Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » Нед, 19 лютого 2012 9:47 pm

№ 1148
Вопрос связанный с применением Закона Украины "О донорстве крови и её компонентов". В ст.14 говорится, что заявление о намерении сдать кровь (компоненты) может не подаваться, если кровь (компоненты) нужны срочно.

1. Нужно ли предъявлять какие-либо справки, письма, сообщения, расписки, подтверждающие то, что кровь нужна срочно или достаточно устного утверждения донора?
2. Какие подтверждения необходимы для случаев, описанных в ст.19 Закона - стихийные бедствия, аварии, катастрофы, другие ЧП?

 !  "Admin":
Статтею 14 ЗУ "Про донорство крові та її компонентів" передбачено, що особа, яка виявила бажання здати кров та (або) її компоненти, зобов'язана не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи про свій намір пройти таке обстеження і здати кров.
У такій заяві зазначена особа має визначити додатковий день відпочинку, передбачений ч.ч. 2, 3 ст. 9 або ч.ч. 3, 4 ст. 11 цього Закону.
Зазначена заява не подається у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або у разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, та у випадках, передбачених частиною першою ст. 19 цього Закону.
Підставою для оплати дня здачі крові та надання пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів. Саме такою довідкою зазначається, що кров була необхідна терміново для надання невідкладної медичної допомоги хворому.
У разі стихійного лиха, аварій та катастроф, епідемій та інших надзвичайних ситуацій на всій території України або в окремих її місцевостях, організація донорства крові здійснюється під керівництвом МОЗ, органів охорони здоров'я АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя за рахунок резервних фондів КМУ, Ради Міністрів АР Крим та місцевих органів державної виконавчої влади й засвідчується офіційними документами цих органів.
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » Суб, 25 лютого 2012 12:01 am

№ 1149

Admin написав:Підставою для оплати дня здачі крові та надання пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів. Саме такою довідкою зазначається, що кров була необхідна терміново для надання невідкладної медичної допомоги хворому.


Имеется ввиду, что в справке делается отметка о том, что кровь была нужна срочно?


 !  "Admin":
Так.
Саме такою довідкою зазначається, що кров була необхідна терміново для надання невідкладної медичної допомоги хворому.
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Admin » Чет, 01 березня 2012 11:13 am

№ 1150 (Wikand)

Вопрос перенесен в "Запитання-відповідь: дискусія"
Admin
Адміністратор форуму
 
Повідомлення: 204
З нами з: Чет, 30 листопада 2006 9:40 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення tven » Чет, 01 березня 2012 11:59 am

№ 1151

Добрый день и с праздником Весны всех.
Прошу разьяснения на следующее. Решением Гендиректора и согласованное профсоюзом, всем отработавшим полный 2011 год полагается 13-я зарплата в размере 50% ставки.
Вопрос: а если работник не отработал полный рабочий год, а 10 месяцев, будет-ли ему хоть часть и сколько? Например раньше было пропорционально отработанному времени, а сколько будет сейчас? Спасибо.

 !  "Admin":
Питання виплати винагороди за підсумками роботи за рік регулюється положенням Укрзалізниці “Про виплату винагороди за підсумками роботи за рік” від 23.12.2003 р., № 327-Ц. Згідно з ним ця винагорода виплачується працівникам, які перебувають у штаті підприємства або структурного підрозділу і пропрацювали весь календарний рік. Календарний рік визначається з 1 січня по 31 грудня.
Тож якщо Ви пропрацювали 10 місяців, винагорода за підсумками року Вам не виплачуватиметься – ні частково, ні повністю. Виплата винагороди за підсумками року пропорційно відпрацьованому часу, як Ви вказали у запитанні, не здійснювалась і раніше.


