Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Заробітні плати мобілізованим працівникам буде збережено

16:08:2022 г.
Укрзалізниця відреагувала на наполягання і звернення Профспілки залізничників і транспортних будівельників України щодо збереження виплати середнього заробітку працівникам, які проходять військову службу (лист від 27.07.2022 № Цпроф192/01). Вчора, 15 серпня, відповідне рішення ухвалено правлінням АТ «Укрзалізниця».

Відтак, працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, контракту добровольця Сил територіальної оборони ЗСУ, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, – зберігатимуть середній заробіток за рахунок власних коштів АТ «Укрзалізниця» (але не більше розміру двох мінімальних заробітних плат, встановлених в Україні на дату розрахунку).

Зауважимо, що нарахування та виплата середнього заробітку таким працівникам має бути здійснена з 19.07.2022 р. Тобто, буде проведено донарахування.

За інформацією Укрзалізниці, сьогодні понад 8 тисяч залізничників захищають нашу країну. Голова профспілки О.Семерунь з цього питання наголошував, що ці працівники, а також їхні сім’ї в цей час особливо потребують фінансової підтримки, тому важливо зберегти їм середній заробіток.

Ухвалене керівництвом Укрзалізниці рішення – це гарний приклад для інших компаній довести свою соціальну відповідальність перед працівниками-воїнами в найскладніші для держави часи.

Нагадуємо, що 19 липня 2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 року № 2352-IX, яким до ст. 119 КЗпП внесено зміни в частині виключення норми щодо збереження роботодавцем середнього заробітку мобілізованим працівникам.

 

До відома

15:08:2022 г.
У серпні, як і в попередньому місяці, будуть індексуватися заробітні плати тим працівникам АТ «Укрзалізниця», яким в останнє підвищували годинні тарифні ставки та посадові оклади у грудні 2021 р. у розмірі 17,5% прожиткового мінімуму для працездатних осіб або 455,00 грн. 

Нагадуємо, що індексація грошових доходів працівників нараховується відповідно до Закону України від 03.07.1991 р. № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17.07.2003 р. № 1078.
 
Основні правила індексації грошових доходів:
 
1. Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 липня 2022 р. – 2600 грн.). Частина зарплати, що перевищує цей показник, індексації не підлягає. 
 
2. Величина коефіцієнта індексації залежить від «базового» місяця. Ним є місяць підвищення окладу (тарифної ставки) за обійманою працівником посадою. Для більшості працівників Товариства – це грудень 2021 р.
 
Сума індексації нараховується та виплачується одночасно з нарахуванням заробітної плати за місяць. Під час нарахування зарплати за першу половину місяця (авансу) індексація не нараховується.

 

14 серпня – День будівельника

14:08:2022 г.
Професія будівельника в усі часи вважається почесною і шанованою працею. Однозначно, що після Перемоги ми відбудуємо країну. І як наголосив Президент України Володимир Зеленський, це не просто слова і віра, а це наша реальність. 
 
Війна вплинула на всіх і на все, і українські будівельники чітко усвідомлюють, що наступними мають зайти вони, щоб коректно оцінити масштаби руйнувань і розпочати відбудову.
 
Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олексій СЕМЕРУНЬ привітав будівельників з професійним святом:
 
«Вашу сумлінну працю гідно оцінюють залізничники, пасажири, жителі міст і сіл. Ви зводите надзвичайно важливі для транспортної галузі об’єкти, облаштовуєте їх, ремонтуєте та відновлюєте. Звичайно, руйнування, завдані інфраструктурі внаслідок війни, величезні, проте урядом поставлена амбітна мета – відбудувати усе за кілька років. Справді, роботи чимало, але ми впевнені, що це можливо завдяки вам, нашим висококваліфікованим й досвідченим майстрам своєї справи. Тож тримаймо стрій і працюймо кожен на своєму фронті!».

 

ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ проти введення в дію законопроєкту 5371

14:08:2022 г.
Федерація профспілок України ініціювала світову кампанію з підписання петиції проти введення в дію законопроєкту 5371.
 
Відповідна петиція вже розміщена на сайті LabourStart і знаходить підтримку у профспілковців з усього світу. 
 
Після того, як особа залишає свій підпис, лист із закликом ветувати законопроєкт та не допустити кричуще порушення прав працівників і міжнародних стандартів - відправляється на скриньку Офісу Президента, до Уряду та до Парламенту.
 
Разом з Федерацією профспілок України закликаємо профспілковців приєднатися та підписати цю петицію, щоб привернути увагу до необхідності зупинити цей ЗГУБНИЙ ЗАКОН!
 
Щоб підписати петицію, необхідно перейти за посиланням, заповнити кілька коротких полей та натиснути підтвердження
 
Весь процес займає не більше однієї хвилини та не потребує додаткової реєстрації.

 

Сумуємо і пам’ятаємо...

12:08:2022 г.
Сьогодні в Одесі вшанували пам'ять колишнього Голови профспілки Вадима Мар’яновича Ткачова.
 
Голова Одеської дорожньої профорганізації Ігор Соловйов, працівники дорпрофсожу, колеги і близькі Вадима Мар’яновича поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді адміністративної будівлі експлуатаційного вагонного депо Одеса-Застава І регіональної філії «Одеська залізниця». Саме тут на посаді коваля розпочав свій трудовий шлях майбутній профспілковий лідер.
 
Траурні заходи завершено на місці останнього спочину Вадима Мар’яновича, де також було покладено квіти, в тому числі вінок від Ради профспілки. Присутні поділились спогадами про колишнього очільника профспілки та його професійні досягнення. 
 
Вадим Мар’янович зробив величезний внесок у розвиток профспілкового руху в Україні, був Заслуженим працівником транспорту України, Почесним залізничником, одним з активних учасників створення профспілки у Незалежній Україні, ініціатором створення Федерації профспілок транспортників України. 15 років він очолював нашу профспілку, ініціював важливі проєкти і зміни.
 
Його, принципового і справедливого молодого робітника,  колеги обрали головою профкому, згодом він очолював Одеський райпрофсож (тепер – терком), дорожню профорганізацію. У 2001 році його вперше було обрано Головою профспілки залізничників і транспортних будівельників України.
 
Нинішній лідер профспілки Олексій Семерунь у своєму зверненні до колег зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять колишнього Голови профспілки Вадима Мар’яновича Ткачова. Його постать – знакова для нашої організації, він стояв у витоків профспілки в Незалежній Україні, 15 років очолював її, розвивав і зміцнював. Можна довго перераховувати його звання, і вони справді заслужені. Але ми пам’ятаємо і поважаємо його, в першу чергу, як Людину, неперевершену особистість, визнаного лідера із безперечним авторитетом».
 
Світла пам’ять…
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 21 - 25 з 2594
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79