Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Підпишемо петицію «Про пенсійне забезпечення працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років» № 41/001886-18еп, розміщену 11 вересня 2018 р. на сайті Кабміну! За вказівкою ПАТ від 16.08.2018 р., № Ц-26/2377-18, працівники регіональних філій і філій отримають винагороду за підсумками роботи за 2017 рік. 5 серпня відзначено День профспілки залізничників і транспортних будівельників України.  Понад 7 млн грн. незаконно невиплачених коштів повернуто залізничникам за 6 місяців 2018 р. на вимогу  правових інспекторів праці Ради профспілки.  3–5 серпня у Харкові відбулися фінальні змагання ХІ Спартакіади залізничників. Підписано 3 січня 2018 року спільного листа-роз’яснення щодо дії чинних Галузевої угоди і колективних договорів.
banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Проведено засідання профсекцій

Засідання двох професійних секцій – працівників автоматики, телемеханіки та зв’язку й господарства електрифікації та електропостачання проведено Радою профспілки 12 жовтня  п. р. Їх учасники отримали нагоду обговорити нагальні проблеми з першими заступниками директорів відповідних департаментів: автоматики та телемеханіки – Анатолієм Назаровим, електропостачання – Вадимом Борзенковим.

У діалозі з представниками «Укрзалізниці» йшлося про роботу у 2017-му і плани на наступний рік, подальшу структуру господарств, можливі її зміни та інші питання, які турбують трудові колективи.

Більшість питань, порушених членами секцій, спільні для обох господарств. В першу чергу – це низька заробітна плата та пов’язана з нею плинність кваліфікованих кадрів. При цьому нарахування додаткової премії робітникам гостродефіцитних професій, встановленої ПАТ «Укрзалізниця», не допомагає у її вирішенні, навпаки, це стало, за словами учасників «кісткою, кинутою поміж людей» через вибірковість, незрозумілість принципу нарахування та відсутність конкретних критеріїв. У трудових колективах зростає напруженість і навіть спалахують скандали.

Іншою спільною для обох господарств проблемою є відволікання працівників на виконання робіт, не пов’язаних з їхніми безпосередніми обов’язками, наприклад, прибирання платформ чи смуг відведення, контроль за посадкою пасажирів тощо. Ці роботи не передбачені трудовим договором і не лишають працівникам часу на поточну роботу, що є грубим порушенням правил технічної експлуатації залізниць. Згадувалися навіть випадки, коли людей направляли на роботи, що вимагають кваліфікації або обладнання, яких вони не мають: лісорубні, розчищення завалів тощо.

І зв’язківці, й енергетики стикаються зі значними незручностями через скасування службових транспортних вимог форм 3 та 6-А, адже їх робота пов’язана з постійними виїздами на лінію. Нова система забюрократизована, за словами членів секції, незручна, вимагає від працівників додаткових витрат часу, і через це вони часто змушені самостійно оплачувати проїзд за службовими потребами без будь-якої компенсації або використовувати приміські квитки форми 4 (за особистими потребами), сплачуючи відповідний податок. Проблема посилюється браком автотранспорту для доставки працівників до місць виконання робіт.

Серйозно постає питання нестачі запасних частин, інструменту, деталей, матеріалів для виконання безпосередніх обов’язків: працівники обох господарств незадоволені постачанням, тож профсекції звернулися до керівництва відповідних департаментів з пропозицією проаналізувати забезпечення потреб виробничих підрозділів.

Схожа ситуація і зі спецодягом, спецвзуттям та наповненням аптечок. Особливо скаржилися енергетики, адже подекуди спецодяг не витримує жодної критики і є навіть небезпечним для працівників: крім того, що він «сідає» після прання, матеріал плавиться і горить. Комісії не приймають такий спецодяг або повертають його виробнику, але це не вирішує проблеми, адже у такому випадку у робітників він просто-на-просто відсутній. Медикаменти в аптечках не поповнюються, часто прострочені, якщо взагалі є.

На фоні порушених проблем обурення працівників викликають дії ревізорів: за словами членів секцій, кількість перевірок постійно збільшується, проте проводяться вони формально, зосереджуючись на питаннях, до яких робітники мають опосередковане відношення.

Порушувались і специфічні для кожного господарства проблеми.
За підсумками роботи профсекцій оформлено протоколи, які буде надіслано до ПАТ «Укрзалізниця» для реагування і надання офіційної відповіді.

На спільному засіданні члени профсекцій ознайомилися з інформацією фахівців Ради профспілки з поточних питань профспілкової діяльності, станом захисту трудових прав і охорони праці, новинами законодавства тощо.
Підсумували зустріч Голова профспілки В.Бубняк і його перший заступник О.Мушенок. Вони повідомили про зрушення у роботі над проектом колективного договору ПАТ «Укрзалізниця», особливості внесення змін у чинні колдоговори, вимоги профспілки до «Укрзалізниці», плани вирішення проблем з керівництвом галузі.

Головне питання, звісно, – це підвищення зарплати залізничникам. Альтернативи суттєвому збільшенню тарифних ставок і посадових окладів для закріплення кваліфікованих робітників на залізниці наразі не існує, наголосив лідер профспілки.

Відділ інформації Ради профспілки
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


XI Спартакіада залізничників 3-5.08.2018

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78