 !  "John Sparroff":
За яких підстав працівник відпрацював не повний рік?
Є маленька обмовка у положенні щодо виплати винагороди за підсумками року пропорційно відпрацьованому часу:
Працівникам, які на протязі календарного року звільнилися з підприємств залізничного транспорту з поважних причин:
  • призовом на військову службу;
  • виходом на пенсію, в т.ч. по інвалідності;
  • вступом до вищих І-ІV рівнів акредитації навчальних закладів залізничного транспорту;
  • направленням в закордонне відрядження;
  • звільненням з причин скорочення штату або ліквідації підприємства (стаття 40 пункт 1 КЗпП);
  • переїздом в іншу місцевість за сімейними обставинами;
  • та з інших поважних причин
виплата винагороди провадиться пропорційно відпрацьованому часу.
В разі настання смерті працівника, винагорода виплачується сім”ї пропорційно відпрацьованому часу.
При влаштуванні на роботу після звільнення з строкової військової служби, якщо до призову працівник працював на залізничному транспорті, навчання в вищих І-ІV рівнів акредитації навчальних закладах залізничного транспорту та після перерви в роботі, викликаної звільненням з інших поважних причин, виплата винагороди проводиться пропорційно відпрацьованому часу.
При наданні працівникам додаткової відпустки по догляду за дитиною та після повернення з цієї відпустки, виплата винагороди провадиться пропорційно відпрацьованому часу.
tven
 
Повідомлення: 71
З нами з: Пон, 08 лютого 2010 7:15 pm

можно ли по форме 4 ехать в общем вагоне поезда Сумы Луганск

Повідомлення wcn » П'ят, 02 березня 2012 1:03 pm

№ 1152

Нас интересует возможен ли проезд в общем вагоне поезда №326 Сумы-Луганск по форме 4, и вообще на проезд в коких поездах дает право форма4, просим дать ответ как можно скорее так как стоит вопрос о поездке на работу.

 !  "Admin":
Річний приміський квиток форми 4 надає право безкоштовного проїзду в жорстких вагонах з ненумерованими місцями приміських та місцевих поїздів.
У зв’язку зі скороченням кількості приміських поїздів телеграфною вказівкою ЦЗЕ від 4.03.2008 р., № 00038/ЦН начальникам залізниць у межах компетенції надано право самостійно розглядати доцільність запровадження проїзду за приміським квитком форми 4 (від місця проживання до місця роботи) в загальних вагонах пасажирських поїздів з нумерованими місцями, про що у формі ставиться відповідна відмітка. Таке рішення має прийматися по кожному залізничнику окремо, враховуючи час та ділянку проїзду, розклад руху електропоїздів, місце проживання тощо. У випадках проїзду по приміському квитку форми 4 в пасажирських поїздах оформлення здійснювати через квиткові каси.

Відділ соціально-трудових відносин та побутової роботи Ради профспілки
wcn
Активний дописувач
 
Повідомлення: 129
З нами з: Суб, 08 березня 2008 5:32 am
Звідки: Донецкая

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Алексей » П'ят, 02 березня 2012 5:43 pm

№ 1153

Работник железной дороги имеет возможность использовать раз в год бесплатный билет для проезда по СНГ. Можно ли оформить такой билет на кого то из семьи железнодорожника кто не работает на дороге.?

 !  "Admin":
Згідно з роз’ясненням Генерального директора Укрзалізниці від 29.12.2011 р., № Ц-1/1226 та у відповідності до п. 3.6.4 Галузевої угоди і рішення 39-ї Ради залізничних адміністрацій країн СНД працівники залізничного транспорту України мають право на проїзд за транспортною вимогою ф. 6 (у прямому сполученні) по країнах СНД з включенням до цієї вимоги однієї особи, що знаходиться на утриманні, а саме: діти, падчерки, пасинки та усиновлені діти нарівні з рідними, діти під опікою віком до 18 років). Оформлення транспортної вимоги на інших членів родини або її передача іншим особам не передбачена.
Алексей
 
Повідомлення: 24
З нами з: Вів, 12 липня 2011 11:07 am

Размер премии

Повідомлення kustrakit » П'ят, 02 березня 2012 8:19 pm

№ 1154

Почему размер премии работников ШЧ Донецкой ж.д. не одинаков? Аур и ШЧИ - 10%, ШН,ШНС - 15 %. Мы хуже работаем? Где справедливость?

