Вопрос связанный с применением Закона Украины "О донорстве крови и её компонентов". В ст.14 говорится, что заявление о намерении сдать кровь (компоненты) может не подаваться, если кровь (компоненты) нужны срочно.
1. Нужно ли предъявлять какие-либо справки, письма, сообщения, расписки, подтверждающие то, что кровь нужна срочно или достаточно устного утверждения донора?
2. Какие подтверждения необходимы для случаев, описанных в ст.19 Закона - стихийные бедствия, аварии, катастрофы, другие ЧП?
! | "Admin": |
Статтею 14 ЗУ "Про донорство крові та її компонентів" передбачено, що особа, яка виявила бажання здати кров та (або) її компоненти, зобов'язана не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи про свій намір пройти таке обстеження і здати кров. У такій заяві зазначена особа має визначити додатковий день відпочинку, передбачений ч.ч. 2, 3 ст. 9 або ч.ч. 3, 4 ст. 11 цього Закону. Зазначена заява не подається у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або у разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, та у випадках, передбачених частиною першою ст. 19 цього Закону. Підставою для оплати дня здачі крові та надання пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів. Саме такою довідкою зазначається, що кров була необхідна терміново для надання невідкладної медичної допомоги хворому. У разі стихійного лиха, аварій та катастроф, епідемій та інших надзвичайних ситуацій на всій території України або в окремих її місцевостях, організація донорства крові здійснюється під керівництвом МОЗ, органів охорони здоров'я АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя за рахунок резервних фондів КМУ, Ради Міністрів АР Крим та місцевих органів державної виконавчої влади й засвідчується офіційними документами цих органів. |