Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Не забуваємо, пам'ятаємо, підтримуємо....

29:12:2022 г.
Представники дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці до Дня св. Миколая відвідали сім'ї загиблих на війні працівників Олександра ЛУК'ЯНОВИЧА (Рівненська дистанція електропостачання) та Степана САМСОНА (локомотивне депо Львів-Захід)... 

Зрозуміло, що ні подарунки, ні фінансова допомога не повернуть дітям батьківської уваги, підтримки і любові, проте наші Герої завжди будуть в пам'яті і в наших серцях… 
Не забуває дорпрофсож і про поранених працівників, відвідуємо у їх військових госпіталях... У кожного з них свій біль, тривога, своя історія, але водночас блиск в очах, неабияка сила духу і жага до ПЕРЕМОГИ! – розповіли у дорпрофсожі Львівської залізниці.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

Нове в законодавстві: мобінг (цькування)

27:12:2022 г.

В Україні 23 грудня набрав чинності закон № 2806-ІХ від 1.12.2022 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», яким встановлюється адміністративна відповідальність за мобінг (цькування та приниження працівників на роботі).

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-5 такого змісту

«Вчинення мобінгу (цькування) працівника тягне за собою накладення штрафу на громадян від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин і накладення штрафу на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 50 годин і накладення штрафу на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб – від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин».

Саме поняття «мобінг» з’явилося у трудовому законодавстві з ухваленням Закону України від 16.11.2022, №2759-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)», який набув чинності 11 грудня п. р.

Детальніше...
 

22 грудня – День енергетика

22:12:2022 г.
Шановні енергетики, працівники електрифікації та електропостачання,
профспілка щиро вітає вас із професійним святом! 
 
Цьогоріч ви під обстрілами тримаєте енергетичний фронт, повертаєте людям світло,
яке намагається загасити ворог.
 
Завдяки вам в найтемніші часи освітлюються вокзали,
відновлюються лінії електропередач, виходять на маршрути електропоїзди.
 
Дякуємо вам за вашу світлу, сумлінну і віддану працю! Разом – до Перемоги!

 

Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану

21:12:2022 г.
Продовжуємо публікувати приклади актуальних судових справ, проаналізовані в роз’ясненні «Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану» експертами програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 
У наступному прикладі розглянуто справи, що стосуються призупинення трудових відносин.
 
Експерти проаналізували дві справи з протилежними рішеннями: в одному випадку суд став на сторону роботодавця, в іншому – на сторону працівника.
 
Ці справи цікаві ще й тим, що в обох вже є рішення апеляційної інстанції.
 
Тож ми доповнили роз’яснення експертів програми DOBRE висновками апеляційного суду.
Пропонуємо розпочати ознайомлення зі справи, в якій суд визнав призупинення трудових відносин правомірним.

 
Судова практика в питаннях про призупинення трудових відносин. Частина І
 
Огляд ситуації:
 
працівник працює на посаді майстра лісу обходу № 3 на підставі трудового договору. Наказом роботодавця дію трудового договору призупинено на підставі ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

 
Ключовими є такі моменти:
 
• призупинено трудовий договір у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи з метою збереження життя та здоров’я працівника;
• наказ не містить посилання на підстави, що виключають можливість обом сторонам трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором, інформації про причини призупинення та умови відновлення дії трудового договору;
• в обході № 3 лісництва продовжують виконуватися роботи з рубки лісових насаджень згідно з лісорубним квитком;
• цей обхід знаходиться в безпосередній близькості до військового об’єкта (військова частина), який неодноразово піддавався ракетним та бомбовим ударам.
Детальніше...
 

У профорганізаціях

16:12:2022 г.
Зимові свята — найулюбленіша пора для дітлахів. У ці дні всі вони чекають на диво, казку і подарунки. Навіть, якщо за вікном — війна, а до рідного дому — кілометри обстрілюваних доріг…
 
«Не віддамо війні дитячі мрії!» – вирішив Запорізький терком і разом із головами первинок знайшов можливість влаштувати свято для дітей з родин залізничників, які вимушено залишили свої домівки. 
 
Представники теркому стукали в різні двері, та відгукнулися давні партнери і друзі — благодійна організація Карітас Запоріжжя. Вони люб'язно надали солодощі та організували розважальну програму. Загалом у святкуванні, яке відбулось шостого та сьомого грудня, взяли участь майже двісті дітей.
 
Маленькі глядачі передали благодійникам подяку, на якій намалювали дерево бажань. Кожен листочок на ньому – відбиток дитячого пальчика і загадане бажання. Яке саме, здогадається кожен українець…
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 16 - 20 з 2650
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79