Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Профспілці відповідають...

07:07:2022 г.
Мінінфраструктури за дорученням Уряду відреагувало на звернення профспілки щодо питання виплати заробітної плати працівникам АТ «Укрзалізниця». Звернення передано Укрзалізниці на опрацювання і вже отримано відповідь.
 
Нагадуємо, що Профспілка залізничників і транспортних будівельників наприкінці травня звернулася до Кабінету Міністрів України з вимогою втрутитись у вирішення нагальних проблем галузі. Передусім це було пов’язано із затримкою виплати заробітної плати працівникам АТ «Укрзалізниця», про що йшлося у листі, направленому Прем’єр-міністру Денису Шмигалю. Коли ситуація повторилася наступного місяця, профспілкою повторно направлено звернення до Уряду щодо пріоритетності фінансування витрат на оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця».
 
«Пріоритет виплати заробітної плати працівникам завжди був та залишається основним для компанії. Саме тому, АТ «Укрзалізниця» ініційовано перед Урядом питання щодо подальшої фінансової підтримки у період воєнного стану у розмірі, досягнутому для покриття прогнозному дефіциту платіжного балансу, в основному саме для виплати заробітної плати залізничникам», запевнили в Укрзалізниці у відповіді міністерству. Також зауважено, що з початком військової агресії Товариство опинилося в скрутному фінансовому становищі, яке пов’язано зі зменшенням обсягів перевезень вантажів, здійсненням евакуаційних заходів на безоплатній основі, постійними пошкодженнями інфраструктури, і компанія робить все можливе, щоб кошти, що надходять із державного бюджету, спрямовувалися на фінансування виплат заробітної плати співробітників, усвідомлюючи відповідальність за їх життя та добробут.

Тож профспілка робить усе можливе, щоб у подальшому фінансування заробітної плати працівникам АТ «Укрзалізниця» з держбюджету відбувалося вчасно і в повному обсязі. Впевнені, що після перемоги питання затримки заробітної плати стане взагалі неактуальним. 
 

Пропозиції профспілки до держбюджету на 2023 рік

06:07:2022 г.
Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників надала аргументовані пропозиції до Державного бюджету України на 2023 рік для включення їх при підготовці консолідованої позиції СПО об’єднань профспілок. Їх врахування є надважливим для стабілізації роботи залізничної галузі в умовах воєнного стану, зазначив Голова профспілки Олексій Семерунь.
 
Перша і ключова пропозиція профспілки – передбачити у державному бюджеті наступного року видатки на будівництво і реконструкцію магістральних залізничних ліній, об'єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення відповідно до ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт». Зараз, коли залізнична інфраструктура постійно зазнає ударів ворога, участь держави життєво необхідна для оперативної відбудови мостів, колій, ліній електропередач, курсування евакуаційних поїздів, перевезення надважливих вантажів, технічної і технологічної модернізації.
 
Друга пропозиція – компенсувати АТ «Укрзалізниця» акцизний податок, сплачений при закупівлі дизельного палива для потреб тягового рухомого складу. Сплата близько 2 млрд грн на рік цього акцизного збору призводить до посилення нерівності умов для залізничного і автомобільного транспорту, штучного зростання витрат залізниці, а відповідно, і транспортної складової у вартості продукції інших сфер економічної діяльності. Залізничний транспорт споживає понад 10 % загального обсягу дизеля, проте весь акциз на цей вид пального спрямовується у державний дорожній фонд і використовується лише на ремонт автомобільних доріг. 
 
Третя пропозиція профспілки – передбачити видатки на пільгу залізничній галузі на податок за землі (крім ділянок, які оподатковуються на загальній підставі), в обсязі не менше ніж було сплачено у 2021 році. В інших країнах залізничний транспорт не оподатковується земельним податком. В Україні цей податок не поширюється на землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування, відповідно створено нерівні умови для автомобілістів та залізничників, що порушує принципи справедливості оподаткування.

 

Частину виплат, нарахування яких на період дії правового режиму воєнного стану було призупинено, – поновлено

05:07:2022 г.
Наполеглива робота профспілки, спрямована на відновлення соціальних виплат працівникам АТ «Укрзалізниця», передувала тому, що на адреси керівників регіональних філій, філій АТ «Укрзалізниця» направлено вказівку від 22.06.2022 року № ЦЦУП 10/282, яким внесено зміни до листа від 25.03.2022 № ЦЦУП-10/195 щодо переліку кодів видів оплат, за якими проводитиметься нарахування у період дії правового режиму воєнного стану. 
 
Так, відновлено доплату за шкідливі та особливо шкідливі умови праці при чергуванні працівників, які працюють за сумісництвом, оплату часу проходження періодичних медичних оглядів (в тому числі і у вихідний день) та відшкодування витрат на обов’язкові медичні огляди, передбачені законодавством.  
 
Робота з відновлення нарахування та виплати соціальних виплат, передбачених Галузевою угодою та колективними договорами, триває. 
 
Пріоритетними залишається відновлення виплати одноразової матеріальної допомоги при виході на пенсію вперше, в залежності від стажу роботи на залізничному транспорті, та виплата одноразової матеріальної допомоги залізничникам, мобілізованим на військову службу.

 

Гуманітарний фронт профспілки. «Трембіта»

05:07:2022 г.
Із 7 березня 2022 року дитячий табір «Трембіта» Ужгородського теркому профспілки перетворився на притулок для залізничників, які з родинами змушені були тікати від бойових дій. Наразі можливості гостинності «Трембіти» вже вичерпано: тут мешкають 110 дорослих і дітей. Їхні потреби задовольняють дорпрофсож регіональної філії «Львівська залізниця», Ужгородський терком і первинки регіону. За допомогою волонтерів, благодійних організацій, а також звичайних залізничників вони забезпечують вимушених переселенців усім необхідним. 
 
Лідер дорожньої профорганізації Ярослав Афтанас постійно буває в таборі, про потреби дізнається і від адміністрації, і від самих мешканців, намагається одразу вирішувати всі питання. За можливості допомагає із працевлаштуванням, вже не одному залізничнику вдалося знайти роботу на Закарпатті. Долучився він і до переговорів із місцевою владою та перевізниками щодо оптимізації автобусного сполучення з Ужгородом, адже із заселенням «Трембіти» значно зросло навантаження на місцеві рейси.
 
Зараз, коли літо у розпалі, настав час благоустрою. Наприкінці червня Ярослав Афтанас, його колеги – голови первинок ужгородських вагонного депо – Олександр Трампак і пасажирської дільниці – Михайло Кешеля, Мукачівського загону воєнізованої охорони Юрій Мікла, а також працівники Ужгородського теркому і адміністрації табору взялися за мітли, косарки та інструменти і привели до ладу територію табору. Покосили траву, позамітали подвір’я, а головне – укріпили берег річки, на якому розташовується «Трембіта». 
Детальніше...
 

На підтримку ЗСУ

01:07:2022 г.
Вже перераховано на підтримку Збройних Сил України – у Благодійний фонд «Повернись живим»:
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 46 - 50 з 2594
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79