відпрацюва 329 годин, то чому не оплатили переробіток в березні і квітні місяці або 071 - доплата за роботу в вихідні дні в межах норми робочого часу, так як поїздки були у вихідні дні. Як поїздки оплачувати так в межах норми, а як середній заробіток вираховувати так всі години враховують. Чи правомірні дії бухгалтерії???????

 !  "Admin":
Згідно з Положення про оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця» у разі залучення машиністів-інструкторів локомотивних бригад до виконання роботи машиніста локомотива (до трьох поїздок (змін) у місяць) оплата праці здійснюється за виконувану роботу понад встановлений посадовий оклад на умовах суміщення в межах норми робочого часу. Тобто, середній заробіток розраховується як сума заробітної плати за два місяці розділена на загальне число відпрацьованих годин (у вашому випадку 401 година).
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати.
jeria77
 
Повідомлення: 23
З нами з: П'ят, 20 березня 2015 1:44 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення flightmaster » Суб, 08 червня 2019 11:57 am

№ 3490

Почему в Одесской жд больнице при проходе переодической медкомисси не делают анализы и посылают их делать Где хотите ,ваши проблемы ответ в регистратуре.Разве предприятие не оплачивает комплекс медкомиссии в которую входят лабараторные исследования?Почему железнодорожник с зарплатой 5—6 тысяч должет идти делать анализы в платных клиниках где комплекс анализов может достигать в зависимости от колличества анализов до 800 грн и более.Профсоюзы вы думаете обращать на это внимание ?Я уже не говорю что люди ездят за 400 км для прохождения медкомисси.

 !  "Admin":
Щодо Вашого звернення голова Одеського дорпрофсожу А. Прокопенко надіслав листа директору регіональної філії «Одеська залізниця» С.С. Нікуліну. У листі зазначено:

"У філії «Одеська залізниця» склалася критична ситуація з оплатою працівникам фіскальних чеків за здачу аналізів крові.
У зв'язку з відсутністю реагентів в «Одеській клінічній лікарні на залізничному транспорті» працівників при проходженні медичної комісії направляють здавати аналіз крові в сторонні лабораторні центри або лікувальних закладів за особисті кошти. При цьому працівникам не компенсують ці кошти (в залежності від обсягу проведеного аналізу в середньому від 300 до 1000 грв.). Така ситуація склалася з лютого 2019 року, квитанції накопичуються, питання до теперішнього часу не вирішено.
Керівництвом філії не виконується стаття 17 Закону України «Про охорону праці» в якій конкретно вказано, що «роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організацію проведення попередніх і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі».
Змушений звернутися до Вас з метою недопущення невдоволення в колективах та пропоную вжити всіх можливих заходів для того щоб в найкоротші терміни здійснити оплату працівникам фіскальних чеків за здачу аналізів крові."
flightmaster
 
Повідомлення: 20
З нами з: Суб, 02 листопада 2013 9:08 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення artemgre » Суб, 08 червня 2019 11:02 pm

№ 3491

При каком минимальном количестве работников положен мастер , а при каком бригадир (освобожденный ) 6 разряда? (В бригаде (в цехе) 7 экипировщиков 2 разряда (экипировка воды)).

 !  "Admin":
Відповідно до ст. 64 Господарського Кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Тобто, рішення про запровадження посади «бригадир (звільнений) підприємств залізничного транспорту та метрополітенів» приймається керівництвом виробничого підрозділу. В той же час повідомляємо, що розділом 6 Положення про оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця» передбачена доплата за керівництво бригадою (бригадиру, який не звільнений від основної роботи). Дана доплата встановлюється бригадирам із числа робітників, які не звільнені від основної роботи, за погодженням з відповідним профспілковим органом залежно від чисельності бригад, а саме: за керівництво бригадою чисельністю від 5 до 10 осіб – у розмірі 10–20 відсотків; за керівництво бригадою чисельністю понад 10 осіб – від 20 до 25 відсотків тарифної ставки за фактично відпрацьований час.
Відділ економічної роботи, організації праці та заробітної плати Ради профспілки.
artemgre
 
Повідомлення: 7
З нами з: Пон, 02 квітня 2018 11:24 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення kapelka2112 » Сер, 12 червня 2019 8:28 pm

Добрий вечір. Чому немає відповіді на питання №3483? Я так розумію, що таке питання кожен розуміє по-своєму? Але хотілось би, щоб відповіли професіонали. Так чи Ні??????

