Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Протягом ІV кварталу 2022-го залізничники отримають щомісячну премію, виплату якої було призупинено

26:10:2022 г.
Поновлюється виплата премії тим працівникам АТ «Укрзалізниця», яким відповідно до пп. 1.1.2 п. 1.1 рішення правління (протокол № Ц-54/31 Ком.т від 14.03.2022) було відтерміновано її нарахування та виплату за основні результати діяльності (виконання основних показників преміювання). Таке рішення ухвалено правлінням АТ «Укрзалізниця» 24 жовтня. До цієї категорії працівників належать: інженерно-технічний персонал виробничих підрозділів, співробітники філій, які в період військового стану премії не отримували, співробітники апарату управління регіональних філій, філій, тощо. 
 
Тож недооцінювання внеску кожного працівника в забезпечення стабільної роботи залізниці під час воєнного стану, на чому весь цей час наполягала профспілка у зв’язку з несправедливим розподілом премії за результатами господарської діяльності, УСУНУТО. Наші неодноразові звернення, аргументи під час перемовин дали відповідні результати. Таким чином рух Укрзалізниці у напрямку соціальної відповідальності перед працівниками – СТАБІЛІЗУЄТЬСЯ.
 
Та категорія працівників, якій поновлено виплати, отримає премію вже у листопаді разом із зарплатою за жовтень.
 
Окремо слід зазначити, що ухвалене нещодавно рішення правління не стосується працівників, посади яких належать до номенклатури посад голови правління АТ «Укрзалізниця» і які працюють на умовах індивідуальних трудових договорів, крім начальників служб регіональних філій.

 

Запоріжжя єднає!

24:10:2022 г.
Не вщухають обстріли Запоріжжя. Вдень і вночі ворог б’є ракетами по мирних кварталах, цивільних об’єктах, інфраструктурі. Жахливі кадри обстрілів міста облітають весь світ, прицільно зруйновано житлові будинки в центрі міста, а злочини російських військових тривають.

«Проте козацьке місто не здається, – запевняє голова Запорізької територіальної профорганізації Андрій Хижній, який залишився в місті і продовжує допомагати спілчанам. – Ми стаємо міцнішими і згуртованішими. І бачимо, що з нами зараз – вся Україна.

Вже півроку 70% Запорізької області окуповано ворогом. Це 14 структурних підрозділів залізниці, які зараз не працюють. Приблизно 800 працівників разом зі своїми родинами виїхали з Полог, Мелітополя, Енергодара, Оріхова, Гуляйполя, Бердянська, Кушугума, Василівки та з інших окупованих та прифронтових міст до Запоріжжя. Вони оселилися в найманих квартирах, гуртожитках і навіть виробничих приміщеннях. Але наближається зима, а переселенці не мають елементарного, багатьом з них немає куди повертатися. Їхнє житло зруйновано, майно розграбовано. Людей вивозили працівники ДСНС практично без речей, інші виходили з окупованих територій пішки.

Ми не сиділи склавши руки, з початку вторгнення співпрацювали і з обласною адміністрацією, і з місцевою владою, вийшли на благодійні фонди, нам допомагали міжнародні організації, колеги-залізничники з Румунії. Проте у зв'язку з наближенням зими потреби спілчан звичайно зростають. Наш терком залучав усі можливі ресурси, але зараз наші резерви практично вичерпано. Тому ми оголосили збір необхідних речей і фінансової допомоги.

Зараз 480 родин залізничників в Запоріжжі потребують найнеобхіднішого. Це постільна білизна, теплі ковдри, подушки, посуд, зимовий одяг і взуття та багато іншого. Існувала потреба в памперсах і дитячому харчуванні, дитячих речах, але завдяки колегам з усієї України, які відразу відгукнулися і допомогли як з речами, так і перераховували кошти на закупівлю найнеобхіднішого, потребу вдалося перекрити. Принагідно щиросердно дякуємо усім небайдужим, хто долучився, а також колегам – головам профорганізацій, які відгукнулися і підставили нам своє надійне плече підтримки. 

А тим часом наш терком продовжує роздавати спілчанам отримані речі, за що люди дуже вдячні». 

Долучитися до підтримки колег може кожен. 
 
Відправляйте речі можна за адресою:
 
Запоріжжя, Нова пошта № 31.

Отримувачі:

Хижній А.В. (тел.: +38 066 187 87 67), або
Філобок Н.В. (+38 099 064 97 40).

 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

24:10:2022 г.
Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, якщо працівник захворів під час перебування у відпустці без збереження заробітної плати?

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 р. № 1105-XIV встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування працівника у відпустці:
• без збереження зарплати,
• творчій відпустці,
• додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.
 
Отже, якщо період хвороби працівника повністю припадає на час відпустки без збереження зарплати, незалежно від підстав надання такої відпустки – допомога по тимчасовій непрацездатності за цей період не надається.

 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

20:10:2022 г.
Чи може роботодавець надати працівнику невикористані дні відпустки за попередні роки під час дії воєнного стану?

Законодавчими актами, що визначають державні гарантії реалізації працівниками права на відпустки є Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та Кодекс законів про працю України.
 
Проте з початку війни було прийнято низку законодавчих актів, якими було внесено зміни до трудового законодавства. Зокрема, Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ зі змінами та доповненнями було внесено зміни до порядку надання та компенсації відпусток, розрахунку стажу для щорічних основних та додаткових відпусток, встановлено деякі обмеження, а також додано нові види відпусток.
 
Тобто, у період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю в частині відносин, що врегульовані зазначеним Законом. Важливо зазначити, що цей Закон діє винятково протягом періоду воєнного стану та втрачає чинність з дня його припинення або скасування, крім частини 3 ст. 13 Закону.Детальніше...
 

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

20:10:2022 г.
Чи є можливість перевести дні невикористаної відпустки, якщо працівник переводиться на інше підприємство, в установу, організацію або на виборну посаду?
 
Нагадуємо, що Законом України «Про відпустки», КЗпП з урахуванням вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено державні гарантії права на відпустки працівників, умови, тривалість і порядок надання відпусток працівникам для відновлення працездатності, зміцнення їх здоров’я, виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, а також всебічного розвитку особи.
 
Переведення працівника за його згодою на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду є підставою для припинення трудового договору (п. 5 ст. 36 КЗпП). На новій роботі працівник укладає інший трудовий договір.
 
Під час воєнного стану та обставин, які склалися в країні у зв’язку з військовою агресією російської федерації, Законом від 01.07.2022 № 2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який набрав чинності з 19 липня 2022 р., внесено зміни до КЗпП, зокрема виключено ст. 81, яка передбачала, що за бажанням працівників, переведених на роботу з одного підприємства, установи, організації на інше підприємство, в установу, організацію, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації, щорічна відпустка повної тривалості надається до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення.
 
Тож, у разі звільнення працівника у період дії воєнного стану, йому виплачується виключно грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (стаття 83 КЗпП та стаття 24 Закону «Про відпустки»).

ДЖЕРЕЛА: Офіційний вебпортал Парламенту України, Держпраці, LIGA ZAKON (https://biz.ligazakon.net/)

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 46 - 50 з 2650
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79