Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Функціонування залізничних медзакладів опинилося під загрозою

За інформацією Управління охорони здоров’я Укрзалізниці, правова колізія, що виникла у ситуації з передачею медичних закладів залізничного транспорту з державної у комунальну власність, ставить під загрозу їх функціонування.
 

Так, Верховна Рада України 28 грудня 2014 року ухвалила Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» (за № 79-VIII), відповідно до якого пунктом 11 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України Кабінету Міністрів доручалося протягом року (до 27.12.2015 р.) розробити проекти законів України з питань охорони здоров'я, передбачивши здійснення заходів щодо передачі відомчих закладів охорони здоров'я Укрзалізниці (зазначених у додатку № 10 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік») до сфери управління Міністерства охорони здоров'я.

Проте, починаючи з 1.01.2015 р., заклади охорони здоров’я Укрзалізниці фактично позбавлені фінансування через низку причин.
Зокрема, додатком 10 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено фінансування закладів охорони здоров’я Міністерства інфраструктури України, що забезпечують медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту, з місцевих бюджетів з 1.01.2015, при цьому причетними центральними органами виконавчої влади та місцевими органами самоврядування дотепер не розроблено чіткого порядку фінансування медичних закладів, що мають бути передані на утримання за рахунок місцевих бюджетів.
Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 р., № 1482, передбачає заходи для забезпечення передачі підприємств з державної в комунальну власність, виконання яких за процедурою потребує від трьох до шести місяців.

У підсумку, оскільки місцеві органи самоврядування не мають права фінансувати медичні заклади до моменту їх перепідпорядкування, на зазначений перехідний період, у зв’язку з правовою колізією, що виникла, відомчі медичні заклади залізничного транспорту залишаються без фінансування, що призведе до зриву лікувального процесу, заборгованості із заробітної плати (понад 22 тис. осіб) та комунальних платежів (як мінімум на 3 місяці). Це викликає загрозу для функціонування медичних закладів і може негативно вплинути на гарантування безпеку руху на залізничному транспорті в цілому.

Відділ інформації Ради профспілки

 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Інше >> Функціонування залізничних медзакладів опинилося під загрозою
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79