 !  "Admin":
Відповідь на запитання надано.
kapelka2112
 
Повідомлення: 7
З нами з: Сер, 31 серпня 2016 10:14 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення sasha » П'ят, 14 червня 2019 10:13 am

№ 3492

Здравствуйте. Скажите, пожалуйста, чем руководствуются кадры? я беру 14 дней очередного отпуска, и меня заставляют в заявлении писать дату, когда я буду догуливать оставшуюся часть отпуска. Но ведь в трудовом кодексе было так: что оставшуюся часть я могу поделить на части и отгуливать эти части в удобное мне время (не предупреждая администрацию за 14 дней). БОЛЬШОЕ СПАСИБО за ответ.

 !  "Odinn":
Дивная позиция и у отдела кадров, и у Вас.
Начнем с того, что очередность предоставления отпусков определяется графиками, утвержденными руководством и согласованными профорганизацией (тут и далее информация в соответствии со ст. 10. Закона Украины "Об отпусках").
При составлении графика учитываются интересы производства (руководства), личные интересы работников и возможности для их отдыха.
Конкретный период предоставления отпуска в рамках, установленных графиком, согласовывается между работником и собственником (руководством), который должен письменно сообщить работнику о дате начала отпуска не позднее, чем за две недели до установленного графиком срока.
Тут вообще интересная вещь получается. За две недели до установленного графиком срока именно работодатель должен уведомить работника (фактически дать на ознакомление приказ), но поскольку приказ готовится на основании заявления работника, то работник должен еще раньше подать заявление.
Вторая интересность состоит в том, что в законе написано о том, что работодатель уведомляет работника за две недели до установленного графиком срока. Поскольку в графике обычно стоит месяц (а не конкретная дата), то приказ должен быть издан примерно до 15 числа месяца, предшествующего дате отпуска.
Ну и с человеческой точки зрения. У нас есть совершенно разные профессии и порядок замещения. И в общем случае 14 дней необходимы для того, чтобы основной работник по профессии могут передать текущие дела лицу, которое его будет замещать. Кроме того, эти 15 дней необходимы для того, чтобы бухгалтерия успела начислить и выплатить Вам отпускные. А не потому, что руководителям хочется держать Вас на коротком поводке (хотя бывает не без этого).
Что касается требования писать в заявлении дату следующего отпуска, то такого требования в законодательстве действительно нет. Опять таки, период отпуска определяется графиком, а конкретную дату Вы будете согласовывать непосредственно перед очередной частью своего отпуска.


 !  "Admin":
Відповідно до ст.12 Закону України щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Порядок надання щорічної відпусти встановлений ст.10 цього Закону. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.
Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.
Таким чином, у разі поділу щорічної відпустки на частини, працівник може використати ту частину, що залишилась після надання основної, за домовленістю з роботодавцем.

Правова інспекція праці Ради профспілки
sasha
 
Повідомлення: 61
З нами з: Вів, 16 вересня 2014 7:59 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення al1k » Пон, 17 червня 2019 8:58 am

Добрий день, як можете прокоментувати підвищення заробітної плати? http://pozitciya.com.ua/72868-srednyaya ... riven.html
al1k
 
Повідомлення: 35
З нами з: Чет, 03 липня 2014 2:18 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення DezmoN » П'ят, 21 червня 2019 4:43 pm

№ 3493

Что там проверяет главный правовой инспектор? Там где все в норме? Пускай приедет на ЭЧК 15(ЭЧ-7) посмотрит на чем кушает цех с 18 человек в каком душе моеться, на комнату приема пищи в раздевалке или в комнате дежурного машиниста. Толку с ваших проверок ноль. Обещали ремонт 1,5 года назад уже деньги как говорил начальник освоили, а ремонта нету , наверное как и денег. А на людей насрать. Зато кабинеты себе грохают, молодцы браво.

Південна залізниця Основ'янська дистанція електропостачання

 !  "Admin":
На Ваше звернення отримано листа за підписом начальника Основ’янської дистанції електропостачання регіональної філії «Південна залізниця» В.А.Рогова:
«На 2019 рік заплановано капітальний ремонт санітарно-побутових приміщень ЕЧК-15 Зміїв на загальну суму 145,0 тис. грн. Роботи будуть проведені протягом року працівниками виробничого підрозділу «Харківське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця». На теперішній час ведуться роботи зі складання кошторису на будівельні роботи та укладання внутрішнього зобов’язання на капітальний ремонт із ВП «Харківське територіальне управління».
DezmoN
 
Повідомлення: 45
З нами з: Пон, 10 червня 2013 2:48 pm

лікарняний по вагітності

Повідомлення Світлана » П'ят, 21 червня 2019 6:14 pm

№ 3494

Доброго дня.Я маю на руках лікарняний по вагітності та планую ще працювати, чи маю я на це право?
Світлана
 
Повідомлення: 21
З нами з: Пон, 01 липня 2013 5:04 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Таняsvata » П'ят, 21 червня 2019 11:08 pm

