Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

6 грудня – День Збройних Сил України

06:12:2022 г.
«Я знаю, що пліч-о-пліч зі мною кращі, міцніші за сталь, запекліші за вогонь, сильніші за будь-яку стихію. Серця українських воїнів б’ються в унісон з серцями мільйонів співгромадян і всіх волелюбних людей світу…», – так про непереможних і безстрашних українських захисників сказав у привітанні Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Валерій ЗАЛУЖНИЙ.

День Збройних Сил України – свято мужності, відваги, волі та героїзму.
 
Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, кому випав нелегкий, але достойний шлях – захищати Україну, її суверенітет і незалежність. 
 
Ми пам’ятатимемо відданих присязі і своїй країні полеглих в бою ГЕРОЇВ, які назавжди залишаться в історії Перемоги України. 
 
Ми віддаємо шану і безмежно дякуємо усім українським воїнам за наше життя і майбутнє. 
 
Ми віримо у вас! Ви стали щитом Європи та всього цивілізованого світу. Ви – взірець наслідування для майбутніх захисників! Ви – незламні герої нашого часу!
 
Слава Україні! Героям Слава!

ДОВІДКОВО
Свято було започатковано постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон «Про Збройні Сили України». За Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності.
 
24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних Сил України».
 
Фактично, цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України як важливого інституту держави і невіддільного елемента її воєнної організації. Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних Сил України –  закони «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України».
 
Довідковий матеріал підготовлено з джерела

 

Укрзалізницею поновлено оплату праці працівникам, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів, колії та платформ від снігу

05:12:2022 г.
Укрзалізницею поновлено оплату праці працівникам, які залучаються до роботи з очищення і прибирання стрілочних переводів, колії та платформ від снігу
 
Відповідну вказівку № ЦЦУП-10/771 від 02.12.2022 направлено керівникам структурних підрозділів апарату управління АТ «Укрзалізниця», керівникам регіональних філій та філій.
 
Тож додаткові види оплат, які працівникам були призупинено на період дії правового режиму воєнного стану, поступово поновлюються. 
 
Тривають перемовини між Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України та АТ «Укрзалізниця» щодо поновлення працівникам інших соціальних виплат. Слідкуйте за новинами на інформджерелах профспілки.   

 

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ. Нескорений український Херсон повернувся додому

05:12:2022 г.
«Херсон вільний! Херсон – це Україна! Українці та українки вдома!» – на 264-й день війни довгоочікувано пролунало звідусіль. Херсон нарешті повернувся додому. І хоча гуманітарна ситуація там досі ускладнюється безперервними обстрілами рашистів, проте стабілізаційні заходи в місті тривають.

Залізничники з Херсона, які нині рятуються від війни в Одесі, розповідають про пережите і про надану від АТ «Укрзалізниця» та профспілки підтримку, яку за рішенням регіональної філії «Одеська залізниця» та дорожньої профспілкової організації виділено спілчанам. 

Це історія однієї з багатьох родин, які залишили свій дім і поїхали у невідомість, аби вберегти життя. 

«Я працюю в колійному господарстві. Разом з чоловіком проживали в Херсоні. Від початку повномасштабного вторгнення російських військ, з 24 лютого, рідне місто опинилося під окупацією, – важко згадує той день Світлана. – І тут наше життя перевернулося: все стало з ніг на голову. Ані роботи, бо саме поблизу нашої дистанції розташувалися російсько-окупаційні військові частини. Ані продуктів харчування, бо усі магазини не працювали та й підвозу продуктів не було. Ані можливості придбати необхідні ліки, бо аптеки теж були зачинені. В цілях безпеки усі вікна затягнули темною щільною плівкою для кращого світломаскування. Під час повітряних тривог ховалися в підвалі будинку, де збиралися усі сусіди. Ділилися один з одним хто чим міг. Було багато дітей, тому спочатку годували їх. Вдень стояли по кілька годин в черзі за питною водою, бо вдома з кранів текла тільки технічна, під ворожими прицілами бігли на інший кінець міста за масло та молоком, а перші кілька тижнів взагалі намагались не виходити».  

Світлана з чоловіком мешкали над самим Дніпром. І неодноразово чули гуркіт важкої техніки, яка рухалася в бік Чорнобаївки. На наше запитання, чи можливо було якимось чином виїхати, Світлана відповіла:

«В перший же день з’явилися блокпости окупаційних військ. Багато хто намагався вивезти дітей. Дехто виїхав, а дехто – не міг. Моїх знайомих повертали чотири рази. Ми витримали в окупованому Херсоні 51 день, більше вже не змогли. Зібрали деякі речі і разом з колегами та їх сім’ями вирішили спробувати. Дорога була дуже складною: зо два десятка ворожих блокпостів, рухалися околицями, кілька діб. В одній машині дитина, в іншій – троє. Їдемо, а над нами летять снаряди, постійно десь щось горить і вибухає. І ось, бачимо… ще блокпост, але там наші хлопці. Ви не уявляєте це відчуття. Ми вибігли з машин, почали їх обіймати, плакати від радості і безмежної вдячності за порятунок».

