Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Очільнику «Укрзалізниці» Є.Кравцову запропоновано вжити додаткових заходів для врегулювання ситуації. Профспілка переходить до наступних кроків – рішення президії 23 травня. 14 травня 2019 року відбулася масова акція протесту профспілки біля будівлі Кабміну. Підтримаймо петицію! 4 березня на сайті електронних петицій Верховної Ради оприлюднено петицію «Вимагаємо повернути залізничникам, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів, право дострокового виходу на пенсію за вислугу років». В 2019 році у профспілці пройде звітна кампанія. Внесено зміни і доповнення до Галузевої угоди – спільна постанова № Ц/6-76/7-18/51/Цпроф від 29.12.2018 р. Підписано спільного листа щодо пролонгації Галузевої угоди та колдоговорів – № Ц/6-26/3472-18 від 29.12.2018 р.  Профспілка надала зауваження і пропозиції до проекту Стратегії розвитку АТ «Укрзалізниця»  на 2019–2023 рр. 
banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Звернення до Уряду та Міністерства інфраструктури

Сьогодні, 28 серпня, Голова Федерації профспілок транспортників України, лідер профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Бубняк спрямував офіційного листа на адресу Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, в якому висловив занепокоєння можливістю відкриття вільного доступу до інфраструктури приватних перевізників без відповідної адаптації ПАТ «Укрзалізниця» до нових умов.
   
У листі, зокрема, зазначено, що значна кількість учасників ринку залізничних вантажних перевезень підтримує його відкриття вже найближчим часом, але такі кроки є дуже ризикованими.

Як свідчить досвід країн Європи, що діяли аналогічно, це, насамперед, загрожує масовими звільненнями працівників, дестабілізацією соціально-трудових відносин і швидким відтоком висококваліфікованих кадрів.

Приватні перевізники можуть створити недобросовісну конкуренцію «Укрзалізниці» за рахунок низьких соціальних стандартів для своїх працівників, що, у свою чергу, негативно позначиться на доходах бюджетів усіх рівнів та внесках до соціальних фондів.

Крім цього, приватні перевізники, в разі відкриття найближчим часом ринку залізничних вантажних перевезень, не будуть висувати жорстких вимог до технічного стану тягового рухомого складу, систем контролю безпеки, навчання, тренувань і медичних оглядів локомотивних бригад та інших заходів, від яких безпосередньо залежить безпека залізничних перевезень, що врешті-решт призведе до збільшення ризику виникнення транспортних подій. Тож відсутність чітких правил та вимог до перевізників, а також спеціального регуляторного органу, відповідального за їх ліцензування, спричинить появу ризику зниження рівня безпеки залізничних перевезень.

До того ж непокоїть відсутність державної підтримки залізничного транспорту. Приватні перевізники займуть найприбутковіші сегменти ринку вантажних перевезень, у такий спосіб унеможливлюючи для Товариства виконувати соціальні зобов’язання держави.

У разі надання вільного доступу до залізничної інфраструктури, у найближчій перспективі отримаємо зменшення доходів ПАТ «Укрзалізниця», що призведе до втрати можливості ПАТ виконувати свої зобов’язання, насамперед, соціальні.  Вимушена відмова від збиткових видів перевезень стане причиною скорочення персоналу, з чим профспілка не погодиться.

«Враховуючи викладене вище, прошу посприяти розробці відповідної нормативно-правової бази та забезпеченню ПАТ «Укрзалізниця» справедливої конкуренції на ринку залізничних перевезень до відкриття вільного доступу до залізничної інфраструктури, на що необхідно не менше 5 років з моменту прийняття нової редакції Закону України «Про залізничний транспорт». Профспілка готова долучитися до роботи над цими важливими для залізничників документами», – наголошено у листі до керівників Уряду та Мінінфраструктури Голови ФПТУ і профспілки В.Бубняка.

Відділ інформації Ради профспілки
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Акція протесту 14.05.2019

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78