№ 3495

доброго вечора ,чому шевченківська дерекція в якоі катастрофічно невистачае кадрів на станціях не набирає персонал а змушує працівників працювати понад нормово та іздити у відрядження за відмову від яких погрожуе не наданням відпусток,доганами,звільненями.люди вже стомилися від постійних відряджень.хіба це правомірно?
Таняsvata
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон, 06 листопада 2017 2:58 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Оксана » Вів, 25 червня 2019 1:12 am

Надайте вiдповiдь на питання№ 3479.
Оксана
 
Повідомлення: 5
З нами з: Нед, 15 травня 2016 7:43 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення vasilko » Вів, 25 червня 2019 10:15 pm

№ 3496

Прошу прокоментувати наступне: Решение Конституционного суда Украины об отмене порогового возраста для выхода на пенсию по выслуге лет не имеет отношения к повышению пенсионного возраста для женщин. Об этом рассказал министр социальной политики Андрей Рева в эфире телеканала NEWSONE.
"Никакого отношения к повышению пенсионного возраста женщинам до 60 лет решение Конституционного суда не имеет", - заявил министр.
По его словам, данное решение КСУ относится только к пороговому возрасту при выходе на пенсию по выслуге лет и увеличение необходимого стажа работы на пять лет.
"Данное решение КСУ касается пенсии по выслуге лет. В 2015 году было принято решение, что для выхода на пенсию по выслуге лет стаж увеличили с 25 до 30 лет. Суд признал неконституционным возраст, с которого может быть назначена эта пенсия, и постелено под сомнение этого возраста на пять лет", - объяснил Рева.
Тепер як поєднати такі речі, як вік та трудовий стаж. На момент виходу на пенсію в 60 років у моєї дружини буде 43 роки стажу ( працює ДСП). Може пояснить хоча профспілка, що в даній ситуації головне: вік чи стаж?

 !  "Admin":
Вас проконсультує правовий інспектор праці Марина Анатоліївна Абрамова.
Зателефонуйте, будь ласка (044) 406-92-04, (5-92-04 залізн.)
vasilko
 
Повідомлення: 51
З нами з: Сер, 05 березня 2014 6:15 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення DezmoN » Чет, 27 червня 2019 5:07 pm

DezmoN написав:№ 3493
Что там проверяет главный правовой инспектор? Там где все в норме? Пускай приедет на ЭЧК 15(ЭЧ-7) посмотрит на чем кушает цех с 18 человек в каком душе моеться, на комнату приема пищи в раздевалке или в комнате дежурного машиниста. Толку с ваших проверок ноль. Обещали ремонт 1,5 года назад уже деньги как говорил начальник освоили, а ремонта нету , наверное как и денег. А на людей насрать. Зато кабинеты себе грохают, молодцы браво.
Південна залізниця Основ'янська дистанція електропостачання
 !  "Admin":
На Ваше звернення отримано листа за підписом начальника Основ’янської дистанції електропостачання регіональної філії «Південна залізниця» В.А.Рогова:
«На 2019 рік заплановано капітальний ремонт санітарно-побутових приміщень ЕЧК-15 Зміїв на загальну суму 145,0 тис. грн. Роботи будуть проведені протягом року працівниками виробничого підрозділу «Харківське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця». На теперішній час ведуться роботи зі складання кошторису на будівельні роботи та укладання внутрішнього зобов’язання на капітальний ремонт із ВП «Харківське територіальне управління».

Спасибо за быстрое реагирование. Начальник Основьянской дистанции электроснабжения письмо получил , ответил. Но никаких действий по отношению составление сметы или иных работ со стороны ВП "Харківське територіальне управління" нету . Так как для расчета сметы нужно хотя бы приехать и посмотреть объём работы не говоря о снятия замеров и т.д. Но до сих пор ни один человек не приехал и даже не позвонил. Также прошу взять ремонт этого объекта под личный контроль. 145 тысяч гривен это не большая сумма которая дойдя к месту назначения испариться и люди снова будут находиться в антисанитарии.

 !  "Glavred":
Питання на контролі головного технічного інспектора праці Ради профспілки в дорожній профорганізації Південної залізниці.


22 серпня 2019 р.
Прошло два месяца и даже личный контроль профсоюза не помогает. Совесть имейте , люди переодеваються уже в гараже и едят на улице( так как вынесли всю мебель для начала ремонта , а его нету). Скоро зима , будет холодно. Всем наплевать на людей и охрану труда. Пускай Киев возьмёт на свой контроль, а то дела не будет.
DezmoN
 
Повідомлення: 45
З нами з: Пон, 10 червня 2013 2:48 pm

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей