Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Хто отримає другу, додаткову пенсію?

Як відомо, Професійний недержавний пенсійний фонд «Магістраль» існує з 2006 року, а з 2013-го його учасниками стали всі працівники залізниць: їм було відкрито індивідуальні пенсійні рахунки, на які роботодавці перерахували від 50 грн. до 70 грн.

Фактична дохідність Фонду у 2016 році сягнула 18,8 %, що на 6,4 % перевищує інфляцію за цей період.

За результатами трьох кварталів минулого року ПНПФ «Магістраль» входив у ТОП-5 всіх недержавних пенсійних фондів на ринку України. Адже незважаючи на відсутність у 2016-му регулярних внесків від роботодавців, сума активів Фонду зросла на 5,3 млн грн. за рахунок інвестиційного прибутку, який розподіляється між усіма учасниками Фонду пропорційно до сум на їхніх індивідуальних пенсійних рахунках.

Таким чином пенсійні кошти на рахунках залізничників зросли.

А от учасники ПНПФ «Магістраль», які є його вкладниками і в 2016-му самі сплачували внески на свою користь, отримали на індивідуальні пенсійні рахунки кошти від роботодавця. Загалом регіональні філії перерахували 46 тис. 234 грн.:
- 29 особам – 28 тис. 054 грн. – Львівська залізниця,
- 15 особам – 14 тис. 496 грн. – Одеська,
- 8 особам – 2 тис. 853 грн. – Південно-Західна,
- 2 особам – 831 грн. – Південна.

На жаль, наші спілчани не користуються нагодою отримувати від роботодавця кошти на свою майбутню пенсію. Адже у 2016 році у фінплані залізниць на сплату внесків до Фонду з боку роботодавців було заплановано 18 млн грн., але ця сума лишилась неосвоєною через незначну кількість вкладників, які уклали пенсійні контракти з ПНПФ «Магістраль». Адже відповідно до Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників, роботодавці перераховують кошти лише на рахунки тих працівників, які самі беруть участь у накопиченні своєї додаткової пенсії.

Тому, якщо учасник Фонду бажає, щоб роботодавець поповнював його пенсійний рахунок, необхідно укласти пенсійний контракт з Фондом і почати перераховувати на свій рахунок власні внески.

Загалом майбутня недержавна пенсія залізничників складатиметься з трьох частин:
- власних коштів,
- внесків роботодавця,
- доходу від інвестування пенсійних коштів Фонду.


ФАКТ
За інформацією ТОВ «Адміністратор пенсійного фонду «Центр персоніфікованого обліку» станом на 31 грудня 2016 року на індивідуальних пенсійних рахунках учасників Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль» знаходяться кошти у сумі: 108,3 грн. – у працівників регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», 90,24 грн. – «Львівська залізниця», 103,4 грн. – «Одеська залізниця», 108,63 грн. – «Південна залізниця», 79,27 грн. «Південно-Західна залізниця», 84,28 грн. – «Придніпровська залізниця».
 

Нагадуємо також вкладникам ПНПФ «Магістраль», що вони мають право на податкову знижку, тобто повернення частини податку на доходи фізичних осіб за 2016 рік, для чого протягом поточного року необхідно подати податкову декларацію.
Ознайомитися з пенсійним контрактом кожної залізниці (регіональної філії) та іншими документами ПНПФ «Магістраль» можна на сайті профспілки www.zalp.org.ua

Марина АБРАМОВА, правовий інспектор праці Ради профспілки, секретар ПНПФ «Магістраль»

«ВІСНИК», 16 лютого 2017 р.
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Пенсійне забезпечення >> Хто отримає другу, додаткову пенсію?
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79