Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Солідарна профспілкова акція – «Тиждень дій залізничників МФТ» 7–13 жовтня 2013 року

Наша профспілка щороку активно долучається до проведення солідарної акції Міжнародної федерації транспортників. Цього року вона розпочалась у Всесвітній день дій профспілок за гідну працю і тривала тиждень під гаслами: «За гідну працю!» та «Головне – безпека!».
 
Профорганізації усіх рівнів 7–13 жовтня провели різноманітні заходи із залученням спілчан, представників адміністрації, фахівців з охорони праці та громадськості, поширили серед залізничників і пасажирів актуальну інформацію про мету акції, підготували наочні матеріали щодо безпеки на залізничному транспорті. Відбулися збори, зустрічі в колективах з проблемних питань тощо. При проведенні заходів, приурочених «Тижню дій МФТ», широко використовувалась символіка профспілки й МФТ.

Здійснено перевірки дотримання трудового законодавства, виконання Галузевої угоди та колдоговорів щодо соціально-економічного захисту спілчан. На виявлені недоліки вказано керівництву для своєчасного їх усунення.
 
plakat.jpg

Під час заходів у рамках «Тижня дій МФТ», який проходить з 7 по 13 жовтня під гаслами «За гідну працю!» та «Головне – безпека!», фахівці Ради профспілки відвідали первинки структурних підрозділів Житомирського вузла Південно-Західної залізниці і надали допомогу профкомам з ряду питань. Під час читацької конференції за участі працівників дистанції сигналізації та зв’язку йшлося про змістовність газети «Вісник профспілки» та ефективність її використання у повсякденній роботі.

Виступаючи на зустрічі с профактивом Коростенської територіальної організації, заступник Голови профспілки В.Лесько зупинився на найважливіших проблемах. Він наголосив, що Рада профспілки поступово, цілеспрямовано та принципово відстоює інтереси спілчан не лише на галузевому рівні, а й на національному. На підтвердження розповів присутнім про складний шлях вирішення трудового спору між нашою профспілкою та Кабінетом Міністрів України (до речі, вона є єдина серед галузевих профспілок спромоглася офіційно зареєструвати вимоги до Уряду щодо державної підтримки залізничного транспорту та вирішення соціально-трудових проблем у галузі). Відбулося вже декілька раундів напружених, гострих переговорів під час роботи примирної комісії. Робота триває.

Наразі нагальні теми обговорення – зайнятість, заробітна плата, створення гідних умов праці та виробничого побуту працівників, а напередодні зими гостро постає проблема своєчасного забезпечення залізничників теплим якісним спецодягом, спецвзуттям тощо. Заступник Голови профспілки наголосив на тому, що лідери первинок мають активно долучатися до вирішення цих важливих питань і докласти всіх зусиль для всебічного захисту трудових прав спілчан.

В.Лесько поінформував учасників зустрічі про розвиток соціальних ініціатив профспілки: Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль»; страхування працюючих спілчан від нещасних випадків на виробництві та природної (раптової) смерті на виробництві; дисконтну програму – нового масштабного проекту, що діє по всій країні; створення профспілкової корпоративної мережі мобільного зв’язку тощо. Тож профспілка завжди поряд зі спілчанами у потрібну мить, що й доводить успішним втіленням в життя цих корисних і перспективних проектів.   Заступник Голови профспілки закликав колег всіляко підтримувати на місцях та розвивати наші соціальні ініціативи.

Профактивісти отримали вичерпні відповіді та консультації з найбільш злободенних проблем.


ДОНЕЦК
Массовые мероприятия проведены совместными усилиями профсоюзных и хозяйственных органов, молодежных советов, общественных формирований по безопасности движения и охране труда. Председатель дорожной профорганизации Донецкой магистрали В.Бубняк, специалисты дорпрофсожа и теркомов встретились с членами профсоюза на рабочих местах, ответили на их вопросы, проконсультировали во время личного приема.
В результате проверок устранена задолженность по обеспечению спецобувью электромехаников Краснолиманской дистанции сигнализации и связи. Терком направил службе перевозок дороги обращение об установлении льгот и компенсаций за вредные условия труда, предусмотренных колдоговором приемщикам поездов станции Красный Лиман.
Все работники восстановительного поезда Родаково обеспечены спецодеждой и спецобувью, однако в ходе проверки отмечено, что для них не предусмотрена выдача сигнальных жилетов и подшлемников, которые необходимы в работе. Также выявлены нарушения в учете и оплате рабочего времени.

ЛЬВІВ
Керівництво Львівської магістралі і дорпрофсож оголосили конкурс дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей”. Фінальний етап творчого змагання відбувся напередодні «Тижня дій МФТ», у ньому взяли участь понад 50 робіт юних учасників з усіх залізничних вузлів. Організатори відзначили, що діти виявили неабияку обізнаність у питаннях охорони праці та запобігання можливим ризикам, тематика плакатів стосувалися не лише безпеки на виробництві, а й поведінки на об’єктах залізничного транспорту. Переможців і призерів нагороджено подяками і подарунками.

