Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Соціальна підтримка працівників під час війни

23:09:2022 г.
Вже понад шість місяців війни Харків потерпає від ворожих обстрілів. Фактично щодня російські окупанти обстрілюють місто та область. Десятки будинків, доріг, вулиць, громадських зупинок просто зруйновані вщент. Про тяжкий день, від якого доводиться досі оговтуватися, розповідає Алла, харків’янка-залізничниця з понад тридцятирічним стажем роботи – працівниця одного зі структурних підрозділів філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця»:
 
«Це сталося 12 липня. Ми тоді зі старшим сином якраз були вдома. Почули недалеко від нашого будинку два потужних вибухи, відразу вискочили надвір, щоб допомогти погасити пожежу. А далі… Яскравий спалах і різкий хлопок. Розплющую очі і бачу закривавленого сина, але слава Богу живий, рухається. Завдяки дзвінку, який пролунав з мобільного, люди, які телефонували, миттєво викликали нам швидку.
 
Ми обоє отримали осколкові поранення, адже снаряд вибухнув приблизно в п’яти метрах від нас. Травми сина потребують тривалої реабілітації, додатково ще й психологічної, бо від пережитого швидко не оговтатись. Я пролікувалася і вже вийшла працювати, але наслідки поранень відчуваю й досі. Жити довелося переїхати до матері в передмістя Харкова, бо нашу будівлю зруйновано. Коли місцева влада її відбудує, – невідомо. Обстріли продовжуються. Так і живемо, так і працюємо.
 
Коли я була в лікарні, мене відвідала профком нашої первинки Наталя. Від неї я дізналася про допомогу, яку можна отримати завдяки спільній ініціативі АТ «Укрзалізниця» та Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Написала заяву, надала необхідні документи, на президії об’єднаної профорганізації філії «Пасажирська компанія» розглянуто моє звернення, ухвалено відповідне рішення, і дійсно, кошти надійшли. Частину відразу витратила на лікування, трохи відклала на відбудову». 
 
Мирні харків’яни продовжують потерпати від обстрілів і вибухів у місті. І таких історій не лише у Харкові, а й у всій країні з початку війни в Україні тисячі. Ворог знищує мирні міста, а разом з ними і людей. Але ми об’єднуємось у своїй боротьбі. І тримаємо стрій кожен на своєму фронті. Україна переможе! 

 

Соціальна підтримка працівників під час війни

14:09:2022 г.
Хлопець з вольовим характером і надзвичайно світлою душею. Таке перше враження справив Андрій під час знайомства. Принагідно дякуємо батькам за таких синів України.

Наприкінці серпня Голова профспілки Олексій Семерунь і голова об’єднаної профорганізації філії «Пасажирська компанія» Вадим Кукса у шпиталі відвідали молодого залізничника, який після травмування проходить реабілітацію в Києві. Ця трагедія сталася на початку квітня. В будівлю, де перебував хлопець, влучила ворожа ракета. І йому довелося 11 годин виживати під завалами, рятуючи себе і свого друга Даніїла від пилу і задимлення, доки їх витягли. Андрій залишився живий, а от його побратима, на жаль, лікарям не вдалося врятувати. 

– Андрію, розкажи трохи про себе і де тебе застала війна.
– Після закінчення Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту пішов працювати провідником. Від’їздив 9 місяців і був призваний на військову строкову службу. Там нас і сповістили про початок повномасштабного наступу. А далі ракетні обстріли… Травмування… Реабілітація…

– Звичайно, попереду ще чекає достатньо довгий шлях реабілітації, але з тих фото, що ти показував, вже є значний прогрес. Розкажи про плани на майбутнє?
– Зараз я щодня займаюся спортом, їжджу на процедури, щоб згодом самостійно користуватися новими протезами. Поки що це головне. Потім планую продовжити навчання, щоб здобути вищу освіту. А щодо роботи, то, до речі, вже є цікава пропозиція від Укрзалізниці. Тим паче надійшла вона від найвищого керівництва. Уявляєте моє здивування, коли нещодавно до мене в палату зайшли Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін та директор філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський. Ну от власне Олександр Семенович й запропонував мені йти далі навчатися і з ним ми обговорили моє працевлаштування. Тому, так, плани є.

– Зараз ти на зв’язку з Вадимом Куксою. Разом з Укрзалізницею профспілка підтримує тебе, надає допомогу. До речі, у нас в профспілці ще й достатньо потужний молодіжний рух і ти завжди можеш стати його частиною.
– Так, я вдячний і профспілці, і Укрзалізниці за те, що можу на них розраховувати. 

– Нам приємно тебе бачити вже усміхненим. Можна тільки уявити, що ти пережив, а поряд з тобою і твої батьки. Головне, не відкладай на потім навчання, а вже подавай документи і здобувай знання, які обов’язково допоможуть тобі в майбутньому.
– Дякую, трохи відійду, визначусь з професією і подаватиму документи. Добре, що поряд мої рідні, які постійно підтримують і надихають. Сподіваюсь, що скоро вже буду вдома.

Лідер профспілки Олексій Семерунь і голова об’єднаної профорганізації Вадим Кукса сфотографувалися з Андрієм і домовилися, що наступного разу це буде фото вже в головному офісі профспілки, куди хлопець пообіцяв приїхати самостійно. Тож чекатимемо на зустріч. 

