Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

12 серпня – День молоді

12:08:2022 г.
Дорогі друзі, активісти молодіжного руху профспілки! 
 
Цьогоріч Україна вперше відзначає День молоді разом із усім світом. 
 
Цією ініціативою молодіжні рухи і організації нашої держави показали, що вони прагнуть до європейської інтеграції, свободи та демократії. І цього ж року нашій молоді разом з усією країною довелося стати на захист своїх цінностей.
 
Ви – молоді залізничники, студенти і учні залізничних навчальних закладів – прогресивні, активні, цілеспрямовані, розумні та сильні. Тепер вам доводиться вирішувати значно серйозніші питання, і ви робите це зі звичною завзятістю та енергією. Ви там, де необхідні: дбаєте про свої сім’ї, волонтерите, бороните державу, навчаєтесь і працюєте. Не чекаєте завдань, а самі ставите їх собі.
 
І нехай сьогодні ви менше усміхаєтесь, але ваші усмішки щирі, обійми теплі, а плече, яке ви підставляєте друзям, – міцне та надійне.
 
Вітаю, друзі! Разом – до Перемоги!
 
Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України
Олексій СЕМЕРУНЬ

До відома
Найближчим часом заплановано робочу зустріч членів Молодіжної ради профспілки. Про дату, час і місце – учасників буде повідомлено заздалегідь.
 
Анонсуємо
Сьогодні, в День молоді, Молодіжна рада профспілки запрошує до перегляду документальної кінострічки «Молодіжний фронт України». Це унікальна історія головної героїні з Маріуполя, яка вижила під час воєнних злочинів росії та геноциду українського народу в місті. 
Час – 12:00.
Фільм буде доступний на YouTube-каналі Української асоціації молодіжних рад та сторінках Міністерства молоді та спорту України.
 

Тихий наступ на трудові права

11:08:2022 г.
42 законопроєкти, які суттєво зачіпають права та інтереси найманих працівників та профспілок,  внесено у Верховну Раду станом на 20.07.2022, – показує аналіз, проведений Спільним представницьким органом об’єднань профспілок. 
 
За оцінками СПО профоб’єднань, із них лише дев’ять позитивно впливають на права працівників і профспілок або не несуть для них ризику, ще дев’ять СПО підтримало із застереженнями, тобто ці проєкти потребують доопрацювання і врахування пропозицій профспілкової сторони соціального діалогу.
 
В оцінці решти законопроєктів аналіз СПО виявив різноманітні негативні фактори, серед яких, зокрема, невідповідність Конституції, чинному законодавству та/або міжнародним нормам, державним гарантіям;  обмеження трудових прав і гарантій працівників, погіршення їхнього становища, звуження можливостей соціального захисту і діалогу; загроза праву громадян на об’єднання,  дискримінація профспілок і позбавлення їх можливостей захисту трудових прав, відсторонення профспілок від колективно-договірного регулювання і соціального діалогу, а також ліквідацію чинних законодавчих гарантій правозахисної діяльності профспілок тощо.
 
Докладну інформацію було направлено головам профорганізацій усіх ланок профспілки. 

 

На зв’язку з мобілізованими залізничниками

09:08:2022 г.
Херсонська область продовжує перебувати під масованими ворожими обстрілами. Можливість давати відсіч ворогові залежить від наявності тактичних приладів та обладнання у наших військових. Допомогти дістати один із таких, а саме тепловізійний приціл, звернулися до Криворізької територіальної профорганізації працівники Апостолівської дистанції колії, мобілізовані до лав ЗСУ.
 
«Ми розуміли, що це нагальна потреба і намагалися допомогти якнайшвидше. За фінансової підтримки дорожньої профорганізації Придніпровської залізниці від моменту звернення наших хлопців вже через день нам вдалося передати необхідний прилад на передову. Вони телефонували, були вдячні, але насамперед це ми вам дякуємо, наші українські воїни, за кожен прожитий день й по можливості підтримуватимемо вас і надалі», – прокоментував голова Криворізької територіальної профорганізації Олександр ЖУК.
 
До речі, молоді залізничники з регіону придумали акцію «Смаколики для військових», про яку розповіла її ініціатор – голова молодіжної ради Криворізької територіальної профорганізації, завідувачка Музею залізничної слави Криворізького регіону Раїса Борисенко:
 
«Багато  наших колег зараз у війську. Ми вирішили відправити їм і їхнім побратимам «смачний привіт» із залізниці. Ідею підхопили голови наших профорганізацій, сподобалась вона і членам профспілки. Первинки організували збір коштів і закупівлю смаколиків, спілчани приносили власну випічку, дитячі малюнки і оберіги для військових. Декілька організацій доповнили посилки кавою і чаєм, засобами гігієни. 
 