На щастя, Світлана разом з чоловіком вбереглися. Змогли дістатися до відносно спокійної Умані, невдовзі перебралися до Чернівців. 

«Це було 14 квітня, як ми потрапили на Буковину. Винайняли житло, стали на облік як внутрішньо переміщені особи, почали отримувати допомогу і продуктові набори від міжнародних організацій. А влітку, 20 липня, чоловіка направили на роботу в Одесу. Тепер ми мешкаємо тут, і орендуємо квартиру. Я влаштувалась на залізницю інженером з підготовки кадрів, тут мене тепло зустрів прекрасний, привітний колектив. Дякую їм за це! Тепер і я вже підказую колегам, які вимушено покинули свої домівки і знайшли прихисток в Одесі», – поділилася змінами у своєму житті жінка. І доповнила: «Мій колектив разом з відділом кадрів та головою первинки структурного підрозділу підказали, що є можливість подати документи і отримати допомогу на оренду житла в рамках спільної постанови Укрзалізниці та профспілки. Так і зробила. Одеська дорожня профспілкова організація відразу відреагувала і виділила необхідні кошти. Повірте, це дуже допомогло в нашій з чоловіком ситуації. Тому дякую усім причетним!»

Залізничниця окремо звернулася зі словами вдячності до українських воїнів за надзусилля у визволенні Херсона. А також до усіх херсонців, хто був в окупації і не пішов на співпрацю з окупантом: «Ви – справжні герої! Ви пройшли через дуже страшні речі і попри це зберегли здатність не підкорюватися за свою волелюбність. Цей вогонь українців нікому не загасити. Шляхами добра – до Перемоги!»

 

Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану

01:12:2022 г.
Продовжуємо публікувати приклади актуальних судових справ, проаналізовані в роз’ясненні «Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану» експертами програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 
Судова практика в питаннях відпустки без збереження заробітної плати
 
Огляд ситуації:
 
позивачі працюють на посадах інструктора з плавання та інструктора тренажерного залу. На початку березня 2022 року через активні бойові дії на території територіальної громади оздоровчий комплекс було зачинено. Будівля комплексу продовжує бути зачиненою також після припинення бойових дій. Водночас жодних повідомлень від адміністрації щодо режиму роботи оздоровчого комплексу в умовах воєнного стану позивачі не отримували. При цьому неодноразові спроби позивачів потрапити до свого робочого місця, в тому числі з метою забрати особисті речі, не призвели до позитивних результатів. У подальшому, в квітні 2022 року позивачі від інших працівників закладу дізналися, що керівництвом було видано наказ про надання позивачам відпустки без збереження заробітної плати за основним місцем роботи та сумісництвом з 01.04.2022 на період військових дій.
 
Ключовими є такі моменти:
 
• комплекс зачинено через активні бойові дії;
• доступу до закладу немає у працівників навіть з метою забрати особисті речі;
• рішення про зміну режиму роботи закладу не приймалось;
• керівництво видало наказ про відпустки працівників без збереження зарплати до завершення воєнного стану;
• заяву про відпустки працівники не писали. Намагались потрапити на роботу. Мають бажання працювати. 
Детальніше...
 

Молодь у профспілці

29:11:2022 г.
Молодіжна рада профспілки уклала Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Молодіжний Схід». Документ підписали голови обох організацій Катерина ІЗМАЙЛОВА і Ольга ДЗЕРЖИНСЬКА. 
 
Мета такої співпраці – взаємодія і взаємодопомога. Адже, об’єднавшись, можна ефективніше розвивати і молодіжні організації, і молодіжну політику.
 
Для цього Меморандумом передбачено проведення зустрічей і навчання із залученням експертів, спільне дослідження проблем і потреб молодіжних рад з подальшим напрацюванням варіантів їх вирішення, впровадження нових інструментів для роботи з молоддю.
 
Обидві молодіжні організації планують обмінюватися інформацією про плани, проєкти, програми і кампанії та сприяти одна одній в їх реалізації, разом просувати ініціативи щодо розвитку молодіжних рад, неформальної освіти, волонтерства, молодіжних просторів, організовувати спільні заходи тощо.
 
Варто зазначити, що й у Молодіжної ради профспілки, і в ГО «Молодіжний Схід» за плечима – значний досвід реалізації цікавих та корисних проєктів, з яким можна ознайомитись на фейсбук-сторінках молодіжних організацій 
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 26 - 30 з 2650
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79