Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

Через невиконання вимог профспілки розпочато збір підписів залізничників за вступ у колективний трудовий спір з АТ «Укрзалізниця». 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. 23 січня профспілка залізничників і транспортних будівельників відзначила 29-ту річницю створення у незалежній Україні. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці». На сайті Кабміну триває голосування за петицію про надання права представнику трудового колективу брати участь в управлінні АТ «Українська залізниця»

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Боротьба триває! Позиція профспілки непохитна – вимоги незмінні

| Надрукувати |
18:02:2021 г.
Під час проведення акції протесту 17 лютого представників профспілки на чолі із Головою В.Бубняком запросили на переговори до Кабміну. Однак урядову сторону було представлено посадовими особами, які неуповноважені ухвалювати конкретні рішення щодо врегулювання ситуації. Аналогічно – з представниками АТ «Укрзалізниця», які прибули на зустріч щодо вирішення нагальних соціально-економічних проблем, що містяться у вимогах профспілки. 
  
Наголошуємо, що повідомлення, оприлюднене на офіційному сайті «Укрзалізниці» у день акції протесту 17 лютого і потім поширене окремими ЗМІ про нібито досягнення сторонами певних домовленостей під час переговорів щодо «поліпшення соціально-економічних гарантій працівників компанії – відповідно до раніше затвердженої на зустрічі голови Правління «Укрзалізниці» з профспілковими лідерами дорожньої карти зі стабілізації фінансово-економічної ситуації в компанії», є недостовірною.
 
Вважаємо подібні заяви адміністрації свідомою маніпуляцією з метою дискредитації профспілки.
 
Вкотре інформуємо, що, незважаючи на численні спроби керівництва профспілки врегулювати питання шляхом конструктивних переговорів, жодних домовленостей не було досягнуто ані  у ході перемовин в Уряді, ані під час попередніх переговорів з адміністрацією «Укрзалізниці», що спонукало залізничників вийти на акцію протесту.
 
Надаємо стислу інформацію про позицію сторін  роботодавця та Уряду під час переговорів 17 лютого із представниками профспілки щодо їх реагування на основні вимоги до Товариства. 
 
Представники «Укрзалізниці» повідомили, що правлінням Товариства обговорюється можливість підвищення тарифних ставок і посадових окладів усім працівникам з квітня 2021 року на 8%. Проте (!) за умови стабілізації фінансового стану компанії. Водночас надати гарантій навіть такого підвищення представники «Укрзалізниці» відмовилися.
 
АТ «Укрзалізниця» категорично відмовилася виплачувати працівникам «13-ту» зарплату, мотивуючи своє рішення відсутністю підстав (тобто невиконанням відповідних показників для виплати винагороди за підсумками роботи за 2019 рік).
 
З приводу термінового скасування «чотириденки» домовленості не досягнуто.

«Укрзалізниця» погодилася провести розрахунки можливості підвищення суми добових витрат до 250 грн. Проте термінів не зазначено.
 
Представники «Укрзалізниці» запевнили, що масового звільнення працівників не планується, а зменшення чисельності буде відбуватися за рахунок скорочення вакансій. Також АТ «Укрзалізниця» готове до перегляду контрольних завдань середньоспискової чисельності та фонду оплати праці у випадках, коли це зачіпає штатних працівників. Водночас інформацію про заплановане скорочення персоналу на 30 тис. осіб не заперечили.
 
Вимога невідкладного відкликання вказівки АТ «Укрзалізниця» від 22.01.2021 р., № Ц/3-87/27-21 про стримання (відтермінування) витрат на персонал у частині зобов’язань за Галузевою угодою і колективними договорами була відхилена. За інформацією представників «УЗ» буде розглянуто можливість внесення змін.
 
В 2021 році на організацію та фінансування оздоровчої кампанії, передбачено коштів більше, ніж у 2019 році.
 
Адміністрація надасть свої пропозиції щодо активізації роботи над проєктом Колективного договору між АТ «Українська залізниця» та Спільним представницьким органом профспілок.
 
Також повідомлено, що для проведення розрахунків нормативної чисельності працівників на обсяги роботи з урахуванням норм праці затверджено план розробки технічних регламентів і планів. Однак, коли саме буде здійснено розрахунки нормативної чисельності, представники «УЗ» відповісти не змогли.
 
Для забезпечення достовірного обліку робочого часу, в тому числі часу роботи надурочно та у вихідні дні, готуються зміни до програм обліку й оплати робочого часу. Наскільки ці зміни будуть об’єктивними і чи нададуть можливість «не красти» у працівників відпрацьовані години роботи – не повідомлялося.
 
Щодо неправомірного припинення дії контрактів з провідниками пасажирських вагонів, квитковими касирами та іншими категоріями залізничників, які працюють за контрактною формою трудового договору, то

Товариство відмовилося відкликати відповідну вказівку, тобто  усунути порушення пп. 13–15 Положення про укладання контрактів з працівниками залізничного транспорту, які здійснюють обслуговування пасажирів, затвердженого наказом «Укрзалізниці» від 4.03.2014 р., № 056Ц/ОД.
 
Ані представник Кабміну, ані представник Мінінфраструктури не висловили жодних пропозицій щодо шляхів вирішення порушених профспілкою питань. 
 
Представники профспілки запропонували стороні роботодавця максимально знизити очікуваний чистий прибуток, який застосовано у проєкті фінансового плану АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік (3,5 млрд грн.) та збільшити витратну частину на запчастини тощо та фонд оплати праці для підвищення годинних тарифних ставок і посадових окладів, а також на інші соціальні цілі.
 
У зв’язку з невиконанням вимог, які було направлено до акціонера (Уряду) та правління Товариства, профспілка вступає у колективний трудовий спір з АТ «Укрзалізниця» та планує реалізацію наступного кроку переходу до активної фази дій – «роботи за правилами».
 
В.Бубняк скликає позачергове засідання президії Ради профспілки для ухвалення відповідних рішень на захист трудових прав і соціальних гарантій спілчан.
 
Тож боротьба триває! 
Правда на нашій стороні. Наша позиція непохитна – вимоги незмінні.

Останє оновлення ( 18:02:2021 г. )
 
 

Зворотній зв'язок

Питання-Відповідь 
   Форум профспілки  

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел. (044) 465-00-80; тел/факс(044) 465-00-78