Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Запитуєте - відповідаємо: про відпустки під час воєнного стану

21:06:2022 г.
Останнім часом від наших членів профспілки все частіше надходять запитання, пов’язані з можливістю скористатися правом на відпустку під час воєнного стану. Тому ми вирішили підготувати підбірку найпопулярніших з них. 
 
Відразу зауважимо, що з набранням чинності 22 березня 2022 р. Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 р. у період дії воєнного стану змінено порядок надання відпусток.
 
Так, щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.
 
Працівникам, залученим до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець може відмовити у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, в також відпустки для догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку).
 
Ця норма дозволяє роботодавцю відмовити в наданні щорічної відпустки як повної тривалості, так і часткової. Право на надання відпустки повної тривалості не втрачається.
 
Щодо відпустки без збереження заробітної плати, то у мирний час її тривалість становить 15 календарних днів, у воєнний – термін її не обмежують. Отримати таку відпустку працівник може за власним бажанням або за угодою з роботодавцем.
 
Детальніше...
 

Співчуття…

16:06:2022 г.
12 червня у запеклім бою за Україну обірвалося життя залізничника, воїна і патріота своєї держави АЛЄНІЧЕВА Антона Валентиновича. Про загибель 35-річного машиніста повідомив голова первинної профорганізації Криворізького локомотивного депо Анатолій Кулешов:
 
«Антона більше з нами немає… Протягом трьох місяців з початку повномасштабного вторгнення боронив країну у найзапекліших боях і врешті віддав за Батьківщину своє ще молоде життя. Один із тієї плеяди Героїв України, яких з 2014-го вигартувала війна на Донбасі. Указом Президента у 2015 році нагороджений медаллю «ЗАХИСНИКУ ВІТЧИЗНИ».
 
Вирізнявся стійкістю, цілеспрямованістю, мужністю і рішучістю. На залізниці пройшов свій професійний шлях від слюсаря з ремонту рухомого складу до машиніста електровоза. Професіонал, який неодноразово показував високі знання у змаганнях з профмайстерності і здобував перемогу.
 
Співчуваємо сім’ї загиблого. Без батька залишилось троє діток. Добрий, світлий спомин про захисника назавжди залишиться у нашій пам’яті, у пам'яті рідних, друзів, колег і усіх, хто знав його, любив та шанував.
 
Дякую, друже, за все! Я вірю, що ця величезна втрата заради миру і спокою в Україні. 
 
Ти – Герой новітньої історії нашої держави, коли докорінно змінюється уявлення світу про українців…»
 
СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ! 
СЛАВА ЗАЛІЗНИМ ГЕРОЯМ!

 

На підтримку ЗСУ

13:06:2022 г.
Вже перераховано на підтримку Збройних Сил України – у благодійний фонд «Повернись живим»:
Детальніше...
 

У профорганізаціях: на захисті трудових прав працівників АТ "Укрзалізниця"

12:06:2022 г.
Напередодні 100 днів після повномасштабного вторгнення ерефії у своєму інтерв’ю виданню Forbes Голова правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишін на запитання редактора про оплату праці працівникам, які залишились на тимчасово окупованих територіях, відповів: «Тим, хто виходить на звʼязок і заявляє, що може працювати, платимо як робітникам в простої. Логіка така: якщо ми не можемо дати їм роботу, це наша провина. Якщо звʼязок з людиною втрачено, і ми не розуміємо, що з людиною відбувається – тимчасово призупиняємо договір. Вони отримають нарахування за цей період, коли ми отримаємо компенсації з Росії. Тимчасово призупинених і у відпустці без зарплатні – близько 15 000 людей. Ще близько 25 000 в простої. Їхня кількість зменшується».
 
Однак фактично ситуація з оплатою часу вимушеного простою працівникам Товариства, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України, виглядає по-іншому. Про що профспілка нещодавно наголосила у своєму листі очільнику Укрзалізниці.
 
Останнім часом ми все частіше отримуємо звернення наших спілчан допомогти відновити справедливість. У різних спосіб вони, ризикуючи усім, знаходять можливість повідомити, що не здалися і відмовляються працювати на окупантів. І таких залізничників тисячі. І ВОНИ НА ЗВ’ЯЗКУ! Але роботодавець вирішив їх залишити без засобів до існування, просто тому що в якийсь час ці люди опинилися на окупованій території, без можливості евакуюватися. 
 
Зокрема, йдеться про окремих працівників структурних підрозділів регіональної філії «Придніпровська залізниця», щодо яких директор регіональної філії Олександр Момот підписав відповідний наказ про виведення їх з простою і призупинення з ними дії трудових договорів через неможливість надання та виконання роботи на окупованих територіях. 
 
Дорожня профорганізація Придніпровської залізниці і Запорізька територіальна профорганізація миттєво відреагували і на засіданні президії дорожньої профорганізації 7 червня ухвалили низку важливих рішень. 
 
Тож боротьбу на захисті трудових прав працівників, які наразі перебувають в окупації на території Запорізької та Херсонської областей, розпочато. І ми докладемо усіх зусиль, щоб голос кожного такого працівника був почутий.
 
Голова Запорізької територіальної профорганізації Андрій Хижній у зверненнях до народного депутата Юлії Гришиної та Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна закликав не залишати працівників напризволяще: «Як можна позбавити своїх працівників мінімального життєвого забезпечення, тим самим підштовхнути їх в обійми окупантів? Керівництво вимагає від керівників підпорядкованих підрозділів негайного припинення оплати вказаним працівникам. Наразі мова йде про майже п’ять тисяч залізничників, яких цими діями змушує приймати пропозиції ворога працювати на нього. А це працівники критичної інфраструктури таких підприємств, як локомотивні, вагонні депо, колійники, залізничні станції і вокзали, зв’язківці та енергетики».
 
З повним текстом можна ознайомитися тут

ЗАЛІЗНІ ЛЮДИ - так з гордістю говорить Укрзалізниця про своїх працівників. Тому і залізничники мають бути впевнені, що Укрзалізниця - компанія залізної волі і залізного слова, яка не залишить їх у біді.

 

Про літнє дитяче оздоровлення в Румунії та Польщі для дітей залізничників-переселенців – початок покладено

10:06:2022 г.
Тема дитячих літніх таборів була обговорена на спільному засіданні робочої групи МФТ і ЄФТ по Україні. Ухвалено рішення відгукнутися на звернення профспілки. І вже направлено відповідний запит до міжнародних членських організацій з Румунії та Польщі щодо наявності місць відпочинку. Тож триматимемо Вас в курсі, – відповіли міжнародні партнери на наш лист.

ДО ВІДОМА
Голова профспілки Олексій Семерунь на минулому тижні звернувся до генеральних секретарів МФТ Стівена Коттона та ЄФТ Лівії Спери з ініціативою розглянути можливість оздоровлення за кордоном дітей із сімей залізничників, які змушені були покинути свої домівки у пошуках прихистку і наразі перебувають в організованих центрах для переселенців. 
 
На наступному тижні, 17 червня, відбудеться онлайн-засідання, де, зокрема, заплановано розглянуто й це питання.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 6 - 10 з 2540
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79