Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Десять років потому…

Засіданням, що відбулось 6 листопада, завершився значний етап роботи Молодіжної ради профспілки, адже десять років тому, у 2004-му, відбулось її перше зібрання. З того часу в профспілці зародився справжній молодіжний рух.

Втім, головною темою нинішньої зустрічі стала нагальна робота: звіти молодіжних рад дорожніх профорганізацій, обговорення виконання Програми підтримки молодих членів профспілки, планування найближчих акцій і заходів, а також координація діяльності у наступному році.
Зокрема, учасники засідання затвердили програму та макет плаката для проведення традиційної інформаційної акції «Безпека заради життя» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, який відбудеться 1 грудня. Запропонували організувати у 2015-му конкурс на створення сучасної емблеми молодіжного руху, напрацювали також план найважливіших заходів тощо.
Робота залізничників у 2015-му залежатиме від ходу реформування галузі, тому зрозуміло, що і молоді активісти, насамперед, цікавляться саме цим питанням. Тож на запрошення Ради профспілки у засіданні взяла участь перший заступник начальника Департаменту реформування та корпоративного розвитку Укрзалізниці М.Потетюєва, яка висвітлила першочергові структурні зміни у галузі і відповіла на наші запитання. Після завершення зустрічі з представником адміністрації і обговорення отриманої інформації ми вирішили підготувати та направити листа на адресу Департаменту з пропозиціями щодо захисту трудових інтересів молоді та питаннями, які турбують молодих працівників.
А про актуальні теми профспілкової роботи молоді активісти дізналися напряму від Голови профспілки В.Ткачова, його першого заступника М.Сінчака та фахівців Ради.
До речі, наше останнє в ювілейному році засідання транслювалось у режимі відеоконференції, до якої могли підключитися усі бажаючі молодіжні лідери й активісти, а також профпрацівники, відповідальні за роботу з молоддю. Завдяки цьому нововведенню вони мали можливість не лише віддалено стежити за засіданням, але й ставити запитання, брати участь в обговоренні. На жаль, мало хто цим скористався в повному обсязі… Проте ми вирішили частіше й ефективніше використовувати цей дієвий інформаційний інструмент у подальшій роботі Молодіжної ради профспілки.

Для мене профспілка, в першу чергу, це – захист і соціальні гарантії. Після внесення у 2013-му змін до Статуту профспілки голови молодіжних рад є за посадою членами профорганів відповідних рівнів, тож я, як голова Молодіжної ради профспілки, беру участь у засіданнях Ради профспілки, її президії, і знаю, які зусилля докладаються, аби забезпечувалися трудові права працівників, виконувалися умови Галузевої угоди, розширювалися соціальні гарантії. Це – не просто слова, адже за кожним рішенням, ухваленим керівництвом на користь спілчан, – місяці, а то й роки методичної праці і непростих переговорів.
Звісно, ці результати були б недосяжними, якби за словом «профспілка» не стояли люди – сотні тисяч працівників і ветеранів, яких вона об’єднує. Адже лише завдяки єдності і багаточисельності спілчан наша профспілка стає реальною силою.
І це відкриває перед профспілкою багато можливостей, серед яких – започаткування кількох вагомих інноваційних соціальних проектів, таких, як власна дисконтна програма і мобільна корпорація, страхування членів профспілки, галузевий недержавний пенсійний фонд тощо. Це – сучасний мотиваційний підхід. Тому у молоді є багато перспектив у профспілці. Мені, наприклад, моя профспілкова діяльність надає впевненості, відкриває нові обрії. Я не лише отримую значний досвід, нові знання і вміння, але й маю нагоду використовувати усе це на користь інших – свого колективу, приміром, або членів молодіжних рад.
Зараз наше найголовніше завдання – реалізація Програми підтримки молодих членів профспілки. Заходи ухвалюються Радою профспілки, і нам треба довести, що молодь здатна виконати взяті на себе зобов’язання.

  st.jpg
 Члени Молодіжної ради профспілки  – учасники засідання

Ірина ОВ’ЄДО АЛЬМУЕДО,
інженер-технолог Головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці,
Голова Молодіжної ради профспілки

 
 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Організаційна робота >> Робота з молоддю >> Десять років потому…
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79