Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Раді профспілки відповідають

На звернення Ради профспілки щодо збереження у підпорядкуванні Мінінфраструктури навчальних закладів залізничного транспорту надійшла відповідь з Міністерства освіти і науки, молоді та спорту за підписом заступника Міністра – керівника апарату П.Кулікова...

„На лист Секретаріату Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2011 р. № 58431/1/1-11 до листа Ради професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України від 29.11.2011 № 717/03 щодо перегляду розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. № 1191 "Деякі питання управління вищими навчальними закладами" повідомляємо.

Зазначене розпорядження прийнято на виконання Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року № 504, і передбачає централізацію управління вищими навчальними закладами.

Відповідно до розпорядження до сфери управління МОНмолодьспорту до 1 січня 2012 року будуть віднесені вищі навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації, навчально-методичні і науково-методичні установи, у тому числі підпорядковані Мінінфраструктури.

Враховуючи економічну ситуацію та необхідність оптимізації фінансування підготовки висококваліфікованих кадрів, Міністерство вважає, що згадана передача вищих навчальних закладів та наукових установ Мінінфраструктури є доцільною, оскільки сприятиме створенню належних умов управління системою вищої освіти з метою дотримання єдиних державних вимог щодо якості підготовки фахівців і здійснення єдиних підходів у плануванні, організації, мотивації та контролю за якістю діяльності системи підготовки фахівців з вищою освітою, ефективного використання ресурсів, консолідації наукового потенціалу та оптимізації, підвищення ефективності та результативності витрат на розроблення та реалізацію наукових та науково-технічних проектів.

Метою Міністерства є не руйнування, а підвищення статусу галузевих вищих навчальних закладів, у тому числі транспортної галузі, до рівня найкращих університетів України, забезпечення їх реальною автономією, зокрема фінансовою, поліпшення рівня наукових досліджень, практичної підготовки фахівців.
Міністерство готове продовжити роботу з розвитку системи підготовки фахівців для транспортної галузі України. Передача до сфери управління МОНмолодьспорту вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, навчально-методичних і науково-методичних установ змінює лише суб'єкт управління та фінансування. Система вищої освіти, що базується на засадах співпраці галузевих, у тому числі транспортної галузі, підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів, система їх кадрового забезпечення, обсяг та джерела фінансування не змінюватимуться що забезпечить ступеневість вищої освіти та надасть змогу підвищити якість підготовки кадрів для усіх галузей економіки.
 
Міністерство вважає, що підготовка фахівців у вищих навчальних закладах залізничного спрямування повинна здійснюватись за замовленням Мінінфраструктури та на підставі угоди між вищими навчальними закладами та Мінінфраструктури як головним замовником підготовки фахівців для галузі. Таким чином буде реалізовано співпрацю вищого навчального закладу з роботодавцем у питаннях практичної підготовки, надання баз практик, створення кафедр на виробництві, працевлаштування тощо.

На сьогодні МОНмолодьспортом проводяться наради з керівниками вищих навчальних закладів та відповідальними працівниками центральних органів виконавчої влади щодо передачі вищих навчальних закладів, які зазначені у розпорядженні Кабінету Міністрів України. Зокрема, вже розпочато процедуру передачі вищих навчальних закладів, що були підпорядковані Міненерговугілля, Мінсоцполітики, МОЗ, Держлісагенству, Держмитслужбі, Держспецзв'язку, Держстату”.
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Інтерактивна частина >> Пошук
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79