Андрій якраз є одним із тих залізничників, яким надається допомога від об’єднаної профорганізації філії «Пасажирська компанія» в рамках Спільної постанови, підписаної АТ «Українська залізниця» та Професійною спілкою залізничників і транспортних будівельників України. 
 
Загалом завдяки цій спільній соціальній ініціативі у липні–серпні було надано фінансову допомогу за 24 випадками. Найбільше звернень надходило у зв’язку із загибеллю залізничників (членів їхньої сім’ї), тяжкими пораненнями працівників, а також руйнуванням житла внаслідок збройної агресії російської федерації.

 

На варті потреб спілчан-залізничників Запоріжжя…

13:09:2022 г.
Команда Запорізького теркому продовжує підтримувати спілчан на гуманітарному фронті. Завдяки постійній співпраці з міжнародними та всеукраїнськими організаціями лише за кілька минулих тижнів було направлено чергову партію продуктових та гігієнічних наборів вимушеним переселенцям, а також працівникам, які потребують допомоги (сім’ї мобілізованих, багатодітні та інші).
 
Територіальною профорганізацією проведено таку роботу:
 
• БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» долучилася до підтримки членів профспілки, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб, і забезпечили їх вісімнадцятикілограмовими продуктовими наборами. Відтак близько 300 сім'ям залізничників надано рис, макарони, масло соняшникове та м’ясні консерви.
 
• На звернення теркому Червоний Хрест України в межах своєї гуманітарної місії надав допомогу ще 500 сім’ям залізничників – членам профспілки. Працівники отримали шістнадцятикілограмові продуктові набори та необхідні гігієнічні засоби.
 
• Залізничникам, які разом із сім’ями евакуюються з окупованих територій, продовжує надаватися гуманітарна допомога. Вона сформована з гуманітарних вантажів, які ще на початку повномасштабного вторгнення прибули в Україну в рамках домовленостей Голови профспілки Олексія СЕМЕРУНЯ з Європейською федерацією транспортників та румунськими колегами – Національною федерацією профспілок залізничників Румунії MCV. Крім того, ці гуманітарні пакунки поповнюються продуктами тривалого зберігання, засобами гігієни, ліками – допомогою від колег з Тернополя.
 
• Залізничникам із Чаплиного, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу рашистів 24 серпня, територіальною профорганізацією направлено 32 продуктові набори, виділені із загальної допомоги спілчанам-залізничникам від всеукраїнської громадської організації Червоного Хреста України.
 
•Спілчанам-залізничникам, мобілізованим до лав Збройних Сил України та сил територіальної оборони, направлено медикаменти та лікарські засоби, отримані від Європейської федерації транспортників в рамках гуманітарної допомоги профспілці.
 
«Робота на гуманітарному фронті профспілки в Запоріжжі триває. Налагоджуємо співпрацю з різними благодійними організаціями. Забезпечуємо логістику та координацію дій з відповідними первинками. Продовжуємо збирати та опрацьовувати заявки наших спілчан. Далі формуємо та видаємо гуманітарні набори відповідно до запитів», – зазначив голова Запорізької територіальної профорганізації Андрій ХИЖНІЙ. А також додав: «Принагідно дякуємо усім, хто долучається: завантажити, доставити, розвантажити, розсортувати. У такі складні часи особливо відчувається допомога кожного. Наша сила – в єдності! Працюймо усі разом на результат, заради Перемоги!»

 

Молодь у профспілці

05:09:2022 г.
2 і 3 вересня відбулося дводенне засідання Молодіжної ради профспілки. 

 
Про головні моменти заходу:
 
– Голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Олексій Семерунь розповів про роботу профспілки в умовах воєнного стану, поспілкувався з молоддю та відповів на запитання присутніх, а також вручив нагороди молодіжним лідерам за їх вагомий волонтерський внесок у діяльність професійної спілки;
 
– директор ГО «Трудові ініціативи» Георгій Сандул, якого молодь запросила на профспілковий захід, застеріг щодо певних ризиків останніх змін в трудовому законодавстві;
 
– членами Молодіжної ради профспілки розроблено Програму підтримки молодих членів профспілки на 2022–2026 рр. Документ буде направлено на розгляд президії Ради профспілки;
– членами Молодіжної ради профспілки з урахуванням ситуації в країні внесено зміни до плану роботи на IV квартал 2022 р.;
 
– кваліфікований тренер Влад Бабир ознайомив учасників заходу з базовими навичками першої домедичної допомоги;
 
– представниця волонтерського проєкту «Tradeunionlifeline» Іванна Храпко подякувала молоді профспілки за співпрацю.
 
Більше про молодіжний захід читайте тут 

 

Молодь у профспілці: допомагати там, де є потреба

02:09:2022 г.
Не припиняється діяльність молодіжного активу профспілки: знайти спільну мову з благодійними фондами і організаціями, зібрати кошти на потреби воїнів, допомогти з облаштуванням укриттів чи блокпостів, посприяти евакуації населення, допомогти дістати ліки – молоді залізничники самі ставлять собі завдання й успішно їх виконують.
 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Всього 6 - 10 з 2594
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79