Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Акції профспілки

Профспілка звернулася до влади задля вирішення гострих проблем

Рада профспілки листами поінформувала про невиконання Спільного рішення про співпрацю і взаєморозуміння Президента України В.ЗеленськогоПрем’єр-міністра Д.ШмигаляГолову ТСК Ю.ГришинуМіністра інфраструктури О.Кубракова  та членів Антикризвого штабу.
 
У листах наголошено, що адміністрація не виконала свою обіцянку перед 240-тисячним колективом залізничників, які посідають ганебне 19-те місце за рівнем заробітної плати серед економічно активних галузей економіки країни, тож цілком природно, що терпіння трудівників на межі. Тому президія Ради профспілки ухвалила рішення перейти до активних дій на захисті спілчан та провести 4 листопада, у День залізничника, мирну акцію протесту під стінами АТ« Укрзалізниця».
 
У своїх зверненнях профспілка сподівається на сприяння вищих органів влади у вирішенні вкрай гострих проблем залізничників.
 

На акцію протесту – у День залізничника!

Завтра, 4 листопада 2021 р., о 9:00 відбудеться попереджувальна акція протесту Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Представники трудових колективів прийдуть до головного офісу АТ «Укрзалізниця», що знаходиться по вул. Єжи Ґедройця, 5, з такими вимогами:
 
З метою забезпечення стабільної роботи залізничної галузі, створення для працівників умов для продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, виконання чинної Галузевої угоди та колективних договорів, зниження соціальної напруги у трудових колективах вимагаємо від АТ «Укрзалізниця»:
1. Забезпечити безумовне виконання п. 1.1 Спільного рішення Товариства та Профспілки від 30 березня 2021 року в частині підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничників з 01.10.2021 відповідно до вимог п. 3.2.1 чинної Галузевої угоди.
2. Невідкладно переглянути та внести зміни до розділу 9 Положення про оплату праці працівників акціонерного товариства «Українська залізниця» в частині визначення умов нарахування та виплати винагороди за підсумками роботи за рік.
3. Передбачити у консолідованому фінансовому плані АТ «Укрзалізниця» на 2022 рік:
– підвищення годинних тарифних ставок і посадових окладів працівникам Товариства (крім вищого керівництва) у розмірі не менше ніж на 25 %;
– виплату у першому півріччі 2022 року винагороди за підсумками роботи у 2021 році.

Увагу громадськості акцентовано на неполітичних мотивах акції протесту.
 
Пікетувальники будуть мати при собі відповідні документи (COVID-сертифікати про вакцинацію або негативні ПЛР, експрес-тести), що засвідчуватимуть можливість брати участь в акції протесту у зв’язку із запровадженням з 1 листопада у Києві суворих карантинних обмежень через пандемію коронавірусу, а також учасники будуть забезпечені індивідуальними засобами захисту.
 

Рішення ухвалено – попереджувальна акція протесту профспілки відбудеться

Президія Ради профспілки ухвалила рішення організувати та провести 4 листопада акцію протесту біля будівлі АТ «Укрзалізниця» з вимогою підвищення тарифних ставок і посадових окладів.
 
На позачерговому засіданні президії Ради профспілки, що відбулося вчора, 2 листопада, відзначено, що в АТ «Укрзалізниця» забезпечено виконання основних виробничих показників, які відповідно до Спільного рішення про співпрацю та взаєморозуміння, підписаного 30 березня 2021 р. між АТ «Укрзалізниця» та профспілкою, є умовою підвищення тарифних ставок та посадових окладів з 1.10.2021 року, проте до цього часу Товариство не виконало взяті на себе зобов’язання.
 

Щодо розробки ефективної системи преміювання

Рада профспілки звернулася з  листом  до Голови Правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишіна, в якому зазначено, що на адресу Ради профспілки надходять численні звернення від профорганізацій усіх рівнів з приводу запропонованих для розгляду Пропозицій щодо основних аспектів формування системи преміювання, які стосуються окремих категорій працівників виробничих підрозділів регіональних філій, філій АТ «Укрзалізниця».
 
У листі вказано, що профспілка неодноразово наголошувала на необхідності розробки і запровадження ефективної системи матеріального стимулювання працівників Товариства, оскільки часткове і безсистемне підвищення розміру премії не вирішить нагальних проблем оплати праці залізничників.
 
Натомість намагання керівництвом Товариства виділити певні професії шляхом збільшення премії і таким чином підвищення зарплати посилюють і без того високу соціальну напругу в колективах. 
 
Позиція профспілки незмінна – зберегти кадри в галузі можна лише підвищенням годинних тарифних ставок і посадових окладів усім працівникам Товариства.
 
Профспілка пропонує спільно приступити до розробки мотиваційних програм і в першу чергу – розглянути питання підвищення годинних тарифних ставок і посадових окладів для всіх працівників галузі.
 

Хроніка подій

30 березня Профспілка залізничників і транспортних будівельників України спільно з керівництвом АТ «Укрзалізниця» у результаті напружених переговорів підписали Спільне рішення про співпрацю та взаєморозуміння. Згідно з цим документом АТ «Укрзалізниця» зобов’язалась:
• У ситуації стабілізації фінансово-економічного стану АТ «Укрзалізниця» підвищити тарифні ставки і посадові оклади на 10% з 1 червня 2021 року усім працівникам, окрім працівників, в яких посадовий оклад перевищує 30 тис. грн.;
• За умови виконання основних дохідних показників підвищити тарифні ставки і посадові оклади всім працівникам, окрім працівників, в яких посадовий оклад перевищує 30 тис. грн – з 1 жовтня 2021 року. 

Рішенням АТ «Укрзалізниця» від 6.07.2021 р. першу частину зобов’язань було виконано лише після попередження про пікетування будівлі Укрзалізниці. У зв’язку з цим профспілка скасувала заплановану організацію і проведення акції протесту. 
Для виконання наступної домовленості профспілка ініціювала переговори стосовно другого етапу підвищення у цьому році, як це передбачено Спільним рішенням.

18, 21 та 25 жовтня відбулися консультації представників обох сторін щодо підвищення тарифних ставок та посадових окладів працівників, крім того, Голова профспілки Вадим Бубняк неодноразово порушував це питання перед Головою правління АТ «Укрзалізниця» О.Камишіним та членами правління під час засідань правління та під час зустрічей з очільником Товариства. 
 
Проте, на жаль, дії Товариства жодним чином не спрямовані на вирішення цієї проблеми.

На виконання доручення Мінінфраструктури профспілка отримала відповідь від АТ «Укрзалізниця» щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівників – другий етап підвищення не передбачений затвердженим консолідованим фінансовим планом АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік.

Таким чином, АТ «Укрзалізниця» не сприяє веденню конструктивного соціального діалогу, тож 28 жовтня, 2 та 3 листопада було проведено засідання президії Ради профспілки, на яких обговорено подальші дії. Оскільки основні виробничі показники виконано, немає підстав для зволікання з підвищенням тарифних ставок і посадових окладів залізничників з 1.10.2021 року. 

Тож президія Ради профспілки ухвалила рішення організувати та провести 4 листопада акцію протесту біля будівлі АТ «Укрзалізниця» з вимогою підвищення тарифних ставок і посадових окладів з 1 жовтня під основним гаслом «РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!».

Про невиконання Спільного рішення про співпрацю і взаєморозуміння поінформовано Президента України В.Зеленського, Прем’єр-міністра Д.Шмигаля, Голову ТСК Ю.Гришину, Міністра інфраструктури О.Кубракова та членів Антикризвого штабу.

У разі неприйняття керівництвом АТ «Укрзалізниця» рішення про підвищення тарифних ставок і посадових окладів Профспілка залізничників і транспортних будівельників України використовуватиме всі законні можливості для подальших дій щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів спілчан.
В єдності – наша сила!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>
Всього 1 - 9 з 52
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Акції профспілки
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79