Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Молодіжне крило профспілки: від ініціативи створення до цьогорічної звітно-виборчої кампанії

26:11:2021 г.
Оскільки цей рік для профспілки є роком звітів та виборів, молодіжна звітно-виборча кампанія почалася у лютому і завершилась проведенням 28 жовтня VII Форуму молоді профспілки. 
 
Зі звітом про виконану роботу за попередній період виступила голова Молодіжної ради профспілки, голова профорганізації пасажирського вагонного депо Ковель І.Колесник. Заслухавши доповідь, молодь визнала роботу Молодіжної ради за звітний період задовільною. 
 
Більшістю голосів делегати знову довірили очолювати молодіжне крило профспілки І.Колесник. Її заступниками обрано провідного інженера відділу управління майном філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд», голову молодіжної ради первинки апарату філії К.Ізмайлову, заступника начальника відділу кадрів служби кадрової та соціальної політики регіональної філії «Львівська залізниця», голову молодіжної ради дорожньої профорганізації регіональної філії «Львівська залізниця» В.Піменову та електромеханіка Попаснянської дистанції сигналізації та зв'язку, заступника голови молодіжної ради Лиманської дорожньої профорганізації А.Гурджиєва. Затверджено повноваження нового складу  Молодіжної ради профспілки. 
 
Наша молодь – це рушійна сила прогресу, яка активізує профспілковий рух, вносить нові ідеї, успішно реалізує ініціативи. Тож побажаємо їм натхнення у подальшій роботі, зваженості і відповідальності в ухваленні рішень.
Детальніше...
 

Пропозиції профспілки і трудових колективів мають бути враховані

24:11:2021 г.
Рада профспілки, розглянувши надісланий Мінінфраструктури проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про відомчу воєнізовану охорону на залізничному транспорті», запропонувала відтермінувати визначений Міністерством триденний термін до закінчення обговорень проєкту у трудових колективах ВОХОР. Пропозиції та зауваження з урахуванням позиції трудових колективів Радою профспілки було спрямовано до Міністерства з дотриманням розумних строків узгоджувальних процедур, як це передбачено Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019–2021 роки між Кабінетом Міністрів України і профспілковою стороною.
 
Детальніше...
 

Профспілка вимагає відновити справедливість

17:11:2021 г.
На адресу Президента України В.Зеленського, голови фракції партії «Слуга народу» Д.Арахамії, голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьякової направлено листи за підписом Голови Федерації профспілок транспортників України, Профспілки залізничників і транспортних будівельників України В.Бубняка щодо нагальної необхідності ухвалити до кінця 2021 року проєкт Закону України «Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років» (реєстр. № 2617).
 
У ньому зазначено, що анонсований у рамках президентської програми «Велике будівництво» напрямок «Нова українська залізниця» потребуватиме кваліфікованих кадрів для експлуатації локомотивів, вагонів та інших елементів структури залізничного транспорту. Проте залучення та закріплення кваліфікованих працівників стає проблематичним у зв’язку із позбавленням у 2017 році деяких категорій залізничників права виходу на пенсію за вислугу років. Водночас прискорюється міграція кваліфікованої робочої сили з української залізниці до інших країн, зокрема і через втрату соціальних гарантій.
 
У листах наголошено на залежності аварій, катастроф, випадків травматизму та смерті працівників від втоми та фізичного виснаження персоналу, який виконує обов’язки після настання віку чи відпрацювання певного часу, що дає право виходу на пенсію за вислугу років, а також на зростанні після 2017 року рівня травматизму серед таких робітників.
 
Тож подальше зволікання із вирішенням проблеми професійного пенсійного забезпечення залізничників матиме негативні наслідки як для транспортної системи, так і для держави в цілому.

 

ПРО ЗАХИСТ ТРУДОВИХ ПРАВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

16:11:2021 г.
Тема захисту трудових прав працівників у період пандемії є надзвичайно актуальною не тільки для України, а й для світової спільноти. Нова економічна криза, яка розпочалася у зв’язку з коронавірусом сильно вплинула на бізнесові структури, на всі галузі виробництва та безпосередньо на громадян різних країн.  А тому практично всім громадянам держави, особливо працюючим, потрібно бути готовими до будь-яких раптових змін, оскільки у цих умовах роботодавці можуть частіше вдаватися до порушень трудових прав працівників. 
Детальніше...
 

Звернення до Голови правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишіна щодо доплат окремим категоріям працівників під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19

16:11:2021 г.
Оскільки залізничний транспорт віднесено до категорії об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, в період пандемії окремі категорії працівників знаходяться в групі підвищеного ризику негативних наслідків для здоров’я.
 
Сьогодні, 16 листопада, Голові правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишіну направлено листа, в якому запропоновано невідкладно розглянути пропозицію щодо доплат окремим категоріям працівників під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19, за аналогією до Закону України № 540-ІХ від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби» та п. 2 Постанови КМУ від 29.04.2020 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських».
 
Також запропоновано створити спільну робочу групу для визначення переліку професій (посад) працівників залізничного транспорту, які безпосередньо надають послуги населенню і внаслідок виконання своїх посадових обов’язків мають безпосередній контакт з населенням.
 
В листі за підписом Голови профспілки В.Бубняка зазначено, що профспілка підтримує ефективну боротьбу з пандемією, але лише шляхом стимулювання працівників. Натомість застосування до працівників заходів примусу або дисциплінарного переслідування за відмову вакцинуватися є неприпустимим.
 
Крім того, відсторонення від роботи з 9.12.2021 р. нещеплених працівників, як того вимагає наказ МОЗ від 1.11.2021 № 2393, спричиняє юридичну колізію, йдеться в листі: «У роботодавця в даний час відсутні юридичні критерії для відсторонення від роботи, за якими можливо визначити, чи це є відмова від вакцинації, ухиляння, а, можливо, й інші причини (стан здоров’я, наявність антитіл після перенесеного захворювання тощо). Не відпрацьовано і питання часткового збереження заробітної плати, переведення частини працівників на дистанційний режим роботи тощо. Тобто, в адміністрації АТ «Укрзалізниця» вже виникає необхідність розробки та впровадження алгоритму дій на перехідний період при реалізації вищезазначеного наказу МОЗ України».
    
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 31 - 35 з 2402
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79