Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Світла пам'ять

14:12:2022 г.
Вчора, 13 грудня 2022 року, на 75-му році пішов із життя
 
 ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ ПШІНЬКО, 
 
ректор Українського державного університету науки і технологій, доктор технічних наук, професор, академік Транспортної академії України (ТАУ), Перший Віце-президент ТАУ, член-кореспондент Академії будівництва України та Міжнародної інженерної академії, дійсний член Нью-Йоркської академії наук (США), член Міжнародної Асоціації мостобудівників та інженерів-будівельників (IABSE, Швейцарія); “Заслужений працівник народної освіти України”, “Почесний працівник транспорту України”, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, нагороджений 4 орденами.
 
Почесний залізничник, науковець, керівник і освітянин, Олександр Миколайович виховав і випустив у світ не одне покоління справжніх фахівців залізничної галузі. Багато років він очолював, розвивав і вдосконалював вищий навчальний заклад, дипломом якого пишаються, а здобуті знання не ставляться під сумнів.
 
Рада Профспілки залізничників і транспортних будівельників України висловлює щирі співчуття рідним, колегам і близьким Олександра Миколайовича.
 

Від чого залежить розмір допомоги за лікарняними?

12:12:2022 г.
Фонд соціального страхування України наприкінці листопада на своєму сайті роз’яснив, від чого залежить розмір допомоги за лікарняними.
 
● Допомога по тимчасовій втраті працездатності покликана компенсувати втрачений заробіток. Тож її розмір залежить від середньоденної заробітної плати конкретного працівника та тривалості його страхового стажу.
 
● Лікарняні виплачуються застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
 
50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
60% – страховий стаж від 3 до 5 років;
70% – страховий стаж від 5 до 8 років;
100% – страховий стаж понад 8 років.
 
● Однак для деяких застрахованих осіб ФССУ оплачує лікарняні в розмірі 100% незалежно від тривалості стажу. Це особи, які мають пільги відповідно до законодавства, наприклад:
 
◦ віднесені до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
◦ один з батьків або особа, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (відповідно до Закону України № 796-XII від 28.02.1991 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);
◦ ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
◦ особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;
◦ донори, які мають право на пільгу, передбачену статтею 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», та інші.
 
● Окрема норма також діє для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами Дія Сіті. Для них розмір лікарняних залежить від суми заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду, незалежно від страхового стажу.
 
● А в разі самоізоляції від COVID-19 лікарняні оплачуються в розмірі 50% середнього доходу незалежно від стажу. Виняток – медичні працівники, для яких Фонд оплачує самоізоляцію в розмірі 100% середньої заробітної плати, а також резиденти Дія Сіті, для яких допомога розраховується відповідно до норми вище.
 
Оперативна інформація про стан фінансування лікарняних оновлюється у телеграм-каналі ФССУ .

Варто зазначити, що наразі спостерігається затримка виплат за лікарняними та іншими виплатами, які здійснює Фонд соціального страхування. У жовтні ФСС повідомляв, що це спричинено перевищенням потреби у видатках на страхові виплати і допомоги над фактичними доходами, і планував скоротити відставання з близько 57 днів на приблизно 5 днів у разі часткового погашення заборгованості Урядом.
 

 

Гуманітарна допомога українським залізничникам від Міжнародної та Європейської федерацій транспортників: ЧЕРНІГІВЩИНА

09:12:2022 г.
Від початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ ерефії точилися важкі бої за Чернігівщину. Десятки зруйнованих мостів та шляхопроводів, пошкоджені та знищені тисячі житлових будинків, але могутні захисники України зупинили ворога і відбили ворожі атаки. 
 
Люди досі оговтуються від того лиха, яке утворили росіяни на чернігівській землі. Щоб підтримати залізничників, профспілкою було виділено майже 900 продуктових наборів, сформованих в рамках допомоги від міжнародних партнерів Міжнародної та Європейської федерацій транспортників.
 
Конкретними справами – до конкретних цілей! В підтримку цього гасла Київська територіальна профорганізація на чолі з головою Олександром Бєліковим разом з колегами із Конотопу долучилися до спільної роботи в наданні допомоги спілчанам. Залізничники зі структурних підрозділів: моторвагонного депо Чернігів (цехи і виробничі дільниці в містах Ворожба, Конотоп, Ніжин та Чернігів), Чернігівської дистанції колії, Ніжинської дистанції сигналізації та зв’язку, Київської дистанції електропостачання (Чернігівська дільниця), вагонного депо Дарниця (Чернігівський пункт технічного огляду), Бахмацької дистанції захисних лісонасаджень вже отримали гуманітарні пакунки і подякували міжнародним партнерам і профспілці за турботу. 
 
Слід відзначити важливу допомогу залізничників в пакуванні гуманітарного вантажу колегам, а це – спілчани Ніжинської дистанції сигналізації та зв’язку, моторвагонного депо Фастів разом з головою первинної профорганізації Іваном Беспалим та Київської дирекції залізничних перевезень, первинку якої очолює Петро Хлистун. Це ще раз підтверджує, що залізничник залізничнику – надійне плече.

ПочатокУ наступній публікації – гуманітарний вантаж з продуктовими наборами прибув у прифронтові території залізничних вузлів регіональної філії «Придніпровська залізниця».
 

У профорганізаціях: трудові права працівників захищено!

09:12:2022 г.
Співпраця голів первинних профорганізацій з правовим інспектором праці Ради профспілки на Південно-Західній залізниці (Конотопський терком) Оленою Колядною – плідна та ефективна, в першу чергу, на користь спілчан.
 
Так, розглянувши та вивчивши матеріали голови профспілкового комітету Хутір-Михайлівської дистанції колії Марини Демченко, яка ще до введення воєнного стану виявила безпідставне та незаконне позбавлення працівників підрозділу виробничої премії, О.Колядна направила керівнику дистанції подання з вимогою усунути факти порушення трудового законодавства та норм колективного договору.
 
Детальніше...
 

Cоціальна підтримка працівників під час війни

07:12:2022 г.
Залишивши Херсон, війська окупантів влаштували місту справжній терор. Попри це залізничники працюють над відновленням інфраструктури. Зокрема і ті, хто врятувався від окупації, виїхавши у безпечніші міста. Залізничники з Херсона, які нині рятуються від війни в Одесі, розповіли про пережите і про надану від АТ «Укрзалізниця» та профспілки підтримку, яку за рішенням регіональної філії «Одеська залізниця» та дорожньої профспілкової організації виділено спілчанам.
 
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 21 - 25 з 2650
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79