 !  "Admin":
На Ваш вопрос пришел ответ из дорпрофсожа Донецкой железной дороги:
«Размер премии в дистанциях сигнализации и связи, как и в других структурных подразделениях Донецкой железной дороги, выплачивается в пределах установленного планового фонда оплаты труда, как правило, дифференцированно по профессиям или группам работников в зависимости от сложности и условий выполнения работ и установленных заданий».
kustrakit
 
Повідомлення: 1
З нами з: Чет, 01 березня 2012 11:31 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення repa-71 » Пон, 05 березня 2012 9:57 pm

Спасибо Админу а особенно Джону за развёрнутое обьяснение. Просто уважаемый человек вернулся с профсоюзной железнодорожной работы и поэтому и проработал 10 месяцев а не год. Ну значит он может расчитівать на 13-ую премию, так как соответствует пункту Положения, где сказано про уважительность причин отработки меньшего срока для получения 13-ой зарплаты. Значит - получит, или я не прав?


 !  "Glavred":
В этом случае работник имеет право на 13-ю зарплату, ведь, как мы поняли, он на железной дороге проработал весь 2011 год.


Спасибо!
не байдужий
repa-71
Активний дописувач
 
Повідомлення: 221
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009 10:40 pm
Звідки: Україна

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Сергей » Сер, 07 березня 2012 11:26 pm

№ 1155

Добрый вечер. Меня интересует вопрос по проезду в дизель и электропоездах по рабочих обязанностях. С нового 2012 года был отменен бесплатный проезд в пассажирских, дизель и электропоездах по рабочих обязанностях и сказано что Мы должны покупать билеты в кассе после заполнять отчеты за проезд и бухгалтерия вернет потрачены мной средства для проезда. Но работа у меня, как у многих других работников требует частого выезда что в итоге немалая итоговая сума потраченная на билеты. Моя Семя так же как и другие не может себе такого позволять. Есть ли какие либо решения этой проблемы?

 !  "Admin":
Відповідно до наказу від 13.12.2011 р., № 648-Ц, з 1 січня 2012 року було скасовано видачу та оформлення проїзду за службовими транспортними вимогами форм 1, 2, 3, 6-А, у тому числі платними, службовими посвідченнями “відкритий лист”, маршрутними листами та введено в дію новий Порядок оплати проїзду працівників залізничного транспорту за службовими потребами. Цим наказом безкоштовний проїзд залізничників за службовими потребами залізничним транспортом як такий не скасовується, а вводиться новий порядок оплати проїзду працівників залізничного транспорту за службовими потребами у внутрішньому та міжнародному сполученні.
Відповідно до Порядку, оформлення проїзних документів може здійснюватися з використанням корпоративних банківських платіжних карток через РОS-термінали або під час замовлення через Інтернет і компенсуватися шляхом видачі готівкових коштів на руки працівнику або шляхом перерахування коштів на спеціальний платіжний засіб для виплати заробітної плати (далі – зарплатна картка).
Зазначеним Порядком встановлено, що працівникам, які мають роз’їзний характер роботи, витрати на проїзд відшкодовуються на підставі відомості обліку роз’їздів (ФРУ-12), маршрутних листків, план-графіків, журналів обліку тощо, тобто тих документів, які підтверджують виїзди, та доданих до них оформлених проїзних документів. Форми документів, які підтверджують виїзд, визначаються керівником підприємства. Підприємство для оплати проїзду працівників, які мають роз’їзний характер роботи, на підставі розпорядчого документа керівника може видавати кошти під звіт шляхом видачі готівки на руки або перерахування грошових коштів на зарплатну картку. Тобто проїзд працівників залізничного транспорту за службовими потребами має здійснюватися лише за рахунок коштів підприємств і організацій залізничного транспорту.
Крім цього, відповідно до п. 4 наказу Укрзалізниці від 13.12.2011 р., № 648-Ц начальник залізниці на підставі Порядку оплати проїзду працівників залізничного транспорту за службовими потребами має визначити відповідальних осіб та встановити своїми наказами на залізницях і підприємствах порядок оплати проїзду. Залізниці самостійно розробляють і затверджують порядок оплати (відшкодування) працівникам проїзду залізничним транспортом. Саме у зазначеному порядку має бути передбачено, яким чином підтверджуються виїзди і на підставі яких документів здійснюється компенсація проїзду працівників за службовими потребами. Начальники ж залізниць, відповідно цього ж наказу, несуть відповідальність за установку РОS-терміналів у касах оформлення проїзних документів працівниками залізничного транспорту, оплата яких має здійснюватись із застосуванням банківських платіжних карток, на підставі договорів, укладених залізницями із банківськими установами.
В будь-якому разі проїзд працівників за службовими потребами має здійснюєтьсь за рахунок коштів підприємств і організацій залізничного транспорту, а ніяк інакше. Зважаючи на невідпрацьованість нововведеної системи та численні дорікання залізничників з цього приводу, в т.ч. на цьому сайті, Рада профспілки звернулася на адресу керівництва Укрзалізниці з пропозицією вжити термінових заходів щодо нормалізації ситуації, проведення селекторних нарад, надання відповідних роз’яснень, в т.ч. за допомогою галузевої преси тощо.

