Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Допомога на покращення харчування — відтепер це додаткова пільга колдоговору Львівської залізниці

З 1 квітня 2012-го згідно зі спільною постановою керівництва Львівської залізниці та президії дорпрофсожу «Про внесення доповнень до колдоговору залізниці на 2009–2012 роки» працівникам залізниці надаватиметься щомісячна матеріальна допомога на покращення харчування в сумі 28 грн.

Складено перелік залізничних вузлів і їдалень, де організовується харчування для працівників. За кожною їдальнею закріплено структурні підрозділи, розташовані неподалік, працівники яких можуть там харчуватися. Саме на таку кількість людей їдальня закуповуватиме продукти, плануватиме свою роботу.

Працівників поділено на дві категорії: перша – ті, хто має можливість харчуватися у виробничій їдальні, і друга – для кого через географічне розташування їхніх підрозділів послуги їдальні недоступні.

Матеріальна допомога в розмірі 28 грн. надається у вигляді чотирьох талонів на здешевлення харчування по 7 грн. кожен. Сума поки що невелика, та у майбутньому цей напрям розвиватиметься.

Положення про умови нарахування, виплати та використання цієї допомоги і проведення розрахунків за безготівкове харчування в їдальнях ще доопрацьовується, тому прислухатимемось до зауважень та пропозицій. Звісно, зросте навантаження на бухгалтерів, однак вони отримають усі роз’яснення, тож проблем не повинно виникати.

Талони необхідно використати упродовж місяця, на наступний вони не «переходять». Крім того, залізничник не «прив’язаний» до конкретної їдальні. Кожен талон із зазначеним прізвищем, ім’ям, по батькові, табельним номером звірятиметься з посвідченням працівника. Одне відвідування їдальні передбачає використання одного талона. Якщо ж сума перевищуватиме 7 грн., різниця доплачуватиметься готівкою.

Залізничникам не потрібно писати заяви на одержання допомоги на харчування, адже відтепер це додаткова пільга колективного договору Львівської магістралі.

Передбачено також варіант харчування у певній їдальні в рахунок зарплати – ось для цього слід звернутися із заявою в бухгалтерію свого підрозділу.

Як відомо, харчування всухом’ятку негативно впливає на стан здоров’я людей, може спричинити загострення хронічних хвороб, інфекційні захворювання і харчові отруєння (продукти, які працівники приносять з дому, не завжди правильно зберігаються на робочих місцях). Отже, спільна постанова керівництва залізниці і президії дорпрофсожу спрямована на забезпечення більшості працівників гарячим харчуванням, а це сприятиме зменшенню захворюваності та підвищенню працездатності.

Денис БУЛГАКОВ,
завідувач відділу соціального захисту, праці і заробітної плати дорпрофсожу Львівської залізниці
 
 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Інформаційна діяльність >> Новини профорганізацій >> Допомога на покращення харчування — відтепер це додаткова пільга колдоговору Львівської залізниці
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79