Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Проведено семінар-нараду щодо діяльності галузевого недержавного пенсійного фонду «Магістраль»

Радою профспілки спільно з Укрзалізницею з метою залучення працівників галузі до формування власної недержавної пенсії організовано та проведено 16 січня семінар-нараду для відповідальних осіб за здійснення заходів щодо розвитку галузевого пенсійного фонду «Магістраль» на залізницях, у дорожніх і територіальних комітетах профспілки, а також молодіжних лідерів і профактиву.

В роботі семінару взяли участь перший заступник Голови профспілки Михайло Сінчак, заступник начальника Головного управління кадрової та соціальної політики Укрзалізниці Андрій Кібенко, представники інших Главків Укрзалізниці та компаній, що обслуговують фонд, інші запрошені.

М.Сінчак розповів про історію недержавного пенсійного забезпечення на залізницях, яка бере свій початок ще з Російської імперії, поступові кроки профспілки зі створення і розвитку галузевого недержавного пенсійного фонду «Магістраль», долучення до цієї роботи адміністрації Укрзалізниці і залізниць.

Докладно профлідер зупинився на користі, яку принесе співпраця роботодавця з недержавним пенсійним фондом «Магістраль» як працівникам, так і адміністрації. Зокрема, залізничники отримують ще одне джерело поповнення власного пенсійного рахунку, а залізниці – інструмент мотивації працівників і можливість залучати кошти фонду для фінансування основної діяльності.

Про технологію роботи галузевого пенсійного фонду «Магістраль», порядок укладання і обслуговування пенсійних контрактів, інвестування активів розповіли представники компаній-партнерів фонду – директор і начальник відділу роботи з вкладниками ТОВ «Адміністратор пенсійного фонду «Центр персоніфікованого обліку»» Юрій Бурков та Оксана Ахвердієва, директор департаменту недержавних пенсійних фондів ТОВ «КУА «Аструм – управління активами»» Олександр Ткач.

Після завершення заходу тематичний тренінг було проведено для молодіжних лідерів профспілки. Молодь аналізувала переваги недержавного пенсійного страхування, його ризики і недоліки, разом шукали шляхи подолання упереджень, а також вчилися презентувати НПФ «Магістраль».

ДО ТЕМИ

Наприкінці 2013 року залізниці перерахували передбачені у фінансових планах 18 млн грн. на користь своїх працівників у якості пенсійних внесків на рахунки у галузевому недержавному пенсійному фонді «Магістраль». Відповідні індивідуальні рахунки відкрито для кожного залізничника, який не досяг пенсійного віку.

На кожній залізниці по 3 млн грн. було рівномірно розподілено на кількість працюючих: на рахунки працівників зараховано від 51 грн. до 70 грн.

Це новий крок у реалізації Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників, яка є додатком до Галузевої угоди відповідно до спільної постанови Укрзалізниці і Ради профспілки від 16 грудня 2013 року.

Таким чином, завдяки наполегливій роботі і принциповій позиції профспілки залізничники отримали нагоду не просто накопичувати додаткову (недержавну) пенсію, але й робити це за участі роботодавця. Відтепер майбутня пенсія учасників галузевого пенсійного фонду «Магістраль» має два джерела поповнення: з одного боку, залізничники можуть самостійно відкладати частину доходів, з іншого – роботодавець робить внесок у майбутній добробут своїх працівників.

Залізниці вже зробили важливий крок, час і працівникам подбати про власну гідну пенсію і зробити свій крок у сплаті внесків. Адже розвиток Програми недержавного пенсійного забезпечення передбачає, що в подальшому роботодавці робитимуть внески лише на пенсійні рахунки тих працівників, які самі беруть участь у накопиченні пенсії. Тому тим, хто бажає, аби роботодавець і надалі перераховував кошти на їхні пенсійні рахунки, необхідно укласти угоду з Професійним недержавним пенсійним фондом «Магістраль» і щомісяця самостійно перераховувати на власну користь частину доходів.

Відповідно до Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників, розмір внесків працівників залежать від їхнього віку: чим молодший учасник Фонду, тим більше у нього часу накопичити достатню для отримання пенсії суму, і тим меншою є сума власного внеску.

Програма визначає тарифи внесків: від 0,55 % щомісячної зарплати – для зовсім молодих працівників до 4,85 % – для осіб передпенсійного віку.

Тож за умови наявності коштів у фінансових планах роботодавці робитимуть аналогічні внески. Втім, якщо внесок роботодавця є сталим, то верхня межа внеску працівника на власний пенсійний рахунок не обмежена, тому він сам може обирати, перераховувати визначену Програмою або більшу суму.

Адже майбутня недержавна пенсія залізничників складатиметься з трьох складових: власного внеску, внесків роботодавця і доходу від інвестування пенсійних активів Фонду.

Від накопичених коштів залежатиме і те, як вони в майбутньому виплачуватимуться учасникам Фонду: у вигляді щомісячних пенсійних платежів або одноразово. У будь-якому разі, накопичені кошти є власністю працівників, і вони отримують їх обов’язково.

За умови виконання Програми мінімальний розмір щомісячної пенсійної виплати, яку отримуватиме учасник Фонду впродовж 10 років після досягнення пенсійного віку, встановлюється на рівні не нижче 50 % від офіційно затвердженого прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних осіб. В іншому випадку усі накопичені кошти учасник Фонду отримує одноразово.

Пенсійний вік для отримання недержавної пенсії може бути меншим від віку, який надає право на пенсію за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, але не більше ніж на 10 років, а також перевищувати його.

Учасник може самостійно визначити, коли отримувати недержавну пенсію: одночасно з настанням віку, який надає право на пенсію за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, раніше (але не більше ніж на 10 років) або пізніше.

З Програмою недержавного пенсійного забезпечення залізничників та іншими матеріалами можна ознайомитися на сайті профспілки. А за телефонами Адміністратора НПФ «Магістраль» 5-62-62 (залізничний) і (044) 537-66-57, а також у голови профорганізації можна дізнатися, як стати учасником Фонду та отримати відповіді на всі запитання, що цікавлять.

Відділ інформації Ради профспілки
 
 
Завантажити матеріали семінару:
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Пенсійне забезпечення >> Проведено семінар-нараду щодо діяльності галузевого недержавного пенсійного фонду «Магістраль»
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79