Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

З 1 квітня п. р. введено в дію в повному обcязі Положення про оплату праці. 5 квітня на засіданні Ради профспілки підсумовано виконання Галузевої угоди за 2017 рік.  Підписано 3 січня 2018 року спільного листа-роз’яснення щодо дії чинних Галузевої угоди і колективних договорів.
banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Проведено інформаційний день для профактиву

Традиційний щомісячний захід відбувся 3 жовтня п. р. за присутності голів й активістів первинок прямого підпорядкування Раді профспілки залізничників і транспортних будівельників України і київських профорганізацій, а до онлайн-транляції у системі веб-конференцій долучилося понад 30 студій з місць.Голова профспілки Вадим Бубняк та його перший заступник Олександр Мушенок ознайомили колег з найважливішими питаннями діяльності Ради профспілки.

Зокрема, лідер профспілки повідомив, що наразі триває робота над новим Меморандумом з керівництвом ПАТ «Укрзалізниця». У документі планується окреслити найгостріші проблеми і шляхи їх вирішення. В перш чергу, безперечно, це підвищення заробітної плати залізничників. Адже галузь вже відчуває дефіцит низки масових професій, а її керівництво шукає варіанти мотивації працівників. Проте профспілка наполягає: єдиний чинник, який здатен суттєво вплинути на відтік кадрів – це гідна конкурентоздатна заробітна плата.

Також необхідно знову підвищити добові при відрядженні, адже навіть після минулорічного підвищення (яке, до речі, було передбачено саме Меморандумом між профспілкою і ПАТ) ці кошти не здатні компенсувати відповідних витрат працівників.

Необхідно також прискорити роботу над новим колективним договором ПАТ «Укрзалізниця», але, звісно, не на шкоду його змісту. І ще одне питання, яке потребує гарантій роботодавця, це розвиток Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль». Адже кошти на здійснення виплат його учасникам передбачені у нарешті затвердженому Урядом фінплані товариства на 2017 рік.

Сам фінплан не оприлюднюється, проте профспілка наполягає, щоб їй було надано інформацію про кошти, закладені у ньому на реалізацію пільг і гарантій за Галузевою угодою і колективними договорами.

Також В.Бубняк повідомив колегам про свою участь у розширеному засіданні робочої групи при Державній регуляторній службі України 22 вересня п. р., на якій розглядалося питання реальної ситуації на ринку залізничних перевезень.

На жаль, у ЗМІ цей захід було висвітлено заангажовано й однобоко, та й у багатьох присутніх на зустрічі представників бізнесу і народних депутатів нагальна необхідність підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення не знайшла підтримки, хоча лідер профспілки наголосив на зв'язку між низькими тарифами та відсутністю передбаченої законом державної підтримки з катастрофічною ситуацією у залізничній галузі, у т. ч. у соціальних питаннях.

Профлідер підкреслив необхідність спільних і злагоджених дій усіх ланок профспілки у вирішенні нагальних питань соціального захисту.

Про хід роботи над проектом нового колективного договору та положеннями – додатками до нього доповів О.Мушенок. Наразі переговори прискорено, завдяки чому суттєво збільшено перелік пунктів, щодо яких сторонам вдалося дійти згоди.

Водночас поки новий колдоговір не укладено, виникають ситуації, які потребують внесення змін і доповнень у чинні колдоговори. Профспілка наполягає на тому, що таке право має бути у керівників регіональних філій і філій. Відповідне питання буде винесено на розгляд правління ПАТ «Укрзалізниця».

Фахівці Ради профспілки висвітлили актуальні питання поточної роботи її відділів. Головний технічний інспектор праці Ради профспілки – завідувач відділу охорони праці Володимир Дорошенко повідомив про стан виробничого травматизму за 9 місяців п. р. і нагадав про перелік нещасних випадків на виробництві, про які необхідно інформувати технічну інспекцію праці Ради профспілки. Він також наголосив на необхідності профорганам активно контролювати підготовку виробничих підрозділів до зими. Провідний спеціаліст відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Олена Булавін розповіла про актуальні питання оплати праці, а також про низку положень, робота над якими ведеться у рамках переговорів щодо укладання нового колдоговору ПАТ.

Її колега з відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Андрій Єрмоленко розповів про ситуацію з проїздом працівників залізничним транспортом: службовим і в особистих цілях. Якщо у другому випадку триває робота над переглядом відповідного положення, то в першому «Укрзалізниця» не бачить ніяких проблем, попри те, що профспілка неодноразово наводила приклади недоліків у забезпеченні працівників абонементними квитками для здійснення службових поїздок.

Про питання фінансової діяльності профорганізацій, особливості бухгалтерського обліку в неприбуткових організаціях тощо поінформувала колег завідувач фінансового відділу – головний бухгалтер Ради профспілки Світлана Прокоф’єва. А завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Олександр Гнатюк повідомив про заходи, які Рада профспілки планує провести до кінця року, у т. ч. з використанням системи веб-конференцій.

Відділ інформації Ради профспілки
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


День Ради профспілки на Жмеринському вузлі 4-5.07.2018

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78