Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Лідери транспортних профспілок зустрілися з Міністром інфраструктури

За ініціативи голови Федерації профспілок транспортників України В.Ткачова на початку квітня відбулася зустріч Міністра інфраструктури А.Пивоварського з керівниками профспілок транспортної галузі, присвячена обговоренню нагальних соціально-економічних проблем. Профспілку залізничників і транспортних будівельників представляв її Голова В.Бубняк.

У зустрічі взяли участь заступники Міністра, керівники департаментів і відділів Мінінфраструктури, державних адміністрацій, агентств і відомств, підпорядкованих Міністерству тощо.

Майже всі присутні профлідери скористалися можливістю виступити і окреслити наявні проблеми, адже це перший захід подібного формату чинного Міністра. Втім, А.Пивоварський запевнив, що не уникає діалогу з профспілками і запропонував проводити такі зустрічі раз на місяць, аби, з одного боку, бути всебічно поінформованим про ситуацію у підгалузях транспорту, а з іншого – мати можливість безпосередньо висвітлювати позицію Міністерства та кроки, які здійснюються для вирішення гострих питань.

Серед проблем, які порушили лідери профспілок, були як спільні для всієї транспортної галузі, так і специфічні для кожного окремого господарства. Зокрема, йшлося про зниження рівня соціальної захищеності працівників через заморожування заробітної плати, що посилюється зростанням заборгованості із виплати зарплати, як, наприклад, у автомобілістів, або запровадженням режиму неповного робочого часу, як це відбувається на залізницях. Не завжди прозорими і зрозумілими для профспілок є заходи з реорганізації, які запроваджуються у тій чи іншій галузі. Так само спільною, приміром, для залізничного і автомобільного транспорту є проблема компенсації державою пільгових пасажирських перевезень.

На цій проблемі, зокрема, зупинився лідер профспілки залізничників і транспортних будівельників В.Бубняк, який зазначив, що незважаючи на значні зусилля, залізничникам зазвичай вдається вибороти не більше 30 % коштів за перевезення пільговиків. Профлідер також наполіг, щоб у фінплані залізниць було враховано усі кошти на реалізацію зобов’язань Галузевої угоди і колдоговорів. Він попросив сприяння Міністерства у вирішенні питання державної підтримки залізничного транспорту, як це передбачено законодавством, і зменшення податкового навантаження на Укрзалізницю, яка є одним з головних «донорів» держбюджету, але водночас не може забезпечити оновлення своїх основних фондів – інфраструктури, парку вагонів і локомотивів, до того ж, змушена забезпечувати виплати за валютними кредитами.

У відповідь А.Пивоварський зауважив, що на пряму підтримку держави у нинішніх соціально-економічних умовах очікувати не доводиться, тож необхідно шукати інших можливостей, зокрема, низка банків готові фінансувати лізингові програми. А проблема компенсації пільгових перевезень, на думку Міністра, втратить гостроту після запровадження з 1 липня п. р. монетизації пільг. Він підкреслив, що зараз головним завданням Міністерства у залізничній сфері є акціонування Укрзалізниці, важливим питанням є повернення до нормального режиму роботи працівників. З цього приводу незрозумілою для Міністра є діяльність на залізниці аутсорсингових компаній у той час, коли власні працівники не завантажені роботою.

На корупційну складову аутсорсингу звернув увагу Голова ФПТУ В.Ткачов, який підкреслив, що стороннім організаціям віддаються ті види діяльності залізниць, які можуть приносити прибуток, тож це питання потребує негайного вирішення.

Міністр пообіцяв, що на всі запитання, які було порушено протягом зустрічі, буде надано докладні відповіді, наголосив на необхідності подібних заходів і запевнив, що він сам, його заступники і керівники департаментів Міністерства відкриті для спілкування.

Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79