Запитання - Відповідь

В даному розділі надаються роз'яснення фахівцями Ради профспілки
До уваги користувачів!
Розділ "Запитання - Відповідь"
Шановні спілчани!
Для того, щоб фахівці Ради профспілки могли швидко і змістовно підготувати відповідь на ваші запитання, слід дотримуватися таких вимог:
• сформулювати запитання конкретно, стисло;
• вказати структурний підрозділ, у якому виникла проблема.
Для висловлення думок, обміну враженнями та ведення дискусій використовуються інші розділи форуму.
УВАГА! Ваше запитання буде видалено, якщо:
п. 1. – буде вжито нецензурні, непристойні або наклепницькі вирази, образливі
випади на адресу конкретних осіб, профспілки;
п. 2. – буде по суті коментарем або міститиме розмірковування загального характеру;
п. 3. – вирішення питання не входить до компетенції Ради профспілки.

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення DyadyaTaras » Суб, 08 вересня 2012 2:18 pm

№ 2018

Підкажіть чи створена комісія на Львівській залізниці згідно наказу Укрзалізниці № 121-Ц " Загальне положення про запровадження фінансово-економічного механізму виконання житлової програми залізницями та підприємствами залізничного транспорту " від 9 квітня 2012 р.
Хто в неї входить і хто реєструє пакет документів( № кабінета) .

 !  "Admin":
Для отримання детальної відповіді Ви можете звернутися до завідувача відділу соціального захисту, праці і зарплати дорпрофсожу Львівської залізниці Булгакова Дениса Вадимовича. Телефон (залізничний) 6-43-26
Востаннє редагувалось DyadyaTaras в Нед, 09 вересня 2012 9:31 pm, всього редагувалось 1 раз.
DyadyaTaras
 
Повідомлення: 4
З нами з: Суб, 18 серпня 2012 9:53 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Алексей » Вів, 11 вересня 2012 12:21 am

№ 2019

3 сентября утвержден зведений фінансовий план залізниць України на 2012 рік, учитывается ли там повышение окладов, или повышения в этом году не будет вообще?

 !  "Admin":
5 сентября т. г. Укрзализныця приняла приказ № 320-Ц о повышении с 1 октября 2012 года на 5 % часовых тарифных ставок и должностных окладов.
Алексей
 
Повідомлення: 24
З нами з: Вів, 12 липня 2011 11:07 am

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення scorp779 » Вів, 11 вересня 2012 9:19 am

№ 2020

Так що вже затверджений фінансовий план на 2012 рік ?. Якщо так точи розісланий він уже на залізниці і чи можна скинути силку на текст документу ???

 !  "Admin":
Фінансовий план залізниць України на 2012 рік затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів від 3.09.2012 р., № 638-р
посиланняТУТ
scorp779
 
Повідомлення: 36
З нами з: Вів, 07 лютого 2012 10:41 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення scorp779 » Сер, 12 вересня 2012 1:25 pm

А можно скинуть ссылку на сам текст финансового плану???

 !  "Admin":
Совет профсоюза текстом финплана не располагает.
Финансовый план есть в финансовом управлении Укрзализныци.
scorp779
 
Повідомлення: 36
З нами з: Вів, 07 лютого 2012 10:41 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення tven » П'ят, 14 вересня 2012 8:22 am

№ 2021

Добрий день, давно не чулися. На офіційному сайті УЗ побачив, що за цей рік зарплата залізничників збільшиться на 14,7% порівняно з 2011 роком. Не зрозуміло, адже планувалося на 18%. А до кінця цього року планувалося у вересні на 5% і до кінця року ще на 8%. Тобто, після жовтневої подачки у 5% ми вже нічого не чекаємо?
Просимо детально пояснити. І що профспілка думає робити з цього приводу.

 !  "Admin":
На офіційному сайті Укрзалізниці та в газеті «Магістраль» наведено показники щодо розмірів заробітної плати і темпів зростання, які затверджені у фінансовому плані залізниць на 2012 рік Кабінетом Міністрів України.
Темп зростання на 18 % було закладено у проекті фінансового плану. Враховуючи, що затвердження фінансового плану дуже затягнулося, то за цей період часу окремі показники роботи і доходу було скориговано до фактичних результатів, досягнутих залізничним транспортом за І півріччя.
Якщо Ви уважно відслідковуєте фінансово-економічні показники роботи залізниць, то можете побачити, що в цьому році показники роботи, які становлять левову частину доходів, не виконуються (вантажообіг – 97,6 %, транзитні перевезення – 93,1 %, навантаження вагонів – 97,4 %), а відповідно, не отримуються і доходи. Показники наведено за період січня-серпня п. р.
Починаючи з липня на Львівській залізниці у зв’язку зі значним спадом перевезень і недоотриманням доходів за липень і за серпень було затримано виплату заробітної плати. Не краща ситуація і на інших залізницях у зв’язку з падінням обсягів роботи в провідних галузях економіки: металургії, вугледобуванні, енергетиці, хімічній і нафтовій промисловості.
Тому сарказм з приводу «подачки» у 5 % коментувати не будемо. Хай кожний сам відповість на це питання: в такій ситуації 5 % зростання заробітної плати це добре, чи навпаки?

Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки
tven
 
Повідомлення: 71
З нами з: Пон, 08 лютого 2010 7:15 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Татьяна Гончарова » Сер, 19 вересня 2012 7:00 pm

№2022

Подскажите, правда ли, что для получения надбавки за выслугу инженерному работнику, необходимо 3 года стажа

 !  "Admin":
Шановна п. Тетяно!

Наказом Укрзалізниці від 27.11.2007 року, № 559-Ц внесено зміни і доповнення до додатків, затверджених наказом від 28.12.2001 р., № 743-Ц «Про порядок виплати надбавки за вислугу років».
Цим наказом було внесено зміни, які передбачали, що виплата надбавки за вислугу років провадиться всім категоріям працівників після одного року роботи на підприємствах, в організаціях і структурних підрозділах залізничного транспорту в таких розмірах:
Від 1 до 3 років 7 % від місячної тарифної ставки (посадового окладу)
Від 3 до 5 років 10%
Від 5 до 10 років 15%
Від 10 до 15 років 20%
Від 15 до 20 років 25%
Від 20 до 25 років 30%
Більше 25 років 40%.

Відділ економічної роботи, організації праці і заробітної плати Ради профспілки
Татьяна Гончарова
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 19 вересня 2012 6:51 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Е.В. » Чет, 20 вересня 2012 9:36 am

№ 2023
Подскажите, пожалуйста, какими нормативными документами регламентируется правомерность сути высказываемых работниками АУР и ИТР и фиксируемых в акте проверки замечаний во время плановых и внезапных проверок в цехах?
С уважением, Е.В.

 !  "Admin":
Такими нормативными документами мы, к сожалению, не располагаем.
Советуем обратиться на сайт УЗ.
Востаннє редагувалось Е.В. в Пон, 24 вересня 2012 6:30 pm, всього редагувалось 2 разів.
Е.В.
 
Повідомлення: 1
З нами з: Сер, 19 вересня 2012 9:00 pm

Срыв с выходных

Повідомлення правое крыло » Суб, 22 вересня 2012 12:20 pm

№ 2024
Здравствуйте.
Я работаю машинистом электропоезда.График работы очень плотный.Старший нарядчик срывает с выходных не спрашивая согласия машиниста/пом.машиниста. У меня возник вопрос:
Имеет ли право старший нарядчик/нарядчик сорвать меня с выходного,без моего согласия?
Заранее спасибо.
правое крыло
 
Повідомлення: 1
З нами з: Суб, 22 вересня 2012 11:51 am

Re: Срыв с выходных

Повідомлення RNV0442 » Суб, 22 вересня 2012 9:27 pm

КЗоТ Украины. Коментарии под редакцией Пахомова.
Статья 71. Запрещение работы в выходные дни. Исключительный порядок применения такой работы.
Работа в выходные дни запрещается. Привлечение отдельных работников к работе в эти дни допускается только с разрешения профсоюзного комитета предприятия, учреждения, организации и только в исключительных случаях, определяемых законодательством и в части второй этой статьи.
Привлечение отдельных работников к работе в выходные дни допускается в следующих исключительных случаях:
1) для предотвращения общественного или стихийного бедствия, производственной аварии и немедленного устранения их последствий;
2) для предотвращения несчастных случаев, гибели или порчи государственного или общественного имущества;
3) для выполнения неотложных, заранее не предусмотренных работ, от срочного выполнения которых зависит в дальнейшем нормальная работа предприятия, учреждения, организации в целом или их отдельных подразделений;
4) для выполнения неотложных погрузочно-разгрузочных работ в целях предотвращения или устранения простоя подвижного состава или скопления грузов в пунктах отправления и назначения.
Привлечение работников к работе в выходные дни производится по письменному приказу (распоряжению) собственника или уполномоченного им органа.
1. В связи с запрещением проведения работ в выходные дни собственник или уполномоченный им орган предприятий, учреждений, организаций может привлекать отдельных работников к работе в такие дни только в предусмотренных законодательством исключительных случаях и к тому же только после получения согласия на это профсоюзного комитета. Приведенный в этой статье перечень оснований для привлечения работников к работе в выходные дни является исчерпывающим.
2. В комментируемой статье установлен четкий порядок привлечения работников к работе в выходные дни, в соответствии с которым требуется издание об этом письменного приказа или распоряжения собственника или уполномоченного им органа. Обязательность издания такого приказа или распоряжения дает возможность проверить возможность в каждом конкретном случае привлечения работников к работе в дни еженедельного отдыха, повышает ответственность собственника или уполномоченного им органа за строгое соблюдение режима рабочего времени и времени отдыха, а также является важным доказательством в случае решения трудового спора о компенсации за работу в выходные дни.
3. Работник обязан выполнить соответствующий приказ собственника, если им были соблюдены все правила, определяющие порядок привлечения работников к работе в выходной день. Его невыполнение является нарушением трудовой дисциплины.
4. Статья 71 КЗоТ предоставляет право привлекать к работе в выходные дни только отдельных работников. Некоторые же категории работников не могут привлекаться к работе в выходные дни ни в коем случае. К ним, например, относятся: работники в возрасте до 18 лет (ст. 192 КЗоТ), беременные женщины и женщины, имеющие детей в возрасте до трех лет (ст. 176 КЗоТ).
5. Следует подчеркнуть, что запрещение привлекать к работе в выходной день касается не общего выходного дня — воскресенья, а выходного дня работника, как он определен в соответствии изложенным выше правилам.
RNV0442
Активний дописувач
 
Повідомлення: 114
З нами з: Чет, 26 листопада 2009 9:43 pm
Звідки: Керчь

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення Viktor@Ш » Пон, 24 вересня 2012 11:44 pm

№2025
Добрый вечер.В октябре месяце исполнится ровно год с момента когда в ШЧ5Основа(да и по всей ЮЖД)перестали платить надбавку за вредные и опасные условия труда электромеханикам СЦБ обслуживающих линейные устройства СЦБ.По этому вопросу я писал Вам 9 месяцев назад -№1086,Вы ответили -№1111, что нам должны платить и посоветовали обращаться к председателю нашего профсоюза,однако, он и так в курсе(действий 0), так же как и дорожный профсоюз (действий 0)В службе тоже знают ,но никто ничего не делает, а 2 месяца назад графа в расчетных "доплата за вредность" вообще исчезла.МОЖЕТ ВЫ МОЖЕТЕ ЧЕМ-ТО ПОМОЧЬ ???

 !  "Admin":
Надбавка за вредные и тяжелые условия труда устанавливается в соответствии с трудовым законодательством Украины и Отраслевым соглашением. Контроль за их выполнением осуществляют профсоюзные органы на местах. Если профком не в состоянии решить вопрос, нужно обращаться в терком или дорпрофсож.
Viktor@Ш
 
Повідомлення: 1
З нами з: Пон, 24 вересня 2012 8:33 pm

выход из декретного отпуска

Повідомлення derbenski » Сер, 26 вересня 2012 11:20 pm

№2026

Добрый день!У меня такой вопрос.хочу досрочно выйти из декретного отпуска до 3-х лет,ребенку 2 года.Имеет ли право руководство отказать мне в выходе на прежнее место на должность проводника пасс. вагонов.Спасибо

 !  "Glavred":
Консультує правова інспекція праці Ради профспілки:
«Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років надається жінці відповідно до ст. 181 Кодексу законів про працю України повністю або частково за її заявою в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. При цьому жінка може за своїм розсудом у будь-який час перервати частково оплачувану відпустку, а потім знову зажадати надання такої відпустки.

Поряд з цим, відповідно до ст. 176 Кодексу законів про працю України не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.

Тому до часу, коли дитині виповниться три роки, Вам може бути запропоновано іншу роботу, не пов’язану з нічними змінами, у разі наявності таких вакантних посад».
derbenski
 
Повідомлення: 3
З нами з: Сер, 26 вересня 2012 7:44 pm

командировка

Повідомлення Марина » Чет, 27 вересня 2012 1:57 pm

№2027

Добрый день! Поясните, пожалуйста, следующую ситуацию:
работника, у которого разъездной характер работы (освобожденный бригадир СМЭУ) направляют на семинар в другой город, который не входит в перечень обслуживаемых им станций. Ехать туда придется за собственные средства автобусом, а не ж/д транспортом, которые никто не собирается возвращать: оформлять командировку бухгалтер отказывается, объясняя это тем, что он вернется в тот же день. Подскажите, как быть? Стоимость билетов порядка 50 грн. туда и обратно. Для нас это тоже деньги. Заранее благодарна.

 !  "Admin":
Статтею 121 Кодексу законів про працю України вказано, що працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовим відрядження, яким і є відрядження на семінар.
Мінімальним строком відрядження може бути один день чи навіть менше. Наприклад, працівник може виїхати у відрядження до іншого населеного пункту і в цей самий день повернутися до місця основної роботи (лист Міністерства фінансів від 12.10.2009 р., № 31-18030-07-21/27231). І це вважатиметься також відрядженням за умови відповідного оформлення.
У разі, якщо головний бухгалтер Вашого підприємства не виконує вищезгадані нормативні документи, рекомендуємо звернутися до правового інспектора праці Ради профспілки у територіальний або дорожній комітет профспілки.
Відділ економічної роботи, організації праці і зарплати Ради профспілки
Марина
 
Повідомлення: 3
З нами з: Чет, 27 вересня 2012 1:49 pm

Re: командировка

Повідомлення Марина » Пон, 01 жовтня 2012 8:53 am

Спасибо за помощь!!!!!!!!!
Марина
 
Повідомлення: 3
З нами з: Чет, 27 вересня 2012 1:49 pm

Re: Запитання - Відповідь

Повідомлення tven » Сер, 03 жовтня 2012 6:38 pm

№ 2028

Прошу выставить разяснение Укрзализныци от 28.04.2012 года №ЦТЗБ-8)193. это по оплате труда проводников в парке отстоя или на охране вагонов.
Задал этот вопрос в разделе Документы, но почему-то проигнорировали.
 !  "Admin":
Таким документом мы не располагаем.
tven
 
Повідомлення: 71
З нами з: Пон, 08 лютого 2010 7:15 pm

Одруження

Повідомлення прорпр » Сер, 03 жовтня 2012 9:11 pm

№ 2029

Що може отримати працівник під час одруження ? Наприклад, грошову допомогу, дні на проведення свята і т.ін.

 !  "Glavred":
Відповідно до п. 3.6.24 Галузевої угоди при вступі у шлюб працівникам надається оплачувана відпустка тривалістю 3 календарних дні та виплачується матеріальна допомога у розмірі не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Більш конкретні умови надання відпустки та виплати матеріальної допомоги можуть бути передбачені колективними договорами залізниць та підприємств. Тому радимо звернутися до профкому вашого структурного підрозділу.
прорпр
 
Повідомлення: 4
З нами з: Сер, 03 жовтня 2012 9:04 pm

Поперед.Далі

Повернутись до Запитання-Відповідь

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей