Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Звернення делегатів VIII З’їзду Профспілки залізничників і транспортних будівельників України щодо відновлення залізничникам права на пенсію за вислугу років

| Надрукувати |
17:12:2021 г.
Делегати VIII З’їзду профспілки звертаються до Верховної Ради України щодо відновлення залізничникам права на пенсію за вислугу років. 
 
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р., № 2148-VIII окремі категорії залізничників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, позбавлено права на пенсію за вислугу років.
 
Попри скасування права виходу на пенсію за вислугу років понад 43 тисячам залізничників, вони продовжують працювати на своїх робочих місцях та будуть і надалі зайняті на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності раніше настання пенсійного віку.
 
Аналіз причин аварій, катастроф, випадків травматизму та смертності серед працівників зазначених професій, що трапились на залізничному транспорті після скасування права на пенсію за вислугу років, вказує на пряму залежність цих випадків від втоми та фізичного зносу персоналу, який виконує обов’язки після настання віку та/або відпрацювання певного часу та/або стажу, що дає право виходу на пенсію за вислугу років. Ігнорування цих обставин може призвести до техногенних катастроф та відтоку кваліфікованої робочої сили дефіцитних спеціальностей за межі України
Залізничники, починаючи з 2017 року, займають активну позицію у вирішенні питання поновлення зазначеного права. На жаль, численні звернення профспілки до органів влади, електронна петиція до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання питання відновлення права на пенсію за вислугу років працівників залізничного транспорту, яка у 2019 році набрала понад 25 тис. підписів, не призвели до бажаного результату.
 
18 грудня 2019 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років», реєстр. № 2617, яким пропонується вирішення проблеми пенсійного забезпечення зазначених категорій осіб шляхом запровадження суб’єктами господарювання (роботодавцями) програм пенсійного забезпечення за вислугу років відповідно до умов галузевих угод (колективних договорів), що містять положення про недержавне пенсійне забезпечення працівників. Проте до теперішнього часу законопроєкт не розглянуто.
Прийняття цього законопроєкту є вкрай необхідним для залізничників. Подальше зволікання із вирішенням проблеми професійного пенсійного забезпечення залізничників матиме негативні наслідки як для транспортної системи, так і для держави в цілому.
 
З метою відновлення соціальної справедливості делегати VIII З’їзду профспілки звертаються з вимогою до Верховної Ради України щодо якнайшвидшого прийняття законопроєкту, реєстр. № 2617.
 

 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79