Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Через невиконання вимог профспілки розпочато збір підписів залізничників за вступ у колективний трудовий спір з АТ «Укрзалізниця». 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. 23 січня профспілка залізничників і транспортних будівельників відзначила 29-ту річницю створення у незалежній Україні. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці». На сайті Кабміну триває голосування за петицію про надання права представнику трудового колективу брати участь в управлінні АТ «Українська залізниця»

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Профспілка звернулася до очільника «Укрзалізниці» з вимогою виконати важливі положення чинної Галузевої угоди

| Надрукувати |
10:11:2020 г.
Про це йдеться в офіційному листі Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадима Бубняка, що 6 листопада п. р. спрямовано до Голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака.
 
У зверненні наголошено про низку зобов’язань чинної Галузевої угоди, що з боку роботодавця не виконується, незважаючи на неодноразові вимоги профспілки. Тож чекатимемо від керівництва Товариства на конструктивну відповідь у встановлені законодавством терміни, не доводячи справу до розгляду у судовому порядку.

У листі наведено вичерпну й аргументовану інформацію щодо невиконання окремих, дуже важливих положень чинної Галузевої угоди.

Так, згідно з пунктом 3.2.1 «Укрзалізницею» не виконується зобов’язання щодо підвищення заробітної плати залізничників не нижче темпів зростання заробітної плати робітників галузей економіки та забезпечувати підвищення рівня заробітної плати не менше ніж на 25 % щороку. Через те, що в 2020 році не відбулося підвищення тарифних ставок і посадових окладів, номінальна і реальна заробітна плата працівників Товариства і надалі зменшується, а це є порушенням пунктів 3.2.1 і 3.2.2. 

Відповідно до пункту 3.7.5 АТ «Укрзалізниця» зобов’язана всі документи з соціально-економічних і трудових питань, які стосуються інтересів працівників, ухвалювати за погодженням чи за участі відповідних профспілкових органів. Однак ця норма також не виконується. Кричущий приклад тому – рішення правління, яким було схвалено «запровадження з 01.07.2020 р. до відміни працівникам АТ «Укрзалізниця», які працюють за 5-денним робочим тижнем з двома вихідними днями, роботу за режимом неповного (чотириденного) робочого тижня з урахуванням обсягів виконуваних робіт режиму неповного робочого часу для працівників АТ «Укрзалізниця». 

Внаслідок невиконання з боку АТ «Укрзалізниця» зобов’язань суттєво порушено трудові права працівників. Профспілка висунула вимогу усунути порушення окремих положень чинної Галузевої угоди:
 
- у найкоротші терміни здійснити перегляд тарифних ставок, посадових окладів працівникам Товариства та забезпечити підвищення рівня заробітної плати не менше ніж на 25% не пізніше 01.12.2020 р.;
 
- терміново скасувати запровадження неповного робочого часу.

 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78