Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Корисно знати: вивчаємо пенсійну реформу...

У зв’язку з прийняттям змін до пенсійного законодавства на прохання спілчан роз’яснюємо деякі аспекти. Пропонуємо вашій увазі матеріал, підготовлений правовим інспектором праці Ради профспілки Мариною АБРАМОВОЮ.

З  1 січня 2018 року пенсія за віком призначатиметься:
- за наявності 25 років страхового стажу на 1 січня 2018 року – в 60 років. Величина необхідного стажу буде щороку збільшуватися на рік до досягнення 35 років у 2028 році;
- l за наявності від 15 до 25 років страхового стажу на 1 січня 2018 року – в 63 роки. Величина стажу збільшуватиметься до досягнення діапазону від 25 років до 35 років у 2028 році;
- l за наявності 15 років страхового стажу на 1 січня 2019 року, але менше 16 років, які б давали право виходу на пенсію в 63 роки, – в 65 років. Діапазон необхідного стажу буде щороку збільшуватися на рік. Тобто з 2028 року пенсії в 65 років будуть призначатися особам, які мають 15–25 років стажу.

Щодо поняття «Страховий стаж». Його було введено лише у 2004-му, але вже тоді, коли його було зафіксовано на законодавчому рівні, було визначено, що весь трудовий стаж (а до цього було поняття саме «трудовий стаж») зараховують як страховий. Але з 1 січня 2004 року в стаж зараховують лише ті періоди, за які сплачено внески в Пенсійний фонд.

Коефіцієнт страхового стажу знижений з 1,35 % до 1 %. Він застосовуватиметься у формулі розрахунку пенсії з 1.01.2018 р. при призначенні пенсії вперше і визначається як множник тривалості років стажу роботи на величину оцінки одного року страхового стажу.

Також з 1 жовтня 2017-го для призначення і перерахунку пенсій застосовується прожитковий мінімум, передбачений держбюджетом на 1 грудня 2017 року. Тобто з 1 жовтня розмір мінімальної пенсії складає 1452 грн.

З 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 % мінімальної заробітної плати, встановленої на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Працюючим пенсіонерам з 1 жовтня 2017 року скасовано обмеження у виплаті пенсій. Відтепер пенсії виплачуються у повному обсязі, а не лише 85 %.

Крім того, передбачається автоматична індексація пенсій. Перерахунок пенсій здійснюватиметься шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, з якого обчислено пенсію, на коефіцієнт, що відповідає 50 % показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 % показника зростання середньої заробітної плати у попередньому році.

З 1 січня 2019 року передбачено введення накопичувальної системи пенсійного страхування. Застраховані особи, яким на 1 січня 2019-го залишилось менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не платити страхові внески в накопичувальну систему пенсійного страхування.

Щодо пенсій за вислугу років. Якщо на 11 жовтня 2017 року (день набрання чинності законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій») працівник має відповідний стаж, то він має право виходу на пенсію за вислугу років після досягнення 55-річного віку та звільнення з роботи, яка надає йому таке право. В інших випадках право виходу на пенсію за вислугу років для багатьох категорій, у тому числі й залізничників, скасовано.

Водночас, зберігається право на достроковий вихід на пенсію для:
- матерів, які виховали 5 або більше дітей або інвалідів з дитинства (в 50 років);
- військових – учасників бойових дій (в 55 років);
- ліліпутів або диспропорційних карликів (у 40/45 років);
- артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років);
-  журналістів (у випадку поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні службових обов’язків у місцях надзвичайних подій);
- чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Соціальний захист >> Пенсійне забезпечення >> Корисно знати: вивчаємо пенсійну реформу...
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79