Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Соціальна підтримка працівників під час війни

04:08:2022 г.
В ці важкі для країни часи Профспілка залізничників і транспортних будівельників України разом з АТ «Укрзалізниця» відшуковують шляхи як соціально підтримати і надати необхідну допомогу залізничникам, які постраждали внаслідок воєнних дій, спричинених військовою агресією ерефії. Відтак завдяки спільній ініціативі керівництва АТ «Укрзалізниця» та профспілки і ухваленим відповідним рішенням працівники мають змогу, звернувшись до профспілкових ланок свого регіону, залежно від обставин, втрати та складності ситуації, в якій опинилися постраждалі, отримати фінансову підтримку. 

За інформацією, наданою Лиманською дорожньою профорганізацією, відповідно до Спільної постанови між Укрзалізницею і профспілкою в липні матеріальну допомогу передусім отримали одинокі батьки і матері (44 сім’ї), 20 багатодітних сімей та 10 сімей з дітьми-інвалідами. Виділено кошти на лікування 12 залізничникам, які отримали поранення різного ступеня тяжкості. Облаштовано місця для тимчасового прихистку залізничників (6 звернень), а також захисні споруди для тих, хто став до лав ЗСУ. За матеріальною допомогою на лікування (зокрема, онкологічних захворювань) звернулося 5 членів профспілки. Загалом ухвалено рішення про виділення залізничникам коштів за 98 випадками.

Кожне звернення – це історії порятунку і сумні історії втрат, заподіяні війною, це складні життєві обставини та інші важкі випробування. Про одну з таких історій ми дізналися від Юлії зі служби сигналізації та зв’язку регіональної філії «Донецька залізниця». 

«Ми з чоловіком обоє залізничники. Жили і працювали в Слов’янську. Повномасштабна війна застала мене якраз на останніх місяцях вагітності. Коли в місті стало ще «гарячіше», безсонні ночі і сповнені тривоги дні змусили нашу сім’ю евакуюватися в Запоріжжя. Втім, пережиті хвилювання все ж далися взнаки і вилилися передчасними пологами та пов’язаними з цим медичними ускладненнями. Усі збереження, які ми відкладали на появу довгоочікуваного первістка, швидко вичерпались. Після пологів ми, на жаль, опинилися майже без засобів до існування, а потрібно було якось платити за орендоване житло, харчуватися та й покривати інші витрати, пов’язані з появою малюка. Вирішили звернутися за підтримкою до Лиманської дорожньої профорганізації. Минуло трохи більше тижня від моменту подання заяви як вже надійшли кошти. Це нам дуже допомогло, за що ми вдячні Укрзалізниці і профспілці. Впевнені, що багато мешканців Слов’янська чекають повернення додому, а наше місто чекає на нас, але після Перемоги».

 

«Діти потрібні Україні, вони – її майбутнє…»

02:08:2022 г.
Аби діти, які вимушено покинули свої домівки, не лишилися сам на сам у новому місці, Запорізьке обласне відділення всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українська спілка інвалідів – УСІ» запровадило проєкт «Ми УСІ разом». Його мета – допомогти дітям, які знайшли прихисток у Запоріжжі, з користю проводити дозвілля та набути нових знань.
 
До цієї ініціативи долучився і Запорізький терком. Голова Запорізької територіальної профорганізації Андрій ХИЖНІЙ розповів про досвід нової співпраці:

Детальніше...
 

Покликані часом і обставинами… Українським залізничникам прибула гуманітарна допомога з Литви

29:07:2022 г.
Литва – одна з трьох прибалтійських держав з населенням майже 3,5 млн людей, котра від початку широкомасштабного вторгнення російської федерації на наші землі усіляко підтримує Україну. 
 
До речі, Сейм Литви визнав росію терористичною державою, а дії ерефії в Україні – геноцидом. Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Delfi,  10 травня литовський Сейм схвалив відповідну резолюцію, де  констатував, що російські збройні сили та найманці вчинили масові воєнні злочини на території України, зокрема у містах Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель.

Тож, щоб підтримати гуманітарно українських залізничників Київщини на запрошення Голови Профспілки залізничників і транспортних будівельників України ОЛЕКСІЯ СЕМЕРУНЯ до столиці прибули Голова Федерації профспілки залізничників Литви Віліус Лігейка (VILIUS LIGEIKA) та його заступник Валерій Циганков (VALERIJ CYGANKOV), а також інші члени федерації разом зі звичайними литовцями, які вирішили долучитися до благодійної місії, це – Анатолій Требнік (ANATOLIJ TREBNIK), Міндеус Гервінаскас (MINDAUGAS GERVINSKAS), Томас Грігайтіс (TOMAS GRIGAITIS). І вже в понеділок, 25 липня, два буси, завантажені майже чотирма тонами гуманітарного вантажу вирушили від Київської дирекції залізничних перевезень маршрутом Ірпінь – Буча – Бородянка. Супроводжували важливий вантаж голова дорожньої профорганізації Південно-Західної залізниці ОЛЕКСАНДР ЛОЗКО та його заступник ОЛЕКСАНДР БЄЛІКОВ, а також голова профорганізації Київської дирекції залізничних перевезень ПЕТРО ХЛИСТУН.
 
Залізничники Литви підготували для залізничників України гуманітарні набори, а це – «набір продуктів харчування для виживання», продукти тривалого зберігання, «набори для дітей» та жіночі засоби гігієни. «Пакет виживання» включав в себе м’ясні та рибні консерви, консервовані супи і овочі, рослинну олію, крупи, рис, гречку, макаронні вироби, каву мелену та інші продукти харчування. Щодо пакунків для дітей, то залежно від віку, це були памперси, молочні суміші, дитячі каші, сухі сніданки та солодощі. 

