Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Підтримаймо петицію! 4 березня на сайті електронних петицій Верховної Ради оприлюднено петицію «Вимагаємо повернути залізничникам, які безпосередньо здійснюють організацію залізничних перевезень та забезпечують безпеку руху поїздів, право дострокового виходу на пенсію за вислугу років». В 2019 році у профспілці пройде звітна кампанія. Внесено зміни і доповнення до Галузевої угоди – спільна постанова № Ц/6-76/7-18/51/Цпроф від 29.12.2018 р. Підписано спільного листа щодо пролонгації Галузевої угоди та колдоговорів – № Ц/6-26/3472-18 від 29.12.2018 р.  Профспілка надала зауваження і пропозиції до проекту Стратегії розвитку АТ «Укрзалізниця»  на 2019–2023 рр. 
banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Підтримайте петицію!

Сьогодні, 11 вересня, на сайті Кабінету Міністрів від імені Голови Федерації профспілок транспортників України, Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадима Бубняка розміщено електронну петицію «Про пенсійне забезпечення працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років».

Тепер кожен може підтримати спільну вимогу до Уряду! Для цього необхідно спочатку зареєструватися на сайті "Електронні петиції Кабінету Міністрів України", потім перейти за посиланням на електронну петицію «Про пенсійне забезпечення працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років» та натиснути "ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ".

Відеоінструкція 

Електронна петиція

«Про пенсійне забезпечення працівників,
які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років»

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 року, № 2148-VIII скасовано право виходу на пенсію за вислугу років багатьом категоріям громадян, що зайняті на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Виключення із законодавства норм щодо призначення пенсій за вислугу років таким особам є незаконним і необґрунтованим.

Відбулося порушення гарантованих Конституцією та законами України пенсійних прав працівників, зайнятих у залізничній галузі (майже 43 тисячі осіб) та на інших видах транспорту, сферах освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, які вже були зароблені ними у минулих періодах  та мають бути безумовно компенсовані (профінансовані) пропорційно набутому стажу роботи за відповідними посадами (професіями).

Оскільки, попри скасування зазначених пенсій з 11.10.2017 р., такі особи продовжують працювати на своїх робочих місцях та будуть і надалі зайняті на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності, це може мати небезпечні наслідки для окремих галузей економіки та країни в цілому.

Тому з метою врахування прав та інтересів працівників, недопущення звуження гарантованих Конституцією України прав і свобод в сфері пенсійного забезпечення та запобігання можливим негативним наслідкам для безпеки громадян, що користуються послугами залізничного транспорту та інших галузей економіки,  мають бути невідкладно вирішені дві проблеми:

1) відновлення права дострокового виходу на пенсію особам, які на момент набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р., № 2148-VIII працювали на посадах (роботах), які давали право на пенсію за вислугу років, але не мали тоді або не мають зараз повної вислуги років;

2) запровадження обов’язкової  участі у накопичувальній  професійній пенсійній програмі (через професійні або корпоративні недержавні пенсійні фонди) осіб молодше 35 років, які працюють на підприємствах, в організаціях і установах залізничного транспорту, цивільної авіації, охорони здоров’я та інших галузей економіки на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком, за Переліком таких посад (робіт), затвердженим Кабінетом Міністрів України.

 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Засідання Молодіжної ради профспілки 12.02.2019

Електронний профспілковий квиток

VISA_profkvytok.jpg
  

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78