Відділ соціально-трудових відносин та побутової роботи Ради профспілки
Сергей
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 07 березня 2012 11:04 pm

Учеба в ж/д техникуме

Повідомлення Ramses » Суб, 10 березня 2012 4:51 pm

№ 1156

Вопрос: Входит ли в стаж учеба в железнодорожном техникуме (на дневном) и подлежит ли оплате за выслугу лет, если по окончанию учебы сразу же устроился на работу по специальности в локомотивное депо?

 !  "Admin":
Згідно з п. 3.13. Положення про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств і організацій залізничного транспорту (затвердженого наказом Укрзалізниці від 28.12.2001 р., №743–Ц) до стажу роботи, який дає право на отримання надбавки за вислугу років, включається час навчання молодого фахівця у вищому навчальному закладі з дня укладання двосторонньої угоди, якщо молодий спеціаліст приступив до роботи в термін, визначений у направленні, але не пізніше 30 календарних днів після завершення навчання (Наказ Укрзалізниці від 22.04.08 р., №225-Ц).
Положенням про порядок підготовки спеціалістів для залізничної галузі з числа студентів випускного курсу вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації за участю підприємств залізничного транспорту за двосторонніми договорами, яке є додатком до Галузевої угоди, передбачено, що така угода підписується на останньому курсі ВНЗ.
Час навчання у галузевих технікумах (коледжах) до стажу роботи при нарахуванні надбавки за вислугу років не враховується.

Відділ соціально-трудових відносин та побутової роботи Ради профспілки
Ramses
 
Повідомлення: 16
З нами з: Суб, 10 березня 2012 4:42 pm

работа без оплаты

Повідомлення роман » Вів, 13 березня 2012 1:16 pm

№ 1157

 !  "Admin":
Вопрос снят ввиду его некорректности.
роман
 
Повідомлення: 1
З нами з: Пон, 20 лютого 2012 4:08 pm

стаж после окончания ВУЗа

Повідомлення mrars » Сер, 14 березня 2012 3:27 pm

№ 1158
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, в одном из выпусков Магистрали я прочел о том, что после окончания Вуза при наличии договора годы обучения идут в выслугу,т.е. прибавка к з.п. Действительно ли это так и о каком договоре идет речь, в кадрах мне ничего внятного объяснить не могут!!! Спасибо за ответ)

 !  "Admin":
Що стосується двосторонніх угод, пропонуємо ознайомитись з відповіддю на аналогічне запитання № 1156.
Детально з умовами Положення Ви можете ознайомитись на нашому сайті ТУТ
mrars
 
Повідомлення: 4
З нами з: Сер, 14 березня 2012 3:06 pm

договор

Повідомлення mrars » Сер, 14 березня 2012 6:50 pm

№ 1159
Добрый день еще раз))) Нужна ваша консультация: после окончания Вуза был подписан договор с университетом+дорогой+мной. в этом договоре сказано, что меня обязаны обеспечить жильем. На работу устраивался в суматохе и поэтому не помню, было ли еще где сказано про обеспечение меня жильем.
Вопрос:
1) в каких еще документахпри устройстве на работу может фигурировать жилищный вопрос?
2) где сказано, кто должен обеспечить меня жильем - предприятие или по месту жительства родителей?
3) является ли договор между мной+дорогой+университетом основным?

