Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

14 грудня у Києві відбудеться VIІI З’їзд профспілки

13:12:2021 г.
Шановні колеги, дорогі спілчани! 
 
У січні 2022 року виповнюється 30 років з дня утворення Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Усі ці роки профспілка стоїть на захисті трудових прав і гарантій залізничників, спілчан, постійно виборюючи право на гідну зарплату, безпечні умови праці, відстоює галузь від приватизації та занепаду, вимагаючи державної підтримки.
 
Звітний період був дуже складним, і пов’язано це, насамперед, з нестабільною фінансово-економічною і політичною ситуацією в Україні, що призвело до спаду обсягів залізничних перевезень а, відповідно, зниження доходів і намагання роботодавця зменшити витрати, спрямовані на виконання соціальних гарантій, передбачених Галузевою угодою і колдоговорами. 
 
Карантинні обмеження, спричинені пандемією коронавірусу COVID-19, також продовжують негативно позначатись на роботі залізничного транспорту. До цього слід додати реформування залізничної галузі, що почалося у кінці 2015 року і досі не завершилося, часту зміну перших керівників АТ «Укрзалізниця», які переважно не були залізничниками. 
 
Змінювалася структура профспілки. Завдяки створенню профорганізацій у нових філіях Товариства нашими спілчанами залишилися близько 65 тис. залізничників, що працюють у вертикальних структурах. 
 
Водночас ми змінили підходи до досягнення поставлених цілей і завдань. Це підвищило активність нашої профспілки. Лише за останні три роки ми провели чотири акції протесту, пікетуючи будівлі Офісу Президента, Кабінету Міністрів й АТ «Укрзалізниця», п’ять пресконференцій задля привернення уваги Президента й Уряду, ЗМІ й громадськості до проблем залізничників. Брали участь у роботі профільних комітетів і Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, Центрального антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця» та багатьох інших владних та громадських інституцій. 
 
Широко використовувалась міжнародна платформа ЄФТ і МФТ для надання допомоги і підтримки Профспілці залізничників і транспортних будівельників України в боротьбі щодо відновлення права на страйк, повернення пільгової пенсії за вислугу років, включення до законопроєкту «Про залізничний транспорт» пропозицій профспілки і багатьох інших вимог, висунутих профспілкою при проведенні протестних акцій. 
 
Не все нам вдалося зробити… Тому наступний період роботи вимагатиме від кожного із нас мобілізації усіх сил, згуртованості та професійності задля втілення в життя основних напрямів роботи профспілки, що будуть затверджені VIII З’їздом профспілки залізничників і транспортних будівельників України. 
 
Пам’ятаймо, в єдності – наша сила!
 
Вадим БУБНЯК, Голова Профспілки залізничників
і транспортних будівельників України 
 

Головна профспілкова подія

10:12:2021 г.

VIII З’їзд профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбудеться 14 грудня 2021 року у Києві.

Захід проходитиме у приміщенні Федерації профспілок України. На З’їзді буде підбито підсумки роботи за п’ять років, визначено завдання на наступний період та обрано новий склад керівних органів профспілки на чолі з Головою та його заступниками.

Голова профспілки В.Бубняк звітуватиме про роботу Ради профспілки залізничників і транспортних  будівельників України за період з грудня 2016 по грудень 2021 року та окреслить основні напрями діяльності на 2022–2026 роки. Зі звітом ревізійної комісії профспілки виступить її голова Л.Смоляк. 
 
З’їздом як вищим керівним органом профспілки буде ухвалено заяви та звернення до Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Міністерства інфраструктури України, АТ «Українська залізниця», державних органів управління з актуальних проблем залізничного транспорту.
Детальніше...
 

Лист Міністерства економіки України щодо алгоритму дій роботодавця відносно осіб, які не дотримуються вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19

02:12:2021 г.
 
 Джерело: ТОВ «Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2021.
 

Звернення профспілки до Президента та Прем’єр-міністра щодо наказу про обов’язкову вакцинацію працівників

02:12:2021 г.
«Профспілка залізничників і транспортних будівельників України вважає наказ МОЗ України від 4 жовтня 2021 р., № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» таким, що в цілому має дискримінаційні ознаки, суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими  вакцинація є добровільною», йдеться у листах профспілки, направлених вчора, 1 грудня, до Президента України  та Прем’єр-міністра.
 
У зверненнях, зокрема, наголошено, що застосування до працівників заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є неправомірним, а включення до переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим, практично всіх працівників стратегічних галузей економіки, в тому числі і залізничного транспорту, без урахування виконуваної роботи та ступеня контакту з населенням, є порушенням ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Верховною Радою України відповідним Законом від 17.07.1997 р., № 475/97-ВР.   
 
Профспілкою зауважено, що основні проблемні питання, пов’язані з набуттям чинності вказаного  нормативно-правового акта перебувають в площині їх застосування у трудових відносинах. Так, на сьогодні, підстави для відсторонення працівників від роботи в законодавстві є, але сама процедура відсторонення не передбачена, відсутні критерії, за якими роботодавець може визначати чи працівник відмовився чи ухилився від вакцинації.
 
Тож профспілка звернулася до Глави Держави та очільника Уряду, щоб врегулювати цю ситуацію, зокрема, дати доручення для детального вивчення всіх негативних наслідків застосування наказу МОЗ України від 4 жовтня 2021 р., № 2153, і внести до нього відповідні зміни.

 

Анонс

26:11:2021 г.
У програмі «ТСН.Тиждень» на каналі «1+1» триває цикл сюжетів, присвячений пенсійному забезпеченню українців. Наступний випуск стосуватиметься пенсійної реформи і, зокрема, недержавних пенсійних фондів. Журналісти звернулись до Профспілки залізничників і транспортних будівельників України з проханням розповісти про Професійний недержавний пенсійний фонд «Магістраль», створений профспілкою для працівників галузі. На їхні запитання відповідав лідер профспілки В.Бубняк.
 
Сюжет вийде в ефір 28 листопада 2021 року. Початок програми о 19.30. Попередній випуск розміщено на сайті каналу.
 
З анонсу телеканалу: «Як накопичити на гідне життя, коли працювати буде несила, а залежати від дітей не хочеться – в Україні рішення не має. Держава лише обіцяє варіанти. Обіцяє давно і щоразу різні. Які ризики несуть чергові нововведення?.. Відповіді – в ТСН.Тижні 28 листопада».

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 26 - 30 з 2402
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79