Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Вікопомні дати: 8 травня – День пам’яті та примирення і 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

| Print |
08:05:2022 г.
Ці вікопомні дати є символами мужності, сили, самопожертви. Ми віддаємо данину пам’яті тим, хто поклав життя заради перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства, з пошаною згадуємо всіх, хто був на фронті і в окупації, працював у тилу, підіймав країну зі згарища.  І сьогодні Україна знову у вогні війни, але ми боремося! І як колись з усім цивілізованим світом перемогли нацизм − переможемо зараз і рашизм!
 
ПАМ'ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО. 
 
Із Заяви Верховної Ради України з нагоди 77-ї річниці перемоги над нацизмом та про неприпустимість присвоєння Російською Федерацією перемоги над нацизмом:
 
«[…]Українська земля в період Другої світової війни була одним із основних полів битви, на якому ми втратили вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. Така страшна ціна перемоги. Саме тому вшанування подвигу та пам’яті ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його, та всіх, кого торкнулась війна, є моральним обов’язком українців.
 
[…]Сьогодні, як і у середині минулого століття, ми захищаємо свою землю і свою Вітчизну від агресора-окупанта, що дає нам додаткових сил і право на відчайдушний спротив. Ми ніколи не були загарбниками, як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці. Саме тому ми не маємо права програти, бо для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності. Тож так само, як ми разом з усім цивілізованим світом перемогли нацизм у Другій світовій війні, зараз маємо перемогти рашизм».
 
З документом можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України 
 
Український інститут національної пам’яті акцентує на ключових сенсах, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни:
 
«Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії росії, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Водночас країна-агресор системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху 9 травня […]. 
 
Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Україна, яка втратила у ту війну понад 8 млн воїнів і мирних жителів, вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни […]».
 
З повною версією можна ознайомитися на сайті УІНП

 
ДОВІДКОВО
 
7 травня 1945 року делегація Німеччини у французькому місті Реймс підписала акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. Під час підписання були присутні представники західних союзників та СРСР.
 
Однак на вимогу Кремля 8 травня у передмісті Берліна о 22:43 за середньоєвропейським часом (у Москві тоді вже було 9 травня) було підписано ще один Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, який по суті продублював попередній документ. 
 
Нагадаємо, що Друга світова війна закінчилась 2 вересня 1945 року.
 
Запроваджене у 1945 році святкування 9 травня у СРСР скасували з 1948-го і відновили у 1965 році. Відтоді в цей день відзначалось переможне завершення «Великої Вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників» під офіційною назвою «День Перемоги».
 
У 2004 році Генасамблея ООН у своїй резолюції до 60-ї річниці закінчення Другої світової запропонувала щороку починаючи з 2005 року відзначати один або два дні (8 і 9 травня) як данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни, визнаючи, що держави можуть мати свої дні перемоги чи визволення.
 
У 2015 р. Україна змінила формат святкування у рамках ухвалення пакету законів про декомунізацію. Від 2016 року в Україні 9 травня відзначають як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 8 травня – як День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни). Новий зміст відзначення цих пам’ятних дат включав:
 
- переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
 
- рівне вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства всіх Об'єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів, зокрема євреїв та українців;
 
- перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь ушанування.


Джерела інформації: 
https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/uinp-akcentuye-na-klyuchovyh-sensah-vazhlyvyh-dlya-rozuminnya-i-pamyatannya-drugoyi-svitovoyi-viyny
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-IX#n13
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3241688-ukraina-vidznacae-den-peremogi-nad-nacizmom-u-drugij-svitovij-vijni.html
https://digitallibrary.un.org/record/535416
https://www.ukrinform.ua/tag-den-pamati-ta-primirenna
https://www.ukrinform.ua/tag-9-travna
https://www.istpravda.com.ua/
Last Updated ( 08:05:2022 г. )
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79