Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Підпишемо петицію «Про пенсійне забезпечення працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років» № 41/001886-18еп, розміщену 11 вересня 2018 р. на сайті Кабміну! За вказівкою ПАТ від 16.08.2018 р., № Ц-26/2377-18, працівники регіональних філій і філій отримають винагороду за підсумками роботи за 2017 рік. 5 серпня відзначено День профспілки залізничників і транспортних будівельників України.  Понад 7 млн грн. незаконно невиплачених коштів повернуто залізничникам за 6 місяців 2018 р. на вимогу  правових інспекторів праці Ради профспілки.  3–5 серпня у Харкові відбулися фінальні змагання ХІ Спартакіади залізничників. Підписано 3 січня 2018 року спільного листа-роз’яснення щодо дії чинних Галузевої угоди і колективних договорів.
banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

«Гарячі» теми: розмова у формі діалогу

На засіданні професійної секції працівників вагонного господарства Ради профспілки, що проходило під головуванням її очільника, голови первинки вагонного депо Конотоп регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Ю.Шиша, учасники окреслили коло першочергових проблем, які потребують негайного вирішення.


У всіх регіональних філіях та Панютинському, Дарницькому і Стрийському вагоноремонтних заводах болючими є питання, насамперед, неукомплектованості штату, що є очевидним наслідком низького рівня заробітної плати. Також на перешкоді ефективній роботі стоїть неналежне забезпечення запчастинами. Працівників господарства турбують процеси оптимізації, скорочення і виведення деяких професій поза штат, затримки у постачанні спецодягу і спецвзуття, подальшої структури господарства, зокрема, долі професії «оглядач вагонів». Багато запитань викликає застосування положення «Про оплату праці» на місцях.

Відповіді на ці та інші запитання учасникам засідання надали директор зі стратегічного розвитку й інвестиційної політики ПАТ «Укрзалізниця» А.Саболевський та заступник начальника департаменту вагонного господарства Товариства В.Котяй. Вони висвітлили тему реформування залізничного транспорту, у тому числі вагонного господарства, та поточну ситуацію у виробничих підрозділах.

Від членів профсекції прозвучала зустрічна конструктивна пропозиція до керівників – обговорювати усі важливі зміни, які планується впроваджувати, з фахівцями на місцях, щоб спільно приймати рішення на користь усій галузі.

З актуальними питаннями профспілкової діяльності присутніх ознайомив Голова профспілки В.Бубняк. Він поінформував про стан справ із впровадженням Положення про оплату праці працівників ПАТ, виплатою винагороди за підсумками роботи у 2017 році, підготовкою та проведенням оздоровчої кампанії тощо, відповів на запитання учасників заходу.

Фахівці Ради профспілки конкретно зупинилися на основних напрямах роботи. Так, головний правовий інспектор праці Ради профспілки М.Бєльченко підбив підсумки правозахисної роботи у вагонному господарстві за минулий рік, зосередившись на найпоширеніших видах порушень і шляхах їх усунення, акцентував увагу напередодні сезону масових відпусток на дотриманні законодавства у цьому питанні; завідувач відділу соціально-трудових відносин і побутової роботи Я.Мальський поінформував про роботу над проектом колективного договору ПАТ «Укрзалізниця» та додатками до нього, кроки Ради профспілки щодо вирішення певних труднощів і перспективи в організації оздоровлення залізничників та членів їхніх сімей у цьому році; провідний спеціаліст відділу економічної роботи і заробітної плати О.Булавін роз’яснила принципи впровадження та застосування положення про оплату праці за конкретними випадками.

Наболіле питання для залізничників – пенсійне забезпечення після впровадження в Україні пенсійної реформи висвітлила правовий інспектор праці Ради профспілки – секретар ПНПФ «Магістраль» М.Абрамова. Вона розповіла про зусилля профспілки для збереження пенсій за вислугу років для окремих категорій працівників галузі, які зараз це право втратили, а також роз’яснила основні моменти щодо введення другого рівня пенсійної системи в державі.

На посиленні мотивації профспілкового членства та інноваційні соціальні проекти профспілки зосередив увагу завідувач відділу організаційної і кадрової роботи О.Гнатюк.

Члени профсекції отримали детальні кваліфіковані відповіді та консультації з гострих питань.
Відділ інформації Ради профспілки 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Засідання Молодіжної ради профспілки 25.10.2018

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78