Переважно первинки відправляли посилки в ті підрозділи, де служать їхні працівники. А деякі передали нам, в молодіжну раду, а ми вже відправили туди, де служать наші колеги-залізничники, зокрема, члени і лідери наших молодіжок.
 
Наші мужні воїни були зворушені, а маленькій Софії навіть особисто передали подяку у відповідь!»

 

Соціальна підтримка працівників під час війни

09:08:2022 г.
Реалізація ініціативи Укрзалізниці і профспілки дозволила первинній профорганізації Тернопільської дирекції залізничних перевезень перекрити частину потреб у забезпеченні найнеобхіднішим мобілізованих залізничників. 
 
Розпитали в голови профорганізації Василя КОВАЛЬЧУКА, куди спрямовані кошти:
 
«Одразу після вторгнення зібрали профком і вирішили допомагати нашій армії. В перші дні просто перерахували кошти на рахунок ЗСУ. А далі до нас почали звертатися працівники дирекції, мобілізовані до війська, з проханням допомогти придбати амуніцію. Відтоді практично всі кошти первинки йдуть на забезпечення конкретних потреб залізничників, які стали на захист нашої держави. Закриваємо ті запити, які не закриває держава. На початку це були переважно бронепластини і плитоноски, каски, інколи форма, берці, зараз – захисні окуляри, активні навушники, рації. Також купуємо аптечки, кровоспинні бинти, підсумки тощо.
 
У дирекції мобілізовано 16 працівників. Багато хто пішов до війська добровільно, попри залізничну «бронь». Відділ кадрів при мобілізації працівників інформує, що профком при потребі купляє військову амуніцію. Маю контакти всіх мобілізованих, з усіма я на зв'язку, і коли виникає потреба, вони одразу повідомляють. Якщо звертаються працівники, у яких на війні близькі родичі, також допомагаємо. Таких багато, є працівники, в родинах яких служать одразу і батько, і син.
Щомісячно наші витрати значно перевищують надходження. Різницю перекриваємо за рахунок накопичених коштів, не витрачених у попередні роки, шукаємо інші можливості.
 
Наприклад, керівники залізничних підрозділів тернопільського регіону і голови профорганізацій спільно організували благодійний турнір з мініфутболу. Кошти збирали навіть ті підрозділи, які не змогли виставити футбольну команду, тож зібрали понад 145 тис. грн. Звісно, захід погодили з усіма органами – і радою оборони області, і міською адміністрацією, і поліцією. Гроші спрямували на закупівлю вартісної амуніції для наших колег на передову.
 
Звітуємо за кожну копійку, хоча інколи це непросто. Ми не можемо «світити» позиції бійців, іншу важливу інформацію. Але є рахунки, акти передачі, засвідчені членами профспілки, фіскальні чеки, звіти волонтерів, які безпосередньо передають амуніцію».
 
Завдяки отриманим у серпні коштам робота Василя Ковальчука не припиняється: пізно ввечері приходить довгоочікувана посилка з раціями, на ранок вона вже їде до бійців-залізничників, а він шукає наступні замовлення з фронту.
 
В цьому місяці дорожня профорганізація регіональної філії «Львівська залізниця» опрацьовує вже нові звернення, передусім вони надійшли від працівників воєнізованої охорони, а також тих залізничників, які постраждали внаслідок ворожих «прильотів». За інформацією дорпрофсожу, у липні допомогу на подолання наслідків воєнних дій, спричинених збройною агресією російської федерації, надано за 12 зверненнями.

 

Привітання

07:08:2022 г.
З Днем Профспілки залізничників і транспортних будівельників України!
 
Вже дев’ятнадцять років поспіль у першу неділю серпня ми традиційно відзначаємо День профспілки.
 
Цьогоріч ворог вкрав у нас свята, радість зустрічей і безтурботність спілкування. Але йому не до снаги позбавити нас найголовнішого – єдності, згуртованості та взаємопідтримки. 
 
Спільна біда і гаряча жага Перемоги роблять нас міцніше, об’єднують і консолідують. 
 
Колеги, спілчани! Дякую кожному, хто разом з профспілкою на своєму фронті робить внесок у спільну справу: тримає на плечах залізницю, добивається соціальної справедливості, стоїть на варті Закону, допомагає тим, кому важко, підтримує армію і боронить державу.
 
ГУРТУЙМОСЯ! ПРАЦЮЙМО! ПЕРЕМАГАЙМО! 
 
Голова Профспілки залізничників 
і транспортних будівельників України 
Олексій СЕМЕРУНЬ
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 26 - 30 з 2594
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79