Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Через невиконання вимог профспілки розпочато збір підписів залізничників за вступ у колективний трудовий спір з АТ «Укрзалізниця». 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. 23 січня профспілка залізничників і транспортних будівельників відзначила 29-ту річницю створення у незалежній Україні. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці». На сайті Кабміну триває голосування за петицію про надання права представнику трудового колективу брати участь в управлінні АТ «Українська залізниця»

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Жінкам – гідну працю!

| Надрукувати |
29:12:2009 г.
З доповіді Голови ФПТУ, Голови профспілки В.Ткачова на VI засіданні Ради профспілки
– Ми приділяли і приділяємо особливу увагу створенню жінкам належних умов праці, санітарно-побутових умов на виробництві, захисту їхніх трудових прав та наданню їм соціальних гарантій.
Протягом 2006–2009 років питома вага порушень трудового законодавства стосовно працюючих жінок до загальної кількості виявлених порушень постійно знижувалась. Разом з тим, незважаючи на позитивну динаміку, у ході проведених перевірок встановлено ряд фактів порушення трудових прав цієї категорії працюючих. В окремих структурних підрозділах непоодинокі випадки залучення працівниць поряд з основною роботою до виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Проте доплати за виконану роботу або взагалі не проводяться, або виплачуються в розмірах значно менших, ніж передбачено колдоговорами. В ряді структурних підрозділів залізниць практикується неправомірне притягнення працівниць до дисциплінарної відповідальності, яка вже перестала нести виховний характер, а слугує в більшості випадків виключно для економії фонду оплати праці. Фіксується майже 30% незаконних звільнень. При цьому всі матеріали на звільнення розглядались на засіданнях профкому, на яких клопотання адміністрації задоволені в повному обсязі, що свідчить про формальний підхід до обов’язків.
За даними статистичної звітності залізниць станом на 1 січня п. р. забезпеченість працівників санітарно-побутовими приміщеннями згідно з нормами становить понад 100 %. Проте перевірки свідчать, що на багатьох підприємствах відсутні кімнати гігієни жінки, а більшість з наявних знаходяться в незадовільному стані, не обладнані гарячим водопостачанням або використовуються не за призначенням. З 16 тис. жінок, які згідно з атестацією робочих місць працюють у шкідливих умовах праці, половина не отримує пільги і компенсації, передбачені законодавством. Залізницями не виконуються вимоги Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом і спеціальним взуттям окремо для чоловіків і жінок, внаслідок чого жінки не забезпечуються жіночим спецодягом та спецвзуттям, а заявки тих структурних підрозділів, які це роблять, не беруться до уваги службами матеріально-технічного забезпечення залізниць.
У нас для керівника  головне – економія фонду оплати праці, а  трудове законодавство, відповідальність за його дотримання, нарешті здоров’я працівника – це речі другорядні і в свідомості керівників відсутні, бо за це його ніхто не притягає до відповідальності. Тому організацію праці не можна оцінити інакше як надмірна експлуатація людей і в першу чергу – жінок. При мізерній зарплаті жінки не можуть навіть відпочити, не говорячи вже про сімейні обов’язки та виховання дітей. Постає питання: де профспілкові комітети? Де принциповий підхід?
Тож питання, яке ми сьогодні розглядаємо, не є другорядним. Здорова жінка – здорова нація. Це необхідно пам’ятати і керівникам, і профспілковцям.
Відділ інформації Ради профспілки
 
З текстом постанови Ради профспілки „Про  умови праці та соціальні гарантії жінок на залізничному транспорті” можна ознайомитися у розділі „Нормативні документи”
Останє оновлення ( 29:12:2009 г. )
 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78