 !  "Admin":
Що стосується питання підписаного вами договору, то для надання кваліфікованої консультації необхідно мати більш детальнішу інформацію щодо умов цього документу. З наданої Вами інформації, на жаль, не можливо зробити будь-яких конкретних висновків.
Проте маємо зазначити, що відповідно до наказу Міносвіти від 23.03.1994 р., № 79 "Про затвердження Положення про сприяння в працевлаштуванні випускників державних вищих навчальних і професійних навчально-виховних закладів України" молодими спеціалістами вважалися випускники вищих або професійних навчально-виховних закладів, які були працевлаштовані при направлінні на роботу. Цим же положенням було передбачено певні пільги та соціальні гарантії й компенсації для даної категорії працівників, в т.ч. позачергове забезпечення житлом.
Відповідно до наказу Міносвіти від 3 грудня 2010 р., № 1199 вищезазначене Положення втратило чинність і є неактуальним.
Таким чином, починаючи з грудня 2010 року, саме поняття "молодий спеціаліст" відповідно до чинного законодавства не передбачено нормативною базою.
У зв’язку з цим для визначення, чи підпадали Ви під вищезазначену категорію та чи мали право на отримання житла на пільгових умовах, необхідно знати, коли та на яких умовах Ви були працевлаштовані.
Що стосується питання квартирного обліку (як за місцем роботи так і за місцем проживання), то це питання врегульовано "Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов" затвердженими Постановою Ради Міністрів Української РСР від 11 грудня 1984 р., N 470

Відділ соціально-трудових відносин та побутової роботи Ради профспілки
mrars
 
Повідомлення: 4
З нами з: Сер, 14 березня 2012 3:06 pm

оплата тех.занятий.

Повідомлення mrars » П'ят, 16 березня 2012 3:03 pm

№ 1160

Добрый день.Нужна ваша консультация.Ситуация такова: пришла на станцию телеграмма "из Днепропетровска НР 908 12/3-12
на выполнение п.1.6 приказа Н от 27.01.2012 НР 57/Н направить молодых специалистов .....(список служб и фамилии) 14.03.12
в кабинет тех.занятий для прохождения психологического тестирования".
Вопрос в чем -заплатят ли нам (кроме разъездных) за то время, которое мы провели, сдавая тесты (по времени мы сдавали 3-3.5 часа)?
Спасибо.

 !  "Admin":
Якщо це проходження психологічного тестування молодих спеціалістів, професійно-психологічне обстеження персоналу відносити до технічного навчання, то відповідно до п. 3.1.45 колективного договору ДП «Придніпровська залізниця» на 2012 рік адміністрація зобов’язана оплачувати технічне навчання працівників, яке проводиться у неробочий час, із розрахунку годинної тарифної ставки (окладу) за кожну годину навчання.

Відділ охорони праці Ради профспілки
mrars
 
Повідомлення: 4
З нами з: Сер, 14 березня 2012 3:06 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення wikand » П'ят, 16 березня 2012 11:28 pm

№ 1161

Аналогичный вопрос.
Для психтестирования необходимо приехать на узловую станцию.
Поезд туда едет только ночью. После бессоной ночи(!!!) психоаналитик проверит нас на адекватность(???), далее опять ночным поездом домой. Итого сутки вне дома.
Как учитывается и оплачивается такое время.
Идеальный вариант оформлять командировку. Кто б меня услышал или такое не годится?

 !  "Admin":
Проведення психофізіологічних обстежень, яке проводиться згідно з наказом Укрзалізниці від 24.12.2004 р., № 1007-ЦЗ і передбачає виїзд працівників локомотивних бригад для проходження такого обстеження в інші структурні підрозділи залізничного транспорту, повинні здійснюватись у робочий час з відповідною оплатою цього часу. Такі питання необхідно визначати в колективному договорі.

Відділ охорони праці Ради профспілки
Аватар користувача
wikand
Місцевий гуру
 
Повідомлення: 903
З нами з: Пон, 28 квітня 2008 9:55 am

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей