Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

У профорганізаціях: на захисті трудових прав працівників АТ "Укрзалізниця"

12:06:2022 г.
Напередодні 100 днів після повномасштабного вторгнення ерефії у своєму інтерв’ю виданню Forbes Голова правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишін на запитання редактора про оплату праці працівникам, які залишились на тимчасово окупованих територіях, відповів: «Тим, хто виходить на звʼязок і заявляє, що може працювати, платимо як робітникам в простої. Логіка така: якщо ми не можемо дати їм роботу, це наша провина. Якщо звʼязок з людиною втрачено, і ми не розуміємо, що з людиною відбувається – тимчасово призупиняємо договір. Вони отримають нарахування за цей період, коли ми отримаємо компенсації з Росії. Тимчасово призупинених і у відпустці без зарплатні – близько 15 000 людей. Ще близько 25 000 в простої. Їхня кількість зменшується».
 
Однак фактично ситуація з оплатою часу вимушеного простою працівникам Товариства, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України, виглядає по-іншому. Про що профспілка нещодавно наголосила у своєму листі очільнику Укрзалізниці.
 
Останнім часом ми все частіше отримуємо звернення наших спілчан допомогти відновити справедливість. У різних спосіб вони, ризикуючи усім, знаходять можливість повідомити, що не здалися і відмовляються працювати на окупантів. І таких залізничників тисячі. І ВОНИ НА ЗВ’ЯЗКУ! Але роботодавець вирішив їх залишити без засобів до існування, просто тому що в якийсь час ці люди опинилися на окупованій території, без можливості евакуюватися. 
 
Зокрема, йдеться про окремих працівників структурних підрозділів регіональної філії «Придніпровська залізниця», щодо яких директор регіональної філії Олександр Момот підписав відповідний наказ про виведення їх з простою і призупинення з ними дії трудових договорів через неможливість надання та виконання роботи на окупованих територіях. 
 
Дорожня профорганізація Придніпровської залізниці і Запорізька територіальна профорганізація миттєво відреагували і на засіданні президії дорожньої профорганізації 7 червня ухвалили низку важливих рішень. 
 
Тож боротьбу на захисті трудових прав працівників, які наразі перебувають в окупації на території Запорізької та Херсонської областей, розпочато. І ми докладемо усіх зусиль, щоб голос кожного такого працівника був почутий.
 
Голова Запорізької територіальної профорганізації Андрій Хижній у зверненнях до народного депутата Юлії Гришиної та Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна закликав не залишати працівників напризволяще: «Як можна позбавити своїх працівників мінімального життєвого забезпечення, тим самим підштовхнути їх в обійми окупантів? Керівництво вимагає від керівників підпорядкованих підрозділів негайного припинення оплати вказаним працівникам. Наразі мова йде про майже п’ять тисяч залізничників, яких цими діями змушує приймати пропозиції ворога працювати на нього. А це працівники критичної інфраструктури таких підприємств, як локомотивні, вагонні депо, колійники, залізничні станції і вокзали, зв’язківці та енергетики».
 
З повним текстом можна ознайомитися тут

ЗАЛІЗНІ ЛЮДИ - так з гордістю говорить Укрзалізниця про своїх працівників. Тому і залізничники мають бути впевнені, що Укрзалізниця - компанія залізної волі і залізного слова, яка не залишить їх у біді.

 

Про літнє дитяче оздоровлення в Румунії та Польщі для дітей залізничників-переселенців – початок покладено

10:06:2022 г.
Тема дитячих літніх таборів була обговорена на спільному засіданні робочої групи МФТ і ЄФТ по Україні. Ухвалено рішення відгукнутися на звернення профспілки. І вже направлено відповідний запит до міжнародних членських організацій з Румунії та Польщі щодо наявності місць відпочинку. Тож триматимемо Вас в курсі, – відповіли міжнародні партнери на наш лист.

ДО ВІДОМА
Голова профспілки Олексій Семерунь на минулому тижні звернувся до генеральних секретарів МФТ Стівена Коттона та ЄФТ Лівії Спери з ініціативою розглянути можливість оздоровлення за кордоном дітей із сімей залізничників, які змушені були покинути свої домівки у пошуках прихистку і наразі перебувають в організованих центрах для переселенців. 
 
На наступному тижні, 17 червня, відбудеться онлайн-засідання, де, зокрема, заплановано розглянуто й це питання.

 

Допомагаймо гуртом – наближаймо Перемогу разом!

09:06:2022 г.
Нещодавно залізничники Запорізького вузла отримали гуманітарну допомогу від облдержадміністрації, повідомив голова Запорізької територіальної профорганізації Андрій ХИЖНІЙ. 
 
«Неодноразово працівники звертались до адміністрації та голів первинок з проханням надати їм гуманітарну допомогу. Багато хто з них зараз перебуває на простої, заробітна плата впала, а ціни на продукти харчування навпаки зросли. Допоміг начальник Запорізької дирекції залізничних перевезень Ігор ТРИБІС. Він залучив підтримку Запорізької ОДА та подбав, щоб гуманітарна допомога надійшла залізницею якнайшвидше. А ми зі свого боку допомогли усе це розвантажити і доставити пакунки з продуктами харчування туди, де їх потребували», – додав голова теркому.
 
Тож ми вирішили детальніше розпитати у керівника дирекції про цей гуманітарний вантаж.
 
– Ігорю Миколайовичу, чи вже отримали працівники цю допомогу? І чи усіх вдалося охопити?
 
– Так, ми вже передали 6 тисяч продовольчих наборів від облдержадміністрації працівникам різних структурних підрозділів, а також пенсіонерам-залізничникам Запорізького вузла. Навіть вдалося невелику кількість доставити у Пологи.
 
Заявок дійсно багато, люди у скрутному становищі, більшість підприємств Запоріжжя зараз не працює, тому ми намагалися охопити усіх. Хто не отримав цього разу, ще матиме таку можливість. Найближчим часом знову звертатимемося до держави по допомогу. А наразі дякуємо голові Запорізької обласної державної адміністрації Олександру СТАРУХУ і його заступниці, відповідальній за цей напрям роботи, Златі НЕКРАСОВІЙ за те, що відгукнулися, організували збір і доставку такої кількості гуманітарного вантажу.
 
Не менш важлива тут правильна і ефективно налагоджена комунікація. Ми вийшли з пропозицією до ОДА – вони відреагували. Попередньо разом з профспілкою зібрали заявки. Як прибув вагон з допомогою, ми усі разом його розвантажили і передали у структурні підрозділи для розподілення між працівниками. Дякуємо всім, хто долучився, за злагоджену роботу.

 

Конгрес Європейської федерації транспортників – 2022: як це було

08:06:2022 г.
Наприкінці минулого місяця, з 22 по 27 травня, в Будапешті відбувся черговий VI Конгрес Європейської федерації транспортників (ETF), в якому взяли участь понад 500 делегатів із більш як 200 професійних спілок транспортників і 38 європейських країн.
 
Коротко про нашу участь у міжнародному профспілковому заході:
 
- Голову Федерації профспілок транспортників України, Голову Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олексія Семеруня на Конгресі обрано до складу Виконавчого комітету Європейської федерації транспортників.
 
- У своєму виступі лідер ФПТУ і профспілки категорично наполягав і це була наша принципова позиція, яку підтримали делегати, переведення профспілок України в інший (без росії і білорусії) субрегіон ЄФТ. Тепер наша профспілка працюватиме разом з колегами із Польщі, Угорщини, Чехії. Ми вчергове довели, що остаточно обрали курс інтеграції в європейський профспілковий рух. 
 
- На Конгресі вчергове наголошено на необхідності міжнародним профспілковим партнерам продовжувати надавати підтримку транспортникам України. Відзначено вже проведену роботу МФТ і ЄФТ у цьому напрямі – у квітні створено надзвичайний Фонд підтримки транспортників України та їхніх профспілок, завдяки якому нещодавно надійшла перша гуманітарна допомога.

За результатами виборів одноголосну підтримку здобули лідери ЄФТ минулих років − президент Френк Морелс і генеральний секретар Лівія Спера. Їх переобрано на новий термін.

ДО ТЕМИ
На минулому тижні Головою профспілки ініційовано чергову зустріч із колегами з Міжнародної та Європейської федерацій транспортників щодо формування наступного конвою гуманітарної допомоги для залізничників.

 

Припинення виплати заробітної плати працівникам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, – неприпустимо та суперечить законодавству

08:06:2022 г.
Профспілка звернулася до Голови правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишіна щодо негайного врегулювання питання оплати часу вимушеного простою працівникам Товариства, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.
 
В листі за підписом лідера профспілки О.Семеруня зазначено, що оплата часу вимушеного простою та його облік регулюється Положенням про оплату праці працівникам АТ «Укрзалізниця», рішенням правління (протокол № Ц-54/31 Ком.т. засідання правління АТ «Укрзалізниця» від 14.03.2022) та алгоритмом дій щодо обліку робочого часу та організації роботи працівників АТ «Укрзалізниця» в умовах режиму воєнного стану в Україні, який є додатком до нього. Однак жоден із перерахованих нормативних документів не містить обмеження щодо оплати часу простою працівникам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
 
Тож численні звернення працівників, які опинилися у безвихідній ситуації та без засобів існування, мають бути почуті. Профспілка вимагає від керівництва АТ «Укрзалізниця» врегулювання цього питання. 
 
А ті працівники, які співпрацюють з окупантами, будуть притягнуті до відповідальності, але це мають встановити відповідні правоохоронні органи, наголошено у листі.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Results 16 - 20 of 2547
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79