ОДЕССА
В течение недели проведены собрания, конференции трудовых коллективов с участием специалистов дорпрофсожа и теркомов, проверки. Выявленные нарушения правил и норм охраны труда, безопасности движения поездов, технологической дисциплины, недостаточная укомплектованность утепленными сапогами рассмотрены на заседании президиума Одесского дорпрофсожа. Многие недостатки устранены на месте, остальные взяты на контроль.

В ходе проверок отмечено и положительное в вопросах создания надлежащих условий и охраны труда. К примеру, в вагонных депо установлены стеклопакеты в душевых, гардеробных, комнатах приема пищи и вспомогательных цехах. В автотранспортных гаражах заменены ворота боксов и окна.

С участием работников военизированной охраны и транспортной милиции проведено 16 рейдов, в ходе которых предотвращена кража железнодорожного имущества, обеспечивающего безопасность движения поездов.

Шевченковский терком профсоюза провел информационный день с профактивом Христиновского узла Одесской магистрали в новом формате. Во время видеоконференции оперативно разъяснены все важные вопросы. У профработников теркома и председателей первичек структурных подразделений появилась возможность в режиме реального времени рассказать, как проходят мероприятия в рамках «Недели действий МФТ». В них приняли участие более 400 профактивистов представителей администрации. Осуществлено 270 проверок соблюдения законодательства о труде.
 
Xristinovka.jpg

Работники Шевченковской дистанции пути всю необходимую информацию, тематические плакаты и листовки получили из рук председателя профорганизации Федора КОЦУПЕРЫ (второй справа).
 Shevchenkovsk.jpg
 
Фото Сергея БОНДАРЕНКО, заведующего орготделом Шевченковского теркома профсоюза

ХАРКІВ.
В усі структурні підрозділи Південної залізниці було направлено 3 тис. інформаційних плакатів. Харківським, Сумським, Полтавським і Куп’янським теркомами проведено 57 перевірок стану охорони праці. Виявлені недоліки представлено керівникам для усунення. Гостро, зокрема, стоять питання щодо, атестації робочих місць, санітарно-побутового стану приміщень, забезпечення працівників спецодягом, миючими засобами тощо.

Фахівці Харківського теркому приділили особливу увагу в бесідах з працівниками 12-го околодку Ізюмської дистанції колії роз’ясненню умов договору страхування спілчан від нещасних випадків на виробництві, а трудящих станції Ізюм поінформували про недопущення несанкціонованого втручання в роботу залізничного транспорту і насилля щодо персоналу. Профпрацівники відзначили, що в приміщенні посту ЕЦ станції проводиться капітальний ремонт, монтувалась нова система опалення. Тут встановлено металопластикові вікна, кондиціонер, обладнано кімнати приймання їжі, санвузли. Працівники своєчасно забезпечуються комплектами спецодягу і засобами індивідуального захисту.

Профком електровозного депо Харків «Жовтень» тримає на постійному контролі дотримання режиму праці і відпочинку локомотивних бригад, залучення до роботи у вихідні дні й надурочно, строки виплати й правильність нарахування заробітної плати, а також стан санітарно-побутових умов.
 
Xarkiv.jpg
 
Голова профорганізації В.НОВОЖИЛОВ (праворуч) з активістами цеху експлуатації
Фото надано профкомом

ДНІПРОПЕТРОВСЬК
Фахівці дорпрофсожу разом із представниками територіального управління Держгірпромнагляду перевірили дотримання вимог охорони праці у Дніпропетровському моторвагонному депо. Усунено зауваження щодо складання графіків роботи на станціях Верхньодніпровськ, Улянівка, Воскобойня, Обвідна.

Кримський терком профспілки провів виїзні зустрічі зі спілчанами на станції Остряково, в сімферопольських дистанціях колії та електропостачання. Залізничники поділилися наболілими питаннями, зокрема, щодо недостачі зимового спецвзуття, несправедливого притягнення до дисциплінарної відповідальності, недоукомплектованості штату. Всі пропозиції, зауваження та недоліки по кожному структурному підрозділу узагальнено і передано на контроль у профкоми.
 
Під час зустрічей встановлено, що у структурних підрозділах гостро відчувається дефіцит запчастин, матеріалів, інструменту, є проблеми зі спецодягом і спецвзуттям. Часто використовується ручна праця там, де можливе застосування сучасних технічних засобів і пристроїв.
 
 Nikopol.jpg
Учасники акції – працівники Нікопольської дистанції електропостачання Придніпровської магістралі

Фото Володимира Дяченка, голови профорганізації
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Акції профспілки >> 7 жовтня - Всесвітній день дій профспілок за гідну працю >> Солідарна профспілкова акція – «Тиждень дій залізничників МФТ» 7–13 жовтня 2013 року
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79