Профспілка залізничників і транспортних будівельників України

VIII З’їзд Профспілки залізничників і транспортних будівельників України відбувся 14 грудня 2021 року в Києві у приміщенні ФПУ. 7 млн повернуто спілчанам незаконно не виплачених коштів за результатами правозахисної роботи профорганів усіх рівнів у 1 півріччі 2021-го, захищено трудові права 6 тис. працівників. 17 лютого 2021 року відбулася багатосотенна акція протесту профспілки біля Кабміну. Нарешті владні структури дослухалися до вимог профспілки – у Держбюджеті на 2021 рік вперше передбачено державні кошти на розвиток «Укрзалізниці».

   

banner_zalp_111.gif

 

 

Новини

Про наслідки для працівника у разі призупинення дії трудового договору (частина ІІ)

| Print |
16:05:2022 г.
Нагадуємо, що в разі призупинення дії трудового договору трудові відносини не припиняються, однак працівник повинен бути готовим до застосування в такому випадку певних обмежень, тож продовжимо їх розглядати.

• відпустку
• страховий (пенсійний) стаж
• розрахунок середнього заробітку

Лікарняний та декрет
Як бути у разі якщо під час призупинення трудового договору працівнику відкриють лікарняний лист по тимчасовій непрацездатності або по вагітності та пологах?

Державна служба України з питань праці раніше наголошувала, що у період відсторонення працівників від виконання робочих обов'язків або призупинення трудового договору такі працівники не мають права на лікарняні. Така позиція мотивується тим, що лікарняні компенсують недоотриману заробітну плату працівнику за час його тимчасової непрацездатності. У випадку призупинення трудового договору або відсторонення працівника він не отримує зарплату, а відповідно втрачає право на отримання матеріальної допомоги по тимчасовій непрацездатності від роботодавця та Фонду соціального страхування.
 
Простіше кажучи, лікарняні, що припали на період призупинення трудового договору, не підлягають оплаті.

Зверніть увагу: при цьому Фонд соціального страхування повідомляє, що декретні виплати по вагітності та пологах будуть профінансовані у повному обсязі незалежно від призупинення дії договору. Це означає, що роботодавець має за звичними правилами оформити заяву-розрахунок на основі отриманого лікарняного листа.

Водночас Фонд соціального страхування зазначає: росія зобов’язана відшкодувати українцям понесені збитки, у тому числі за час тимчасової непрацездатності.
 
Тобто, роботодавцю потрібно зафіксувати надходження лікарняного листа та суму належної працівникові допомоги по тимчасовій непрацездатності. Це підтверджує і норма ч. 3 ст. 13 Закону України від 15 березня 2022 р. № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», в якій йдеться про відшкодування країною-агресором не лише сум зарплати, а й гарантійних та компенсаційних виплат.
 
Відрядження
У період призупинення дії трудового договору працівника не можна направити у відрядження або викликати на роботу до моменту закінчення строку призупинення. Якщо все ж таки виникала необхідність відправити працівника у відрядження, то дію трудового договору слід поновити (припинити/скасувати дію наказу про призупинення трудового договору).
 
Працевлаштування
Ознака місця роботи працівника (основне місце роботи чи сумісництво) не змінюється у зв’язку з призупиненням дії трудового договору. Наприклад, працівник був працевлаштований у роботодавця «А» за основним місцем роботи. У зв’язку з воєнними діями трудовий договір з ним призупинено. Працівник виїхав в інше місто і знайшов собі роботу в роботодавця «Б». На таке підприємство він може бути працевлаштований за сумісництвом. Причому оскільки трудовий договір за основним місцем роботи призупинено, то за місцем роботи за сумісництвом його можна прийняти на умовах повної зайнятості.
 
Звільнення
Чи може працівник у період призупинення дії трудового договору звільнитись? Так.
 
Норми ст. 13 Закону України від 15 березня 2022 р. № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачають лише те, що роботодавець та працівник не виконують взаємних обов’язків з надання та виконання роботи. Водночас працівник перебуває у трудових відносинах і має законне право їх розірвати.
 
Окрім цього, ст. 4 Закону передбачено, що у зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві. Винятком є примусове залучення працівника до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
 
Також немає обмежень щодо звільнення на інших законних підставах, зокрема за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).
Last Updated ( 16:05:2022 г. )
 
 

Наші інформаційні ресурси

Вісник профспілки
 
YouTube канал профспілки
 
Приєднуйтесь до нас у Facebook

Сторінки профорганізацій

 Email_1.png
E-mail:

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - З ТЕХНІЧНИХ ПРИЧИН ТИМЧАСОВО НЕ ПРАЦЮЄ!
(загальний відділ – приймальня)

    This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - ДЛЯ ОФІЦІЙНОГО ЛИСТУВАННЯ 
(відділ інформації)

Адреса:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15а 

Зворотній зв'язок


   Форум профспілки  
 
 

Опитування

Який розділ вас цікавить?

ЛічильникГоловна Контакти Пошук

Фотогалерея


Розширене засідання професійної секції працівників вагонного господарства (15.07.2020)

Електронний профспілковий квиток

 

VISA_profkvytok.jpg

 

banner_vuso.jpg 

ФПТУ

FPTU_2.jpg
Zalp.org.ua  : 
Контакти:
03049 м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 15 А
тел/факс(044) 465-00-79