Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Звернення Спільного представницького органу об'єднань профспілок до людей праці та членів профспілок

Україна як ніколи за часів своєї незалежності знаходиться на межі руйнації як правової та соціальної держави!
 
Влада, вдаючись до маніпуляцій та введення в оману суспільство, впроваджує лібералізацію трудового законодавства і хоче в угоду інтересам олігархічного бізнесу та багатонаціональних корпорацій впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знешкодити профспілки, як єдину правозахисну громадську організацію!
 
Напередодні новорічних свят Урядом України та народними депутатами України від політичної партії «Слуга народу» зареєстровано у Верховній Раді України проєкти законів «Про працю» (реєстр. № 2708), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. № 2681), «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення» (реєстр. № 2584) та деякі інші.

Під гаслами нібито забезпечення балансу інтересів працівників і роботодавців, залучення інвестицій і так званого впорядкування діяльності професійних спілок, в порушення норм Конституції України та основоположних міжнародних актів, ратифікованих Україною, владою пропонується:

• звільнення працівників без будь-яких підстав за бажанням роботодавця і без вихідної допомоги (ст. 35 проєкту № 2708);

наділення роботодавця необмеженими правами на звільнення працівника у зв’язку з порушенням ним трудового договору (ст. 36 проєкту № 2708);

скасувати державну гарантію мінімальної заробітної плати на рівні не нижче прожиткового мінімуму, а також встановлення посадових окладів (ставки) на рівні 50 % від мінімальної заробітної плати (ст.ст. 65, 67 проєкту № 2708);
впровадження надурочної роботи без обмежень на законодавчому рівні та скорочення доплати за неї в 5 разів (ст.ст. 48, 71 проєкту № 2708);
впровадження трудових договорів з нефіксованим робочим часом (ст. 22 проєкту № 2708).

Таким чином запроваджується рабська праця, за якої працівник позбавляється прав захищатися до звільнення проти висунутих роботодавцем звинувачень та на профспілковий захист при звільненні.

З метою реалізації владних намірів відбувається позбавлення прав і гарантій діяльності профспілок, як нібито рудимента індустріальної економіки.

У разі прийняття законопроєкту № 2681 передбачається:

позбавити профспілки повноважень сторони соціального діалогу щодо узгоджувальних процедур проєктів законів та інших нормативно-правових актів у сфері трудових та соціально-економічних відносин;

обмежити у правах на створення та законну діяльність первинних організацій на підприємствах, скасувати фінансування культурно-масової, фізкультурно-оздоровчої роботи;

позбавити існуючих законних гарантій профактивістів.

Влада ігнорує закони. Із початку формування Кабінету Міністрів України здійснюється порушення законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про соціальний діалог», Регламенту Кабінету Міністрів України та Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019–2021 роки. Узгоджувальні процедури зі Спільним представницьким органом репрезентативних об’єднань профспілок щодо проєкту Закону України «Про працю» були порушені урядовою стороною. Законопроєкт був надісланий 28.12.2019 його розробником за півтори години до засідання Уряду, яким його схвалено без урахування позиції профспілок.

Доленосні законодавчі акти, що стосуються трудових, соціальних прав громадян, вносяться кулуарно, без своєчасного оприлюднення та широкого обговорення. Складається враження, що правляча влада України – прагне повернути в країні феодальний лад. У ньому можна буде безкарно розпоряджатися як ресурсами, так і життям людей. Не викликає сумніву, що на наступному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (10 або 15 січня п. р.) буде прийняте рішення про недоцільність включення до порядку денного сесії проєктів Трудового кодексу України (реєстр. № № 2410 та 2410-1), підтриманих профспілками, та натомість пролобійовано прийняття Верховною Радою України проєкту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708) за скороченою процедурою.

Олігархат просуває закони, які вигідні тільки йому, і блокує будь-які ініціативи, здатні обмежити його прибутки. Про це свідчить, наприклад, небажання прийняти закон про прогресивну шкалу оподаткування. Адже платити більше в державну казну наша як стара, так і нова бізнес-еліта не бажає. Запланована велика та мала приватизація державних підприємств призведе до масових вивільнень працівників і ще масштабнішої трудової міграції.

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, який представляє 7 мільйонів працівників, заявляє рішучий протест у зв’язку з тим, що Верховна Рада України, за нинішній склад якої голосувала переважна більшість працівників, продовжує обслуговувати інтереси капіталу.

Закликаємо усіх працівників, членів професійних спілок та небайдужих громадян України продемонструвати в будь-якій формі в рамках існуючого законодавства, що ми не дозволимо порушувати наші конституційні права, принижували нашу гідність, позбавити наших дітей майбутнього. Хай не сподіваються на те, що «народ промовчить». Всьому на світі є межа і не варто її переходити!

Григорій Осовий,
Голова Федерації профспілок України
Михайло Волинець,
Голова Конфедерації вільних профспілок України
Вадим Бубняк,
Голова Федерації профспілок транспортників України,
Голова профспілки залізничників
і транспортних будівельників України
Анатолій Широков,
Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок
Анатолій Онищук,
Голова Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність»
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  :Головна >> Напрямки діяльності >> Акції профспілки >> Акція всеукраїнських профспілок 15 січня, профспілкове віче 16 січня 2020 р. >> Звернення Спільного представницького органу об'єднань профспілок до людей праці та членів профспілок
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79