Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

„Вісник профспілки: 2007–2011. Підсумки п’ятиріччя

Фактично профспілкова газета є презентацією результатів щоденної роботи профорганів усіх рівнів. З її сторінок спілчани дізнаються, які саме проблеми стоять наразі перед профспілкою і яким чином вони вирішуються.

Варто також зважати на те, що „ВІСНИК” є другим, після профспілкового квитка, матеріальним свідченням членства у профспілці, адже спілчани безкоштовно отримують газету. „ВІСНИК” пройшов випробування часом – виходить безперервно протягом 15 років, у тому числі 5 років – у статусі самостійного періодичного видання.

Позитивну оцінку тому, як профспілкова газета розвивається і вдосконалюється, дають читачі, адже її тираж постійно зростає: якщо в 2007 році він становив 109 тис., то в 2011-му досягнув позначки в 231 тис. примірників. Тож наш «ВІСНИК» залишається наймасовішим періодичним виданням на профспілковому просторі України.
 
Передплатна кампанія щороку проходить організовано й активно.

Чимало профорганізацій оформлюють адресну передплату видання для спілчан. Профспілкова газета надходить до профкомів, залізничних бібліотек, будинків відпочинку локомотивних бригад, гуртожитків, кімнат приймання їжі, а також на адресу керівників-господарників і фахівців-виробничників структурних підрозділів залізниць. Адже ми прагнемо, щоб наші соціальні партнери були поінформовані про проблеми, що турбують спілчан, а також про кроки на їх розв’язання, позицію профспілки з тих чи інших актуальних питань.

Проте кількість передплачених примірників зазвичай значно перевищує передплату, здійснену безпосередньо профорганізаціями для наших спілчан, тобто газета користується попитом і у сторонніх організацій та читачів. Одним з останніх цікавих прикладів є звернення на адресу ДП „Преса” від Баварської Національної бібліотеки (Німеччина), яка зацікавлена у передплаті нашої газети для забезпечення професійних інтересів своїх читачів.

Тож набутий за роки творчої праці досвід дозволяє стверджувати, що у профорганізаціях «ВІСНИК» сприймається як джерело об’єктивної й оперативної інформації про багатовекторну діяльність Ради профспілки і профорганів усіх рівнів. Про це свідчать дзвінки, поштові та електронні листи, а також читацькі конференції, що проводяться у трудових колективах.

Дописувачами газети є профпрацівники, профактивісти, позаштатні та громадські кореспонденти, інші активні автори та постійні читачі.

Удосконалюються дизайн і поліграфічне виконання, а весь комплекс робіт з підготовки кожного номера газети до друку професійно здійснюється безпосередньо у відділі інформації Ради профспілки. «ВІСНИК» друкується двома фарбами, ставши дійсно привабливим виданням із власним стилем.

Завдяки багатьом факторам – поширенню розгалуженої мережі профспілкових інформаційних вісників, творчому підходу до підготовки матеріалів з боку фахівців Ради профспілки, дорпрофсожів, теркомів і профкомів первинних організацій, цілеспрямованій роботі щодо створення надійної та творчої команди позаштатних і громадських кореспондентів, інших активних авторів – поліпшується змістовність номерів. У газеті постійно з’являються нові рубрики, цікаві публікації, збагачується редакційна пошта.
 
Приміром, у рубриці «Трибуна «ВІСНИКА»: Я так думаю» профпрацівники й активісти мають можливість висловити власні погляди на проблеми і досягнення профспілки, а різноманітні матеріали, що надходять до «Території позитиву», присвячені цікавим і яскравим моментам профспілкового життя, творчим здобуткам та ініціативам наших талановитих спілчан. Рубрика „Профспілка допомогла” знайомить читачів з конкретними фактами захисту трудових прав і соціально-економічних інтересів спілчан. «ВІСНИК» регулярно інформує читачів про зміни в законодавстві України, а завдяки рубрикам „Запитуєте – відповідаємо”, «Роз’яснюємо, консультуємо…» читачі дізнаються, як правильно діяти у тій чи іншій ситуації, отримати професійну пораду і корисну інформацію з питань охорони, організації та оплати праці, правових, фінансових, соціально-економічних тощо.

Не боїться газета „гострих” тем чи дискусій: тож у рубриці „Перехрестя думок”, приміром, друкувалися полярні погляди на ту чи іншу проблему.

Традиційні рубрики також наповнюються змістовною інформацією, яка є цікавою для читачів.

На сторінках «Вісника» широко висвітлюються масові заходи профспілки.

Особлива увага приділялася головним темам: у 2007–2008 роках – це контроль за використанням і оплатою робочого часу; у 2009-му – робота первинних профорганізацій (Радою профспілки проведено конкурс на найкращі публікації у ЗМІ про діяльність первинок), у 2010-му – забезпечення трудових прав і соціальних гарантій жінок, у 2011-му – звіти і вибори у профспілці.
 
  flag.jpg
2011-й: молодіжна рада первинки лінійних станцій
Козятинської дирекції залізничних перевезень
на чолі зі своїм лідером Анатолієм ЛОБКОМ

Фото Олександра БАРДА,
позаштатного кореспондента „ВІСНИКА”

 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Інформаційна діяльність >> Газета "Вісник профспілки" >> „Вісник профспілки: 2007–2011. Підсумки п’ятиріччя
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78