Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

   На сайті Верховної Ради електронна петиція «Про не розгляд законопроєкту №2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні» набрала понад 25000 голосів!  

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Дотримання прав — понад усе

30:03:2010 г.
Упродовж 2009-го правовими інспекторами праці Ради профспілки на Львівській залізниці перевірено стан дотримання трудового законодавства в 67 структурних підрозділах та на підприємствах.  З ініціативи дорпрофсожу  та під контролем правової інспекції з 80 % працівників залізниці знято дисциплінарні стягнення чи догани
 
Виявлено, зокрема, що адміністрація не завжди виконує частину другу п. 2.4 та п. 2.12 колдоговору: на виробничі та оперативні наради з розгляду випадків браку в роботі не завжди запрошуються представники виборних профорганів, інколи без згоди профкомів вони проводяться у неробочий час і у вихідні дні.
Не завжди дотримуються терміни виплати заробітної плати на час відпусток, є порушення черговості  їх надання відповідно до графіка або перенесення на інші терміни, що є причиною значної заборгованості із відпусток.
Нерідко в описовій частині наказів не конкретизовано вину працівників, не вивчено всі обставини безпосередньої вини осіб, до яких застосовуються дисциплінарні стягнення, не беруться до уваги їхні письмові пояснення, через що неможливо встановити законність таких наказів. Внесено 10 письмових подань і 165 пропозицій адміністрації щодо усунення та попередження порушень трудового законодавства.
Правова інспекція активно співпрацює з адміністрацією у питаннях зміцнення трудової дисципліни. Розглянуто кожне звернення про звільнення працівника з ініціативи адміністрації, внаслідок чого у 2009-му вдалося уникнути випадків прийняття профкомами необґрунтованих рішень, коли вони відмовляли у згоді на такі звільнення. Із 75 подань на порушників трудової дисципліни тільки у трьох випадках профкоми обґрунтовано не дали згоди на звільнення.
Спільно з адміністрацією розроблено «Методичні вказівки щодо правового захисту працівників залізниці з приводу застосування до них адміністративних стягнень органами Державтоінспекції МВС України за порушення або невиконання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні залізничних переїздів». Проведено також навчання з майстрами, бригадирами колії на Ковельському та Рівненському залізничних вузлах.
Володимир ШРАМКО,
головний правовий інспектор праці Ради профспілки на Львівській залізниці
 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників локомотивного господарства (24.06.2020)

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78