Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Гуманітарна допомога українським залізничникам від Міжнародної та Європейської федерацій транспортників

29:11:2022 г.
ХАРКІВ
 
Півторамільйонне місто-герой, яке міцно тримає лінію оборони і при цьому живе повноцінним життям… Гамір пасажирів, гуркіт поїздів та стукіт сталевих коліс – так промовисто зустрічає мешканців та гостей міста вокзал, безперервну роботу якого підтримують безстрашні харківські залізничники.
 
Голови первинок Харківської вагонної дільниці Лідія Кравченко, вокзалу станції Харків-Пасажирський Наталя Цісар та пасажирського вагонного депо Харків-Сортувальний Артем Буряківський організували зустріч радника Голови профспілки Олександра Гнатюка та лідера ОПО філії «Пасажирська компанія» Вадима Кукси зі спілчанами, де було вручено перші гуманітарні набори від Міжнародної та Європейської федерацій транспортників. Загалом залізничники Харкова отримали 1565 продуктових пакунків. 
 
Конкретними справами – до конкретних цілей!
 

У наступній публікації – гуманітарний вантаж з продуктовими наборами успішно прибув до Чернігова.
 

Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану

23:11:2022 г.
Продовжуємо публікувати приклади актуальних судових справ, проаналізовані в роз’ясненні «Перша судова практика у спорах щодо трудових відносин під час воєнного стану» експертів програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
 
Попередній пост, з аналізом справи щодо оскарження працівником запровадження йому простою, розміщено тут.
 
Водночас нагадуємо, що в роз’ясненні експертів програми DOBRE проаналізовано справи, розглянуті судом першої інстанції. Незадоволена сторона має право на перегляд справи судом вищого рівня, який може винести інше рішення.

 
Судова практика в питаннях звільнення після припинення простою за прогул
 
Наступна справа цікава тим, що працівника звільнили після припинення простою.
Детальніше...
 

У профорганізаціях

22:11:2022 г.
Залізничники, які зі своїми родинами рятувались з окупованих територій і знайшли прихисток у бригадних будинках локомотивного депо Львів-Захід, думали, що це ненадовго. Проте вже дев’ятий місяць деякі з них не можуть повернутися додому – в Пологи, Мелітополь, Миколаїв та інші міста.
 
Дорпрофсож Львівської залізниці постійно цікавиться умовами проживання, за можливості допомагає необхідними речами. Так, ще навесні завдяки міжнародним партнерам з ITF і ETF тимчасовий прихисток забезпечено матрацами, ковдрами, подушками і постільною білизною, до деяких свят його мешканцям вручали символічні подарунки.
 
Ось і на День залізничника завітали до мешканців із продуктовими наборами. Попри вкрай важкі часи зібрали необхідний мінімум, аби в професійне свято нагадати колегам, що залізничники всієї України – єдина родина. Візит став приємною несподіванкою: люди були вдячні за увагу і небайдужість, — повідомив пресцентр дорпрофсожу Львівської залізниці.
 

АТ «Укрзалізниця» поновлено оплату працівникам-донорам, а також оплату деяких додаткових відпусток

21:11:2022 г.
АТ «Укрзалізниця» поновлено оплату працівникам-донорам днів обслідування, здачі крові і відпочинку, які надаються після кожного дня здачі крові, а також оплату додаткових відпусток відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  Відповідну вказівку ЦЦУП-10/739 від 18.11.2022 направлено керівникам структурних підрозділів апарату управління АТ «Укрзалізниця», керівникам регіональних філій та філій.
 
Зверніть увагу, що оплата працівникам-донорам буде здійснюватися за умови забезпечення заходів, з урахуванням яких відсутність донора на його робочому місці у такі дні не призведе до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням безперебійної роботи, оборони та безпеки держави (відповідно до ст. 12 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» № 931-ІХ (зі змінами)).

Нагадуємо, що рішенням правління АТ «Укрзалізниця» від 14.03.2022 № Ц-54/31 Ком.т. затверджено та направлено філіям та структурним підрозділам перелік кодів видів оплати, за якими проводилися нарахування на період дії правового режиму воєнного стану. І в затвердженому переліку оплати працівникам-донорам днів обслідування, здачі крові і відпочинку, які надаються після кожного дня здачі крові, – НЕ БУЛО. 

Профспілка з цього приводу зверталася до керівництва АТ «Укрзалізниця» щодо необхідності відновлення передбачених законодавством пільг та компенсацій, аргументуючи, що ухваленими під час воєнного стану законами не було змінено і не було скасовано дію ст. 124 КЗпП та дію Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», тому роботодавець повинен і надалі виконувати покладені на нього законодавством зобов’язання.

Це ж стосується соціальних і окремих додаткових відпусток працівників АТ «Укрзалізниця», на відновленні яких наполягає профспілка. У своїх зверненнях і під час перемовин зауважено, що зміни відповідно до ст. 12 Закону України № 2136-ІХ, передбачають право, а не обов’язок роботодавця обмежувати щорічну основну відпустку працівника у період дії воєнного стану її тривалістю у 24 календарні дні. Крім того, такими відпустками працівники можуть скористатися лише за період календарного року. 

Тож наразі працівникам, які підпадають під види оплати додаткових відпусток відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальних захисту», виплати окремих видів додаткових оплат на умовах, визначених колективними договорами, ПОНОВЛЕНО.

Так, соціальна відповідальність АТ «Укрзалізниця» поступово адаптується до нинішніх реалій, а профспілка продовжує тримати руку на пульсі і оперативно реагувати відповідно до чинного законодавства.

 

Співчуття

18:11:2022 г.
У залізничну родину знову прийшла сумна звістка про смерть захисника.
 
На Херсонському напрямку, відбиваючи українську землю від ворога, захищаючи і повертаючи наші землі, загинув Герой, мужній воїн Максим МАКСИМЧАК, який у мирні часи працював машиністом філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин». 
 
40-річний захисник поклав життя за Україну, за нашу Незалежність, за нашу свободу. Нехай пам’ять про нього буде сильнішою за смерть і назавжди залишиться в серцях рідних, друзів, бойових побратимів та колег.
 
Висловлюємо щирі співчуття його близьким і поділяємо їх гіркий біль втрати. 
 
Як повідомив голова об’єднаної профорганізації філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» Євген Москаленко, сьогодні відбудеться прощання з Максимом у його рідній Винниці.
 
Вічна слава та пам’ять воїну України!
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 31 - 35 з 2650
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79