Перший пункт зупинки – станція Ірпінь. 
 
Начальник станції ВІКТОРІЯ СТОЦЬКА разом з головою цехкому Лідією Крячок гостинно зустріли іноземних колег та з колективом допомогли розвантажити важливі пакунки з продуктами. Провели невеличку екскурсію по станції та розповіли про той час, коли війна зненацька настигла залізничників на робочих місцях. У кожного працівника була своя важка історія: хтось втратив рідний дім, хтось близьких, майно… Але на запитання литовських друзів про те, що ви робили, коли почалася війна, усі як один відповіли – працювали. Отакі наші люди.
 
Електромеханік радіозв’язку ВАСИЛЬ ЧОРНИЙ резюмував наприкінці зустрічі: «Про місяць життя в окупації – постійні обстріли, вирви від прильотів, перебиті колії, відсутність електроживлення, переховування в погребах, евакуацію, побачені жахи від катувань та розстрілів орками звичайних ірпінців, звільнення міста від окупантів – можна довго розповідати, але ми вже працюємо і це головне».

Другий пункт зупинки – станція Буча. 
На зустріч з литовськими колегами прийшло чимало працівників станції разом з керівником ВАСИЛЕМ СЮРКЕЛЬ. Усі злагоджено і організовано допомогли перенести пакунки, які згодом відповідно до поданих заявок голова цехкому ОКСАНА МАЦАПУРА розподілить між членами профспілки. ВІЛІУС ЛІГЕЙКА та ОЛЕКСІЙ СЕМЕРУНЬ поспілкувалися з трудовим колективом, розповіли про поточну ситуацію щодо захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів спілчан, які працюють на залізничному транспорті як України, так і Литви. Віліус поінформував українських залізничників про наслідки проведеної урядом Литви реформи на залізниці, на якій зараз працюють близько 6 тис. залізничників, та пов’язані із цим зміни, які торкнулися і профорганізацій федерації. 
 
Бучанські залізничники подякували литовцям за особливу увагу і підтримку колег та запросили їх обов’язково завітати ще раз після Перемоги. 

Третій пункт зупинки – станція Бородянка. 
Маршрут до станції пролягав через центральну частину колись красивого містечка, яке понівечили і жорстоко розбомбили російські загарбники. Зруйновані будівлі із залишками згорілих речей з мирного життя, сліди від артобстрілів майже на кожному будинку та розтрощені крамниці  – такою нас зустріла Бородянка. 
 
Станція, на яку прибув гуманітарний вантаж, на щастя, вже працює і люди, які були на зміні, під керівництвом начальника Галини Мошківської, занесли це все в середину. Десятки пакетів буде роздано спілчанам, а також відправлено залізничникам станцій Немішаєво, Клавдієво, Біличі, Тетерів, Спартак. Крім того, дорожньою профорганізацією частину пакетів гуманітарної допомоги буде направлено сім’ям загиблих залізничників.
 
Символічно, що для колективного фото на згадку залізничник, який приєднався до лав захисників, запропонував розправити прапор України, що майорить на будівлі станції. І це важливо!

Тож Профспілка залізничників і транспортних будівельників України висловлює найщиріші слова подяки Федерації профспілки залізничників Литви та литовському народу за розуміння, небайдужість та підтримку у ці складні часи. Ми пам’ятатимемо ваші добре серце і реальні справи. 
 
Хай живе вільна Україна! 
 

Профспілка запропонувала Голові правління АТ «Укрзалізниця» зберегти виплату середнього заробітку працівникам, які проходять військову службу

28:07:2022 г.
Оскільки 19 липня 2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 року № 2352-IX, яким до ст. 119 КЗпП внесено зміни в частині виключення норми щодо збереження роботодавцем середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільненняпрофспілка звернулася до Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна з пропозицією зберегти зазначену виплату.
 
У листі зауважено, що хоча за Законом № 2352-IX знято обов’язок з роботодавця щодо збереження середнього заробітку цій категорії працівників, проте ст. 9¹ КЗпП передбачено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.
 
Тож очікуємо невідкладно розпочати переговори щодо вирішення цього питання, бо не можна зараз залишати працівників АТ «Укрзалізниця», які боронять кордони нашої країни від російських загарбників, та їхні сім’ї без фінансової підтримки.

 

28 липня – День Української Державності

28:07:2022 г.
Про заснування цього свята і щорічне відзначення його у День Хрещення Київської Руси-України Президент Володимир Зеленський оголосив 24 серпня 2021 року, у 30-ту річницю Незалежності.
 
Того ж дня він підписав відповідний Указ, а наступного – подав  до парламенту законопроєкт, що передбачав доповнення ст.73 Кодексу законів про працю України абзацем щодо встановлення 28 липня Дня Української Державності як святкового дня. Верховна Рада ухвалила закон № 2295-IX на пленарному засіданні 31 травня 2022 року.
 
Мета заснування цього свята – утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Київського Володимира Великого – державотворця, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив цивілізаційний вибір Київської Руси, спадкоємцями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна.
 
ДОВІДКОВО
Вихідним 28 липня стане після скасування в Україні воєнного стану, на час дії якого не застосовуються норми КЗпП щодо святкових і неробочих днів. 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 31 - 35 з 2594
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79