Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Як збільшити власну пенсію?

У залізничників є можливість отримати від роботодавця кошти на додаткову пенсію, але далеко не всі нею користуються.


Для того, щоб накопичувати за допомогою роботодавця ще одну, крім державної, пенсію, достатньо бути вкладником Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль». Адже згідно з п. 3.6.20 чинної Галузевої угоди недержавне пенсійне забезпечення залізничників здійснюється через цей Фонд відповідно до «Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників» (далі – Програма). Програмою передбачено, що частина внесків на пенсійні рахунки працівників сплачується залізницями.

Ще в грудні 2013 року всі працівники залізниць України, які не досягли пенсійного віку, стали учасниками Фонду – їм було відкрито індивідуальні пенсійні рахунки, на які роботодавцями перераховано від 50 до 70 грн. залежно від магістралі. Відповідно до Програми роботодавці продовжують перераховувати кошти, але лише на рахунки тих працівників, які самі беруть участь у накопиченні пенсії. Тож якщо учасник Фонду бажає, щоб роботодавець поповнював його пенсійний рахунок і надалі, необхідно укласти пенсійний контракт з Фондом і почати самостійно перераховувати внески. Загалом майбутня недержавна пенсія залізничників складатиметься з трьох частин: власного внеску, внесків роботодавця і доходу від інвестування пенсійних активів Фонду.

Фінансові плани залізниць у минулому та 2015 роках передбачають витрати на перерахування пенсійних внесків за працівників. У 2015-му, як і в 2014-му, на ці цілі заплановано 18 млн грн. Але ці кошти можуть лишитися не засвоєними через те, що лише незначна частина залізничників уклала пенсійні контракти з ПНПФ «Магістраль».

Тим часом Фонд вже здійснив виплати тим вкладникам, які вийшли на пенсію. Загалом виплачено 404 тис. грн.

Марина АБРАМОВА,
правовий інспектор праці
Ради профспілки,
секретар ПНПФ «Магістраль»


ДОВІДКА

Відповідно до Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників, розмір внесків працівників залежать від їхнього віку: чим молодший учасник Фонду, тим більше у нього часу накопичити достатню для отримання пенсії суму, і тим меншою є сума власного внеску.
Програма визначає тарифи внесків: від 0,55 % середньомісячної зарплати у галузі – для зовсім молодих працівників до 4,85 % – для осіб передпенсійного віку.

За умови виконання Програми мінімальний розмір щомісячної пенсійної виплати, яку отримуватиме учасник Фонду впродовж 10 років після досягнення пенсійного віку, встановлюється на рівні не нижче 50 % від офіційно затвердженого прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних осіб. В іншому випадку усі накопичені кошти учасник Фонду отримує одноразово.

Також повідомляємо, що на засіданні Ради ПНПФ «Магістраль» у вересні п. р. її головою обрано Голову профспілки В.Бубняка.
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Пенсійне забезпечення >> Як збільшити власну пенсію?
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79